TotalOrtodoxăRomano-catolicăReformatăPenticostalăGreco catolicăBaptistăAdventistă de ziua a ŞapteaMusulmanăUnitarianăCreştină după EvangelieCreştină de rit vechiEvanghelică lutherană sinodo-presbiterianăEvanghelicăEvanghelică de confesiune augustanăMozaicăAltă religieFără religieAteiReligie nedeclarată

România

21680974

18817975

1026429

701077

324462

191556

126639

93670

67257

66944

44476

38147

27112

18178

8716

6057

89196

12825

8524

11734

mun. Bucureşti

1926334

1850414

23450

1880

5452

7558

3810

4381

9488

197

2150

729

761

2367

381

2564

5087

1068

2590

2007

mun. Bucureşti19263341850414234501880545275583810438194881972150729761236738125645087106825902007

jud. Alba

382747

329790

4927

14805

7136

13809

4139

616

54

1820

971

88

507

137

497

27

2586

359

141

338

mun. Alba Iulia66406584511661855144417441155781648802182243620515554081
mun. Aiud289342208561537802971197206152103227-31491148193417
mun. Blaj20765147847449882273397394-31595-211315249963
mun. Sebeş276982518421794814199279113289320645132-297471858
or. Abrud61955779595245321428-2821---496-10
or. Baia de Arieş4669452616121125351-16-511--13124
or. Câmpeni8080779015359120673-3--34--85--
or. Cugir259772400136011239833827919146540273112211491326
or. Ocna Mureş155031190333812185001036139127-225-63-114926723
or. Teiuş72845601773271411294219-45133-1-44212
or. Zlatna86128319723417345132--131--521544
Albac22202214--------------6---
Almaşu Mare16901571-18610-----1----20--1
Arieşeni192118121-10024---------1--1
Avram Iancu18651630--123-88-------1-17213
Berghin2169202424432537---10---33-----
Bistra506649601--74143--------11111
Blandiana118710915-6-56---------27--2
Bucium179216871-7846--------6315-1
Câlnic3007286010148--12--73-1----2--
Cenade101563313229612---2---66-----
Cergău174715971-363866---7------11-
Ceru-Băcăinţi376375-------1----------
Cetatea de Baltă321722991958264170211-330-1-27-----
Ciugud2664243556409831--73-----831-
Ciuruleasa13681261--63-362--------51--
Crăciunelu de Jos4392345656592217673---------1---
Cricău20971957921217961--------2--1
Daia Română31092531559022734---------2143--
Doştat10721016--384----6-24--2---
Fărău19091226644115038-5-11---1--244-3
Galda de Jos488241905250419712271--12---81-4
Gârbova20591707-41644183--130---28-1---
Gârda de Sus18651855--1-11---------3-4
Hopârta137212716367313-------------
Horea23712323--471--------------
Ighiu64325847142433491832-118-1-2-121-2
Întregalde877855-223-14--1---------
Jidvei524444535106100447--12--23-88-17-11
Livezile1526146431-421-13------8111
Lopadea Nouă300113491415904402--1-------1--
Lunca Mureşului266917095971363242415173-----31146-
Lupşa38673835--12521--------12---
Meteş31812969--4324130--35-1-4-4410-2
Mihalţ36793188344431378--------2--2
Mirăslău2334154914583893381-1------44--3
Mogoş11141105---111--1-----5---
Noşlac2035155853492813564-2----11-81--
Ocoliş846841-1--13------------
Ohaba920759-185596---------1---
Pianu339032855-4195-----244----116
Poiana Vadului13041136--85151--1-----62616
Ponor697681-2--6---------8---
Poşaga13831222---153----------5--3
Rădeşti1398891129921963--1------5---
Râmeţ751750--------------1---
Rimetea1213153326010----924------34---
Roşia de Secaş169614989-108657---9-9-------
Roşia Montană387233221545128102602-3024-----1023111
Sălciua178517532--16----------12-11
Săliştea23742103-1220-62--37-----32--
Sâncel279025811241932---2----1-4--
Sântimbru2740238215103127486--------14---
Săsciori595455901-28827--16-2---45--12
Scărişoara18501841--9---------------
Şibot2480227972164317---------1016-9
Sohodol20852023-151635---1-----4---
Şona4514309815739420383-38010-2016-233-1
Şpring253623551-349---131-29---3--1
Stremţ28222771241113-9-21-1---8---
Şugag3239317921824-2--2--2-1-----
Unirea55064228109540234291163107------643-1
Vadu Moţilor15581489--4-185--4-----326--
Valea Lungă3271252635527052771-31-1-35-7--6
Vidra196418071-1021334---------4--3
Vinţu de Jos529549627416149265225-11411-128-8

jud. Arad

461791

337747

46651

12359

28508

4973

18240

4720

115

146

225

187

4277

195

376

224

1752

524

223

349

mun. Arad17282712559520971540675231834783183690919965532140157169848285180175
or. Chişineu-Criş834358297241306862229842--1-151221041-
or. Curtici9722619718932372114705146--2-4-238112
or. Ineu10207830789111034937250115114-383833411135
or. Lipova1123687679156910163928938117--521545423
or. Nădlac8144327511465231621396313-202838-154-23-31
or. Pâncota71864531731139122515256140-27-714-9210-26
or. Sebiş632745911339584212608202---31263324
Almaş300920485-62923212-----------2
Apateu368432912176388220---------3--
Archiş1699120141742266132---18----1---
Bârsa192016784111819518--------32--
Bârzava30192594112207112578-1------26--1
Bata12261010118761-225--2-------1-
Beliu33202485958112224241132--------716--
Birchiş20441828741001975--------11--
Bocsig35532709742115441511022---1011--35-1-
Brazii14178261-519-63---------8---
Buteni34722956363152431341-------3---
Cărand13207792123932888------------
Cermei285624262073012458117----1------1
Chisindia15801397311042685------------
Conop2342200294277433122--1-2-212-
Covăsinţ265921001832493123156---6------1-
Craiva31182541117-1561218341-------473--
Dezna152313308365-10312----------11
Dieci175414231-111-210---3-----6---
Dorgoş13881003533331124---11-3---4--
Fântânele56924586448199265121439--162222-6---
Felnac5182450393234442964121-1-2---3214
Ghioroc4065271068965160692317-3-1---110524
Grăniceri2596237163443-7143-----------1
Gurahonţ450635163655422391---------1715
Hălmăgel16561644--4-7---------1---
Hălmagiu356234285-735454----------2-
Hăşmaş14601058--683173148--------25-3
Igneşti8226151-50-24120--------102--
Iratoşu2361974123670710558--------1---
Livada2892189616220853424494--1-----3821
Macea616948313923220523241413--13--3-138-4
Mişca35461547739662281420345-11--281--814-3
Moneasa105695017736-42------------4
Olari19421126184135313--5--555---2---
Păuliş41482905178337021424928-5-1141-21132
Pecica13024768542792055205220222-4331346-8729
Peregu Mare180035420584683619----114-1----1
Petriş1871149010229425251-22---1-2-8
Pilu197616521468108623211-1-----9--1
Pleşcuţa149811791-110-202---------42--
Şagu3862318323316157771833--1-3--112-2
Sântana12936102917144414838615227-31-952-9022-7
Săvârşin3290277149113082744841--1---5--16
Secusigiu58384784547393242618551-15-412-20-11
Şeitin29962471349281167156----711--4--
Seleuş31892327534821371-------------
Şemlac3787280323953190244302----118120-66183-
Şepreuş24721933101165163296-----1---1-1
Şicula459141131762241714354--11-1--6--8
Şilindia9597481761131154--------1---
Şimand41443319224183882745116-----11-2-12
Sintea Mare3669129796777325402586627--4522-155-3
Şiria814063894912983732223123--1-41--73--
Şiştarovăţ3833387-171161--1--------2
Socodor2285195212219315281172-6-----3---
Şofronea2566136888236166126105---212----13-
Târnova62404385243128913379132---5-11-26--
Tauţ2177183843413068912--------1---
Vărădia de Mureş211219125114233172------------
Vârfurile32983165-235-855--------6---
Vinga638835422270134293610861441--1468--
Vladimirescu10649875750782682118265483230187622976116
Zăbrani4472369820615379954625--3-11--12--
Zărand2674239611-207-60-------------
Zerind146675401263-12374----1---1321--
Zimandu Nou448921531813122771114429---12041-100131-

jud. Argeş

652625

640808

952

310

2706

213

256

1009

151

50

2138

82

51

3205

33

19

325

106

104

107

mun. Piteşti16845816589347962405127140250943522420293972316120345555
mun. Câmpulung38209368992001529523251096-2461982637-80-131
mun. Curtea de Argeş3251032093403714472211110551132--711119
or. Costeşti10868107556-542-19--2--7--715-1
or. Mioveni3580135197521221817-5313164-196-23617148
or. Topoloveni10595105571567--35---2-------
Albeştii de Argeş58965821210---8--10--44-----1
Albeştii de Muscel45534264-144--9--26-1207---1--
Albota38953887--8---------------
Aninoasa33643299--5--13--2--43--11--
Arefu278627682131------11-------
Băbana28292804-43-----4--9-----5
Băiculeşti63126272-----10--13--10--52--
Bălileşti4418429834712-7--33---------
Bârla5855584043---4--2--2------
Bascov887688269310--101-8--4--3-2-
Beleţi-Negreşti19741974------------------
Berevoeşti34293366-2303-9--1--10--8---
Bogaţi4981496265---4-----22-----
Boteni27392729--6-----11-2------
Boţeşti13451343-2----------------
Bradu514051025-21-----11-------1-
Brăduleţ214921361-6--6------------
Budeasa38383807225-25--11-------4-
Bughea de Jos2989289242251--2-346-20--2--1
Buzoeşti63066295-3-1-12-4---------
Căldăraru29842984------------------
Călineşti105271047211524-18-----4--2---
Căteasca375136382-102----8---------1
Cepari2485248311----------------
Cetăţeni30732907-1411-46--64--12-----1
Cicăneşti22762276------------------
Ciofrângeni26622637-5---14-----5--1---
Ciomăgeşti13621361-----1------------
Cocu26842676-521--------------
Corbeni56565480318--11--91-132--4--7
Corbi439543832----8----11------
Coşeşti548454681-2-----10--3------
Cotmeana234923431-12-1-----------1
Cuca23472339-6------------2---
Dâmbovicioara10661044-3---------19------
Dârmăneşti37043671--1-4---19-18------
Davideşti28522812-21-----361--------
Dobreşti18441839--5---------------
Domneşti32063203-1------1--1------
Drăganu19861984--2---------------
Dragoslavele25492413-58--2--18--103------
Godeni33773231--121----12--111--73--
Hârseşti28742834--35--3-----1----1-
Hârtieşti500049021231-18--71--2------
Izvoru26622660--2---------------
Leordeni60896052-5111--1-17-------11
Lereşti50244832-18--15--48-1119------
Lunca Corbului33853364-27218-----1------
Mălureni48354812123-21--3--11------
Mărăcineni452842811911485-84-2--46--2--12
Merişani442843762229-24---101---2---
Miceşti4099377922-3----128--184--1---
Mihăeşti58825606-415621310-14017-32---1--
Mioarele18121812------------------
Miroşi283028261-2-----1---------
Morăreşti2200219022------5-----1---
Moşoaia431343008----3-----2------
Mozăceni27182710-----1--7---------
Muşăteşti42144174-118-----7--14------
Negraşi28192800-215-----------2---
Nucşoara17201718--1-----------1---
Oarja28882671--2151-------------1
Pietroşani59435551-32--1--10-1374----1-
Poiana Lacului67816716155--8--8--34---4--
Poienarii de Argeş11671159---1-5--2---------
Poienarii de Muscel364136341----------5----1-
Popeşti41654161---13-------------
Priboieni362136089-4---------------
Răteşti34143376-1341--1--1--------
Recea32723269--11-------1------
Rociu3014300751-1--------------
Rucăr620757501-12--13--13--418------
Sălătrucu22752267-1------7---------
Săpata21232087-3---23----11--8---
Schitu Goleşti4986464832951741-81--138--51--
Slobozia512451083---526-----------
Stâlpeni5147499021317117--21--1--4---
Ştefan cel Mare26542651-2-1--------------
Ştefăneşti129831276724351319271-16-2611152--
Stoeneşti45884213-1226--44-425--75------
Stolnici38283821113--1--------1---
Şuici29142905-2---1--5--1------
Suseni353634943-24--14---------1--
Teiu18761864--111--------------
Tigveni36893633-1714--7--9--8-----1
Ţiţeşti46413986--46-179--581--2------
Uda259525791-15---------------
Ungheni36983693--------4------1--
Valea Danului312731152-----3-5--1--1---
Valea Iaşului281527724-16-----2--20-----1
Valea Mare Pravăţ4271414933621----38--3---12--
Vedea430442992----2-----1------
Vlădeşti31723114-----37--12--2--7---

