UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Kraljevina S.H.S.

11984911

8911509

1019997

505790

467658

439657

231068

150322

115532

25615

20568

14764

12553

1163

453

68262

Srbija

4133478

3339369

3625

5969

2532

420473

159549

149210

2801

35

4176

286

503

717

231

44002

Severna Srbija

2656731

2460744

3166

5792

2434

3496

149964

1191

2633

27

3950

259

466

658

203

21748

Beograd, grad

111739

96252

1059

4077

1478

410

379

487

1599

18

1999

167

182

306

146

3180

Beograd, grad

111739

96252

1059

4077

1478

410

379

487

1599

18

1999

167

182

306

146

3180

Varoš6595541567321120207253898178992719161
Vračar37560333633641160363348139521578878489635585
Dorćol13911102811476181818573244226119112547361764
Palilula2623523310190917342159067352114583364715310
Savamala1192410334143477289185346131-13920322336183
Terazije7038602182313986441894-1558102711151
Topčider-Senjak847675286627185451335177-19071415426
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Beograd

138920

136778

59

177

148

9

1100

2

125

-

62

12

42

10

2

394

Srez Vračar

30562

29789

24

140

97

1

136

1

105

-

44

11

37

7

-

170

Beli Potok10881088--------------
Veliki Mokri Lug14061406--------------
Veliko Selo15581535-1--5--------17
Vinča12481248--------------
Višnjica1720160653923110111-1421--7
Žarkovo194218964614---17---1--4
Železnik17711771--------------
Zuce928860--1----------67
Jajinci1219118326----4-1617---
Kaluđerica597597--------------
Kneževac716692127-4-1---35-1
Kumodraž2102200813417-14-12-2-1--13
Leštane580580--------------
Mali Mokri Lug13281301-7--5-3-318---
Mirijevo132513212-1------1----
Pinosava12021202--------------
Resnik13481291-11----------55
Ripanj475546423-1-96-3---61-3
Rušanj10831083--------------
Slance11251125--------------
Čukarica1521135464432-2-54-96101-3
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Grocka

22433

22126

4

8

22

-

108

-

3

-

1

-

1

-

-

160

Begaljica22582137-------------121
Boleč890876-------------14
Brestovik811811--------------
Vrčin33373330--7-----------
Grocka (v.)22502184488-19-1-1----25
Dražanj13141314--------------
Zaklopača13571357--------------
Kamendol11711171--------------
Mala Ivanča13891388----------1---
Mali Požarevac11791178------1-------
Pudarce11251125--------------
Ritopek13571354--3-----------
Senaja661572----89---------
Umčari24212416--4---1-------
Šepšin913913--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kolubara

24874

24795

21

4

7

-

22

-

3

-

1

-

-

1

2

18

Baroševac22012199-1---------1--
Brajkovac1148112815-2----------3
Velike Crljeni10441042-1--1---------
Venčane28402830--1---1-----17
Vreoci17731770--2---1-------
Darosava20822061----21---------
Dren510510--------------
Dudovica12841284--------------
Županjac430430--------------
Junkovci16931692--------1-----
Kruševica139613942-------------
Lazarevac (v.)683665422---1-----18
Lukavica11061106--------------
Medoševac756756--------------
Mirosaljci11431143--------------
Petka16621662--------------
Trbušnica890890--------------
Čibutkovica970970--------------
Šopić12631263--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kosmaj

33518

33121

8

17

17

8

308

1

13

-

2

1

4

-

-

18

Amerić11201117--2-------1---
Babe554459----94-1-------
Beljina20912090--1-----------
Velika Ivanča235223502-------------
Vlaška23782375-3------------
Guberevac11041104--------------
Drlupa933933--------------
Dučina965965--------------
Đurinci796796--------------
Koraćica22962292-2------1----1
Lisović101610061-18----------
Međulužje824823--1-----------
Mladenovac (v.)15331491357-6-10-1-1--9
Mladenovac (s.)13191319--------------
Nemenikuće19581955---------1---2
Parcane15041489174---1---1--1
Popović14291427--1-------1---
Pružatovac941941--------------
Rajkovac627627--------------
Ranilović147713881---87-1-------
Rogača13371217----120---------
Ropočevo19531953--------------
Sibnica12641263----1---------
Sopot (v.)412406-----1-------5
Stojnik13351335--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Posavina

27533

26947

2

8

5

-

526

-

1

-

14

-

-

2

-

28

Arnajevo811811--------------
Barajevo23362323-81-----2----2
Barič10621062--------------
Baćevac26332384--1-248---------
Boždarevac10931079--1----------13
Velika Moštanica17211720------1-------
Veliki Borak19631963--------------
Vranić25202520--------------
Draževac16231623--------------
Konatice19011877----12--------12
Leskovac12991299--------------
Mala Moštanica797797--------------
Mislodin15561555----1---------
Ostružnica136913681-------------
Sremčica159313131-2-265---11----1
Stepojevac20432043--------------
Umka12131210--------1--2--
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Valjevo

133974

131238

137

102

77

20

1325

15

51

1

50

5

3

14

-

936

Opština Valjevo

9757

9354

110

54

35

19

2

14

27

1

33

2

1

10

-

95

Valjevo97579354110543519214271332110-95

Srez Valjevo

23943

23688

-

1

-

-

39

-

1

-

1

-

-

-

-

213

Brankovina25422542--------------
Grabovica18881710-------------178
Divci10221022--------------
Dračić26802680--------------
Jovanja18531779----39--------35
Kotešica12031203--------------
Lelić21982196-1----1-------
Leskovice20242024--------------
Loznica13881388--------------
Lukavac12981298--------------
Petnica17411741--------------
Popučke12461245--------1-----
Rebelj28602860--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kolubara

26179

25924

1

6

3

-

18

-

2

-

1

-

-

2

-

222

Babajić10521051------1-------
Bogovađa31903186-11---1------1
Brezđe13931393--------------
Gornja Toplica28762871-22--------1--
Donja Toplica21642163-------------1
Dučić860860--------------
Kadina Luka852852--------------
Krčmar12211221--------------
Markova Crkva17261726--------------
Mionica (v.)40840411--1---1-----
Mionica (s.)35043384----17--------103
Osečenica922922--------------
Paune19361933-1---------1-1
Planinica524524--------------
Rajković12131212-1------------
Slavkovica976976--------------
Cvetanovac13621246-------------116
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Podgorina

22001

21791

1

-

2

-

1

-

6

-

-

-

-

-

-

200

Gola Glava18511728----1--------122
Gornja Bukovica21152115--------------
Kamenica217121661-----3------1
Lopatanj14691469--------------
Miličinica23302297-------------33
Oglađenovac10871087--------------
Osečina23212286--1----------34
Osladić28092809--------------
Ostružanj11991198------1-------
Pričević20021999--1---2-------
Suvodanje26472637-------------10
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Posavina

22521

22118

14

17

37

1

137

1

4

-

15

2

2

2

-

171

Grabovac241724151-1-----------
Dren12401240--------------
Zabrežje995984144-----2-----
Zvečka15001500--------------
Joševa154115381-2-----------
Krtinska14291429--------------
Obrenovac (v.)2991289761222113-1-10221-24
Orašac14221421------1-------
Piroman13601242----117-1-------
Skela14461443--2---1-------
Stubline24732311--4-61--3--1-147
Trstenica1359135341--1---------
Urovci13211321--------------
Ušće102710241-2-----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Tamnava

29573

28363

11

24

-

-

1128

-

11

-

-

1

-

-

-

35

Bajevac10541054--------------
Banjane33313181----149--------1
Borak1105997111--92-3--1----
Vrelo15041504--------------
Dokmir16671667--------------
Jabučje24942365----127-1------1
Lajkovac10541038-16------------
Murgaš10641064--------------
Nepričava11781178--------------
Novaci18671834----1--------32
Paljuvi16981698--------------
Pambukovica15241372----152---------
Radljevo29852911----69-5-------
Sovljak1076933----143---------
Takovo19231527----395-1-------
Tvrdojevac12011201--------------
Trlić808808--------------
Tulari11001099-1------------
Ub (v.)940932-6----1------1
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Vranje

254453

246425

5

101

68

2775

83

111

44

-

511

3

3

12

2

4310

Opština Vranje

8221

7648

2

48

37

4

4

40

14

-

46

-

-

4

-

374

Vranje8221764824837444014-46--4-374

Srez Bosiljgrad

24103

24095

-

-

-

1

-

-

-

-

-

-

1

-

-

6

Bister24152415--------------
Božica31103110--------------
Bosiljgrad (v.)29622962--------------
Brankovo12801280--------------
Bresnica10591059--------------
Gornja Lisina22682268--------------
Donji Ljubot28682867----------1---
Izvor16031603--------------
Klisura32033202---1----------
Kostrošovo14201414-------------6
Crnoštica19151915--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Vlasotince

41319

41233

2

-

4

4

-

1

11

-

4

-

-

2

-

58

Brod12161216--------------
Vlasotince (v.)422742142-4---3-1--2-1
Gornji Orah18301830--------------
Grdelica34503431------8------11
Dadince24222422--------------
Darkovac10501050--------------
Dejan18461839-------------7
Dobroviš11051105--------------
Dobro Polje11471147--------------
Donji Prisjan14021394-------------8
Kalna21172117--------------
Konopnica18061802---4----------
Kruševica28262817-------------9
Orašje25402540--------------
Predejane12951286--------3----6
Ravna Dubrava10631063--------------
Ruplje26352635--------------
Svođe926915-------------11
Tegošnica14441444--------------
Crna Trava26362636--------------
Šišava23362330-----1-------5
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Jablanica

47529

44136

-

3

2

2632

63

4

-

-

2

-

-

-

-

687

Banja2819893---1926----------
Bojnik33913270---20---------101
Bošnjaci40133945-------------68
Buvce41834016---164---------3
Bučumet26092603-------------6
Donje Konjuvce29012818-------------83
Kosančić47014521-------------180
Lebane (v.)68706597-3217634--2----182
Medveđa42633948---314---------1
Orane31283077-------------51
Oruglica11471147--------------
Ravna Banja12721074---191---------7
Retkocer14001400--------------
Slišane31933193--------------
Tulare16391634-------------5
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Leskovac

61322

59391

1

47

25

3

14

39

18

-

95

-

-

2

2

1685

Barje636634---2----------
Bogojevci12081198-------------10
Brestovac28612801----1--------59
Bunuša20672049-------------18
Velika Grabovnica19341934--------------
Velika Kopašnica14391439--------------
Veliko Trnjane25922567-----11-------14
Vinarce28062654-------------152
Vučje12431242-----------1--
Guberevac23262311--1----------14
Jašunja22532228-------------25
Leskovac (v.)1370212403147241132818-95--121069
Manojlovac22662244-------------22
Miroševce29542855-------------99
Mrštane24102404-------------6
Oraovica13441344--------------
Orašac20231979-------------44
Pečenjevce35803553-------------27
Razgojna28332793-------------40
Strojkovac22382228-------------10
Turekovac39303873-------------57
Crkovnica26772658-------------19
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Masurica

18354

17519

-

2

-

113

-

18

1

-

19

-

1

4

-

677

Vlasina34203420--------------
Jelašnica17501524-1-----------225
Kijevac19331933--------------
Mačkatica17381738--------------
Suvojnica31862966---113-17-------90
Surdulica (v.)35353147-1---11-19--4-362
Džep27922791----------1---
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Poljanica

14871

14698

-

1

-

17

-

-

-

-

3

-

-

-

-

152

Beliševo32683268--------------
Graovo12351235--------------
Jagnjilo10701070--------------
Kalimance47324567---17---------148
Priboj19761969--------3----4
Tegovište25902589-1------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Pčinja

38734

37705

-

-

-

1

2

9

-

-

342

3

1

-

-

671

Banja37872907----2---3423---533
Brezovica961961--------------
Buštranje15131512-------------1
Vlase24992499--------------
Golemo Selo25612554---1---------6
Davidovac732732--------------
Donje Trebešinje977977--------------
Donji Neradovac12901241-------------49
Drenovac16411641--------------
Dubnica29322913-----7-------12
Korbevac31963195----------1---
Kriva Feja24622462--------------
Lepčince13081308--------------
Lukovo13451277-------------68
Moštanica13701368-------------2
Prvonek15161516--------------
Preobraženje751751--------------
Rataje25062506--------------
Stari Glog11711171--------------
Tesovište15601560--------------
Tibužde17491747-----2--------
Ćukovac907907--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Kragujevac

165981

164442

49

110

46

10

225

9

60

1

117

8

19

15

-

870

Opština Kragujevac

15643

14335

45

96

34

10

165

9

47

1

83

2

6

14

-

796

Kragujevac1564314335459634101659471832614-796

Srez Gruža

47440

47398

1

-

1

-

9

-

2

-

-

-

-

-

-

29

Bare746743------1------2
Borač11891189--------------
Veliki Šenj915915--------------
Vitanovac16831675----7--------1
Vitkovac18441836-------------8
Vučkovica929929--------------
Gledić12431243--------------
Godačica19031898-------------5
Grabovac16761675-------------1
Grbice16431643--------------
Grošnica26722672--------------
Guberevac13651365--------------
Guncati19671967--------------
Dobrača855855--------------
Dragobraće15621561------1-------
Drača18341832----2---------
Zabojnica20772077--------------
Zakuta11911182-------------9
Kamenica14791479--------------
Knić25002500--------------
Konjuša635635--------------
Ljuljaci768768--------------
Oplanić15161515--1-----------
Pajsijević851851--------------
Poskurice14831483--------------
Radmilović20582058--------------
Ramaća12451245--------------
Rogojevac13741374--------------
Stanovo11171117--------------
Stubal894891-------------3
Toponica14061406--------------
Čestin17211721--------------
Čukojevac109910981-------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Jasenica