jud. Bacău

706623

575373

119618

163

3694

337

488

2309

101

36

877

1013

54

361

32

155

1685

79

94

154

mun. Bacău17550015384919094523011861664917794361761511922135195305394
mun. Moineşti2421022353123042862815932-25025-3122861
mun. Oneşti51416452915354372392626199633744644-55319189
or. Buhuşi187461832226435513-2814-182-2725-11
or. Comăneşti23679216441369629417109124425261---63627
or. Dărmăneşti141941240616311974431-30-92--6---
or. Slănic-Moldova499620282944222---210--1--5---
or. Târgu Ocna1357612206119735742741-92-2229141
Agăş6668630633216-115---3-4------
Ardeoani256324974211--8---11----2-1-
Asău7512722719-23--43---153----43211
Balcani805158362209-2-----------31--
Bârsăneşti5105490998143-10---41-----3---
Bereşti-Bistriţa3417333735140--1---2-------1
Bereşti-Tazlău570853142911---92--2-----8---
Berzunţi53464463846-1-314--17-----2---
Blăgeşti7240705327-18----14-9----119---
Bogdăneşti2764269327----43----------1-
Brusturoasa35322740782--------10--------
Buhoci477625082239119--4---4-1------
Căiuţi54164591786-2-114--15----16---
Caşin3749369622---126---4--------
Cleja686411367162161-7--5-----1--3
Coloneşti21762139--1-18---12-----6---
Corbasca536553046-17------189---11---
Coţofăneşti332129438-366---1----1--2---
Dămieneşti19111021890-----------------
Dealu Morii300629764-10-112---3--------
Dofteana1092892921153-473-12-------2-4-1
Faraoani5176295143----4------------
Filipeni2478245517----6------------
Filipeşti4716467014124-213-------1---
Găiceana307016571410-2-1-------------
Gârleni628122004019-9--341-4--71-6---
Ghimeş-Făget5340221330995-20---1------2---
Glăvăneşti37883785111---------------
Gura Văii61265843154-236-92---4-------4
Helegiu729172818----1-----1------
Hemeiuş38472927821-10-8101-41--25-13---
Horgeşti4691275112651576172---7-----18---
Huruieşti285628512----2-1----------
Izvoru Berheciului172217164-1------------1--
Letea Veche4954480083-26--11--191-11--2-1-
Lipova295028906-12-----114-16--3--8
Livezi5308463041514854111--29-9442-2--8
Luizi-Călugăra4590504527--1-11------1-----
Măgireşti44804302613-21---31----134---
Măgura400238651183---9-----5--1--1
Mănăstirea Caşin5572536222-283-7---7--1-142---
Mărgineni813234114677281118--37-2--1-1-
Motoşeni40234015---------8--------
Negri306617721286--1-2--5---------
Nicolae Bălcescu1029617928481-4--1--8-----10---
Oituz9687477047361---173---2-----32-
Onceşti170217001--------------1--
Orbeni4138402416-22--1--140----34---
Palanca376422701493----1------------
Pânceşti431142524-26------27----2---
Parava339333396----40--43----1---
Pârgăreşti484557242702---------1------
Parincea387223471521-2--1-----------1
Pârjol676343402365--------57----1---
Plopana3337321110-3--25--4413-31------
Podu Turcului514051041711-21--6--------8
Poduri798377578-11980--169----57---
Răcăciuni796937994086-286146--------1--2
Răchitoasa50355021142-----7---------
Racova3516342683--241------------
Roşiori21562008147-1---------------
Sănduleni432922851870----75--72--27------
Sascut10167906662147-3101--781---376---
Săuceşti408133367253-1-7--5-----3--1
Scorţeni3177249665217--13--7--------1
Secuieni4436426818-70--15---58----421-
Solonţ39043778101-17-26------------
Stănişeşti473746962131------6------1-
Ştefan cel Mare716165625532---39-----4---1--
Strugari2649206740912--160---6----2-11
Tamaşi640029573376-53--6--1--7------
Târgu Trotuş5354195633911--6-------------
Tătărăşti262326212-----------------
Traian473111513563510-----------2---
Ungureni374537206514---------------
Urecheşti4021393511117-33---44-11-5---
Valea Seacă356431528-229---2-------173---
Vultureni219521878-----------------
Zemeş52484876345-78-2--5-----5---

jud. Bihor

600246

358352

55500

108769

34314

13600

22294

1827

192

312

473

76

372

136

92

208

2070

765

300

594

mun. Oradea20661412204923206338009563686074286581462311832930411263172922364236288
mun. Salonta180746591118692419015561424517611925649361413
or. Aleşd10415533019481282800108887247-13--21321-7
or. Beiuş109969051241662272446256323-6---1211274
or. Marghita1729181182490515252544542516658-15123010349
or. Nucet239920695241128891---------11116
or. Ştei863775081881235071131569--1--1-220414
or. Valea lui Mihai103241159310254501362551164-2742-69403011
or. Vaşcău28542753265253392-----1------
Abram3346267342250259218115--------212-
Abrămuţ3020798105990345471575-1-1----3--1
Aştileu379129972024441111262----3---23--
Auşeu30492423201520512197----2----2-11
Avram Iancu3317236621316362522217--------8---
Balc3568227399829192251393--2-3-1-1-1-
Batăr52222909437165331194145-2911---6221
Biharia58706676704080192828733-81115---3621-4
Boianu Mare14281214204787753-------------
Borod4173315352383518546----61-------
Borş340917437127221213473-34-1---53213
Bratca55674334114871117217---7--4---1-1
Brusturi4367322719558739357628--41---111-1
Budureasa26712586-271--10--------2---
Buduslău196931451874-811-------------
Bulz242021494-25633----2---1-1-1
Bunteşti47574141-2587322---------2---
Căbeşti208218012-26311---------103-1
Câmpani26692465--19722---------3---
Căpâlna2004158519257411184--2--2----21-
Cărpinet22642148115314811--1---------
Cefa6354537632510016531315283--1----541-
Ceica4106284081593811292----------2--
Cetariu3892399722250939121322-21113-2579-1
Cherechiu2483394931881122322----------3-10
Chişlaz34441803259990142103138---------4221
Ciuhoi229873796236115653204------1-22--
Ciumeghiu4498285366121418379616---1----1-70
Cociuba Mare32182781514118-1702--------1235--
Copăcel2477212815327-62--------8---
Criştioru de Jos164215621363-12---------1---
Curăţele27352592122714456--------12---
Curtuişeni3774129648416561334---1----1-1---
Derna3021194653610432824516--------24-11
Diosig96532674789515647071145213-33-1-6-37832-
Dobreşti565941861141350-107----------1--
Drăgăneşti29082519519710829406--------3--1
Drăgeşti260021886128355651-----------1
Finiş364915392312363423837513---1-2--2510--
Girişu de Criş525642487261221014112--2--4-------
Hidişelu de Sus332827041017124545512-----------1
Holod3526262785361428931---------21-
Husasău de Tinca23501850141568753196--------2-1-
Ineu4075246922396887-18493--------81-15
Lăzăreni3034236273314752632--------7-1-
Lazuri de Beiuş188016461-44-15829--1--1------
Lugaşu de Jos331417843015894128201--1------511-2
Lunca3124302611449319911------1---
Mădăraş30202610264386198---------3---
Măgeşti287324419155942168---------3--1
Nojorid45943685163164310190669----3----3-1
Olcea294122159212315901------------
Oşorhei58873510381796867818293-317-11-61318-
Pietroasa345831521-180-1019-25-----8---
Pocola1655146932171431071-------2--1
Pomezeu3361272613612214---------21--
Popeşti84885938149327747357126151486----52335
Răbăgani2298222811281029-----1-------
Remetea315323731139013132201---2-----2--11
Rieni31902969-3184230---------1--1
Roşia26362310--3251--------------
Săcădat191715697142527581-----1----26
Săcueni11665832274173834817918582-27-61-216024-13
Sălacea31812811861897-1129--34-----23---
Sălard418670940024922172327852-5-2-1-2524-3
Sâmbăta166913404-12319921------------
Sânmartin7924634720517256719535512856-321-28936
Sântandrei39802428594108296397136-12------18---
Sârbi3018165420824941491352---------4-1
Şimian40456851115160544566174---3----5--1
Şinteu1287161269---------1------1
Şoimi30112599443144782--------6---
Spinuş128390925731674359---1-----1--5
Şuncuiuş3499281026604528132----61---1--3
Suplacu de Barcău4610169215021051721461146---8--11124-1
Tărcaia215485620953531866--115-----10---
Tarcea27063425431399324914216--------39--
Tăuteu448825762511042461297124------1-266-1
Ţeţchea31412454253661715110---------541-
Tileagd71424170431129475816297991-8---3-4717-1
Tinca7446452970059438438106340-41-----448-41
Tulca28942294485825271------------
Uileacu de Beiuş24841820314136112632-----------1-
Vadu Crişului4385292326725198103385--2-12---1262-
Vârciorog2347199633302-43-------------
Viişoara13652328078558711291--------61-2

jud. Bistriţa-Năsăud

311657

258838

3624

14398

19758

7125

2530

1632

30

89

154

35

532

140

104

30

2050

271

114

203

mun. Bistriţa81259671381466368236132706867239217999112588889166079377110
or. Beclean10878777116515327323091391441121213-153417
or. Năsăud105829333145645012941324113107-2-611554
or. Sângeorz-Băi1020074613040200959923--4-----2412412
Bistriţa Bârgăului4396407812114622-21-------1744172
Braniştea339711771320583719183----1--15--2
Budacu de Jos2888259410818742641----4---101-3
Budeşti208918494182518451-1------1-1-
Căianu Mic54124092341145331242--------9---
Cetate5179480456223281211----42--84---
Chiochiş356724511578714365728--------2411-
Chiuza22281878115249765-1-------3---
Ciceu-Giurgeşti43403581513318411----------3--
Coşbuc30062788--182142-----1---154--
Dumitra4536376915169110----14-1---269--
Feldru70865515-31274204651-----11-15322
Galaţii Bistriţei2490208022469424-21----54472--1
Ilva Mare256921812-90475733---8----148--3
Ilva Mica3484304963381311--1------23-7
Josenii Bârgăului50804768122744----52----18-51
Lechinţa5987510319401256288410--9-7---6541-
Leşu299528162-5166144---------14-1
Livezile4305380631517013-19-4--2929--208621
Lunca Ilvei328730151480136217--7-----825-1
Măgura Ilvei38153536841983456--------192-3
Maieru7382593716293741321--1-----576-10
Mărişelu25682325413841112----121--32--2
Matei2997168625982104822347----36-1-101--
Miceştii de Câmpie12818852281-90119----1---2---
Milaş1559135527717344-----------34
Monor16081588634112--------3---
Nimigea552243921480422842134--6-----145--
Nuşeni326422893454844830460----1-1-2---
Parva26532051--5981-----3--------
Petru Rareş498939045474513310836-1---1---7---
Prundu Bârgăului6385628573548-34---1-1-124-3
Rebra30472104--7292-174--------3332-
Rebrişoara47393904317911315----1---217-1
Rodna6313468393427297936946------121462112
Romuli175516177-8617-22-----------6
Salva4402421912-55113----------3---
Sânmihaiu de Câmpie16191525629465-3--------32--
Şanţ333028047343430-45--------511-
Şieu31582837816315681532----9-1-9--1
Şieu-Măgheruş38813388182033220798----2---14---
Şieu-Odorhei255621388225538736-----4---4-1-
Şieuţ2778273611-24-16------------
Silivaşu de Câmpie122111802216-25--------5---
Şintereag38613098634628253-58--2--1--15---
Spermezeu26052339--215456-------------
Târlişua37623282-2111366-------------1
Teaca6022497988386596854348-11-3211-3--1
Telciu53774965215144236-6------------
Tiha Bârgăului628860735212830----1---2-424-1
Uriu3633229883813383416-----3---14-1
Urmeniş22802018-7221016616-1--1---12--
Zagra376733217242213-1-----1------

jud. Botoşani

452834

432115

896

51

11180

76

1379

2770

22

14

2326

579

4

69

3

115

930

132

58

115

mun. Botoşani11507010961471018259146335347191457528212271201313451
mun. Dorohoi30949292345226956202602-4723133-407830831
or. Darabani11820110331-25021514--3-----4516
or. Săveni814580546-231911--33--2-4-2--
Albeşti661755452-101314121--1-----6-5
Avrămeni54905226--208--2--53-------1-
Băluşeni504650119122--1--2---------
Brăeşti22312207-113-36--1---------
Broscăuţi34503429-14-3---8--------5
Bucecea512847581112231-12--119--3------
Călăraşi39843982-1------------1---
Conceşti20631848114-16188--1-----31--
Copălău7124707911321-7---3--------
Cordăreni21852135-232-----2-----14---
Corlăteni41524059--50-727--------9---
Corni653862871-914-1--154---------
Coţuşca535752061145-1620--2-----65-1-
Cristeşti471045491-132----1-8----19---
Cristineşti3875329232295-16222--8-----36-1-
Curteşti434142901239-14--4---------
Dângeni310130434-461-1--6---------
Dersca512345182-550-52--45-------1-
Dobârceni290728832-101----10-------1-
Drăguşeni28722852--5-27--------6---
Durneşti41634037319831---19-------1-
Flămânzi11799117534215--4--82-11------
Frumuşica61176067442--40------------
George Enescu36863453--99-10810--16---------
Gorbăneşti35983300--266--2--226----1-1-
Hăneşti23482339--1-----7-------1-
Havârna51004644144-21685--49--1--924--
Hilişeu-Horia371434241-196-64--83---------
Hlipiceni37633567--156-308-----1-----1
Hudeşti638856836-398195121--598-1--511--
Ibăneşti419736091-326-3106--1092----2712-2
Leorda274526711-69-----2-----2---
Lunca48874876--7-3---------1---
Manoleasa37133680--25-----------8---
Mihai Eminescu649359271-464--64-1242----1711-
Mihăileni505344951214424132--32---1-32-1-
Mihălăşeni24522441--11---------------
Mileanca30072812--91--89--8-----61--
Mitoc20331943-188-1-------------
Nicşeni287624241183--361-----1--4-1-
Păltiniş33133144-113--3--35-----1097-1
Pomârla29682951--4-31--9---------
Prăjeni32903266---1----23---------
Răchiţi435041821-106-241--12-----4-2-
Rădăuţi-Prut39233780--49--7--------7710--
Răuşeni298329691----6---7--------
Ripiceni22712196--67-----------17--
Roma32292942-1197-276--35----3---
Româneşti2200199711-22--35--129--4-----2
Santa Mare30783078------------------
Şendriceni421039051-24533510--11---------
Stăuceni32663170--91-----------1--4
Ştefăneşti562855466-37--11--28---------
Ştiubieni28622693----114---55---------
Suharău537451473-122-4251--4-----2--3
Suliţa554955162-19--1--------11---
Todireni36123391-1218-2-------------
Truşeşti574955172-148--5--65-----12---
Tudora51725126--45-----1---------
Ungureni705869135-62-1067----------1-
Unţeni30242852--161--6--------4-1-
Văculeşti22532181--2--59--10-----1---
Vârfu Câmpului388537767-28--9--64------1--
Viişoara22932214--5--6--------68---
Vlădeni498045804-268-476--65-----42-4
Vlăsineşti33883371--13-1-----1---2---
Vorniceni45174514-----3------------
Vorona7999791910-44--7--144-----1--

jud. Brăila

373174

365978

1122

66

795

168

547

941

203

7

37

2792

18

27

8

70

233

22

71

69

mun. Brăila2162922105649224835814938445319072627871612570170196448
or. Făurei4097406632-22163---1-----11
or. Ianca11383113031-8113402-11----13---
or. Însurăţei733672964---213--4--8------
Bărăganul36243583----238-----------1
Berteştii de Jos331232891-20-1-----------1-
Bordei Verde30672949121622-40---1--------
Chişcani5383522131127-115-----6--8--1
Ciocile31483148------------------
Cireşu35743567-1---51-----------
Dudeşti40924091-1----------------
Frecăţei16501649-1----------------
Galbenu36213621------------------
Gemenele19291916--1-66------------
Gradiştea26692660----------1---8---
Gropeni360435387-22-37-------------
Jirlău34593453-----------------6
Măraşu34863486------------------
Măxineni37643735-1151-12------------
Mircea Vodă363536194--219------------
Movila Miresii4375433831-1--4----------1-
Racoviţă13881385----3-------------
Râmnicelu231623014---182-----------
Romanu19391813811---43-----------1
Roşiori31193117--11--------------
Salcia Tudor30622970-12-2435--------291--
Scorţaru Nou15021502------------------
Siliştea18811826--252-28------------
Stăncuţa385438511---2-------------
Surdila-Găiseanca27652756----41--3-------1-
Surdila-Greci165116501-----------------
Şuţeşti47984793-1--2---2---------
Tichileşti432042935-112332--------1--
Traian373637314-1---------------
Tudor Vladimirescu54165273835-13106--------413-
Tufeşti58535848212---------------
Ulmu44544440416--2---1--------
Unirea258725433-21-173------------
Vădeni4235419910-85-23-12--3-1--1
Victoria400140001-----------------
Vişani2857285412----------------
Viziru639661997-991-79-----1-----10
Zăvoaia354435422-----------------

jud. Braşov

589028

502815

23179

14489

8520

4551

1679

2268

215

6445

2577

334

12612

1525

2719

144

3610

557

293

496

mun. Braşov28459624422015790719316102926963762180257386017222059409491212208273238413
mun. Codlea242862107489919475650428036652531026124721541936
mun. Făgăraş36121327727238401254271542051157174518666156586121512
mun. Săcele299152063314801008100911723111516477774551136111833145920
or. Predeal561553231801832362-62-1492181341
or. Râşnov15456143784209747338392231783815937-4821-
or. Rupea575940694753632912446-339--75587-11721
or. Victoria905986845328322680472210-251813-3522-
or. Zărneşti2529923975543123231662533-5131-18176-108747
Apaţa2995603121510908-10-2014-1133---1573-2
Beclean155215344--2-3-4---2--2-1-
Bod39273293226134221-3-1107-45527-46413
Bran52925114431--144--24---1-1---
Budila3484237712463626412---21-95--531--
Buneşti247622562717162144-18--284024----3
Caţa25701549353673437--5039-18121221--
Cincu1836164737221-422-2--74-23-3-1-
Comana2635236631119114-18-1-10----2-1-
Cristian39243653213041086-568-66103-22--
Dumbrăviţa45424320236232279--73-14--6--3
Feldioara6435549531525934603410-7611-61143013311-
Fundata1008100611----------------
Ghimbav5112455118970191741444746-43734-35212
Hălchiu62024497994941051232194-93010140-172-3
Hărman44253965813613381819-820-92104-17311
Hârseni22602064---91-1022-1---------
Hoghiz4981330713942015644--878111982--32-1-
Homorod240015511996791812-15615-284436-56-2-
Jibert2536206115358351--3--4-86-----
Lisa17011655-210--31-----1--11--
Măieruş25272031710322411-48-6-109-1914-
Mândra29392809106122258115-2181-318--
Moieciu478447601----7--14-----2---
Ormeniş3416209811640370-215-635414015-4-2110--
Părău2123205665217----25-121-8---
Poiana Mărului504249397-71-51-114-----4---
Prejmer8316775812911866113614-114303173-421-1
Racoş31787391151062667415-5611-1021-10---
Recea330130296143941696411--5--12-2
Sânpetru344930924554379214-101-211422317--
Şercaia305025195866272-70-9--221-19-49-1
Şinca354532611108195145--16-----7--1
Şoarş1913177677-32032-24-43-19-----
Tărlungeni7399453480572661521611168-2305---271-7
Teliu371027237984412132-110-1212331211
Ticuşu8666117130541516-826-2-6-----
Ucea211520832119--2--8---------
Ungra20381976197-6---4--2213-----
Vama Buzăului3356326221---1--211---5134-1
Viştea331732646-1446--4-325------
Voila46184438194-61062-119-212315-----
Vulcan562750652291681273381398-62106-172-5

jud. Buzău

496214

490830

540

54

516

86

139

2948

72

9

453

11

14

243

9

22

92

70

41

65

mun. Buzău134227132603322201454622701393114174811441422434
mun. Râmnicu Sărat3882838566483-581397-194121510172
or. Nehoiu116311137634-4433122-128--34--211-
or. Pogoanele77957785----21--1--1122---
Amaru27732724113--33--4--4--1-2-
Bălăceanu179617861----9------------
Balta Albă31233117----3----1----1--1
Beceni50345029-----2--------3---
Berca9602956056-2-231-1-21--1---
Bisoca29622962------------------
Blăjani12681268------------------
Boldu255425315----17--1---------
Bozioru12781277--------1---------
Brădeanu292229211-----------------
Brăeşti25282521-----7------------
Breaza317531175-423-6--------2---
Buda328132561----24------------
C.A. Rosetti425442055-1--41--------2---
Calvini43714323--2--46------------
Căneşti10911090-----------1------
Cătina27102660-1---48----------1-
Cernăteşti402740092-13--3------------
Chiliile779778-----1------------
Chiojdu3842365211-16180-----------1
Cilibia19401939-----1------------
Cislău503250292----------1------
Cochirleanca58055800-1-------2-2------
Colţi13351335------------------
Costeşti477847572--1-16--------2---
Cozieni247224562----2--9--3------
Gălbinaşi406740601----4--------2---
Gherăseni378137741--1-2--------12--
Ghergheasa276127421----18------------
Glodeanu Sărat476242871-4-8456--------41-1
Glodeanu-Siliştea4647462891---9------------
Grebănu5531550931---14--------4---
Gura Teghii388438354--13---39-1----1--
Largu17901790------------------
Lopătari4515451212----------------
Luciu29772965--1--7-----4------
Măgura47004482-156214571-1--85---1--
Mânzăleşti302630251-----------------
Mărăcineni720271912----9------------
Mărgăriteşti878878------------------
Merei725171436113--7215----------1
Mihăileşti37673705----161------------
Movila Banului28132689---1-120--2--1------
Murgeşti116511641-----------------
Năeni2047204511----------------
Odăile10951095------------------
Padina4854484541-1-1--------2---
Pănătău288928801-3--5------------
Pardoşi578578------------------
Pârscov60686027--2--341-2-----2---
Pătârlagele829082125-53111024------1--1
Pietroasele375037064-19--1--------2-117
Podgoria33603346----410------------
Poşta Câlnău60716053-----17-------1----
Puieşti457145142--4-51------------
Racoviţeni148714831-------3---------
Râmnicelu43354269--641-1------------
Robeasca13081298--10---------------
Ruşeţu431643093-3--1------------
Săgeata548354773---2-1-----------
Săhăteni33763337--34--3-----1----1-
Săpoca3210320213---1--1--2------
Săruleşti157815651-12---------------
Scorţoasa343333611----32--39---------
Scutelnici26452634-21--2--5-1-------
Siriu324631931---4---47-----1---
Smeeni70677052113-52--------21--
Stâlpu3200318211--4-3------------
Ţinteşti45374497--3--29--8---------
Tisău51765159--4--3--2--6-----2
Topliceni442943134-1-199--13-1--31-2
Ulmeni3330330641132-1--3---------
Vadu Paşii91659119-175-26--3--1---3--
Vâlcelele1849176191--1550---------13--
Valea Râmnicului5786577111---12--1---------
Valea Salciei870855-----15------------
Verneşti8698859141-17773-2-1-6---32
Vintilă Vodă34163411-----2-2------1---
Vipereşti364035232----55--16--44------
Zărneşti5531552171--------11------
Ziduri4800452911---264---------311

jud. Călăraşi

324617

320740

317

22

1184

51

150

1121

376

1

228

74

1

57

3

1

200

25

39

27

mun. Călăraşi700396918214961452340110271129416-13221423
mun. Olteniţa272132700416227925175-23-31-6462
or. Budeşti970296632-282-2--4-----1---
or. Fundulea669166053-1-72-1-7--1---1--
or. Lehliu Gară656264285186-2271-31----71--
Alexandru Odobescu31032946--8--148---------1--
Belciugatele23532353------------------
Borcea96949610143---67------------
Căscioarele21612161------------------
Chirnogi81368035--90--4-----6--1---
Chiselet358335251-28-----------29---
Ciocăneşti499849703-8-169----1------
Curcani523352143-5--8------1-2---
Cuza Voda435243184-2--1--134----10---
Dichiseni186318551-4--3------------
Dor Mărunt690466992371-10105--7-----61--
Dorobanţu34813473-16--1------------
Dragalina876786823-141-58-----8----1-
Dragoş Vodă303830029-------22--4--1---
Frăsinet2048203751------4-------1-
Frumuşani5179515621126--2-----------
Fundeni55215472311821342-3-----1--2
Grădiştea530152581-34--7--------1---
Gurbăneşti166216593-----------------
Ileana387238566--1----5--3---1--
Independenţa39163906--1--8--1---------
Jegălia48154802----148-----------
Lehliu298529822----------1------
Luica23012301------------------
Lupşanu383838094-2--22-----1------
Mânăstirea620660903-82-120-----1--81--
Mitreni48984885--1-131--7--------
Modelu980495151-126-448--775----22-6-
Nana264126381---2-------------
Nicolae Bălcescu17071697-1---7--1-----1---
Perişoru5596549281201-471-4--131-7-1-
Plătăreşti431742666-44-------------1-
Radovanu51364858--41-261---12--------
Roseţi59215795--53--48--25---------
Săruleşti317431701--1----1-------1-
Sohatu35583548--4--4--------1-1-
Şoldanu35333507--------14--2--6-4-
Spanţov46814411--186--18---38----28---
Ştefan cel Mare32613247--51-3-----3--2---
Ştefan Vodă2500244240----17----------1-
Tămădău Mare261426091-1--2----------1-
Ulmeni537853482-------------27-1-
Ulmu195319512-----------------
Unirea299329346129--41-6------12--
Vâlcelele20812071--11-2-----4--11--
Valea Argovei279227893-----------------
Vasilaţi794378982-382111-----------
Vlad Ţepeş26192616------3-----------