36097

36026

1

7

5

-

8

-

7

-

7

4

13

1

-

18

Aranđelovac (v.)19541923132-8-4-3-31-6
Banja16981672-33---2--15--12
Belosavci14841484--------------
Blaznava10991099--------------
Božurnja11731170---------3----
Brezovac11261126--------------
Bukovik13171307-1------4-5---
Vinča13611361--------------
Vlakča13631363--------------
Vrbica24052405--------------
Vukosavci863863--------------
Garaši836836--------------
Gornja Trešnjevica11221122--------------
Gornja Šatornja10181018--------------
Donja Šatornja917917--------------
Zagorica10751075--------------
Jelovik761761--------------
Kopljare12431243--------------
Lipovac707707--------------
Markovac849849--------------
Maskar811811--------------
Masloševo871871--------------
Ovsište10381038--------------
Orašac15731573--------------
Plaskovac735735--------------
Stojnik13671367--------------
Stragari21462146--------------
Topola (v.)526526--------------
Topola (s.)26592658------1-------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kragujevac

30075

30063

-

-

1

-

3

-

3

-

-

-

-

-

-

5

Batočina (v.)486482----3-1-------
Batočina (s.)13761375--1-----------
Beloševac13371337--------------
Botunje10441044--------------
Brzan29782977-------------1
Gornja Komarica944944--------------
Desimirovac13081308--------------
Dobrovodica688688--------------
Donja Komarica10661065-------------1
Donia Sabanta921921--------------
Žirovnica11311131--------------
Jovanovac982982--------------
Kijevo864864--------------
Korman797797--------------
Lužnice15921592--------------
Maršić905905--------------
Mečkovac755755--------------
Milatovac859859--------------
Pajazitovo10451042-------------3
Petrovac827826------1-------
Resnik21942194--------------
Trmbas14171416------1-------
Cvetojevac735735--------------
Cerovac880880--------------
Čumić29442944--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Lepenica

36726

36620

2

7

5

-

40

-

1

-

27

2

-

-

-

22

Badnjevac19471947--------------
Bošnjani914914--------------
Veliko Krčmare10401040--------------
Viševac11541154--------------
Vučić10441044--------------
Guberevac747742--------1----4
Donja Rača14561456--------------
Đurđevo12451245--------------
Žabare20612061--------------
Jarušice12351235--------------
Junkovac16941694--------------
Kloka15331523-------------10
Lapovo (v.)61526109132-11---251----
Malo Krčmare751751--------------
Miraševac16841683--1-----------
Natalinci (v.)126112361-1-22---1-----
Rača (v.)10991082-31-4-1------8
Saranovo20052002----3---------
Sepci12981297-1------------
Sipić14691469--------------
Trnava33743374--------------
Crni Kao614613---------1----
Šume949949--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Krajina

105631

42730

366

67

52

1

61604

3

38

-

128

3

2

2

2

633

Opština Negotin

5869

5214

361

12

6

1

124

-

11

-

87

2

-

2

2

47

Negotin586952143611261124-11-872-2247

Srez Brza Palanka

16942

2536

2

12

-

-

13918

-

10

-

1

-

-

-

-

463

Brza Palanka (v.)1757566212--1011-9-1----156
Vratna46311----440--------12
Jabukovac376169----3692---------
Kupuzište6133----610---------
Malajnica878-----878---------
Mala Kamenica10373----1033-1-------
Mihajlovac149819----1479---------
Plavna15824----1578---------
Slatina9563----953---------
Urovica261881----2242--------295
Štubik17791777----2---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ključ

17392

2239

-

26

33

-

15037

3

6

-

30

1

1

-

-

16

Vajuge8657----858---------
Velesnica533-----533---------
Velika Vrbica11662----1164---------
Velika Kamenica104589----946--------10
Grabovica151053----1457---------
Đerdap81411----802---1-----
Kladovo (v.)1627980-2631-54836-2511--6
Kladušnica6859--2-674---------
Korbovo149023----1465---2-----
Ljubičevac1073-----1073---------
Mala Vrbica1340-----1340---------
Petrovo Selo828806----22---------
Podvrška1317-----1317---------
Rtkovo14104----1406---------
Sip5614----556---1-----
Tekija (v.)1128251----876---1-----
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Krajina

19921

13946

-

-

1

-

5940

-

-

-

-

-

1

-

-

33

Brusnik14391437----1-----1---
Veliki Jasenovac166617----1648--------1
Veliko Jasikovo19431941----2---------
Glogovica111023----1087---------
Dubočane8692----867---------
Klenovac654648-------------6
Koprivnica17611541----219--------1
Luka11815----1164--------12
Malo Jasikovo5927----585---------
Metriš939928--1-1--------9
Popovica12441241-------------3
Salaš12721268----3--------1
Sikole18101808----2---------
Tabakovac37514----361---------
Trnjane10431043--------------
Šarkamen808808--------------
Šipikovo12151215--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Negotin

32591

15340

2

-

11

-

17201

-

1

-

5

-

-

-

-

31

Aleksandrovac943-----930--------13
Braćevac18251814----8--------3
Brestovac718718--------------
Bukovče2348386----1961--------1
Veljkovo526611---464---------
Vidrovac15951595--------------
Dupljane1038211----821--------6
Dušanovac2205328----1877---------
Jasenica11601160--------------
Karbulovo857853----4---------
Kobišnica2509368----2141---------
Kovilovo8562----854---------
Miloševo691133----558---------
Mokranje1919306----1607--------6
Prahovo1920314--1-1604-1-------
Radujevac26943651-8-2316---4-----
Rajac15111510-------------1
Rečka12011198--2-1---------
Rogljevo618618--------------
Samarinovac72188----632--------1
Smedovac512512--------------
Srbovo731119----612---------
Tamnič14991499--------------
Crnomasnica809-----809---------
Čubra11851182----2---1-----
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Poreč

12916

3455

1

17

1

-

9384

-

10

-

5

-

-

-

-

43

Boljetin780433----343--------4
Golubinje100586----919---------
Gornjane19392----1923--------14
Donji Milanovac (v.)26022453-171-108-10-4----9
Klokočevac98961---977--------5
Miroč572444----128---------
Mosna570-----570---------
Rudna Glava171210----1697--------5
Tanda559-----559---------
Toponica914-----914---------
Crnajka127421----1246---1----6
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Kruševac

153014

151166

165

99

35

4

325

13

32

1

51

3

3

20

5

1092

Opština Kruševac

7561

6802

20

72

26

1

32

-

16

-

30

2

2

15

2

541

Kruševac75616802207226132-16-3022152541

Srez Župa

18552

18459

-

-

-

-

-

1

1

-

2

-

-

-

-

89

Aleksandrovac (v.)33233253------1-1----68
Vitkovo18931884-------------9
Gornji Stupanj11521151--------1-----
Dobroljupci14181418--------------
Drenča961961--------------
Pleš25312519-------------12
Ploča15041504--------------
Rataji28622861-----1--------
Trnavci29082908--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kopaonik

16588

16570

1

-

-

-

-

-

2

-

1

-

-

-

2

12

Blaževo30233023--------------
Brus (v.)387638641-----2-----27
Vlajkovci15721572--------------
Dupci22432242--------1-----
Zlatare14971497--------------
Kriva Reka646646--------------
Lepenac19871982-------------5
Rasina17441744--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ražanj

21753

21383

137

4

1

-

43

-

1

-

5

-

-

-

1

178

Braljina11911189------1-1-----
Bračin19391933-------------6
Vitoševac17541706----40--------8
Lučina855840-------------15
Podgorac18411804-------------37
Pojate841841--------------
Praskovče934929----1---4-----
Ražanj (v.)20151965211-1-------144
Rujište15681435133-------------
Skorica12571245-------------12
Smilovac11491142-------------7
Stalać14201418-1--1---------
Ćićevac3408336522-----------39
Šetka15811571-------------10
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Rasina

55931

55444

7

4

5

2

228

12

1

1

9

-

-

5

-

213

Bela Voda11221122--------------
Bivolje180017811-1----1-----16
Braljina871871--------------
Veliki Šiljegovac22142191-------------23
Vitanovac15671480---280--------5
Gaglovo19031892-------------11
Gari825825--------------
Globoder14311431--------------
Grad Stalać14491444--------1----4
Dvorane16731654-----5-------14
Dedina17391739--------------
Donji Stupanj15661566--------------
Đunis17991778--------6----15
Jasika18651865--------------
Kaonik17181718--------------
Kobilje13891389--------------
Konjuh17711770--------1-----
Kukljin14981497--------1-----
Kupci32433233--1--------3-6
Lomnica14711451-----2-------18
Makrešani13001295-----5--------
Mala Reka829825-------------4
Mačkovac11221122--------------
Meševo896896--------------
Mrmoš20242024--------------
Padež14571457--------------
Parunovac16521642143--------1-1
Pepeljevac20902090--------------
Pozlata18811871-------------10
Ribari23532315----2--------36
Stepoš191118555---49-1----1--
Trebotin753742-------------11
Trmčari13281224----97--------7
Čitluk10971078-------------19
Šanac985973-------------12
Šašilovac13391338-------------1
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Trstenik

32629

32508

-

19

3

1

22

-

11

-

4

1

1

-

-

59

Bogdanje813813--------------
Brezovica835835--------------
Velika Drenova31873187--------------
Veluće11681168--------------
Vrnjci20131984-15111-8--1---2
Dublje11781178--------------
Jasikovica16371637--------------
Ljubostinja17781742--1-6---3----26
Mala Sugubina17791779--------------
Medveđa26692668------1-------
Milutovac27602760--------------
Novo Selo21052085-------------20
Omašnica19931993--------------
Odžaci16541654--------------
Počekovina19671967--------------
Rajinac657650-------------7
Stanišinci562561------1-------
Stopanja13931378----15---------
Trstenik (v.)12081198-41---1-1-1--2
Čairi12731271-------------2
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Morava

184539

177217

66

139

44

2

5845

8

306

-

175

8

51

8

3

667

Opština Ćuprjia

5039

4683

16

15

8

1

19

4

209

-

13

1

4

3

-

63

Ćuprjia50394683161581194209-13143-63

Srez Belica

40054

38947

5

26

8

-

739

1

55

-

86

2

38

1

2

144

Bagrdan (v.)230225----2--------3
Bagrdan (s.)15841583--1-----------
Belica17321732--------------
Beočić710710--------------
Bukovče628628--------------
Bunar13001300--------------
Vinorača660660--------------
Vranovac14541454--------------
Glavinci11241114----5--------5
Glogovac18691863-------------6
Gornje Štiplje464464--------------
Deonica24032403--------------
Dragocvet26242623-------------1
Dragoševac10121012--------------
Duboka13781376-1-------1----
Jagodina (v.)486345135257-28148-8613812108
Jovac16271615----1-6------5
Lanište13081307------1-------
Lovci832832--------------
Loćika895895--------------
Majur12651265--------------
Mijatovac11411139----2---------
Miloševo17181718--------------
Ostrikovac485485--------------
Panjevac845845--------------
Praćina13881388--------------
Ribare15951595--------------
Strižilo703166----537---------
Trešnjevica13181138----164--------16
Šantarovac899899--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Despotovac

21223

19354

-

1

1

-

1836

-

1

-

-

-

-

-

-

30

Beljajka60112----589---------
Bogava602601-1------------
Brestovo595595--------------
Bukovac658658--------------
Veliki Popović (v.)14351428-------------7
Virine10211021--------------
Vitance911911--------------
Grabovica1090982----108---------
Despotovac (v.)287286--1-----------
Despotovac (s.)10291029--------------
Židilje681526----154-1-------
Isakovo93639----875--------22
Jezero985876----109---------
Lomnica757757--------------
Medveđe12381238--------------
Miliva948948--------------
Panjevac12271227--------------
Plažane14161415----1---------
Resavica591591--------------
Stenjevac11911190-------------1
Strmosten19781978--------------
Trućevac10461046--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Levač

28066

28054

-

-

-

1

-

-

1

-

-

1

-

-

-

9

Belušić12741274--------------
Velika Kruševica10991099--------------
Velika Sugubina755755--------------
Velike Pčelice15731568-------------5
Gornja Sabanta908908--------------
Dragovo19461946--------------
Duleni701701--------------
Županjevac23072307--------------
Oparić15631562---------1----
Poljna21492145-------------4
Prevešt24072407--------------
Ratković11531153--------------
Rekovac (v.)22112209---1--1-------
Riljac835835--------------
Sekurič18491849--------------
Sibnica11601160--------------
Siljevica585585--------------
Slatina990990--------------
Tečić26012601--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Paraćin