jud. Caraş-Severin

333219

278431

23698

1755

9519

2946

14051

650

39

31

249

93

98

139

92

66

777

233

118

234

mun. Reşiţa84026708616514108917849861788187710444241535541266908088
mun. Caransebeş2830124631137711363613111837542103854108011612
or. Anina916768251252545595027625--291114239199318
or. Băile Herculane601957301351827285214-6-1--211-4-
or. Bocşa169111299211951371221126968423132911191767933515
or. Moldova Nouă139171230155644284516231572--32--13853
or. Oraviţa12858112335735925724733383142214341-1293-
or. Oţelu Roşu11749901113341145596651842129548-554539
Armeniş27182515813-113---------74--4
Bănia201418281---177---7--------1
Băuţar281320874-57312334---12----3--13
Berlişte135812752111264---------21--
Berzasca31232586486129-21-------------
Berzovia4165345839015151101244---1-42-5--1
Bolvaşniţa157312524-35-2691-----4---4-4
Bozovici3321299186829317832-10-2---1--8
Brebu1340124420-2346---------43---
Brebu Nou8742395---------------1
Buchin214719631613521246------------
Bucoşniţa31252647427-465-------------
Caraşova32602363017222--1-----------
Cărbunari128210702---209---------1---
Ciclova Română181416181113415130----------41-
Ciuchici125711679-21-60-------------
Ciudanoviţa77765714528154710---------1--
Constantin Daicoviciu2946268824484214012--------1--
Copăcele135712904-48-103-----1--1---
Cornea217821242-2-48---------1--1
Cornereva340333981---2---------1--1
Coronini18781120368---382------42---11
Dalboşeţ19191819-2-494-------------
Doclin20471607290665-688--2------1--
Dognecea2044152716741382200---------24--
Domaşnea15001485--9-5--1----------
Eftimie Murgu18221538---1283-------------
Ezeriş1410125412213027---------12--
Fârliug22541940391235517114--8------1-2
Forotic1917165633-8282602--------2---
Gârnic1533889515---129-------------
Glimboca19301513181147-2399--1--2------
Goruia9518901913611---------3---
Grădinari219921019-75725------------
Iablaniţa266124114-22235---7---------
Lăpuşnicel13201116145-6-52---------1---
Lăpuşnicu Mare198616427---334------------3
Luncaviţa294429381-1-4-------------
Lupac30231222882-11584-----------
Marga130011196-2711321--13-----1---
Măureni264720831418385162--2-31--13--2
Mehadia4474436723211-661-------11--2
Mehadica9229047-9-2-------------
Naidăş131411162-88-107------1------
Obreja32492462253378-30663--21----9---
Ocna de Fier79265025-1105--------1-1---
Păltiniş268323647216411061--6-----1011-11
Pojejena3300278016125487--1--2---6---
Prigor2978282551-11413--------1--1
Răcăşdia218019432193451366--------4211-
Ramna1782145010-13681665--12-----1-3
Rusca Montană20951807142942487--1------3---
Sacu168113662912231361--10-----7--7
Sasca Montană1887170425-31511911---1-------
Sicheviţa273225794-5-144-------------
Slatina-Timiş315919361004-271185--6----------
Socol230119001441166-701----47--53--
Şopotu Nou14561264159-7-23------------3
Târnova19081757--69583---12----9--9
Teregova438841771551811361--5-----2622-
Ticvaniu Mare195115501323529841----1-----5-6
Topleţ2923271230-38511522-4--1--122--
Turnu Ruieni3663260910-6051434---1------1-2
Văliug982890845-1---1--------1-
Vărădia153413491632116416-----------1
Vermeş177013156622203180-----1-----1-
Vrani125811834-1562---------21--
Zăvoi434337817293311110312--16---1-2212
Zorlenţu Mare1223120141-214-----------1-

jud. Cluj

702755

507760

25923

86811

20154

30012

7203

3660

413

8211

624

192

537

152

142

270

7881

1157

695

958

mun. Cluj-Napoca3179532200111754038779827018484378698139633694711234921271292273005655549559
mun. Câmpia Turzii26823218223641896876644219137-43-53--6662692849
mun. Dej3843729128111044831415155735011011822103117158282321
mun. Gherla2408317498862323146214151511284124273211512518107
mun. Turda55887447931051370815971954280217210761722746129541053844
or. Huedin943957561682904328122713-34-17--564-12
Aghireşu71203947715210098567288-622--1-264-3
Aiton1338747514945375----14----912-
Aluniş1403129319412434-----------1-
Apahida878574364831037016111636-17512-112502227
Aşchileu184116145191154-5--4--3------
Baciu81394629747220615916685432424192---59633
Băişoara2330224731217358---------71--
Beliş1384130421743--------------
Bobâlna188817321819857164--------511-
Bonţida47223200147107162635510-221----104221
Borşa18651474151564215714--11-1-----22
Buza13896556576734569------1-----
Căianu25671408758037120403-3------1051-2
Călăraşi25871662100639717194-4017-----24--4
Călăţele26712329326950115---1-----3---
Cămăraşu278225175190-282371----1--1---
Căpuşu Mare36912240131213123145--151----4414--
Căşeiu48824211821323266364----2---4-34
Câţcău2498213027818612154--------9--62
Cătina220315161713091206--------------
Ceanu Mare43223855128221338249-1------645-1
Chinteni278620076348311390201--6-2------1
Chiuieşti27692346--206931185-----------1
Ciucea4426413214201415179-----1---447--
Ciurila15091190371201214----2----61--1
Cojocna43762465711460924641252-110-----18--1
Corneşti18091442481908826----------66-3
Cuzdrioara29752525101761668942-1------2---
Dăbâca180415511212230676---1--1--111-2
Feleacu38102511115831282222214---1-1--10--1
Fizeşu Gherlii263118637618511065--------17---
Floreşti747046055871369300286244521752----301026
Frata43823163516217451644107-13-----1901214
Gârbău264813152011442745128-46-1---3---
Geaca174413491329358-46-------128-1-
Gilău7861643748799286721901-5521---7134
Iara4704404138491528114-141--1---2235553
Iclod44203756610923624362---------4--4
Izvoru Crişului165132591307217-------------
Jichişu de Jos13271207215062----------5---
Jucu4086320611460137352415-121----189122
Luna445035821846820129353-1-1----10831-
Măguri-Răcătău2411222711181--------1------
Mănăstireni18091444719565657---------32111
Mărgău18691778132274611----1-------
Mărişel1670157921871--------------
Mica383626201093654603125-2------251--
Mihai Viteazu5749382923258249393818-796-12---1401814
Mintiu Gherlii3860346016341071515816-1------611--
Mociu3494267430471511445118--------1---
Moldoveneşti36441363602861910823--17162----1604-2
Pălatca13749852275241-66--------2-1-
Panticeu2001162566313431252--------8714-14
Petreştii de Jos1891159241361993---------53-12
Ploscoş797758-1322-3--------1---
Poieni57815324821249407121------36011-
Recea-Cristur17011565711861521--------104--
Rişca181417161-97---------------
Săcuieu16411598-1328-1-----------1
Sâncraiu1856420281319-2949--15-----3-2-
Sănduleşti189216841934712661-25------179--
Sânmărtin1744148571661265-1-3------32--
Sânpaul25632341471253329---------222--
Săvădisla44971937161203212998221-17----1-7813-8
Sic27541031822065688-285-119--1--166--
Suatu19456795424101732157-572------3--1
Ţaga2162197491261123-15--------4---
Tritenii de Jos506641461139828522242-1------1562-1
Tureni258516921082485011321-264--1---1753--
Unguraş30931072621445861516257-1------10-12
Vad2143174246235129210-1------14---
Valea Ierii1026932986861-1-------1---
Viişoara5852397346125576341275014------25227-7
Vultureni1568127113146623517--910-----4--1

jud. Constanţa

715151

648986

5532

287

2511

589

1507

1806

48454

19

181

3709

64

273

29

49

588

110

224

233

mun. Constanţa310471286392232016041836569951618245134434543160194433964172113
mun. Mangalia40150361574005812150404931383742716-3378122
mun. Medgidia4384135312142466763588154-34-822853-
or. Basarabi10857969431-24957877711---2--17-2-
or. Cernavodă1891517745250778173310583-161-11-314390
or. Eforie946586895011272433607--4-17--16212
or. Hârşova100978997155-221610451---1----4-
or. Năvodari323903063443641453017294430-36359171-3146-
or. Negru Vodă5552526721111-1321135---------2-
or. Ovidiu1313412129712199178855-35-21-71-5
or. Techirghiol710958542543321471128--3-1--812-
23 August527947121112114-521----21-2-21
Adamclisi23202220------99---------1-
Agigea548247923211144198490--24---4--12
Albeşti3503333511126-41123-------2---
Aliman308330673-10---3-----------
Amzacea2694234512--1--330-14------1-
Băneasa535343726-5-5-961-------4---
Castelu7892670519-308---840-7--21-91--
Cerchezu15681567-----------------1
Chirnogeni3580344914-526-813--1----1---
Ciobanu351735161-----------------
Ciocârlia3041256814-56--5394-------4---
Cobadin911672421813717481725111-51----1
Cogealac7145701632255055---12---54--
Comana187716484-15-11206----11-----
Corbu5261494919113-8118115--1----1---
Costineşti2530249414-43-71----7------
Crucea3439336646-123-21-----------
Cumpăna98718703493301167781---73--8--2
Deleni253425052-----22--------5--
Dobromir263613071----11327-----------
Dumbrăveni614613------1-----------
Gârliciu182818187-1-2-------------
Ghindăreşti2712101--10------2601--------
Horia12841284------------------
Independenţa319624751-2-23-695-----------
Ion Corvin21722049-2----121-----------
Istria2634260912--8212-----------
Limanu4747423512313222-195-1261-11---1-
Lipniţa379334936-6--9279-----------
Lumina73896206627-3221816460-8--14--6---
Mereni4208379013-511113283----1---1--
Mihai Viteazu333732569--4423--40--1------
Mihail Kogălniceanu1007292103021520317509-------212-
Mircea Vodă70846889213937-1919--5----26-2-
Nicolae Bălcescu486847282512-25444-10-----1-1-
Oltina309530891-----5-----------
Ostrov55995563112--229---------1-
Pantelimon18941737148-----9-----------
Pecineaga3063289531-103-3282-54----1---
Peştera354534671-24121436-----------
Poarta Albă479045832132511127104-9--4----2-
Rasova395839461-73--1-----------
Săcele223322075---316---2--------
Saraiu1483145033-----------------
Seimeni225022386---111--3--------
Siliştea1462138326-----53-----------
Târguşor2973283419--1-6250-------32-2
Topalu19511948----1-1-------1---
Topraisar54574802652629112452-2--1---4--
Tortoman1817170465-48---------------
Tuzla6366566122123513637-1--11--9-1-
Valu lui Traian882472363023364701423-2--5--5332
Vulturu75173912-----------------

jud. Covasna

222449

49885

80432

74312

3131

273

471

610

19

9715

80

33

970

55

139

19

1504

515

40

246

mun. Sfântu Gheorghe615431253220507228055013310122412348526178732941345511732137
mun. Târgu Secuiesc204881234146384258-17627515032525614320120
or. Baraolt967024828964630466895-1620421914-4713139
or. Covasna11369330323605246-29693150-1184132611226
or. Întorsura Buzăului8926878424291531020113---1-245-6
Aita Mare177116913194162---498--19---23--
Barcani383637727541--1--2-----8---
Băţani450112125036693637262-241-2---1620--
Belin264352428257884-20--7981-6-5-833412
Bodoc251373334204285-1-47----1--2--
Boroşneu Mare30861342052549-48--4--2-1-12937-13
Brăduţ4688971473463842-214-101--2-2-315--
Brateş15482111213771----3------295--
Breţcu390891629116552-5----1---21--
Catalina3541362529930-1115-3--51--317--
Cernat40254415872329-244--2--1---1411-
Chichiş1697825106530-1---210--234-115--
Comandău104281451505-----2------3---
Dobârlău2330231643------------7---
Ghelinţa4774654585105-3-10-4--2-------
Ghidfalău2614432512286-3-1-16---1--310--
Hăghig2223127911252816191631-2210-373-339--
Ilieni18532365221006141--68--911-4---
Lemnia345437328967-2149-11-2---5---
Malnaş48772683476100421816--18--3---4622-4
Moacşa2306442781962---2-81-9---11--
Ojdula352017131264887--68-84-2-2-1--3
Ozun457554710782766-8---137--11-82144--
Poian293727282763---11-4-11-3-----
Reci2234261462026---4-12--5---15---
Sânzieni468226456652-1---3--1---33---
Sita Buzăului481446473437--2--9-----4171--
Turia3918393355511-114-5--1-1-----
Vâlcele36982414694605551-92-1112133-2-1550-1
Valea Crişului3463601637884-5-17-839--3---6102-
Valea Mare117710891624--9--------2913-6
Vârghiş19027283149-215--15513-4---811-4
Zăbala481488114752348--173-5-31---782-1
Zagon5489268432624043418--5--4---325-4

jud. Dâmboviţa

541763

525792

915

134

4314

115

264

4093

62

10

2880

23

19

2573

25

8

225

133

79

99

mun. Târgovişte8993086681529374915061460325450549741327993315
or. Fieni7701761083-37271-35--7------
or. Găeşti155851533614697--581-55-43--21161
or. Moreni2094120425438110461831-100-329-116633
or. Pucioasa15263147141394448271074-65--1464-1---
or. Titu101839979163105-3381-8--17-111-1-
Aninoasa59825871121101-72-35--36--7---
Băleni83247609-35655---356--2786-1-5-
Bărbuleţu6848679011---7--34-114------
Bezdead5123499221---92-131--4------
Bilciureşti18421785-2---4--37--11---21-
Brăneşti92459078421311030-19--57--39--1
Braniştea447644301-11-2--8--32--1---
Brezoaele41464043-112221--21--621---1-
Buciumeni465245861--2-55--1--4-----3
Bucşani6882672122161-98--19--22--1---
Butimanu23592330518-114------------
Cândeşti314831421----1--1--3------
Ciocăneşti54195244--137-----35-12------
Cobia346734451-11--4--3--3------
Cojasca72865126--114113567--781--1---82-52
Comişani5448495512119--286--73-110--1---
Conţeşti556355551-----2----41-----
Corbii Mari835882512-311-261-135-28------
Cornăţelu17671707---167--1--45------
Corneşti7710723212571-220--77-1111--611-
Costeştii din Vale345433663158--18--7-------1-
Crângurile345134212-92-21-11--1--2---
Crevedia67496711337-12223-----141--
Dărmăneşti80087721137--87--187------1-1
Dobra38533815-----8--8--21--1---
Doiceşti478846471264-112--17--33--6--5
Dragodana697267681-17-235--63--85----1-
Dragomireşti827381541141--36--4--34----2-
Finta46684651-2----1-1-210----1-
Glodeni4435439341---32--2--3------
Gura Foii234723331111--------1------
Gura Ocniţei796578627-284-49--5-----17-2
Gura Şuţii540049341-21-344--37--81------
Hulubeşti34653420--31-----8--6------
I. L. Caragiale909389293361752423-15-110-115491
Iedera39673843--471-31--7--31--7---
Lucieni639261343----250--2--2--1---
Ludeşti50784639-2422-----15---------
Lunguleţu578256841-92--5------------
Malu cu Flori271927084-2--2-----2--1---
Măneşti46694134--4123-73--46-1-------
Mătăsaru5751573642--17----------1-
Mogoşani46114583-320--31-1---------
Moroeni5120508411-2-29--3---------
Morteni31173113---1-3------------
Moţăieni224622362----7-----1------
Niculeşti454742833122-27191--19-----1---
Nucet440443032112-817--44--16----1-
Ocniţa44124398--11--1--------1--1
Odobeşti52735012-2137-272--87----1815--
Petreşti608760531414--141-----------
Pietroşiţa3341332052---14------------
Poiana396039351----22---1-------1
Potlogi8388830421492-29--1---------
Produleşti357635641-3-521-----------
Pucheni22222182--15-----7--18------
Răcari689268011-702112----2--1---2
Răzvad840982327-2929532-23-147---4--
Runcu4597449243---602---133-----2
Sălcioara417841681--1-2-----6------
Şelaru39523890--33-----8--21------
Slobozia Moară236623363--2-17-----8------
Şotânga701569213311-511-25--45------
Tărtăşeşti51214959--5716811----15--1---
Tătărani547854262119--30------------
Ulieşti453244864231---1-5--3------
Ulmi394438869-11-52--11--17-1--2-
Văcăreşti78847435-14-5369--40--26-----4
Valea Lungă517451211111-49------------
Valea Mare25652548-312--2------------
Văleni-Dâmboviţa29602797--14--102--43--------4
Vârfuri21072097-----10------------
Vişina67016681119--8--------1---
Vişineşti24032350-----53------------
Voineşti624661737-4--13--9--39-----1
Vulcana-Băi30082983-1-3-6-----15------

jud. Dolj

734231

721832

1399

157

2425

364

892

2928

331

15

1534

29

28

238

40

55

1219

121

276

348

mun. Craiova302601296476127810447331228198330587291226174295283279199249
mun. Băileşti20083197488-153335982215--11-872-
mun. Calafat1885818544132518461666-14----12-32
or. Filiaşi1880218178732642110481-124--11--34-317
or. Segarcea806679623463353-18---4-9-28-
Afumaţi328832462-11-34--------4---
Almăj41394072--1-441--1--3--7--10
Amărăştii de Jos59275895-2-2----------262--
Amărăştii de Sus39563955--1---------------
Apele Vii24872482--3--------------2
Argetoaia49034716-1186---------------
Bechet386438383-17-21--------3---
Bârca441144041-1---1-3-----1---
Bistreţ46164564--44--1--1-----6---
Botoşeşti-Paia10051002-1-1--1-----------
Brabova18111810--------1---------
Brădeşti46644476--6-1163-274--21--10-1-
Braloştiţa38903825--25-----39--1------
Bratovoeşti61196044--431----30------1--
Breasta389738131-1211-8--24-----28---
Bucovăţ42193998--13-204--10-----3---
Bulzeşti19491920--8-3---6--9--2-1-
Călăraşi668766374221-1391-----------
Calopăr3981388922---12--76---------
Caraula26422639--21--------------
Carpen28772862-112-1---------1---
Castranova36153603--11--1------------
Celaru53715343-320--------1---4--
Cerăt391138671-28-----7--2--6---
Cernăteşti22142208--5--1------------
Cetate597159104-8-396-1------2-1-
Cioroiaşi19951927-25--57--------4---
Ciupercenii Noi602058762-2-3137------------
Coşoveni508050532-12126----12----1-
Coţofenii din Dos26282567--35--5--10-----11---
Dăbuleni13888138092239-620--71-------2
Daneţi71857153--2--4-----------26
Desa50234959--40--22--2---------
Dioşti34023401--------1---------
Dobreşti28222776----2815--1-----2---
Drăgoteşti254425401-------------3---
Drănic30763075-1----------------
Fărcaş36443576--9-752------------
Galicea Mare48944883-22--7------------
Gherceşti18101790-----13--2-----5---
Gighera36133605----5----------3--
Gângiova29352810-873--7---4----33---
Giubega41964175--6-113--------1---
Giurgiţa321932092----1--6-------1-
Gogoşu10291029------------------
Goicea473246192--3----102-11--3-1-
Goieşti33903315--2-2651-3--2------
Greceşti20392029-11-----1-----7---
Isalniţa40103964----392-------32---
Izvoare213821371-----------------
Leu54585423--24--1--2----17---
Lipovu31603127--------------303--
Măceşu de Jos16551648-----6--1---------
Măceşu de Sus16991698--1---------------
Maglavit57955781----14-------------
Malu Mare506549545115--8--81------1--
Mârşani52855285------------------
Melineşti446043595-40-1135--5--4--1---
Mischii1862181611-1-412-----------
Moţăţei824379781169--182--12---------
Murgaşi277526742-11-88--8-----1---
Negoi435943131128--7--------63--
Orodel329632951-----------------
Ostroveni57685712-433-61---1----1--10
Perişor19231888--1--311-------2---
Pieleşti36653631-120--102-------1---
Piscu Vechi549152781-208-22------------
Pleniţa528152742---21--------1-1-
Podari64456323731--981-2-----541-
Poiana Mare12728125496162414272------21-3030
Predeşti348434801----1-1------1---
Radovan328331863-25--56--13---------
Rast37973772--20-13-----1------
Robăneşti27972771--25-----------1---
Sadova836480058-86118645--2-----2731-
Sălcuţa253225011----27--------2-1-
Scăeşti23062175--81--4--24--2--191--
Seaca de Câmp225222301-7--14------------
Seaca de Pădure13861385--1---------------
Secu132713261-----------------
Siliştea Crucii185918421-31--1--7----4---
Şimnicu de Sus442543828-17-110--1-----5-1-
Sopot20011987--11--21-----------
Teasc34213333--23--12--53---------
Terpeziţa192919201---13--4---------
Teslui27882783--1-111-------1---
Ţuglui29792928---1-8--33--2---7--
Unirea42444230-31-2---------53--
Urzicuţa314831301-11-6--7---1-1---
Valea Stanciului63146302----15--1---3-2---
Vârtop18361824-----11--1---------
Vârvoru de Jos338733141--1-70-----1------
Vela22422237----3-------2-----
Verbiţa158115801-----------------

jud. Galaţi

619556

608392

1999

118

3287

208

406

2736

132

4

388

679

31

140

14

147

576

54

161

84

mun. Galaţi298861293308173390112719734556612422603081895111233124214357
mun. Tecuci42094413919182295351946-1641317-2220484
or. Bereşti36013588----18--------4---
or. Târgu Bujor748673691-62-332--3-----15--1
Bălăbăneşti39643932-----4--126----1---
Bălăşeşti25662561-----3-----2------
Băleni268626751-7-----3---------
Băneasa22022188-----10--------3-1-
Barcea603659531-40--11---21----9-1-
Bereşti-Meria438643841----------1------
Brăhăşeşti827676811-586--7-1----------
Braniştea409740491-39--4--2-----2---
Buciumeni2674265645---4--5---------
Cavadineşti35573555--1--1------------
Cerţeşti25472547------------------
Corni24952488--5------2--------
Corod78707849-1--65----9-------
Cosmeşti66506537-1---22--184-2--3---
Costache Negri261922782-309--20--7------3--
Cuca25822572-----10------------
Cudalbi818181001-12-457-----------7
Drăgăneşti59485937--4--7------------
Drăguşeni535952674-68--15--4-------1-
Fârţăneşti53055298--2-----------5---
Folteşti3312326445-1-11------------
Frumuşiţa52805254--2-111--12---------
Fundeni39903952-----9--17-----8--4
Ghidigeni632662633-1--58--------1---
Gohor391638881----71-15--22-----
Griviţa376535517-14-3188--------1-1-
Independenţa4782474242301-1--1--1------
Iveşti9738961922---101---12----2---
Jorăşti19451936-----9------------
Lieşti11147110362--1-1---86-11--9-1-
Măstăcani52545250--11-----1------1-
Matca117971082111---969--------14--
Movileni333633033126--3------------
Munteni9894987332---10--------6---
Nămoloasa23912338--37--4--3--9------
Nicoreşti6186614222--127---10----2---
Oancea15831566--10-----7---------
Pechea11421113343---180--------3---
Piscu507049966-58-----5-----1-13
Priponeşti25982588-----9-1----------
Rediu390938625-38--3---------1--
Scânteieşti27382728--7-----------3---
Schela356932555-296-12--7--------3
Şendreni3166306129-56--6--6---123-11
Slobozia Conachi732972031-451-79------------
Smârdan399038645-99--6--7-----4-14
Smulţi16391638----------1-------
Suceveni21922116214-168------------
Ţepu255925371----121--7----1---
Tudor Vladimirescu55635532--232----6---------
Tuluceşti758675609-7-28------------
Umbrăreşti717068741-39--20---81----155---
Valea Mărului37393721--2--15--------1---
Vânători4165409618---149----------1-
Vârlezi22142214------------------
Vlădeşti22552252-2------------1---

jud. Giurgiu

297859

293531

419

53

272

98

311

1629

60

3

546

13

11

578

9

2

184

38

38

64

mun. Giurgiu6934568100314349550492872511491072262117192731
or. Bolintin-Vale117021161571-453--27-131--26--
or. Mihăileşti74907445111-4--11-9--7--11--
Adunaţii-Copăceni669366741-461---------7---
Băneasa567454262--1181604-32--29----11
Bolintin-Deal623561815111244--17--1------
Bucşani402340115---6---------1---
Bulbucata171617111-3-----------1---
Buturugeni414439981-11715-----67------
Călugăreni654965111--3193-----23---16
Clejani344833121-70-15--31--27----1-
Colibaşi387938681-7--2-----------1
Comana783277866352-651101-1--5--1
Crevedia Mare49984870---1-1--5--121------
Daia31383103-----32--------12--
Floreşti-Stoeneşti884387284----83--11-113--3---
Frăteşti561654494111-93--22--42--1-11
Găiseni554154582----11--70---------
Găujani28052692---1-87--25---------
Ghimpaţi61326060--141-3--122-19--6--15
Gogoşari22792252--26----2-----17---
Gostinari27752767-1-111--4---------
Gostinu24192297-----118---------4--
Grădinari38013763-12129------3-----2
Greaca284328201-182--11----------
Hotarele892989147---25--------1---
Iepureşti23702367--3---------------
Izvoarele48254791--19--12--------12--
Joiţa87338587712-4167-2--98--1-62
Letca Nouă38953889--1111-----2------
Mârşa27842770--1-----13---------
Mihai Bravu27582715---11231-21--5------
Ogrezeni497448975---65-1-------6---
Oinacu394933612--2-582--1-------1-
Prundu47854684--4-310--32--51--1---
Putineiu2900288551---4--1--2--2---
Răsuceni313831342----1--------1---
Roata de Jos847784581672----3---------
Schitu22622258-1---3------------
Singureni353635233----73-----------
Slobozia266326532----------1--7---
Stăneşti328032703----2-----1---3-1
Stoeneşti25822569-----2--11---------
Toporu25762557-----3--2--14------
Ulmi772476428-10--26--18-217-----1
Valea Dragului337333571--6----9---------
Vânătorii Mici504949982-1--48------------
Vărăşti6504649641---------2---1--
Vedea58735859--1---2-7-----2--2