38122

37147

45

87

15

-

576

3

27

-

71

3

8

3

-

137

Batinac882882--------------
Bigrenica20472047--------------
Bošnjane859859--------------
Buljane15321511981-------21--
Busilovac17811779-------------2
Vlaška5629----553---------
Glavica12841283-----1--------
Gornja Mutnica15171506-------------11
Donja Mutnica19471940-------------7
Donje Vidovo15861586--------------
Drenovac15391539--------------
Ivankovac894894--------------
Izvor15831569-1----1------12
Krušar14381438--------------
Mirilovac12151215--------------
Paraćin (v.)51914972104710-6214-6634--57
Plana15151509-------------6
Popovac12681203-152---4-1-22-39
Senje2231217326162-2-8-4-----
Sikirica22282225-------------3
Striža13551355--------------
Stubica13421342--------------
Supska10171002----15---------
Čepure13091309--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Resava

28770

26171

-

6

7

-

2380

-

9

-

3

1

1

1

-

191

Bobovo22351707----528---------
Bresje532531-------------1
Viteževo15101019----487--------4
Vojska12431232----5--------6
Gladna506506--------------
Gložane18331831----1---1-----
Grabovac18871887--------------
Dublje17521745-------------7
Dubnica10121012--------------
Đurinac555555--------------
Jasenovo13181298--1-19---------
Kupinovac661661--------------
Lukovica584584--------------
Mačevac315315--------------
Proštinac44248----394---------
Radošin708708--------------
Rajkinac621621--------------
Roanda875875--------------
Roćevac747747--------------
Svilajnac (v.)44034250-66-48-8-2111-80
Sedlare1058975-------------83
Subotica93342----890-1-------
Troponje12671259----8---------
Crkvenac17731763-------------10
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Temnić

23265

22861

-

4

5

-

295

-

4

-

2

-

-

-

1

93

Bačina (v.)30753018--5-2---2----48
Bošnjane17151693-------------22
Varvarin (v.)352331-4--14-3-------
Varvarin (s.)16601659------------1-
Donji Krčin22092209--------------
Zalogovac18421819-------------23
Izbenica849574----275---------
Katun24942493------1-------
Maskare806806--------------
Obrež28262822----4---------
Orašje755755--------------
Potočac13891389--------------
Raševica12281228--------------
Svojnovo12011201--------------
Toljevac864864--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Niš

187270

182116

186

285

105

65

195

206

90

2

397

15

37

40

22

3509

Opština Niš

25109

21942

177

236

99

41

104

192

74

-

201

13

13

22

15

1980

Niš2510921942177236994110419274-201131322151980

Srez Aleksinac

25642

25025

4

46

4

8

8

3

12

1

62

-

-

18

-

451

Aleksinac (v.)47734362446478312161--18-247
Bobovište15901570-------------20
Bovan970970--------------
Velepolje21582114-------------44
Glogovica514512-------------2
Deligrad13671359-------------8
Donja Trnava20191998-------------21
Katun25752532-------------43
Kraljevo11631152-------------11
Mozgovo28572843---1----1----12
Rutevac15731573--------------
Stanci26422606-------------36
Subotinac14411434-------------7
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Banja

24370

24222

-

-

-

-

10

-

4

1

39

-

-

-

-

94

Vrbovac920920--------------
Devica18401840--------------
Žučkovac743735-------------8
Jezero19751972-------------3
Jošanica19301918----5--------7
Labukovo13841382-------------2
Milušinac846826-------------20
Mužinac939939--------------
Nikolinac969969--------------
Resnik19921992--------------
Rtanj22812269----1--------11
Rujište915914----1---------
Sesalac12711271--------------
Soko Banja (v.)20231934----2-4139----43
Trubarevac912912--------------
Čitluk22532253--------------
Šarbanovac11771176----1---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Morava

26584

26271

1

-

-

1

2

8

-

-

-

-

-

-

-

301

Vrćenovica15441537-------------7
Vukanja752727-------------25
Gredetin15051492-------------13
Grejač25112506----2--------3
Donje Suhotno719717-------------2
Donii Ljubeš21562128-------------28
Žitkovac748748--------------
Jakovlje21742149-------------25
Koprivnica605605--------------
Korman12391239--------------
Lužane28282747-------------81
Ljupten13291256-------------73
Moravac14891486-------------3
Prćilovica17101710--------------
Sečanica12051196---1-7-------1
Tešica154115221------------18
Trnjane15991576-----1-------22
Turija930930--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Niš

60649

59969

2

3

2

15

1

2

-

-

89

2

1

-

7

556

Veliki Vrtop11171117--------------
Veliki Krčimir14911483-------------8
Vrtište14031386--1-----1----15
Gabrovac20932064-------------29
Gornje Matejevce30252993-----2----1--29
Gornje Međurovo25972580-------------17
Gornji Barbeš25292485-------------44
Grkinja25542537-------------17
Donja Studena21402114---9---------17
Donje Matejevce11961190---6----------
Donji Dušnik42704249-------------21
Jelašnica28632739-1------872--727
Kamenica16411623-1-----------17
Knez Selo969960----1--------8
Kravlje798782-------------16
Ličje35893544-------------45
Malošište24562447-------------9
Malča30763039-------------37
Miljkovac17171668-------------49
Novo Selo27102684--1----------25
Oreovac11511151--------------
Ostrovica18161777-------------39
Popovac14631463--------------
Prva Kutina18951886-------------9
Prokopova Kutina26772659-------------18
Rusna12461243-------------3
Sićevo1088106321------1----21
Trupale11631163--------------
Hum26552642-------------13
Čagrovac12611238-------------23
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Svrljig

24916

24687

2

-

-

-

70

1

-

-

6

-

23

-

-

127

Burdimo14791479--------------
Varoš12081129----69--------10
Galibabinac11701170--------------
Grbavče11951167----------13--15
Gulijan12401235-------------5
Guševac18091809--------------
Davidovac12121205-------------7
Derven (v.)166116392---11--3----15
Drajinac17071707--------------
Izvor18841865-------------19
Lalinac15091500-------------9
Lukovo21632161--------2-----
Niševac991981----------10---
Plužina905905--------------
Popšica12551254--------1-----
Prekonoga950950--------------
Ribare949942-------------7
Crnoljevica16291589-------------40
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Pirot

131698

129845

39

10

9

92

28

56

10

-

29

2

5

1

-

1572

Opstina Pirot

10458

9868

31

9

8

-

-

38

6

-

6

-

4

1

-

487

Pirot1045898683198--386-6-41-487

Srez Bela Palanka

20325

19924

-

-

-

-

2

-

1

-

5

-

-

-

-

393

Babin Kal851843-------------8
Bela Palanka (v.)22722094------1------177
Gornja Glama599592-------------7
Dol817817--------------
Donja Koritnica15781553--------2----23
Klisura14891465-------------24
Krupac18951887--------1----7
Ljubatovica13311320-------------11
Miranovac10201012----1--------7
Moklište18141793-------------21
Mokra11991184--------2----13
Pajež698693----1--------4
Tamnjanica15231505-------------18
Topolnica17421717-------------25
Špaj14971449-------------48
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Lužnica

26452

26360

1

-

-

-

-

-

2

-

-

2

-

-

-

87

Babušnica28112783---------2---26
Bela Voda24652443-------------22
Bogdanovac20962090-------------6
Veliko Bonjince36423633-------------9
Gornja Krnjina13461346--------------
Zvonce280627971-----2------6
Ljuberađa29792979--------------
Rakov-Dol896896--------------
Stol32783261-------------17
Strelac33183317-------------1
Crvena Jabuka815815--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Nišava

52404

51950

-

-

-

-

9

-

-

-

12

-

-

-

-

433

Bazovik11751151-------------24
Balta-Berilovac11031076-------------27
Brlog800799--------1-----
Velika Lukanja41624094----1--------67
Veliki Suvodol15431536-------------7
Visoka Ržana10851081-------------4
Gnjian946946--------------
Gradašnica19851985--------------
Dobri Do20031973-------------30
Dojkinci826826--------------
Jalovik-Izvor23552337-------------18
Janja10251025--------------
Kalna14531447-------------6
Kamik14471445-------------2
Kostur18921892--------------
Krupac30513004-------------47
Obrenovac10351035--------------
Osmakovo10081000-------------8
Rasnica18811876-------------5
Rsovci11941175-------------19
Rudinje885882-------------3
Smrdan23532353--------------
Sopot14301419-------------11
Staničenje11291115-------------14
Sukovo15621550----1---11-----
Temska24452406----3--------36
Topli Do13451321-------------24
Trnjanje19441930----1--------13
Ćuštica964957----2--------5
Cerova12121199----1--------12
Crni Vrh986973-------------13
Crnoklište17701732-------------38
Činiglavci11221122--------------
Šesti Gabar12881288--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Caribrod

22059

21743

7

1

1

92

17

18

1

-

6

-

1

-

-

172

Borovo262526231------------1
Gradinje12581258--------------
Željuša21052096-------------9
Kamenica23262287-------------39
Lukavica11651165--------------
Odorovci21142111-------------3
Poganovo13691369--------------
Slavinje10571057--------------
Smiljevo45524546----3--------3
Caribrod (v.)348832316119214181-6-1--117
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Podrinje

182627

180207

44

131

137

24

946

19

44

-

94

3

3

5

-

970

Opština Šabac

9231

8904

26

87

70

2

50

9

8

-

27

2

1

2

-

43

Šabac9231890426877025098-27212-43

Srez Azbukovica

19615

19511

2

-

-

-

6

-

-

-

2

-

1

-

-

93

Azbukovica23432343--------------
Velika Reka709709--------------
Gornja Ljuboviđa770770--------------
Gornja Trešnica17331733--------------
Gračanica12631263--------------
Gunjaci13901390--------------
Dragodo802802--------------
Drlače887887--------------
Ljubovija (v.)317831701---6-----1---
Orovica13051305--------------
Selanac944944--------------
Tornik647647--------------
Uzovnica782778-------------4
Carina (v.)212520331-------2----89
Crnča737737--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Jadar

31844

31434

6

7

12

21

142

6

21

-

8

-

-

-

-

187

Borina959957--------1----1
Veliko Selo11271110-------------17
Gornja Badanja915915--------------
Grnčara26162610--1----------5
Dvorska906900-------------6
Donja Badanja16231623--------------
Donji Dobrić10281007---21----------
Iverak14371410-------------27
Jadranska Lešnica109110632-----1------25
Jarebica (v.)16371637--------------
Joševa851779-------------72
Koviljača14481414------3-1----30
Korenita19581958--------------
Lešnica (v.)12891278-14---6-------
Loznica (v.)45544518363-1211-6----4
Nedeljice12911291--------------
Novo Selo9308181-2-1054--------
Ribarica590590--------------
Stupnica718718--------------
Tekeriš25242523--1-----------
Cikote12151215--------------
Čokešina11371100--1-36---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Mačva

50014

49308

6

22

36

-

403

2

2

-

47

1

-

2

-

185

Badovince408140791------------1
Banovo Polje15031500--3-----------
Belotić12241216--8-----------
Bogatić38833863-24--------1-13
Glogovac803802-----1--------
Glušci19671954--------1----12
Drenovac21261981131-140---------
Dublje29012901--------------
Zasavica10041002------1-1-----
Zminjak251124401-1-1--------68
Klenje30003000--------------
Lipolist326329941-2-261---5-----
Metković12861286--------------
Mitrovica (v.)220216-4------------
Noćaj18191798-2------31---15
Petkovica10911068-11-----20--1--
Pričinović164316361-1---1------4
Prnjavor17751767-7---1--------
Ravnje13241323-1------------
Radenković805797--3-----5-----
Ribari12721235--3-1--------33
Salaš Noćajski11961195--1-----------
Salaš Crnobarski14171417--------------
Slepčević878877--1-----------
Sovljak577572-------------5
Tabanović995972--3-----1----19
Uzveće10721060-------------12
Crna Bara21062100-21----------3
Ševarice11141101--2-----11-----
Štitar115811561-1-----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Posavo-Tamnava

28632

28246

-

1

7

-

160

1

1

-

-

-

-

-

-

216

Belotić16331618-----1-------14
Beljin17851784-------------1
Brdarica977975--2-----------
Vladimirci36253619-1-----------5
Vukošić24002393------1------6
Debrc11081108--------------
Draginje12061078-------------128
Jalovik21072107--------------
Kamenica24482448--------------
Kaona10731073--------------
Koceljeva22972296--1-----------
Krnić12271215-------------12
Provo26272466--1-160---------
Svileuva19201869--3----------48
Crniljevo21992197-------------2
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Pocerina

24109

23774

3

7

11

-

182

1

7

-

6

-

1

-

-

117

Varna31172939--1-177---------
Gornja Vranjska17891758--4-----5----22
Desić20922085112---3-------
Dobrić17451741------1---1--2
Dragojevac11861185--1-----------
Krivaja20632055--------1----7
Majur101395016-----------56
Metlić24722470--1---1-------
Mišar18961894--1---1-------
Nakučani31483146--1--1--------
Orid26062571----5--------30
Radovašnica9829801-----1-------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Rađevina