jud. Gorj

387308

381645

832

144

2199

136

680

590

16

7

427

2

11

118

11

4

351

42

23

70

mun. Târgu Jiu9664195008258445925912416011414626659482111343
mun. Motru229672228918731238309344-217---1-20627
or. Bumbeşti-Jiu1061710505185232543--10--3--1-11
or. Novaci6105607218-34-52-----1-----
or. Rovinari12509120941191456142119----17--154433
or. Târgu Cărbuneşti8699864341111824--5--2------
or. Ţicleni5205514618-31-----9--1------
Albeni285327683379---------------
Alimpeşti226422395-8-----7--4--1---
Aninoasa434143061-17-123--------2---
Arcani14391432--411---------1---
Baia de Fier437843682----8------------
Bălăneşti2459245421-----1---------1
Băleşti741973221422-23---22-116--8---
Bâlteni7999771332230-3112--1-1---6---
Bărbăteşti190718792-26---------------
Bengeşti-Ciocadia35393526-11--8-----------3
Berleşti24082403--5---------------
Bolboşi332330911-102-126---3---------
Borăscu36523610----42-------------
Brăneşti25462528--18---------------
Bumbeşti-Piţic256725531--1-11--------1---
Bustuchin370936751-4--19--10---------
Câlnic245724231-31--2------------
Căpreni24672457--9-1-------------
Cătunele26412584--1811023--------32--
Ciuperceni176217554-2--1------------
Crasna55155494--7167------------
Cruşet39393911--11-14-1-------2---
Dănciuleşti27992796-3----------------
Dăneşti394438741-51101--49-----2--1
Drăgoteşti27132698--2-----11--2------
Drăguţeşti51855171611-----------51--
Fărcăşeşti386838542141-3--------12--
Glogova20051982--722111-----------
Godineşti24652455--9--------1------
Hurezani18431843------------------
Ioneşti25412535-33---------------
Jupâneşti24332432-1----------------
Leleşti198019672-5--3--3---------
Licurici26142605--9---------------
Logreşti303930173116-11------------
Mătăsari5437519010516614-27--17-----16-1-
Muşeteşti229722931-----1-1--------1
Negomir39523851-185-----11-1---3---
Padeş51605061--116230--------5---
Peştişani425342322114--2--------2---
Plopşoru6670638211-264-5------------8
Polovragi30043002--------------2---
Prigoria353334504-13-85--33--11---9--
Roşia de Amaradia3504346011--31--37-----1---
Runcu5851571571361-91------------
Săcelu18531839428---------------
Samarineşti19781978------------------
Săuleşti24932487--5-------------1-
Schela20221991--19113-----1--2112
Scoarţa50465025--3-53--10---------
Slivileşti38543801--2-281--19--2----1-
Stăneşti270126903-14-1----1---1---
Stejari309630881-51----1---------
Stoina28222819-1-1-------1------
Ţânţăreni58285793132524-------------
Teleşti27792741--20-513------------
Tismana789478832---54------------
Turburea47334731---2--------------
Turceni855984922419121--------29---
Turcineşti238723521-25-----1--1--16--
Urdari32153211-11-2-------------
Văgiuleşti31503142--3-----4--1------
Vladimir348134692---10-------------

jud. Harghita

326222

43277

212937

41269

355

525

582

498

10

23220

186

25

168

28

71

13

1910

578

56

514

mun. Miercurea Ciuc42029630231129311813823833386413759-192230611937
mun. Odorheiu Secuiesc36948941184941113899189161543815-478201398579176
or. Băile Tuşnad1728112143712231-1-31--5---1321-
or. Bălan7902433329993306431-13-3133-112-1732312
or. Borsec28645712161921763--110-----1--2
or. Cristuru Secuiesc967222613814452173413481-41111-2613-60
or. Gheorgheni20018200016074127120387157-1241571534718044844
or. Topliţa15880111763457752176806554-171124-2543135
or. Vlăhiţa7042746145301--38--376-3612-86811
Atid283713542178811-35-411------2110-15
Avrămeşti251729123448-21410-1854--451-1113-3
Bilbor2859284512--1--------1-----
Brădeşti3561193328113-----50--1---2--48
Căpâlniţa19839191936-----12------6--1
Cârţa548619541034-1---31-----18---
Ciucsângeorgiu489119482517-12-1-2-1----14---
Ciumani449319440160-2---10-------1--
Corbu160114101741---5--------11---
Corund61801848729913-3620-1018------8816--
Dăneşti452019445723-2-9-3------7---
Dârjiu11771548273--43--769--1---917-2
Dealu390611380352-----14--1-1-24---
Ditrău594437583657-----7------5-2-
Felicieni30262384620131-3--108-1--7-1743-
Frumoasa365290352221-8-8-3----------
Gălăuţaş26562002532927684-2--1---1-1-
Joseni572150554446226-1-23-1---323110
Lăzarea36076334714231-8-4------61-8
Lueta35256344320-114--36------131-
Lunca de Jos522735517710-2---1----2-----
Lunca de Sus342484332513-----2----------
Lupeni4434233584555---1-226--1---38--6
Mărtiniş301135365443--30--2107--1---237--
Mereşti1415620418--3--1168------48-4
Mihăileni264355020709-----4------61-3
Mugeni58692415554030-2296-1081-2---4065-7
Ocland14031740220-----951--1-1-38--
Păuleni-Ciuc173622167917-4---5------9---
Plăieşii de Jos2979276266813-164--1-------1--
Praid68464715384749--79-2791-11--27191-14
Remetea631632617649-3---8311-1-357--
Săcel132039335452-1---413------113-12
Sâncrăieni61946160386912-1-14--1---24-1
Sândominic640124631332-1---16------141--
Sânmartin43343441846512---10--1---532--
Sânsimion344644332665-----10--1-------
Sărmaş4131316580525123480122---1--4---
Secuieni2660891491710-230--641--1-3-13--22
Siculeni6906200656183-1-13311--133-234--
Şimoneşti373833158773-62--2731--1-1-265-2
Subcetate21051976952127----------1-12
Suseni51525249566923-38-8------712-5
Tulgheş3596235511242329350-8------1381-
Tuşnad211429203035-----2----1-103-4
Ulieş1273121871021-23--31----1-151--
Vărşag151541492731---6------2---
Voşlăbeni20561184805251830---------1-2-
Zetea5753205551762----38-----1561-8

jud. Hunedoara

485712

416897

21352

11466

16409

4684

6488

1222

75

820

644

190

295

181

159

104

3387

629

296

414

mun. Deva6925757611525218301675909105888328332459432039320976837
mun. Brad164821565724893146789587---5--19632412
mun. Hunedoara71257610182936246919176917981098501499944303118688725278
mun. Orăştie21213192453162677552166232-25-421038615535720
mun. Petroşani451953764132631680983382206917207583431191927388775131
or. Aninoasa5106428438196149344010-19----4-77642
or. Călan130301085110771556396486322-2-1385-8655-
or. Geoagiu598451923426145403421-547-3112-563221
or. Haţeg10910870929416658325682723-98-7-1117522
or. Lupeni30642248151921156268850142311312111215528127240402325
or. Petrila258402072218128111607128109483905612121551342231826
or. Simeria138951196730127977313820056-3164215835647216
or. Uricani1022787814032184439966731066--11-1161210
or. Vulcan2974024565225011866252111641631063513859-409573147
Băcia179715763582502484-23-1-1-51-5
Baia de Criş30312913181197691------1-2---
Băiţa4218411839627352-24-----71-4
Balşa12171132--38-45--2----------
Băniţa13631283102461083----------1-
Baru3044269910111719106331-------4---
Bătrâna175168--7---------------
Beriu33542908724062-4---71---113-3
Blăjeni15301521----21--5-----1---
Boşorod22571997311881234-11----1217--
Brănişca18311746101231129------------2
Bretea Română3133280419920326815--1111--7-2-
Buceş238123501120-----------8--1
Bucureşci19241920---31-------------
Bulzeştii de Sus406399--5--2------------
Bunila462411--51---------------
Burjuc10129008194-36------------
Cârjiţi7986874194-11-----------1-
Cerbăl6656111249-1----------1--
Certeju de Sus3456311934121224131--18-----13--12
Crişcior427741184271021341-------70325
Densuş1774150614204-526-----------1
Dobra349929863433831772--------72-4
General Berthelot10209133-345773--------3---
Ghelari23142220472588-1-----1--31--
Gurasada1783159621689-1246--1-----462-
Hărău2123175528851334314-470-1---71--
Ilia4022370826720632596-1--11-28-1-
Lăpugiu de Jos1750124011500214---------1--
Lelese511501-23-3---------2---
Lunca Cernii de Jos1116966--105-43---------1--1
Luncoiu de Jos20242004139--4---------3--
Mărtineşti1048831612644301------1--71-1
Orăştioara de Sus244223906138-31-----1--2---
Pestişu Mic129012152214711---1-1---1---
Pui47454411347834101100--27---1-17131
Răchitova148711941-81-210------------1
Rapoltu Mare20661901211529556-1231----3--2
Râu de Mori35462655288342-5063-1------2-1-
Ribiţa159615665151-1--------116--
Romos285523387523313611---5-29---32572-
Sălaşu de Sus278224111535927185551-------19-43
Sântămăria-Orlea35222699763126210283133-5--1---22117
Sarmizegetusa1388126642876221------------
Şoimuş35493365473747536--42-----5-1-
Teliucu Inferior2552226664221112497--3-6---15223
Tomeşti12981278----18---------11--
Topliţa8828192-60--------------1
Toteşti199317291341323047---------2-135
Turdaş195517745261512024--3-2---4---
Vălişoara138813548114-11-------------
Vaţa de Jos4293421689131431----1---1---
Veţel27602424864612117573-2---1--2-1-
Vorţa10829451-1231----------7--5
Zam21482017211821615----1---4---

jud. Ialomiţa

296572

292055

268

49

1508

62

120

1276

67

1

26

529

10

121

2

5

263

46

59

105

mun. Slobozia527105198599155417720832-61733--94363185
mun. Feteşti3329432854587544731878-115-1-319-10-
mun. Urziceni1709416874432897-1431---10--46-23
or. Ţăndărei124621197891405111323-------1912-
Adâncata3115310841------2---------
Albeşti27322731------1-----------
Alexeni25042503--------------1---
Amara7627758071292-24-1--------1
Andrăşeşti23112298--8--5------------
Armăşeşti731065055-789--------1--10---
Axintele29442942--------1--1------
Balaciu34043385--8--8----------12
Bărcăneşti39783921-111-511-------2---
Borduşani53404818--1-121---508--------
Brazii350734983--1-------3-2----
Bucu528752582-66-6--3-----5-1-
Căzăneşti36413639-----2------------
Ciocârlia889884-----2--------3---
Ciochina360135931-1--32-------1---
Ciulniţa2556254431---------6----2-
Cocora376437521--1-7-----2--1---
Cosâmbeşti35183514---4--------------
Coşereni70317023--33-1--------1---
Drăgoeşti11611152--11-5-----1-----1
Dridu517151171-13--1-----39------
Făcăeni595357944----1502-2--------1
Fierbinţi-Târg52535244-1--231----2------
Gârbovi44574455-----2------------
Gheorghe Doja28542539-1---304----2----71-
Gheorghe Lazăr249724801-6--9--1---------
Giurgeni164916481-----------------
Grindu243824351-1--1------------
Griviţa71077086335--14-------5---
Ion Roată37263717---4--1-----2-2---
Jilavele379137792----------9----1-
Manasia46734659--1------41---8---
Mihail Kogălniceanu624861994-21--83--------1-12
Miloşeşti309130813----4----------3-
Movila22212104-2---112--2-------1-
Moviliţa481647911--1-22--------1---
Munteni-Buzău38673856-2---8--------1---
Perieţi36673582111---38--------35---
Reviga337633751-----------------
Sălcioara26132611-----1--------1---
Săveni56355553--3--58--3--9--8-1-
Scânteia43644360-----------4------
Sfântu Gheorghe218021625-7--5----------1-
Sineşti260325951-22----2------1--
Stelnica185518303--1154--2---------
Sudiţi23022289-----11----------2-
Valea Ciorii20172011---6--------------
Valea Măcrişului21112109------2-----------
Vlădeni225722551--------1--------

jud. Iaşi

816910

756028

40396

101

3738

393

995

2410

659

15

4329

4410

34

326

40

417

2078

102

231

208

mun. Iaşi3208883036409655891019323639573635151701630342583640278484211160
mun. Paşcani4205739627121442911659467-418256-121587149
or. Hârlău1126811143501191-5--3----1032-13
or. Târgu Frumos13573120592371-145301--1112-1--113---
Alexandru I. Cuza294818111117----1--19---------
Andrieşeni44354356--2--59---11----7---
Aroneanu288428461-36---1-----------
Bălţaţi50194403564-7--25--88----4---
Bârnova3935389622-12---1-1--3------
Belceşti1117910882244-31-11---4----16---
Bivolari451344856-1-4---17---------
Brăeşti32653205---------22----38---
Butea39275103403----2--------11--1
Cepleniţa457245489----3--48--------
Ciorteşti436642686-3--72--3-----14---
Ciurea10092993580-16-12--292----252--
Coarnele Caprei31123107-----1--------4---
Comarna453244935---16---------16-11
Costuleni486048385-2-----11-----2-11
Cotnari79487421417123--10---26----49--1
Cozmeşti316631596----1------------
Cristeşti42714243--24------4--------
Cucuteni14461421--1-----------24---
Dagâţa4809475524---99---11-------1
Deleni103751005110-68--217--9-----11--9
Dobrovăţ26242616---16---------1---
Dolheşti28412752-----71-----5--13---
Dumeşti468846811-------------6---
Erbiceni56115195372-37------1----6---
Focuri61344918575-1-13---634----2---
Golăieşti378437585-21---------------
Gorban29732955-1---16-----1------
Grajduri311030922-3-41--8---------
Gropniţa335625937561------6---------
Grozeşti186318594-----------------
Hălăuceşti57906775107----6------------
Heleşteni26542205187-35-12--21011-----3--
Holboca1166211303247-811219--285----39---
Horleşti306518501195----20------------
Ipatele20782036-----1--41---------
Lespezi6078595317-14--17--275--------
Leţcani6620656922----123-1-----13---
Lungani506150254-271-4------------
Mădârjac15541554------------------
Mirceşti68497476087-10-1---------2--2
Mironeasa433340722-144--6--1108--------
Miroslava8073783593-27-79--1454----28222
Mirosloveşti7037664011-1311----2502--1-1---
Mogoşeşti491748911-7--9--------9---
Mogoşeşti-Siret4061307383015--10--353----98--6
Moşna197318561----113--3---------
Moţca508949412-30-----272----87---
Movileni3119308615-7--82---------1-
Oţeleni378315582208-13-3----------1--
Plugari366436405----13--------6---
Podu Iloaiei97399285217-203125--11310----65---
Popeşti413441294----1------------
Popricani6735651514-4631425--885-7--18---
Prisăcani35893580-----------9------
Probota366435551----1031-------4---
Răducăneni76785243242725--1------------
Rediu6496621590-1141396--49--42-12---
Româneşti20152014--------1---------
Ruginoasa619961584-28-5---------4---
Scânteia424238284-7-17641--184------1-1
Şcheia468741093-22-440--479--20--10---
Schitu Duca433743154-1--104--2----1---
Scobinţi7533750616----4--------7---
Sineşti427442721-------------1---
Şipote5820572772-5--12--1-----3---
Sireţel40144013--1---------------
Stolniceni-Prăjescu56174119271-------1361076----15---
Strunga447024741960-8--27--1---------
Tansa303929821-1--1---10----44---
Târgu Frumos10447100458-41-118--14124----196---
Tătăruşi56465508--39--10--------89---
Ţibana706369901-40--26---------6--
Ţibăneşti762372251-47--326--161-2--41--
Ţigănăşi4290385516-126--14--265-----5-9-
Todireşti6919609211-566--73--2146----281--
Tomeşti1186611436282--145504-4418-3--5-14
Trifeşti52005193--7---------------
Ţuţora211921151--------2-1------
Ungheni398939765-1-42--1---------
Valea Seacă584057701---3---53-----13---
Vânători473246466-8--61--4--------7
Victoria429341267-106--1--2627--------
Vlădeni4548451419-1--6--3-----5---
Voineşti61695466125-5361-40--------1---