19182

19030

1

7

1

1

3

-

5

-

4

-

-

1

-

129

Banjevac14871487--------------
Bela Crkva13801379-----------1--
Brezovice939939--------------
Donja Trešnjica788766------5------17
Drina862861-------------1
Zavlaka13891389--------------
Komirić17751775--------------
Kostajnik228222811-------------
Krasava14841407-------------77
Krupanj (v.)650641-5------4-----
Mali Zvornik594593-1------------
Mojković13221295-11-3--------22
Radalj846846--------------
Soko26382626-------------12
Tolisavac746745---1----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Požarevac

217998

172660

107

151

80

38

43732

44

80

1

45

9

6

18

1

1026

Opština Požarevac

10604

10113

60

35

28

36

46

43

29

-

14

2

4

2

-

192

Požarevac106041011360352836464329-14242-192

Srez Golubac

14473

14446

-

-

3

2

11

-

4

-

-

-

-

-

-

7

Barič821819------2-------
Bikinje598598--------------
Braničevo10801080--------------
Vinci467466--1-----------
Vojilovo13041304--------------
Vukoviće652652--------------
Golubac (v.)13061300--1-3-1------1
Dvorište472472--------------
Dobra15151512--12----------
Donja Kruševica526520-------------6
Zelenik746746--------------
Klenje864864--------------
Krivača488488--------------
Kudreš694686----8---------
Miljeviće804803------1-------
Mrčkovac547547--------------
Radoševac762762--------------
Snegotin384384--------------
Šuvajiće443443--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Zvižd

19717

8133

3

7

9

-

11356

-

2

-

-

-

-

-

-

207

Bukovska900148----752---------
Voluja1708480----1087--------141
Duboka2524850--1-1673---------
Kaona1073125----948---------
Kučajna1243935--1-295--------12
Kučevo (v.)25482523-11-10-1------12
Lješnica727983---626---------
Mišljenovac10321031-1------------
Mustapić1529250----1279---------
Neresnica2630882-4--1710--------34
Radenka1322255----1067---------
Rakova Bara989367-16-606-1------8
Sena42822----406---------
Turija1064167----897---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Mlava

46061

34035

1

3

3

-

11983

-

3

-

6

1

1

-

-

25

Bistrica11851174-------------11
Burovac10051000-------------5
Busur1289-----1289---------
Vezičevo601600-------------1
Veliki Popovac16921692--------------
Veliko Laole25822582--------------
Vitovnica520520--------------
Vošanovac854853--1-----------
Dobrnje973973--------------
Dubočka994107----887---------
Ždrelo1399751----648---------
Zabrđe10841084--------------
Zlatovo859859--------------
Kamenovo14521452--------------
Kladurovo971206----765---------
Knežica12751272----2---1-----
Kobilje14611440----21---------
Krvije789788----1---------
Lopušnik627627--------------
Malo Laole832824----8---------
Manastirica14811312----169---------
Melnica209727----2070---------
Oreškovica12641264--------------
Pankovo555552----3---------
Petrovac (v.)35932939121-634-3-311--8
Ranovac306920-1--3048---------
Rašanac1745705----1038---2-----
Stamnica14099----1400---------
Starčevo10881088--------------
Tabanovac11051105--------------
Trnovče11751175--------------
Ćovdin15051505--------------
Crljenac17311730--1-----------
Šetonje18001800--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Morava

29995

24848

2

3

5

-

5085

-

1

-

12

-

-

2

-

37

Aleksandrovac (v.)24522427----9---4----12
Bošnjak679679--------------
Brzohode16211621--------------
Vlaški Dol24622462--------------
Vrbnica885872----13---------
Žabari (v.)18441842-----------2--
Kočetin615547----68---------
Kušiljevo392739232-1-1---------
Livadica22482248--------------
Mirijevo1062487----575---------
Oreovica17661762-2--1--------1
Orljevo101116----988--------7
Polatna485485--------------
Porodin3728280--3-3429--------16
Rakinac27682756-11-1-1-8-----
Sibnica967967--------------
Tićevac576576--------------
Četereže899898-------------1
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Požarevac

44998

44135

36

87

28

-

378

-

22

-

7

6

-

1

1

297

Bare14851481-------------4
Batovac920919----1---------
Batuša877877--------------
Beranje848848--------------
Boževac (v.)31723168-2--2---------
Bradarac1008971--1----------36
Bratinac699698----1---------
Brežane15101504--2----------4
Bubušinac906906--------------
Veliko Selo12581251-51-----1-----
Veliko Crniće942942--------------
Dragovac10631063--------------
Drmno10131011----2---------
Dubravica15241520--4-----------
Živica896882--1----------13
Kalište789785----3--------1
Kasidol12351235--------------
Klenovnik10099826122-1-2----112
Kostolac13951197285014-2-6-4----94
Kravlji Do554554--------------
Kula17201390----329--------1
Lučica23802377-1--1--------1
Malo Crniće12051090-162-3-14--6---74
Maljurevac62362111------------
Nabrđe505502----3---------
Petka14021401----1---------
Poljana26042604--------------
Prugovo958952-------------6
Salakovac792707----24--------61
Smoljinac292129191---1---------
Toponica18031803--------------
Trnjane14981495--1-2---------
Ćirikovac13361334--------2-----
Šapine21482146----2---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ram

31628

28182

2

16

4

-

3251

1

19

-

5

-

1

13

-

134

Biskuplje668665----3---------
Velika Bresnica427427--------------
Veliko Gradište (v.)267426242123-9-17-4-1--2
Garevo459459--------------
Desina12111211--------------
Doljašnica820820--------------
Đurakovo891545----300--------46
Zatonje958958--------------
Kamijevo547547--------------
Kisiljevo921918-1--2---------
Kličevac21922185-2--4-1-------
Kumane616616--------------
Kurjače12551255--------------
Kusiće10251025--------------
Ljubinje764764--------------
Majilovac11931106------1------86
Makce19241924--------------
Malo Gradište696696--------------
Ostrovo379376-1--2---------
Pečanica772772--------------
Požežena10661066--------------
Rabrovo17691769--------------
Ram321160----160---1-----
Rečica93516----919---------
Sirakovo12361223-----------13--
Srednjevo834834--------------
Topolovnik189349----1844---------
Tribrod764764--------------
Carevac13591356--1-11--------
Češljeva Bara10591052----7---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Homolje

20522

8768

3

-

-

-

11622

-

-

1

1

-

-

-

-

127

Bliznak675386----289---------
Vlaole10054----1001---------
Vukovac715707-------------8
Žagubica (v.)262910361---1498--11----92
Jasikovo7994----795---------
Jošanica789789--------------
Krepoljin22381196----1037--------5
Krupaja1003525----478---------
Laznica3494402---3450--------2
Leskovo574-----574---------
Milatovac954953----1---------
Osanica170526----1666--------13
Ribare780780--------------
Sige8406----833--------1
Suvi Do23222316-------------6
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Rudnik

76203

75903

13

24

14

1

64

1

8

-

9

1

4

10

-

151

Opština Gornji Milanovac

2186

2110

7

8

1

-

-

-

6

-

2

1

2

2

-

47

Gornji Milanovac21862110781---6-2122-47

Srez Kačer

18507

18383

-

1

-

-

28

1

-

-

2

-

2

-

-

90

Belanovica (v.)195195--------------
Boljkovci24222419----1-----1--1
Bosuta947947--------------
Brančići (v.)13581357--------1-----
Dragolj904904--------------
Živkovci925925--------------
Zagrađe13581355-------------3
Ivanovci17791779--------------
Jarmenovci13871387--------------
Kalanjevci976949----27---------
Moravci11401054-------------86
Rudnik969967-----1--1-----
Trudelj990990--------------
Ugrinovci704703-1------------
Šilopaj16611660----------1---
Šutci792792--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ljubić

30874

30820

4

15

13

1

1

-

2

-

4

-

-

8

-

6

Brđani16261619-----------7--
Bresnica32213221--------------
Gornja Gorevnica16301630--------------
Lađevci19781977---1----------
Ljubić16471629-106---1----1--
Milićevci20112011--------------
Miokovci18851885--------------
Mojsinje101810132-3-----------
Mrčajevci386538602-1-1--------1
Ostra18961896--------------
Preljina14261418-53-----------
Prijevor12471247--------------
Prislonica15651565--------------
Rošci19881983------1-4-----
Tavnik11891184-------------5
Trepča16851685--------------
Cvetke997997--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Takovo

24636

24590

2

-

-

-

35

-

-

-

1

-

-

-

-

8

Banjani13821377-------------5
Bah666666--------------
Belo Polje16211621--------------
Brezna20102010--------------
Brusnica31763176--------------
Vraćevšnica197619381---34--------3
Gornji Branetić22882288--------------
Klatičevo125012491-------------
Koštunići12701270--------------
Majdan918918--------------
Pranjani22282228--------------
Savinac12101210--------------
Svračkovci17551753----1---1-----
Takovo17721772--------------
Teočin11141114--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Smederevo

128043

126995

46

118

108

20

107

37

40

-

56

4

8

4

-

500

Opština Smederevo

6307

5891

11

80

71

2

38

25

15

-

48

4

2

2

-

118

Smederevo630758911180712382515-48422-118

Srez Jasenica

50995

50631

31

24

25

18

47

12

19

-

4

-

4

2

-

178

Azanja805279521-1-------11-96
Baničina24232420--3-----------
Bašin766747-------------19
Velika Krsna40003998-2------------
Vodice844844--------------
Glibovac18441843--1-----------
Golobok26142614--------------
Jagnjilo21182114----4---------
Kovačevac40574055--1---1-------
Kusadak60156008--3-3-1-------
Mramorac926926--------------
Palanka (v.)3977377030211018401216-4-31-52
Pridvorica10771075--2-----------
Rabrovac13581354-------------4
Ratare28802879------1-------
Selevac66156603-14----------7
Cerovac14291429--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Orašje

36821

36616

4

2

7

-

16

-

5

-

2

-

1

-

-

168

Velika Plana48674861-21---1-1----1
Veliko Orašje24082401----7---------
Krnjevo49264926--------------
Lozovik55935593--------------
Mala Plana10801069--1----------10
Markovac311231061---2-1---1--1
Miloševac35323412--1---1------118
Novi Adžibegovac13641359-------------5
Radovanje943938--1-4---------
Rakinac21162115------1-------
Saraorci (v.)210020633-1----------33
Stari Adžibegovac33813377----3---1-----
Trnovče13991396--2---1-------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Podunavlje

33920

33857

-

12

5

-

6

-

1

-

2

-

1

-

-

36

Badnjevica590590--------------
Binovac679646-------------33
Vodanj790790--------------
Vranovo12451245--------------
Vrbovac10971097--------------
Vučak605605--------------
Dobrodo11721169-2--1---------
Drugovac20592058--------1-----
Dubona15931593--------------
Kolare (v.)508508--------------
Landol994994--------------
Lipe29302927----1-1------1
Lugavčina31463145--1-----------
Mala Krsna10271023-11-1-----1---
Malo Orašje13211320----1---------
Mihailovac29852985--------------
Osipaonica34703469----1---------
Petrijevo624617-7------------
Radinac11341133-------------1
Ralja663662-1------------
Seone627627--------------
Skobalj16661666--------------
Suvodol965964--------1-----
Udovica11051099-13-1--------1
Šalinac925925--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Timok

135380

99845

790

133

17

1

33847

13

52

2

159

7

60

187

1

266

Opština Zaječar

9108

7987

590

56

11

1

268

3

14

2

126

3

1

4

1

41

Zaječar91087987590561112683142126314141

Srez Boljevac

32063

14036

68

31

1

-

17856

-

9

-

-

-

5

-

-

57

Bačevica1097103----990--------4
Bogovina1373190611--1157-7---2---
Boljevac (v.)1114108812--18--------5
Valakonje215113-3--2135---------
Vrbovac10211018----3---------
Dobro Polje99619----977---------
Dobrujevac843843--------------
Zlot4664973---4542-----1--21
Ilino6936294811--1-2---2---
Jablanica12641262----2---------
Krivi Vir20242022----2---------
Lasovo15321532--------------
Lukovo12251224----1---------
Mali Izvor1245478----767---------
Mirovo628627----1---------
Osnić2120221---2097---------
Planinica11891189--------------
Podgorac2538269931-2251--------5
Savinac6705----648--------17
Sumrakovac13901385----5---------
Šarbanovac228621-1--2259--------5
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Zaglavak

36419

36058

111

14

1

-

69

8

6

-

25

2

-

-

-

125

Aldinac12981298--------------
Balanovac967967--------------
Balinac11071107--------------
Beli Potok15771574-------------3
Berčinovac988988--------------
Bučje18691812----42--------15
Valevac19071905------1-1-----
Vasilj15531547-------------6
Vina9829734---5---------
Gabrovnica14061405----1---------
Gornja Kamenica10471047--------------
Gornje Zuniče10931093--------------
Gradište579579--------------
Dejanovac636630-------------6
Donja Kamenica11971191-------------6
Donja Sokolovica403403--------------
Donje Zuniče748748--------------
Žlne10811076-------------5
Žukovac933931----1--------1
Zorunovac622621----1---------
Zubetinac837837--------------
Knjaževac (v.)354433641063--2-5-232---39
Krenta17301711----1--------18
Orešac789774111------1----2
Papratna440440--------------
Potrkanje10491049--------------
Radičevac657641----16---------
Rgošte821821--------------
Svrljiška Topola550550--------------
Skrobnica826814-------------12
Slatina670670--------------
Trgovište1014999--1--8-------6
Crvenje765759-------------6
Štrpci734734--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Zaječar

41434

25425

21

32

3

-

15653

2

23

-

5

2

54

183

-

31

Bor16334681202-890-14-3251180-2
Brestovac176925----1743-1-------
Bučje108759----1028---------
Veliki Izvor38593852----1--------6
Vražogrnac2244223511--6-1-------
Vratarnica16481647-------------1
Gamzigrad107157----1014---------
Gornja Bela Reka10451045--------------
Gradskovo16162----1614---------
Grlište20762076--------------
Grljan2203903186--1273-1---1--1
Donja Bela Reka13791369-------------10
Zagrađe10201018--1----------1
Zvezdan14141394----17-1-2-----
Krivelj (v.)25862572----14---------
Lenovac12861286--------------
Leskovac615615--------------
Lubnica184877-1--1765-5-------
Metovnica149922----1467-----21-7
Nikoličevo114710----1137---------
Oštrelj79611----785---------
Prlita6503112--614------2--
Rgotina23732371-2------------
Slatina14131357----56---------
Trnavac889889--------------
Halovo153814----15192-------3
Šljivar73020----710---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Timok

16356

16339

-

-

1

-

1

-

-

-

3

-

-

-

-

12

Borovac821821--------------
Vrbica12731273--------------
Debelica957957--------------
Drenovac506506--------------
Jakovac10391039--------------
Jelašnica796796--------------
Koželj967967--------------
Kraljevo Selo (v.)18961886----1---2----7
Mali Izvor16891688--1-----------
Manjinac524524--------------
Marinovac12061206--------------
Novo Korito12791279--------------
Ošljane15961591-------------5
Selačka10261025--------1-----
Trnovac781781--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Toplica

107915

106206

-

26

2

23

143

154

7

1

12

1

18

2

2

1318

Opština Prokuplje

5393

5191

-

9

-

1

-

4

7

-

5

1

-

2

2

171

Prokuplje53935191-9-1-47-51-22171

Srez Dobrič

35135

34061

-

16

1

-

114

138

-

-

1

-

18

-

-

786

Az-Bresnica18361791----14--------31
Aleksandrovo547547--------------
Balajnac23912346--------1----44
Vlahovo23422219----99--------24
Donje Crnatovo30392905-------------134
Dubovo24432394--1----------48
Đakus30032875-------------128
Žitorađe23382285-----30-------23
Jug Bogdanovac26922654-1--1-----18--18
Mramor751739-------------12
Oblačina23302297-------------33
Orljane19991938-15---16-------30
Petrovac38853823-------------62
Pukovac42724006-----92-------174
Stara Božurna12671242-------------25
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kosanica

21473

21394

-

-

-

7

29

3

-

-

3

-

-

-

-

37

Banja21932186---7----------
Grabovnica32083180----271--------
Dobri Do13031303--------------
Žuč19821982--------------
Ivan-Kula857857--------------
Kuršumlija (v.)64236393----22--3----23
Lukovo16711671--------------
Rača38363822-------------14
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Prokuplje

45914

45560

-

1

1

15

-

9

-

1

3

-

-

-

-

324

Barbatovac38973864-----9-------24
Blace (v.)29952993---1---1------
Velika Plana32963251-11----------43
Gornja Konjuša14681468--------------
Grgure21932189-------------4
Donja Rečica45474478-------------69
Donja Toponica25962588-------------8
Draguša21892186-------------3
Žitni Potok50814998--------1----82
Kondželj33413341--------------
Kruševica25972589---1---------7
Meduhana11391077--------1----61
Prebreza31113111--------------
Prekadin10601047---13----------
Prekopuce18161815--------1-----
Pretrešnja15891566-------------23
Svarča963963--------------
Tulare20362036--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Užice

119424

119207

12

14

8

1

3

7

26

-

6

5

2

-

11

122

Opština Užice

4894

4819

5

1

4

-

3

5

23

-

5

3

2

-

4

20

Užice48944819514-3523-532-420

Srez Arilje

12804

12774

-

-

-

1

-

-

1

-

1

-

-

-

-

27

Arilje (v.)478448---1--1-1----27
Bjeluša878878--------------
Brekovo999999--------------
Visoka872872--------------
Vrane14471447--------------
Dobrače14331433--------------
Kruščica12561256--------------
Latvica18141814--------------
Močioci18221822--------------
Radobuđa11541154--------------
Čičkova651651--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Zlatibor

21219

21203

2

10

1

-

-

-

1

-

-

2

-

-

-

-

Bela Reka755755--------------
Gostilje10741074--------------
Dobroselica13531353--------------
Draglica11121112--------------
Jablanica10331033--------------
Jasenovo928928--------------
Kremna22762276--------------
Kriva Reka11321132--------------
Ljubiš11951194--1-----------
Mokra Gora19361922210----1--1----
Negbina12801280--------------
Rožanstvo13311331--------------
Semegnjevo597597--------------
Sirogojno14371437--------------
Čajetina24532452---------1----
Šljivovica13271327--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Požega

22514

22452

4

3

3

-

-

2

-

-

-

-

-

-

1

49

Bakionica915915--------------
Visibaba16571656--1-----------
Glumač15941594--------------
Godovik17541754--------------
Gojna Gora905905--------------
Gornja Dobrinja673673--------------
Gorobilje10421042--------------
Gugalj843841-2------------
Donja Dobrinja994994--------------
Duškovci15771577--------------
Zdravčići12971297--------------
Ježevica15091509--------------
Kalenić10791079--------------
Kamenica15771577--------------
Požega (v.)12611202412--2------149
Roge20542054--------------
Srednja Dobrinja583583--------------
Tabanovići12001200--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Rača

22136

22102

1

-

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

6

26

Bajina Bašta (v.)311430811-----------626
Beserovina994994--------------
Dub24842484--------------
Zaovine13021302--------------
Zarožje918918--------------
Kostojevići28282828--------------
Ovčina12181218--------------
Okletac754754--------------
Pilica17121712--------------
Rastište12991298------1-------
Rača10911091--------------
Rogačica (v.)20822082--------------
Solotuša12781278--------------
Strmovo10621062--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Užice

22257

22257

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bioska26292629--------------
Buar14411441--------------
Drežnik11001100--------------
Karan34833483--------------
Kačer21992199--------------
Ljubanje995995--------------
Podpeće19841984--------------
Ravni22952295--------------
Ribaševina23772377--------------
Sevojno17921792--------------
Stapari19621962--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Crna Gora

13600

13600

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Godečevo921921--------------
Kosjerić (v.)25882588--------------
Makovišta12601260--------------
Radanovci18561856--------------
Ražana24482448--------------
Seča Reka23912391--------------
Subjel12161216--------------
Tubići920920--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Čačak

121922

121512

23

28

6

-

13

6

21

-

50

3

18

4

6

232

Opština Čačak

5093

4989

8

21

4

-

5

-

11

-

16

1

13

2

1

22

Čačak509349898214-5-11-161132122

Srez Dragačevo

29797

29775

1

-

-

-

-

-

2

-

-

-

-

1

3

15

Viča13701370--------------
Goračić30953082-------------13
Gornji Dubac13951395--------------
Grab13721372--------------
Guča (v.)316031551-----1-----3-
Dljin15511550-----------1--
Donja Kravarica23992399--------------
Dučalovići23902390--------------
Kaona18121810-------------2
Kotraža20402039------1-------
Krstac993993--------------
Lisa11891189--------------
Luke15491549--------------
Mirosaljci23022302--------------
Prilipac15421542--------------
Tijanje16381638--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Žiča

26925

26706

13

4

1

-

-

3

8

-

20

1

5

1

1

162

Adrani15321523-------------9
Bogutovac779779--------------
Vraneši14861486--------------
Vrba10421032-------------10
Vrdila10541054--------------
Gokčanica17901790--------------
Gračac20462010-------------36
Dragosinjci807807--------------
Žiča10171016--------1-----
Kamenica776776--------------
Konarevo11751175--------------
Kraljevo (v.)357034591341--38-1215-163
Mataruge653645--------7----1
Miločaje833833--------------
Mrsać924924--------------
Ratina846820-------------26
Ribnica11011100-------------1
Roćevići18341834--------------
Samaila19631959-----------1-3
Sirča16971684-------------13
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Moravica

21246

21240

-

-

1

-

5

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bratljevo14161416--------------
Brezova20802080--------------
Vionica902902--------------
Erčege17601760--------------
Ivanjica (v.)948942--1-5---------
Javor14091409--------------
Kovilje13971397--------------
Kosovica21482148--------------
Opaljenik11371137--------------
Ostatija12251225--------------
Pridvorica12171217--------------
Prilike27182718--------------
Srednja Reka836836--------------
Šume20532053--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Studenica

23517

23504

-

-

-

-

-

3

-

-

1

-

-

-

1

8

Baljevac13901390--------------
Banja16161616--------------
Beoci10031003--------------
Biljanovac638638--------------
Bistrica12071207--------------
Gradac18061806--------------
Đakovo13781378--------------
Mlanča13091309--------------
Pavlica19651965--------------
Piskanja12601260--------------
Plana10831083--------------
Raška (v.)10151003-----3------18
Rudnica14711471--------------
Rudno875875--------------
Studenica12461245--------1-----
Trnava24162416--------------
Ušće18391839--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Trnava

15344

15298

1

3

-

-

3

-

-

-

13

1

-

-

-

25

Atenica13311322-3------6-----
Goričani12401229-------------11
Zablaće12221222--------------
Ježevica31773174----3---------
Jezdina14301417-------------13
Lazac17421741-------------1
Pakovraće16861685---------1----
Slatina16271627--------------
Tmava188918811-------7-----
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Južna Srbija

1476747

878625

459

177

98

416977

9585

148019

168

8

226

27

37

59

28

22254

Okrug Berane

23864

23561

-

-

-

275

-

19

1

-

8

-

-

-

-

-

Opština Berane

2762

2714

-

-

-

21

-

18

1

-

8

-

-

-

-

-

Berane27622714---21-181-8-----

Srez Berane

7215

7214

-

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

Buče939939--------------
Vinicka658658--------------
Gornje Selo17231723--------------
Đurđevi Stubovi14261425-----1--------
Štitari24692469--------------

Srez Budimlje

6544

6544

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Budimlje17061706--------------
Donja Ražanica19811981--------------
Polica28572857--------------

Srez Rožaj

7343

7089

-

-

-

254

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Biševo16431389---254----------
Ibar17911791--------------
Petnjica30693069--------------
Rožaj (v.)840840--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Bijelo Polje

26147

26136

-

-

-

8

-

1

-

-

2

-

-

-

-

-

Opština Bijelo Polje

3300

3294

-

-

-

4

-

1

-

-

1

-

-

-

-

-

Bijelo Polje33003294---4-1--1-----

Srez Bijelo Polje

12348

12344

-

-

-

4

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Mojkovac18041804--------------
Nedakusi22862286--------------
Pavino Polje35103510--------------
Ravna Rijeka16891685---4----------
Šahovići (v.)30593059--------------

Srez Lozna

10499

10498

-

-

-

-

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

Zaton19671967--------------
Korita17601760--------------
Lozna18661865--------1-----
Rasovo22072207--------------
Savino Polje26992699--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Bitolj

180732

134535

69

19

20

19209

4425

18007

38

-

37

-

3

15

9

4346

Opština Bitolj

28420

15958

40

9

15

1801

1149

6025

28

-

21

-

-

14

5

3355

Bitolj28420159584091518011149602528-21--1453355

Srez Bitolj

27000

21606

-

-

-

3619

696

1070

-

-

1

-

-

-

-

8

Barešani1560929---378-252--1-----
Brusnik17921634---546737--------
Bukovo25552555--------------
Velušina21651285---859417--------
Dragoš17671026---738-3--------
Đavato19711598---2592112--------
Ivanjevci37332752---3521620-------8
Logovardi832818---365--------
Mogile28662864---11---------
Sekirani20341797---237----------
Strugovo27782144---617413--------
Trnovo678450---1219611--------
Capare22691754----515---------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kičevo

28228

18670

-

-

-

9203

88

265

-

-

2

-

-

-

-

-

Belica923923--------------
Brždani17461372---183-191--------
Dolenci2194507---1687----------
Karbunica18471838---214--2-----
Kičevo (v.)47924600---358770--------
Klenovac24752475--------------
Malo Crsko17671767--------------
Midinci2725225---2500----------
Orlanci18191815---4----------
Oslomej1468138---1330----------
Premka2717383---2334----------
Raštani1914797---1117----------
Sveti Vrači888877---11----------
Cer953953--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kruševo

20618

17499

-

-

-

1292

1699

21

-

-

-

-

-

-

-

107

Aldanci5242---5202---------
Babino12131213--------------
Bela Crkva16271627--------------
Brezovo922922--------------
Bučin968547---39463-------18
Vardino690690--------------
Godivlje470448-------------22
Gornji Divljaci954953-------------1
Dolenci11801180--------------
Žurče912837---57-18--------
Jedinakovci741741--------------
Krivogaštane16331632---1----------
Kruševo (v.)38312067---71691--------66
Rastovica675675--------------
Selce632319---313----------
Slepče777777--------------
Sloješnica11251125--------------
Sopotnica926926--------------
Džvane818818--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Morihovo