jud. Ilfov

300123

289882

6127

72

1021

175

483

796

228

3

291

40

41

367

20

12

389

54

85

37

or. Buftea20350197057862423683738-24322112-4953-
or. Otopeni1021510015522135481942-9--1-41-31
1 Decembrie943693024012816412-2-1-1-10--1
Afumaţi66136579113-2-54-31-3--2---
Baloteşti67266599403853418-34512--3--1
Berceni4103402010-4-411--88-32--5-1-
Bragadiru8165807722165121811---2---911-
Brăneşti853185057-111---7-----7--2
Cernica942590991213-52501-211-6--32-3-
Chiajna80097915304281191-4--6--16111
Chitila1264312275722129415135-17-1676--1432-
Ciolpani44724449--------8--15------
Ciorogârla492148644-10845--6-217--1---
Clinceni493849123-1--21-3-----16---
Corbeanca37183649181112823-4----14--6
Cornetu502850035--1-43-4------71-
Dărăşti-Ilfov29352922-2-1-------9--1---
Dascălu255925541-3-1-------------
Dobroeşti658965614--11014----2--5-1-
Domneşti6327621212-4917--22-7--701--
Dragomireşti-Vale426542023-4-454-14--141-14---
Găneasa42064194-22-----8---------
Glina7147698220-83-449--1--1--6--1
Grădiştea293029071----201-------1---
Gruiu7155706011285-321-15--18--2-1-
Jilava11919115378087120335917313-432-627315
Măgurele9272919228511111-6-11131-7-4-
Moara Vlăsiei5833582442----2----------1
Mogoşoaia5232510413-15129175-7--241113-11
Nuci31413102----233--------3--1
Pantelimon16019158522917478101111-117-2--10112
Periş715170082-54-65162-------21-1
Petrăchioaia28232818-1---2--2---------
Popeşti Leordeni1511596655308328615307-5-8---3244-
Snagov604159061011881392-19--411-715-
Ştefăneştii de Jos413141022-13--22---2-----8-
Tunari380437645-1311063---------2-
Vidra822081259-439-51-9114--9112
Voluntari3001629321192414618356661-491160163211111

jud. Maramureş

510110

397700

30336

20808

15668

28182

2535

3643

40

116

657

204

188

63

32

81

8261

746

250

600

mun. Baia Mare1379219845412664957645328345958123287986661553822542095226156264
mun. Sighetu Marmaţiei41220284805453160836928054522411121841779121126313836123
or. Baia Sprie166091134427398865126361122515741681--17538928
or. Borşa2698425128112484193199821732-2-1--61313
or. Cavnic5205387288212266705536-231----80916
or. Seini10105692974012135381715938-2--2--11463-2
or. Târgu Lăpuş13355995235713559755341821-1121---1295-4
or. Vişeu de Sus1687914102188476426053356-24034---20237
Ardusat25432314196102922---------8---
Ariniş120887341111451772--------49---
Asuaju de Sus161514104512370----------3---
Băiţa de Sub Codru191913881-42699----------5---
Băiuţ269915481031579472--1-----112--
Bârsana635255092-19749765--5-1---114817
Băseşti160812823-4215775----2----37514
Bicaz128711961-39145---------5---
Bistra44234160-1481-75---1----94322
Bocicoiu Mare446834303781425368621--4--1--20910-2
Bogdan Vodă341131281-18145-55--------58--6
Boiu Mare127612471-127--------------
Botiza296428671--91----3--------2
Budeşti347032291121544---------79---
Călineşti341018391-1531183313------1-20215--
Câmpulung la Tisa248455531311081353141--10--1--7719-5
Cerneşti381433164239815-11--------553-10
Cicârlău4013336615840165191131211815---142---
Copalnic-Mănăştur5838498377151333164--2141--125843117
Coroieni23272197331083-6--------6-1-
Cupşeni37783743--231----------2---
Deseşti26332348612016815--2-1---736-2
Dragomireşti313228445--280----------1--2
Dumbrăviţa44993957411249122--------291--
Fărcaşa37823369505270754---------8--1
Giuleşti336624522-61635----7--2--1901322
Groşi25332268161111332---------192---
Ieud422330874-71125--------------
Lăpuş382836512029143----------3---
Leordina259322505-393-2951-----------
Mireşu Mare5130397624556296671--29----20110-6
Moisei9023833112214830-491---------621
Oarţa de Jos1412126523214774-------------
Ocna Şugatag420730464361427468571--17-2--11221312
Petrova26932552443821-32-2------262-12
Poienile de sub Munte100338176621137777-318--4--12-10--5
Poienile Izei10281028------------------
Recea5591485124216100340111-3-1---43613
Remetea Chioarului30032378133701036-2--------122315
Remeţi305822812493331133-138---1--2-1855--
Repedea47613028142149012155--20---2-81-11
Rona de Jos21101857-1579-36--83--2--452--
Rona de Sus469834274021127226359-1-1--1-50937102
Rozavlea61245651212232-231--1-----2-2-
Ruscova48544194215505-91--82--1-----
Săcălăşeni58193353351707184286628--2038----3045033
Săcel377936979-2231334--------1---
Săliştea de Sus519650287--785920--------13--
Sălsig317626136235887344--1-----569-6
Săpânţa3267293611365-257--------2--2
Sarasău241612329--1031766-----3--46922
Satulung5409479010941831322961-4910----1014--
Şiseşti5479302911313922324-1-------461112
Şomcuta Mare770865829991253482521-841--11611224
Strâmtura421135738198266-89--------158819
Suciu de Sus622257191624126205----------5-1-
Tăuţii-Măgherăuş6713525881423837264127-31-2---74111
Ulmeni7153497239166128870155-11-24--904-1
Vadu Izei285626035157611--------152732
Valea Chioarului22882193543919----------28---
Vima Mică163714212113649----------252-1
Vişeu de Jos52824593152601951385-2------24311

jud. Mehedinţi

306732

299529

1856

111

1403

215

1445

374

64

2

156

1053

18

152

9

13

237

17

48

30

mun. Drobeta-Turnu Severin10455710304944552178772441515725837277913183220
mun. Orşova129651194672320471595127-12-362461732
or. Baia de Aramă564854242-1219518--6---------
or. Strehaia11846117718145218---------1---
or. Vânju Mare694068837127-166------------
Bâcleş27752766-132-3------------
Bala475946844-14-46---7-------4-
Bălăciţa355535351-52111------------
Balta14411440--1---------------
Bâlvăneşti11571155-11---------------
Brezniţa-Motru17981795-111--------------
Brezniţa-Ocol41234088-116-15------3------
Broşteni30373019--8423--------1---
Burila Mare274927292-622---7-----1---
Butoieşti354234771-50212-------------
Căzăneşti27862752-1--244----2---3---
Cireşu7837791--1-------2------
Corcova6130586622194-2639----------1-
Corlăţel15841571-2-1----4-------6-
Cujmir38343830---112------------
Dârvari304930431--14-------------
Devesel359835343-202414--1-----10-1-
Dubova10816024553-123------6------
Dumbrava19321927-1--4-------------
Eşelniţa30702904122339-2-------------
Floreşti290627701-1-1331------------
Gârla Mare54165306-2461-11--22--11--17---
Godeanu7797781-----------------
Gogoşu5418535013-40273----2------1
Greci15461537--6-----2--1------
Grozeşti22731897-296-278-------------
Gruia316330871-70--5------------
Hinova286527971123-391----1----2--
Husnicioara17431738-11------3--------
Ilovăţ15801574----33------------
Iloviţa14281427---1--------------
Isverna25282496--1-31-------------
Izvoru Bârzii313431292-21--------------
Jiana509149394-142114------------
Livezile20772065119-1-------------
Malovăţ300530003-1--------1------
Obârşia de Câmp2210220811----------------
Obârşia-Cloşani112610474---713----1-------
Oprişor31223083-1131-24------------
Pădina19791976--------1--------2
Pătulele44724445-121-13-----------1
Podeni11731156--11-6-------------
Ponoarele294029041-1-1514--4-----1---
Poroina Mare14221419--3---------------
Pristol18321826--3--3------------
Prunişor2626259030--113-----------1
Punghina34373235-1108-27-----84------
Rogova14991493-1-1-------3--1---
Salcia34423440-2----------------
Şimian967094832194491914--1-11--5---
Şişeşti321031902-3-27--6---------
Şovarna14501439--713-------------
Stângăceaua162416193--2--------------
Sviniţa1132745-2-21---1047------1-
Tâmna371536771172174-----1--4--1
Vânători4687467012---11--2--1------
Vânjuleţ19441928-19311----1-------
Vlădaia22282182-1--45-------------
Voloiac210119862127-468--23--5--1--2

jud. Mureş

580851

309337

55287

157046

6995

13187

1600

8328

99

14308

1053

84

1408

303

775

152

8119

1787

252

731

mun. Târgu Mureş15004170136202584510410493909332140959387392636987871262196561150238
mun. Reghin361262228335507188113185186360206339111224976273371211
mun. Sighişoara3230424461193526773482801891631121014114288782053240261926
mun. Târnăveni266541992185325522571135214994941256163818253244441717
or. Iernut9523721430611812322426243-2310754312751823
or. Luduş17497118081068310635561340202-1351411220321648
or. Sovata1161494249184888147209411789-1423-38895212
Acăţari47815940239381023481-6531-11--9250123
Adămuş5966306673129637951237-948221111-87811
Albeşti54664097194965154856-8412-1214--5---
Aluniş3300888432250214492-2----3-1--1
Apold272223962536153193819-51-263----1-
Aţintiş16318991349149112448---1----111-2
Băgaciu2589145866435111120-77786-7813-12--
Bahnea3812197430132928947764-8910157--84-2
Băla905874-13-15-3------------
Bălăuşeri5064123881226788497-42-374193--47714
Band77263019156378659844137-6621---4210117
Batoş41732952500335208-27-21-641247-5317
Beica de Jos224318465721662182420------------
Bichiş103936310607222-7--------231-4
Bogata19471261455572030310-2------1351-
Brâncoveneşti45182108692226-6-95-13-----3--7
Breaza25311317511095117916-4--3---171--
Ceuaşu de Câmpie54192254711988337-490-5422-3---19613
Cheţani2889210824148425544--5-----13---
Chiheru de Jos17441576135118-6-1------322--
Coroisânmărtin14871015263055322113-354---1-9111
Cozma644573---6721--------1---
Crăciuneşti43481661112913372020645-23---2--186147-78
Crăieşti102698316-13617------------
Cristeşti55912515419207011739188-313--11-2742417
Cucerdea1707152332355761--1-1---63141-
Cuci2200177428284653222-2--11134--1
Daneş4835437038551407529-136-141-6-24-1
Deda433240112625206553--16-----27--8
Eremitu38721363321191894-11-21--11--6526-6
Ernei5219652138826172615-12-34051-1--9656-10
Fântânele506768774370976-3-437--2-2-484-7
Fărăgău165980811768328113-8------123-4
Găleşti29401106161009191029-9681-----11271-4
Găneşti38369932752200150874-11533-41--388--
Gheorghe Doja28696988419241920322-31-1---769-9
Ghindari507629258439112137129-1527--1--688-1
Glodeni382265411326608159280-75-3-4-102241-
Gorneşti5885109547139829832660-511-1--37627--
Grebenişu de Câmpie1642145787771-67--------20--5
Gurghiu6384419117531887510515913------8---
Hodac498142365464352-308--3-1-1-4--3
Hodoşa142091246529-326-56----1-122-4
Ibăneşti45114075843126318105--1----14--1
Iclănzel229221181065168160--12-------2-
Ideciu de Jos2005164648154325161-1--40312-92--
Livezeni37663671732724282441058-52---6--791519
Lunca285125373611200---1--39---9---
Lunca Bradului215017951991021161718-1-------1--
Măgherani2733493202115--2278-7------11228-2
Mica4701140218522903291524-4386--2--2521-
Miercurea Nirajului582479794130515313255-3202--2--274123119
Miheşu de Câmpie2538195810174261973534-227-----75---
Nadeş24061865125571714-50-235--3037-1--2
Neaua1544526146832-8-2--11--244--
Ogra2441150311855147177-27-2--2-1-10111
Pănet59949397844539882376-9--15--196--
Papiu Ilarian101342512521-3-49---------3--
Păsăreni1920112681230-19-67-353------362-33
Petelea2780241950676412617----23-9-13--1
Pogăceaua19831878129345----------30114
Răstoliţa22301776992874414-1-1------62--
Râciu37523259149765234189-6------4442-
Ruşii-Munţi225222298104-------------1-
Sâncraiu de Mureş62683554343164312876113604402-6---711857
Sângeorgiu de Mureş7892290917692591811913826180-236--1781835
Sângeorgiu de Pădure54921077470300526205923-568--81--2022652
Sânger253021571354463421647--3-----157-1
Sânpaul401617081470703126116-77-----267-8
Sânpetru de Câmpie3181283242341314-22--2-----591--
Sântana de Mureş42661870108185560346272-103-5-2-221621
Sarmaşu74935340441429181431450-211--2153233
Saschiz20481899222013-4-3-3461133-2-1-
Şăulia2117170311692153-13--13-----1184-4
Şincai1634902100571447-4--------6---
Solovăstru2847260913710142185--------7---
Stânceni1547122423422351023-1------22--3
Suplac236911052510943544618-22--13---33-1
Suseni23191524386791512240-1------8---
Tăureni104910041198112---------4---
Ungheni655454062285648973-135215------384--
Valea Largă33792379-58340--1-------76484320
Vânători37602735708003915-3-55161510---2---
Vărgata20041856644321-72-775-4--2-8523-13
Vătava213520984266811------------
Veţca86211649321--3-149------134--
Viişoara1663151210212638710--8-301------
Voivodeni195762245112055-84-8---2--5210-4
Zagăr1208110910305329-43-24-71---1
Zau de Câmpie35092292924249567349-----1-125836-11