11942

9203

-

-

-

31

-

2707

-

-

-

-

-

-

-

1

Bač15261204-----322--------
Brod14761476--------------
Budimirci808806---2----------
Dobruševo15091188---4-317--------
Kenale2368314-----2054--------
Novaci23502310---25-14-------1
Starovina19051905--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Prespa

18751

13930

-

1

-

1446

756

2446

-

-

-

-

-

-

1

171

Gopeš15191057----462---------
Jankovac37553569---10383---------
Nakolec34872655---831--------1-
Podmočane24481344---33841725--------
Resan (v.)37312041-1-1591591201-------170
Stenje10271022----31-------1
Carev Dvor27842242---158519--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Prilep

45773

37669

29

9

5

1817

37

5473

10

-

13

-

3

1

3

704

Brailovo26711592---1056---------23
Vitolište17501750--------------
Vrbjane22762276--------------
Dolnjan22432243--------------
Dunje22272227--------------
Kostinac22772275-----2--------
Makovo11261126--------------
Markov Grad12001195---11---3-----
Nebregovo26171919---697-1--------
Pletvar17261726--------------
Prilep (v.)185081433729955936332510-10-313681
Prilepec18451841---4----------
Toplica19241924--------------
Topolčane33831238-----2145--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Bregalnica

104347

72764

43

10

4

71

1197

29011

12

-

6

2

-

-

-

1227

Opština Štip

11173

8040

30

10

2

35

7

2430

12

-

4

2

-

-

-

601

Štip11173804030102357243012-42---601

Srez Kočane

25711

18316

5

-

1

3

495

6739

-

-

-

-

-

-

-

152

Blatac40772136-----1941--------
Vinica39042065----731642-------124
Zrnovce29821458----1231401--------
Kočane (v.)410527395-131501182-------25
Njivičane14071374----33---------
Obleševo18071305----56446--------
Orizare26342549----280-------3
Polaći23312331--------------
Sokolarci24642359----5847--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Maleš

12135

11893

5

-

-

1

2

116

-

-

-

-

-

-

-

118

Berovo (v.)410139944----47-------56
Vladimirovo33223314----1--------7
Mitrašince22082208--------------
Pehčevo (v.)250423771--1169-------55
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ovče Polje

18179

11555

-

-

-

28

287

6270

-

-

2

-

-

-

-

37

Barbarevo18661833---7251--------
Gornji Balvan11271100----216--------
Gorobinci1304592-----712--------
Malo Crnilište1892890----31971--------
Mečkujevac15941484---2889--1----10
Nemanjica15811572---1-8--------
Pavlešenci10251011---1---------13
Sveti Nikola (v.)23401546---1376690--1----14
Trol14721459-----13--------
Džumajlija397868---4463860--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Radovište

16440

9113

-

-

-

4

56

7056

-

-

-

-

-

-

-

211

Donji Lipovik12721211-----61--------
Zleovo1396666-----730--------
Injevo21921793----23376--------
Kalauzlija1262------1262--------
Konča1108568-----540--------
Podareš32141501----331610-------70
Prnarlija1646403-----1243--------
Radovište (v.)36172295---4-1177-------141
Skoruša733676-----57--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Carevo Selo

14019

11406

3

-

1

-

-

2501

-

-

-

-

-

-

-

108

Grljani11461146--------------
Dramča14861484-------------2
Kamenica37423735-------------7
Trabotovište28261843-----917-------66
Carevo Selo (v.)481931983-1--1584-------33
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Štip

6690

2441

-

-

-

-

350

3899

-

-

-

-

-

-

-

-

Brest458447-----11--------
Karbinci1841362----2421237--------
Leskovica1152687----53412--------
Ljuboten466408----553--------
Nikoman1111270-----841--------
Počivalo1662267-----1395--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Zvečane

70137

20679

161

12

1

42275

88

5180

1

-

5

-

3

-

1

1731

Opština Kosovska Mitrovica

10045

3887

104

11

-

1860

56

3287

-

-

5

-

3

-

1

831

Kosovska Mitrovica10045388710411-1860563287--5-3-1831

Srez Vučitrn

24308

4525

38

-

-

16972

32

1885

-

-

-

-

-

-

-

856

Babin Most2387643---1411---------333
Vučitrn (v.)4667126335--1112321881-------344
Gojbulja21475022--1639-1-------3
Pantina2061452---1608-1--------
Prilužje2700762---1872-1-------65
Samodreža24503211--2055---------73
Smrekovnica2122168---1954----------
Čičavica2103335---1730---------38
Šalje367179---3591-1--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Drenica

19450

1572

19

1

1

17808

-

8

-

-

-

-

-

-

-

41

Banja2307105119111228-7--------
Krasimirovci2960----2933---------27
Lauša3461249---3198---------14
Obilić2602251---2351----------
Obrinje36857---3678----------
Poljance2292----2292----------
Prekaze214314---2128-1--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Mitrovica

16334

10695

-

-

-

5635

-

-

1

-

-

-

-

-

-

3

Banjska18211820------1-------
Berim23762358---18----------
Borčani1276786---490----------
Žabare201675---1938---------3
Zvečane1792791---1001----------
Radič Polje30033003--------------
Slatina18021126---676----------
Sokolica2248736---1512----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Kosovo

171285

47229

3

4

3

108541

178

10619

10

-

11

11

-

1

4

4671

Opština Priština

14338

4325

2

4

-

1421

17

7115

3

-

9

5

-

1

3

1433

Priština14338432524-14211771153-95-131433

Srez Gnjilane

71030

22543

-

-

1

43830

1

2761

1

-

-

-

-

-

1

1892

Ajnovac34131138---2275----------
Bostane46432153---2461-1-------28
Vitina28851110---1775----------
Vogoneš2210836---1374----------
Vrbovac39292062---1863-4--------
Gnjilane (v.)88704070--11705-20131-----11079
Kamenica23031193---1027---------83
Kololeč6258575---5213-58-------412
Paralovo32991203---2096----------
Parteš35641430---2131---------3
Pasjane3397981---23871--------28
Požeranje4093660---3417---------16
Raniluk50512572---1783-682-------14
Rogačica4512479---3967-2-------64
Ropotovo38151670---1980---------165
Slatina3935255---3680----------
Šurlane4853156---4696-1--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Gračanica

28953

9973

-

-

2

18038

31

378

-

-

2

-

-

-

-

529

Gračanica18561231--1560-1--1----62
Dobrotin2830870---191369-------32
Donja Brnjica1848194---1654----------
Donja Gušterica15061204---220-12-------70
Janjevo (v.)25971717--14968287-------88
Kojilovica1536244---1289---------3
Komoran16601---1630---------29
Laplje Selo21731584---499-12-------78
Lepina1495466---978-8-------43
Lipljan (v.)31971401---17171713--1----48
Matičane1823176---1647----------
Obilić852202---610-36-------4
Radevo1347225---1105---------17
Sedlare2146----2127---------19
Crkvena Vodica2087458---1593---------36
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Lab

26243

2542

-

-

-

23434

-

141

-

-

-

1

-

-

-

125

Braina787----787----------
Glavnik202385---1899---------39
Dvorište1662----1625-26-------11
Dubnica2059316---1743----------
Kolić15541554--------------
Krpime3750184---3523---------43
Lapaštica176216---1737---------9
Lužane24395---2434----------
Ljupče1456----1433---------23
Orlane2381103---2278----------
Podujevo3506204---3298-3---1----
Šajkovac286475---2677-112--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Nerodimlje

30721

7846

1

-

-

21818

129

224

6

-

-

5

-

-

-

692

Babuš4829399---4344-1-------85
Gatnja28834021--2471---------9
Gotovuša2652953---1699----------
Kosin2192234---1917---------41
Mužičane1535156---1379----------
Nerodimlje4122855---3260---------7
Talinovce2007267---1713---------27
Uroševac (v.)35341415---14251102126--5---361
Štimlje3731321---32271911-------153
Štrpce32362844---383---------9
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Kumanovo

147184

111682

21

3

6

25097

299

6813

2

-

19

-

1

-

-

3241

Opština Kumanovo

13400

9165

-

2

3

641

78

2916

-

-

5

-

-

-

-

590

Kumanovo134009165-23641782916--5----590

Srez Žegligovo

39844

28035

-

-

-

9284

101

1849

-

-

-

-

1

-

-

574

Bajlovce22022202--------------
Gradište15581552-------------6
Dovezence16981671----1413--------
Dušanovac3043343---2694---------6
Žegnjane14471447--------------
Klečevce14991319-----180--------
Malino22912240----1129-------11
Mlado Nagoričane21562113----2812-------3
Murgaš12471246-----1--------
Orah16241624--------------
Orašac21101939----29131-------11
Otlja4265428---3740---------97
Pelince16271572----19--------36
Ravnjane22402240--------------
Ramanovac24131554---49-795-------15
Režanovce2394651---1161-459----1--122
Staro Nagoričane19211878---3-1-------39
Tabanovac2261423---1614-17-------207
Četirce18481593---23-211-------21
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kratovo

19755

18730

20

-

-

14

61

773

2

-

12

-

-

-

-

143

Zletovo254022122--127298--------
Kalnište13551328----27---------
Kneževo17251724-----1--------
Kratovo (v.)2493192018--1354742-12----49
Lesnovo13901390--------------
Opilo23082231-------------77
Probištip17191719--------------
Rudare21032086-------------17
Stracin23512349----2---------
Šlegovo17711771--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kriva Palanka

36668

35933

1

-

1

5

31

475

-

-

1

-

-

-

-

221

Gradac28822882--------------
Duračka Reka18241823----1---------
Đerman21552155--------------
Židilovo19881988--------------
Kriva Palanka (v.)21491469--1-30475--1----173
Moždivnjak32883288--------------
Petraljica34133413--------------
Podrži-Konj33873387--------------
Radovnica25092504---5----------
Rankovac32283180-------------48
Stajevac33403340--------------
Trgovište458445831-------------
Trnovo19211921--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Preševo

37517

19819

-

1

2

15153

28

800

-

-

1

-

-

-

-

1713

Biljač47621298---2620-343-------501
Bujanovac (v.)82453436---40333110-------663
Žuince3473802---24542518-------174
Klenike38993883--2----------14
Klinovac38953887-------------8
Levosoje25411102---1413-6-------20
Novo Selo18251825--------------
Preševo (v.)5952661-1-4633-323--1----333
Šaince29252925--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Metohija

90080

17761

14

10

3

70409

61

1430

4

-

6

1

2

-

1

378

Opština Peć

14722

6045

12

8

3

7305

61

1261

3

-

4

1

2

-

-

17

Peć147226045128373056112613-412--17

Srez Đakovica

32847

2397

2

2

-

30041

-

149

1

-

1

-

-

-

1

253

Vogovo18582---1856----------
Dečani3531190---3267-13--1---159
Đakovica (v.)14293217522-11783-1361------194
Janoš322614---3212----------
Junik1530----1530----------
Ponoševac1044----1044----------
Rznić45863---4583----------
Crmnjane277913---2766----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Istok

20159

5774

-

-

-

14317

-

19

-

-

-

-

-

-

-

49

Đurakovce49281289---3630-9--------
Zlokučani38221304---2513---------5
Istok (v.)38021490---2268---------44
Radovac368877---3611----------
Rakoš39191614---2295-10--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Peć

22352

3545

-

-

-

18746

-

1

-

-

1

-

-

-

-

59

Barani421128---4182---------1
Budisavac1678639---1037----1----1
Glavičica3115589---2524-1-------1
Goraždevac2470926---1488---------56
Novo Selo4523933---3590----------
Rugovo913----913----------
Streoc5442430---5012----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Ohrid

69211

48460

68

8

6

11448

1597

7506

17

8

3

1

2

1

5

81

Opština Ohrid

9587

4943

21

2

5

580

278

3676

9

8

2

1

2

1

5

54

Ohrid9587494321255802783676982121554

Srez Gornji Debar

14949

8636

5

4

-

4243

26

2020

2

-

-

-

-

-

-

13

Gornja Župa135285-----1267--------
Debar (v.)7125298254-407726162------13
Donja Župa22912111---166-14--------
Osoje13971394-----3--------
Rajčica12491249--------------
Selce1535815-----720--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Ohrid

19531

19304

10

-

-

176

8

31

-

-

1

-

-

-

-

1

Belčište20772065---12----------
Velgošte23302330--------------
Velmaj20822062---20----------
Gornje Koselje13391326---4-9--------
Mešeište250823656--114815--------
Openica23032303--------------
Peštane202520104--2-7--1----1
Slatina14581440---18----------
Slivovo34093403---6----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Struga

25144

15577

32

2

1

6449

1285

1779

6

-

-

-

-

-

-

13

Brčevo10444853--55132--------
Vevčani33173016---3691174--------
Velešta23138964--13941531-------
Višnje16916075--150925-1------3
Delagožde25163---2503-9-------1
Draslavica17541470---261617--------
Drimkol22792276---3----------
Zbožde12121192---20----------
Labunište28292749---35317-------7
Radožda761761--------------
Radolište1958147---1280-531--------
Struga (v.)34701975202121621410364------2
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Plevlje

26798

26723

3

1

3

16

4

40

-

-

2

-

1

-

-

5

Opština Plevlje

6356

6281

3

1

3

16

4

40

-

-

2

-

1

-

-

5

Plevlje6356628131316440--2-1--5

Srez Boljanić

9376

9376

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bobovo834834--------------
Boljanić31713171--------------
Bukovica18371837--------------
Gotovuša19621962--------------
Meljak15721572--------------

Srez Plevlje

11066

11066

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Ilino Brdo27472747--------------
Kosanica23532353--------------
Mataruge15061506--------------
Otilovići14931493--------------
Premćane14881488--------------
Hoćevine14791479--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Prizren

96781

28179

6

2

5

57216

74

10681

3

-

8

-

-

2

-

605

Opština Prizren

16414

4798

2

2

5

2001

73

9189

3

-

7

-

-

2

-

332

Prizren16414479822520017391893-7--2-332

Srez Gora

12817

6224

-

-

-

6375

-

218

-

-

-

-

-

-

-

-

Bljač974----974----------
Borje492491---1----------
Brod11551154---1----------
Brodosavci1458----1455-3--------
Brut7632---761----------
Buča1026----1024-2--------
Vranište11971197--------------
Kosavce845----845----------
Kruševo677669---8----------
Orgosta601373---194-34--------
Radeš604600-----4--------
Rapče772772--------------
Restelica528528--------------
Šejnovac715133---412-170--------
Šištevac1010305---700-5--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Podgora

13361

2153

-

-

-

10895

-

307

-

-

-

-

-

-

-

6

Dvorane1375443---932----------
Dulje176628---1738----------
Lešane716100---607-3-------6
Movljani126097---1163----------
Mušutište18261161---369-296--------
Selogražda117672---1104----------
Semetište1400----1400----------
Sopina87866---812----------
Studenčani105823---1029-6--------
Suva Reka1906163---1741-2--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Podrima

29698

5500

4

-

-

23278

1

692

-

-

1

-

-

-

-

222

Banja237113---2338-4-------16
Bela Crkva12865---1273-8--------
Bratotin295114---2885-18-------34
Velika Hoča1407605---8011---------
Grebnik698213---471---------14
Dragobilje14941---1493----------
Drenik1779446---1324-1-------8
Zojić100196---266-612-------27
Zočište1971354---1599-14-------4
Kijevo2955302---2640-4-------9
Mala Kruša1419115---1202-10-------92
Orahovac (v.)374133194--388-19--1----10
Ostri Zub19595---1948---------6
Ponorac1092----1091-1--------
Crni Lug357412---3559-1-------2
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Has

7377

2

-

-

-

7336

-

1

-

-

-

-

-

-

-

38

Damjane2856----2820---------36
Đone2046----2044---------2
Zjum24752---2472-1--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Šar-Planina

17114

9502

-

-

-

7331

-

274

-

-

-

-

-

-

-

7

Vlašnja6058---596-1--------
Vrbičani666666--------------
Vrbnica6693---666----------
Gornja Srbica77468---698-4-------4
Gornje Selo13061301---5----------
Žur140433---1371----------
Koriša986114---857-15--------
Lokvica14821227---15-240--------
Ljubižda11181088---26-4--------
Ljubinje13281328--------------
Ljubičevo995----995----------
Manastirica995725---268-2--------
Novake904230---674----------
Oče Zagrad11702---1160-8--------
Sevce13081305-------------3
Srecka14041404--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Prijepolje

42322

41926

1

4

2

-

-

341

5

-

6

1

-

-

-

36

Opština Prijepolje

3329

3303

1

4

2

-

-

6

5

-

6

1

-

-

-

1

Prijepolje33293303142--65-61---1

Srez Mileševa

15639

15637

-

-

-

-

-

2

-

-

-

-

-

-

-

-

Brodarevo (v.)20822082--------------
Velika Župa24862486--------------
Zvjezd20512051--------------
Ivanje12161216--------------
Kanje10901090--------------
Komoran25922592--------------
Mileševo27482746-----2--------
Stranjani13741374--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Nova Varoš

9798

9771

-

-

-

-

-

26

-

-

-

-

-

-

-

1

Bistrica13711345-----26--------
Bukovik799799--------------
Nova Varoš (v.)23622361-------------1
Radijevići16001600--------------
Radojinja919919--------------
Rutoši13281328--------------
Štitkovo14191419--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Priboj

13556

13215

-

-

-

-

-

307

-

-

-

-

-

-

-

34

Babine24582458--------------
Bučje17461746--------------
Zabrđe18021765-----3-------34
Priboj (v.)51154811-----304--------
Sočice24352435--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Raška

72365

69944

1

1

-

1944

64

145

1

-

2

-

-

-

-

263

Opština Novi Pazar

11185

10585

1

-

-

198

64

126

1

-

2

-

-

-

-

208

Novi Pazar11185105851--198641261-2----208

Srez Deževa

25803

25761

-

-

-

1

-

4

-

-

-

-

-

-

-

37

Vojkovići40634063--------------
Vračevi37353723-------------12
Jošanica19511941-------------10
Nikolača16881673-------------15
Požega26532649---1-3--------
Polokci21042104--------------
Postenje24472447--------------
Rajetiće25572556-----1--------
Sopoćane20122012--------------
Štitari25932593--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Sjenica

22503

21605

-

1

-

867

-

12

-

-

-

-

-

-

-

18

Aljinovići19011901--------------
Bare15211521--------------
Buđevo1365839---526----------
Vapa14911491--------------
Duga Poljana30143014--------------
Kladnica14941494--------------
Lopiže938938--------------
Raždaginja17201720--------------
Rasno17571445---312----------
Sjenica (v.)35033445-1-27-12-------18
Trijebinje15551553---2----------
Štavalj22442244--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Štavica

12874

11993

-

-

-

878

-

3

-

-

-

-

-

-

-

-

Godovo18751875--------------
Delimeđe21992199--------------
Melaje11161035---78-3--------
Mojstir13531352---1----------
Raduovci14701470--------------
Ribariće18011800---1----------
Suvi Do1749954---795----------
Tutinj13111308---3----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Skoplje

145880

82148

44

66

35

32035

646

26341

63

-

103

10

23

39

5

4322

Opština Skoplje

40666

21551

38

60

31

862

543

13980

59

-

97

10

22

39

2

3372

Skoplje40666215513860318625431398059-9710223923372

Srez Veles

43329

31773

3

1

3

1943

100

9398

1

-

4

-

1

-

3

99

Banjica833678---154-1--------
Bašino Selo11721040----11121--------
Bistrica12231223--------------
Bogomila16251611---311-------9
Veles (v.)141551025331317737181-4-1-390
Vladilovce640640--------------
Vodovrat13361333-----3--------
Vojnica601601--------------
Gornje Vranovce24292416-----13--------
Ivankovac118863-----1125--------
Jabučište988----988----------
Karaslare623126---179-318--------
Kočilari851172-----679--------
Krajnica755505---249-1--------
Lisičje825825--------------
Melnica14919-----1482--------
Omorane700700--------------
Orahovac567567--------------
Orahov Do1005996---8-1--------
Orešje810810--------------
Orizare97225-----947--------
Podles11641164--------------
Rudnik639628----11---------
Skačince651650-----1--------
Slp572519---7-46--------
Stari Grad994994--------------
Sujaklar735143-----592--------
Teovo906559---346-1--------
Crkvina857519-----338--------
Čaška731723---8----------
Čičevo12911281-----10--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kačanik

10727

247

-

2

-

10466

1

5

-

-

1

-

-

-

-

5

Đeneral Janković315185---3062-4--------
Kačanik (v.)4102106-2-398611--1----5
Slatina222812---2216----------
Stari Kačanik124644---1202----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Skoplje

51158

28577

3

3

1

18764

2

2958

3

-

1

-

-

-

-

846

Asanbegovo798673---66-191------39
Bardovce1355110233116-282-1----199
Brnarce948347---516-9-------76
Brodac1694257---1437----------
Bulačane22242175-----5-------44
Bunardžik15901187---324-46-------33
Govrljevo21371414---723----------
Gornje Količane255917---1414-1111-------17
Gradovce2723563---208717-------65
Donje Vodno16411115---494131--------
Dračevo47162330---1956-285-------145
Držilovo37092769---939-1--------
Ibraimovo658496---4-158--------
Katlanovo864685-----179--------
Kožlje11201098---22----------
Kučevište20852078-------------7
Kučkovo2553900---1556-12-------85
Ljubance18791236---637-2-------4
Mirkovce19991988---4---------7
Rakatince22942277---16-1--------
Rašče18222---1789---------31
Sveti Nikita24721641---822-3-------6
Sušica30591959---7-1056-------37
Čajljane22833---2280----------
Šiševo1976265---1655-5-------51
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Tetovo

117179

53688

6

2

2

48399

70

14547

-

-

1

-

1

-

-

463

Opština Tetovo

15119

7120

2

1

2

1298

4

6432

-

-

1

-

-

-

-

259

Tetovo151197120212129846432--1----259

Srez Galičnik

11510

8952

-

1

-

2525

15

15

-

-

-

-

-

-

-

2

Beličica54443---499---------2
Galičnik19151887-1-1710---------
Žirovnica21241733---388-3--------
Lazaropolje12041186---756--------
Nistrovo91317---896----------
Ničpur72418---706----------
Prisojnica981981--------------
Trebište22612243---12-6--------
Tresonše844844--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Gornji Polog

28082

8910

4

-

-

11881

43

7177

-

-

-

-

1

-

-

66

Veliko Turčane1494548---93628--------
Vrutok2216611---159915--------
Galata2542577---221-1744--------
Gostivar (v.)48308464--138393743----1--59
Donja Banjica1642513---11-1118--------
Donje Jelovce1151621---4-526--------
Duf683454---228-1--------
Železna Reka2382432---1948-2--------
Zubovce2139983---1136-20--------
Leunovo901886---71--------7
Mavrovo594594--------------
Požarane2300468---1832----------
Tajmište275275--------------
Cerovo1333706---627----------
Čajle3600396---3194-10--------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Donji Polog

46414

14848

-

-

-

30955

7

483

-

-

-

-

-

-

-

121

Brvenica2692496---2170-22-------4
Vratnica16341612-------------22
Grupčin3502432---3066-4--------
Dobrošte30441303---1726-2-------13
Donje Palčište52781178---4091-9--------
Željin2285340---1934110--------
Lešak1981920---10601---------
Miletina29361347---1555-32-------2
Neprošteno1011804---200-3-------4
Roatinci16911011---664---------16
Rogačevo1838675---1163----------
Sedlarevo1112216---896----------
Selce426568---4196-1--------
Senokos432551---4235-15-------24
Stenča17621442---320----------
Tearce27801300---11015340-------34
Cepčište2404315---2087-2--------
Šemševo18741338---491-43-------2
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Poreč

16054

13858

-

-

-

1740

1

440

-

-

-

-

-

-

-

15

Brod15441297---242-5--------
Debrešte38751941---1494-429-------11
Donja Rabetina24192412---1-6--------
Lokvica19941991-------------3
Manastirac21962192---31---------
Rasteš16891689--------------
Samokovo23372336-------------1
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Tikveš

92435

73210

19

35

8

34

882

17338

11

-

7

1

1

1

3

885

Opština Kavadar

5522

4671

-

-

3

4

10

827

7

-

-

-

-

-

-

-

Kavadar55224671--34108277-------

Srez Dojran

8667

3973

3

-

-

-

-

4367

-

-

-

-

-

-

-

324

Arazli1144452-----610-------82
Bašabos194459-----1885--------
Valandovo (v.)41132410-----1661-------42
Furka (v.)146610523----211-------200
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Đelđelija

11314

10081

5

2

1

20

683

293

2

-

3

1

1

1

-

221

Bogdanci26942635-----35-------24
Đelđelija (v.)278723925212432172-3111-117
Konjsko1448890----558---------
Mirovče17321732--------------
Mojin182127-------------55
Negorci11521076---18-38-------20
Stojakovo13191229----823-------5
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Kavadar

19629

17520

-

-

-

4

13

2088

-

-

-

-

-

-

-

4

Begnište22142214--------------
Bojančište15451545--------------
Bohula20682068--------------
Vatoš15251487----830--------
Veliki Radobil12171217--------------
Drenovo20382038--------------
Marena10841050---4525--------
Mrzen Oraovac10201020--------------
Rožden19611961--------------
Rosoman754754--------------
Sirkovo1501------1501--------
Stragovo19611955-----6--------
Ulanci741211-----526-------4
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Negotin

14828

10482

2

33

2

6

161

4127

1

-

3

-

-

-

-

11

Banja927927--------------
Besvica794793-----1--------
Bistrenica10661014----466--------
Vojšanci630174-----456--------
Donje Disane16721669-----3--------
Dragovo218133----142134--------
Iberlija601------601--------
Krivolak5785172271--291------1
Kurija432413-613-1--3----5
Negotin (v.)21182113----14--------
Pepelište838812----233--------
Prždevo1400866-----534--------
Timjanik10351031-------------4
Džidimirci556120---377355-------1
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Srez Strumica

32475

26483

9

-

2

-

15

5636

1

-

1

-

-

-

3

325

Borijevo12451245--------------
Veljuša27272166-----554-------7
Dabila33042891-----413--------
Murtino31682497-----671--------
Novo Selo489543497----537--1----1
Piperevo28451496-----1280-------69
Podgora24361989-----432-------15
Popčevo22071503-----704--------
Strumica (v.)673360662-2-154341-----3210
Turnovo29152281-----611-------23
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Crna Gora

199227

181989

55

33

17

16838

6

108

40

3

54

3

39

3

1

38

Okrug Andrijevica

24624

23865

-

3

-

746

-

5

-

-

3

-

1

-

-

1

Opština Andrijevica

492

488

-

-

-

2

-

-

-

-

1

-

-

-

-

1

Andrijevica492488---2----1----1

Srez Andrijevica

5786

5781

-

-

-

4

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

Božiće-Seoce12311231--------------
Đuliće-Konjuhe20712070-----1--------
Polimlje24842480---4----------

Srez Kralje

5986

5984

-

1

-

-

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

Kralje30303030--------------
Trepča14691467-1------1-----
Sekular14871487--------------

Srez Mateševo

2068

2066

-

-

-

-

-

-

-

-

1

-

1

-

-

-

Lijeva Rijeka20682066--------1-1---

Srez Plav-Gusinje

10292

9546

-

2

-

740

-

4

-

-

-

-

-

-

-

-

Velika19551839---116----------
Vojno-selo14261324---102----------
Gusinje (v.)35413077---460-4--------
Plav (v.)33703306-2-62----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Bar

28638

17100

8

2

1

11387

-

73

7

-

6

1

33

1

-

19

Opština Bar

2411

2225

3

-

1

92

-

50

6

-

-

1

26

1

-

6

Bar241122253-192-506--1261-6

Srez Bar

5679

5306

2

-

-

347

-

15

1

-

-

-

6

-

-

2

Zaljevo-Zupci30322839---183-21---6--1
Mrkojevići264724672--164-13-------1

Srez Bojana

3765

424

-

-

-

3340

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1

Bojana2391217---2173---------1
Vladimirci1374207---1167----------

Srez Krajina

4253

151

-

-

-

4101

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

Livari13759---1366----------
Ostros188716---1870-1--------
Šestani991126---865----------

Srez Ulcinj

5028

1516

-

2

-

3495

-

7

-

-

4

-

1

-

-

3

Bratica98082-2-896----------
Ulcinj (v.)31841182---1990-4--4-1--3
Štoj-Zoganje864252---609-3--------

Srez Crmnica

7502

7478

3

-

-

12

-

-

-

-

2

-

-

-

-

7

Boljovići15441544--------------
Brčeli16741673-------------1
Vir-Pazar (v.)142714063--11----2----5
Gluhi Do18931891---1---------1
Seoca-Krnjica964964--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Kolašin

14899

14878

6

-

1

7

-

5

-

-

2

-

-

-

-

-

Opština Kolašin

1355

1335

6

-

-

7

-

5

-

-

2

-

-

-

-

-

Kolašin135513356--7-5--2-----

Srez Kolašin

6396

6395

-

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Kolašin-Rečine19441943--1-----------
Lipovo18961896--------------
Polja25562556--------------

Srez Rovca Morača

7148

7148

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Gornja Morača17781778--------------
Donja Morača21602160--------------
Prekobrđe10001000--------------
Rovca22102210--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Nikšić

50516

50455

2

-

-

42

1

5

6

-

4

-

-

-

-

1

Opština Nikšić

3943

3883

2

-

-

42

1

5

5

-

4

-

-

-

-

1

Nikšić394338832--42155-4----1

Srez Velimlje

12585

12585

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Banjani (v.)37323732--------------
Grahovo (v.)51665166--------------
Oputna Rudina20152015--------------
Rudina Trepča16721672--------------

Srez Goransko

9390

9389

-

-

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

-

-

Golija Krstac14841484--------------
Goransko45114510------1-------
Planina-Pivska33953395--------------

Srez Nikšić

13898

13898

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Župa23842384--------------
Kočani28742874--------------
Lukovo34763476--------------
Pješivci24642464--------------
Trebjesa27002700--------------

Srez Šavnik

10700

10700

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bijela12061206--------------
Boan (v.)19021902--------------
Bukovica11271127--------------
Duži10921092--------------
Žabljak26022602--------------
Kršani10831083--------------
Šavnik (v.)16881688--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Podgorica

48651

44038

18

6

7

4530

5

13

14

-

8

1

3

2

-

6

Opština Podgorica

8212

8011

18

6

6

120

5

12

14

-

8

1

3

2

-

6

Podgorica82128011186612051214-8132-6

Srez Bioče

9081

7815

-

-

-

1266

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bratonožići13001300--------------
Brskut14891489--------------
Gornji Kuči27252484---241----------
Donji Kuči26422517---125----------
Zatrijebač92525---900----------

Srez Danilov Grad

12480

12480

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Vražegrnci16561656--------------
Danilov Grad (v.)18161816--------------
Jelenak38403840--------------
Kosov Lug26812681--------------
Orja Luka989989--------------
Pavkovići14981498--------------

Srez Podgorica

14673

14672

-

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Gornja Zeta16951695--------------
Donja Zeta45104510--------------
Lješko Polje26952695--------------
Piperi43744373--1-----------
Spuž (v.)13991399--------------

Srez Tuzi

4205

1060

-

-

-

3144

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

Grudi161214---1598----------
Mataguži1010569---441----------
Tuzi (v.)1021477---543-1--------
Hoti562----562----------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Okrug Cetinje

31899

31653

21

22

8

126

-

7

13

3

31

1

2

-

1

11

Opština Cetinje

5492

5299

10

17

8

92

-

7

13

-

31

1

2

-

1

11

Cetinje549252991017892-713-3112-111

Srez Cetinje

6081

6080

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bajice811811--------------
Dobrsko Selo465465--------------
Donji Kraj4704691-------------
Konadžija723723--------------
Kosijeri-Bokovo810810--------------
Njeguši (v.)18751875--------------
Ćeklići927927--------------

Srez Crnojevića Rijeka

11015

10963

10

5

-

34

-

-

-

3

-

-

-

-

-

-

Gornji Lješani11851185--------------
Dodoši (v.)14861486--------------
Donji Lješani11021102--------------
Župa15701570--------------
Ljubotin-Građani26512651--------------
Rijeka (v.)980928105-34---3------
Srednji Lješani12941294--------------
Ceklin747747--------------

Srez Čevo

9311

9311

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Bjelice973973--------------
Zagarač16891689--------------
Komani16171617--------------
Cuce27252725--------------
Čevo23072307--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Bosna i Hercegovina

1890440

1826657

4682

16471

2577

626

1334

231

6377

8146

2636

10705

1762

39

14

8183

Okrug Banja Luka

423096

389988

1203

7815

774

79

752

63

2423

7941

485

9582

1099

8

3

881

Banja Luka, grad

18001

16027

276

519

82

40

11

49

376

107

70

181

63

6

-

194

Banja Luka18001160272765198240114937610770181636-194

Kotar Banja Luka

59578

56567

118

1004

11

1

18

-

55

361

64

721

604

-

-

54

Agino Selo853853--------------
Azići336335--------1-----
Aleksandrovac7219285624-2-10-17251---
Aleksići186141--1----44------
Bakinci560560--------------
Balte176176--------------
Barlovci488483----------5---
Bastasi345345--------------
Bistrica12841284--------------
Borkovići716716--------------
Bočac13501339-2----4--41---
Boškovići392284133-----77213----
Bronzani Majdan631631--------------
Bukovica3783542------6-16----
Budžak99286819674---814183---
Veliko Blaško433432-------------1
Vilusi841841--------------
Vrbanja759759--------------
Vujnovići222222--------------
Glamočani572523---------4---45
Goleši771771--------------
Gornja Slatina492491------1-------
Gornji Bakinci (poljska kolonija)2631-------101251----
Gornji Pervan424424--------------
Debeljaci390390--------------
Dobrnja13861384-1-----1------
Dovići137137--------------
Donji Bakinci (poljska kolonija)3043--------27274----
Donji Pervan509509--------------
Dragočaj1764173912--------5---8
Drakulić384378-6------------
Dujakovci593593--------------
Zalužani221220-------1------
Ivanjska3027302421------------
Jablan431361-8----146-15----
Jagare668668--------------
Jakupovci60056915--12----13----
Jaružani532532--------------
Jošavka12541247-------52-----
Kadinjani384384--------------
Kmećani540540--------------
Kobatovci410405-4----1-------
Kola23472347--------------
Krmine903903--------------
Krnete318311------6--1----
Krupa15031503--------------
Kuljani247238-7----11------
Laktaši65462818-----1--16---
Lokvari343343--------------
Lusići368368--------------
Ljubačevo506506--------------
Maglajani955945-1-------27---
Malo Blaško369369--------------
Maovljani273244-29------------
Maovljani (tirolska kolonija)5636-5----9--5538---
Melina11221122--------------
Memići235235--------------
Mehovci220220--------------
Miloševci413413--------------
Motike10131013--------------
Novakovići142142--------------
Obrovac814811--------3-----
Opsječko393393--------------
Opsječko (njemačka kolonija)1771223136--4--2------
Opsječko (rusinska kolonija)143--------143------
Pavići617617--------------
Pavlovci379347891-------14---
Petoševci397397--------------
Petrićevac528478114-------1718---
Piskavice22982295-------2-1----
Ponir187187--------------
Presnače161161--------------
Prijakovci320320--------------
Priječani806636229811--1032321---
Radmanići512512--------------
Radosavska488487-------1------
Ramići427425------1--1----
Rebrovac372366-6------------
Rekavice18981898--------------
Slavići748748--------------
Stratinska903903--------------
Stričići435435--------------
Subotica129129--------------
Trn554520-27-------7----
Čardačani401397---------4----
Čelinac srpski677677--------------
Čelinac turski38737365----1-11----
Česma309295------2--12----
Čokori422422--------------
Šargovac606606--------------
Šimići13901390--------------
Šljivno478478--------------
Štrbe718697-------174-----
Šušnjari291291--------------
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Kotar Bosanska Gradiška

45190

40923

53

2442

36

-

43

1

275

132

6

1219

33

-

-

27

Bistrica10761076--------------
Bosanska Gradiška, grad4157404512308---20211711--11
Bosanska Gradiška, s. opšt.11129541483-1--55-437---
Brestovična330286-42----2-------
Vrbaška1128948-173-------7----
Gaštica796796--------------
Gornji Kijevci601591---------10----
Gornji Podgraci1481140419252---101-910--1
Grbavci970970--------------
Dolina13531353--------------
Donji Podgraci875875--------------
Dragelji406406--------------
Dubrava turska16051517-66---1910-2----
Jablanica13661324----42---------
Junuzovci700688-------7-5----
Karajzovci12901160124----212-82----
Kozinci10351033-2------------
Kukulje166216611-------------
Laminci21772171------1311----
Mašići20941985-3410---119-45----
Miloševo Brdo758758--------------
Mokrice884884--------------
Mrčevci12761250124-------1----
Nova Topola19182141714359---991141224--3
Orahova15161501-112---1---1---
Orubica424417------7-------
Razboj28502823-------8-19----
Remanovci12431082---------161----
Rogolje15031458-19----17--9----
Sovljak551551--------------
Trebovljani567567--------------
Trošelji571339-120-----6-106----
Turjak26452643-2------------
Cerovljani174266913872---7718-576---12
Cimiroti (Donji Kijevci)528524---------4----
UkupnoSrpski ili hrvatskiSlovenačkiNemačkiMađarskiArnautskiRumunski i CincarskiTurskiČehoslovačkiRusinskiRuskiPoljskiTalijanskiFrancuskiEngleskiOstali i nepoznato

Kotar Bosanska Dubica

27354

26819

66

381

15

2

-

-

23

1

15

29

3

-

-

-

Aginci461461--------------
Ajderovci142142--------------
Bijakovac10391039--------------
Bjelajci625625--------------
Božići578578--------------
Bosanska Dubica, grad3754370611782--10-271---
Brekinja442442--------------
Vlaškovci491491--------------
Vojskova816816--------------
Vranovac18251158------810----
Gornja Gradina228228--------------
Gornjoševci337337--------------
Gunjevci465465--------------
Dvorište10501050--------------
Demirovac784784--------------
Donja Gradina602602--------------
Donji Jelovac636634--------2-----
Draksenić11631163--------------
Jasenje254254--------------
Johova108010791-------------
Jošik82877112146---10-2121---
Jutrogošta295295--------------
Kadin Jelovac566566--------------
Klekovci824824--------------
Komlenac363363--------------
Koturovi4714372821---2---1---
Kriva Rijeka235235--------------
Maglajci391391--------------
Međeđa15061316-190------------
Međuvođe1350134010-------------
Mirkovac502502--------------
Mrazovci383383--------------
Murati231231--------------
Novoselci300300--------------
Parnice207207--------------
Pobrđani341341--------------
Pucari592591--------1-----
Rakovica449449--------------
Srevlije6236211------1------
Suvaja2042031-------------
Tuključani351351--------------
Furde134134------