jud. Neamţ

554516

480324

60483

118

1425

382

684

1999

67

11

1034

1170

12

66

4

155

6342

72

75

93

mun. Piatra-Neamţ10491499454315239253125166526457269373628294288145221
mun. Roman692685834310087512428411459-10121018145964137
or. Bicaz842881401436352836-11171--317153-
or. Târgu Neamţ20496200185822218314-5478-3-122091-4
Agapia454245058----1--1110----7---
Bahna372337185-----------------
Bălţăteşti6675666611--1---6---------
Bârgăuani423926641564-1-6---11----2---
Bicaz-Chei46654463411325156---------3---
Bicazu Ardelean42293909312-1249665---------2--
Bira44312742164328--23--103--------
Bodeşti516347053-4-21253--419-9--10513--
Borca6626651920258-616---41-------
Borleşti9093890627-3-93---24----121---
Boteşti633220774248----11-4------1--
Bozieni30583031-120--3--------3---
Brusturi-Drăgăneşti56024549-----5--------1048---
Cândeşti41824140--2------11----29---
Ceahlău250624975--1--1-------2---
Cordun7174334237862252-12--3-----2---
Costişa3572355021-------19--------
Crăcăoani4542444214----251--30----30---
Dămuc31493030111-4165----------1--
Dobreni367436492-3475---4--------
Doljeşti7296117560662---52------1-----
Dragomireşti2421237531-2-23---6----10--1
Dulceşti485141636511---------1----134
Dumbrava Roşie71827111251611118---5-------4
Farcaşa31943175--3-15---------1---
Făurei23472323744--9------------
Gârcina44144369514-1514--2-----2-11
Gherăeşti63896835685-42----------141--
Girov74157182188-9--27---1----7--1
Grinţieş2581256433------------11---
Grumăzeşti54405281--1-----11-----147---
Hangu41014065-151-71-------183--
Horia71047010291---54--62-2------
Icuşeşti467733271325-21------3----1---
Ion Creangă56855544115-23--1--1-----1---
Mărgineni404440366-2---------------
Moldoveni2536253022---2------------
Oniceni325729837-30--237------------
Pângăraţi51995072201249-66--------6-1-
Păstrăveni383636285-51--1--5070----31---
Petricani56455050114361621--1064-5--17-6
Piatra Şoimului795378852-10--27--416-----4-5
Pipirig862786023-6------16--------
Podoleni562856068-3-----1--7--3---
Poiana Teiului5237518322-------8----42---
Poienari329732942-------------1---
Răuceşti82636159111-3--1-13----208121-
Războieni239822593-------467----65---
Rediu5223501611-----11212----180---
Români466646624-----------------
Roznov8726852230523--621--8----75---
Săbăoani1030113010152410-----5---------
Sagna74194669274321--3---------1--
Săvineşti60435911191-11431-117-2--73---
Secuieni36413620131-115------------
Stăniţa224922433---3-------------
Ştefan cel Mare342933167237107931------1---
Tămăşeni82636681843---10------------
Tarcău356035231229--9--1-----3--1
Taşca2676267121--11------------
Tazlău30132989172---3----1-----1-
Ţibucani445943601--1----2814----55---
Timişeşti4032400424------2191-------
Trifeşti508750268-10--34--1-1-----25
Tupilaţi24192143260-1--7--53--------
Urecheni404034626294149--27532-1--1522--
Valea Ursului39543882-151-116--3---------
Vânători-Neamţ882585246-171-4--1460----198--1
Viişoara5055496234-5--45--11----61--
Zăneşti613649301-7----------11195--2

jud. Olt

489274

486111

343

55

489

102

418

1272

38

9

136

-

7

45

8

3

171

20

39

8

mun. Slatina788157791919823132648222220428-33132546222
mun. Caracal3462534412326609143310229--4--7331
or. Balş212712111210520-3654--------29221
or. Corabia2061020562141152-112-1----1-1--
or. Drăgăneşti-Olt121951209612176-142-------2-1-
or. Piatra-Olt634761981121-1032-------3342-
or. Scorniceşti126791256610-7-8211-1------2---
Băbiciu239323892-2---------------
Baldovineşti34323362--8-161------------
Bărăşti21742171----2-----1-------
Bârza271527051-4--5------------
Bobiceşti348534501-13--21------------
Brâncoveni33573352-41---------------
Brastavăţu527352231-111-36-1----------
Brebeni29102910------------------
Bucinişu234423431-----------------
Cârlogani28832867--1--14----1-------
Cezieni22232220--------------3---
Cilieni362536095--6-5------------
Coloneşti22222215-----7------------
Corbu262826241---1---------2---
Coteana30143006-3--1------4------
Crâmpoia38303829-1----------------
Cungrea264426391----3--------1---
Curtişoara464544929----141----12------
Dăneasa38733857--6--2--8---------
Deveselu33493333-1------------15---
Dobreţu15231500--1-115--6---------
Dobrosloveni39093902--1--1--------3--2
Dobroteasa21492128-----21------------
Dobrun34773448--7--2--20---------
Drăghiceni19261926------------------
Făgeţelu145514221-4-127------------
Fălcoiu43564355---1--------------
Fărcaşele50765073111---------------
Găneasa415641392----10--4------1--
Gârcov2740273811----------------
Giuvărăşti27322732------------------
Gostavăţu3435343311----------------
Grădinari25442506--2077---4---------
Grojdibodu333833371-----------------
Ianca44664423--92-311-----------
Iancu Jianu44764453-----21-----------2
Icoana232022971---211------------
Izbiceni51555153-1-1--------------
Izvoarele38363830--1--5------------
Leleasca183718323----------2------
Mărunţei45044500--31--------------
Mihăeşti200819912----15------------
Milcov307430681-----------5-----
Morunglav29982995--1--2------------
Movileni38723844-111-4---9-------3-
Nicolae Titulescu31493134-1---14------------
Obârşia322532192--1----------3---
Oboga36543654------------------
Oporelu14121410-----2------------
Optaşi-Măgura36173612----4-----------1-
Orlea470747052-----------------
Osica de Sus54565411--151-27---------2--
Pârşcoveni49144908---1-4----1-------
Perieţi40464041----5-------------
Pleşoiu342434072--1-1--13---------
Poboru24152413-----2------------
Potcoava611160431-2-611--------1-2-
Priseaca19761942--4--28--------2---
Radomireşti41294116213--6-----1------
Redea32593254--5---------------
Rotunda32173215---1----------1---
Rusăneşti49514950--1---------------
Sâmbureşti14711470--1---------------
Scărişoara329032841---4---------1---
Schitu317831751---2-------------
Seaca23402329--8--3------------
Şerbăneşti321232101---1-------------
Slătioara25932590-----3------------
Spineni239623411----53----------1-
Sprâncenata301030051----4------------
Ştefan cel Mare21332125-----71-----------
Stoeneşti24082404--------------4---
Stoicăneşti30303025----14------------
Strejeşti348534841-----------------
Studina4780476571---4--------3---
Tătuleşti13481336-----12------------
Teslui28652778----185---------1--
Tia Mare49374928--61-1-1----------
Topana12441243-----1------------
Traian348034731----2--------4---
Tufeni33253246----79-------------
Urzica26132612----------------1-
Vădastra371537111-1--1----------1-
Vădăstriţa375737531----2--------1---
Vâlcele289628951-----------------
Valea Mare40514032--1--18------------
Văleni338833521----34-----1------
Verguleasa348834791-3--5------------
Vişina33893389------------------
Vitomireşti274627242-1-69--4---------
Vlădila22272225-1------1---------
Voineasa23442324--171-2------------
Vulpeni27332681-----43--9---------
Vultureşti28172803--4--10------------

jud. Prahova

829945

806832

2326

219

4953

579

1169

5607

259

21

4486

132

102

1717

57

80

406

274

350

376

mun. Ploieşti23252722583510388586535740011111925108777506023470126145238210
mun. Câmpina38789373164582826556424246154-21276531112612
or. Azuga52135011104101411136-321-3-1-1321-
or. Băicoi200201945834541127202--872-117--24-319
or. Boldeşti-Scăeni11491111122237177292-200--226-262-
or. Breaza18199180084215127491-542-7-11-72
or. Buşteni1046310202501435232929-13-8311128152
or. Comarnic13378133302022541--7-5------2
or. Mizil15760153018-332341266-15--9--11116
or. Plopeni961294171713421839--301-291-1346-
or. Sinaia125121207421713439262791032-337--8184
or. Slănic711370267-44-52--7-12--73--
or. Urlaţi117761166352193-292-29--22--1-1-
or. Vălenii de Munte133091281293200152932-59--72---4-2
Adunaţi227822771-----------------
Albeşti-Paleologu57925785-----41-------2---
Aluniş37493741---2-4--1--1------
Apostolache23522341--8--3------------
Ariceştii Rahtivani8914866438920713764-46-1252--153
Ariceştii Zeletin13991343--54--1---1--------
Baba Ana430641831-59--1--4--52--4-11
Balta Doamnei276826904----16--35--23------
Bălţeşti36033568--201-1--7-1---4-1-
Băneşti5733554661--2175--2----1----
Bărcăneşti937791057127--693-89-270----22
Berceni608760044127-451-30-37--1---
Bertea34423336-1---10--91---4-----
Blejoi792275082-59-8151-291-134----21
Boldeşti-Gradiştea19841911-4---45--7--5--93--
Brazi8549785910-19-41884-3972-23--27331
Brebu7719766713426216------------
Bucov104481007733-18--2161-39--51--931-
Călugăreni145014464-----------------
Cărbuneşti19201703--144--72--------1---
Ceptura530451172-50-5901-9-19---776
Ceraşu519050651---387--8--18--521-
Chiojdeanca18121810--2---------------
Ciorani71627027--87--1--721-19------
Cocorăştii Mislii34743377--30-552---3-----3-4
Colceag556955211-135-20--4-----5---
Cornu447244455-91-12------------
Cosminele12661255-----2--8--1------
Drăgăneşti52385200--7--5--11--14-----1
Drajna57615668--8-2360-----1---1--
Dumbrava44664366--591-14--17--9------
Dumbrăveşti37333567--103-213--39-----8-1-
Fântânele412041052-12---1-----------
Filipeştii de Pădure10338985536223121207210-4--3--11-1
Filipeştii de Târg793177161-412580--98--3--3---
Floreşti7634694019147171249--10111-3--6131-
Fulga38823882------------------
Gherghiţa40313889-5-1-109--8-118------
Gorgota555455041-51-124-18--9------
Gornet31263122--4---------------
Gornet-Cricov26952535--129--8--3--20------
Gura Vadului25502520-123--6------------
Gura Vitioarei606159102-7-21221-84--9--4--1
Iordăcheanu52005187--7--2-----3--1---
Izvoarele695268073-1911575--1--2--821--
Jugureni743740--------------3---
Lapoş14271427------------------
Lipăneşti506849051-1201-20--11--9-----1
Măgurele48894788-5141619--54--1--1---
Măgureni66306448213--172-----------4
Măneciu11224110484-83381011-5-----961-
Măneşti731170042123--244--19--10--4112
Păcureţi22892281--5--2--1---------
Păuleşti5170495611244317631-411-292-----
Plopu234422991----11-----33------
Podenii Noi472546905-11--3--14--2------
Poiana Câmpina5348519740132-522-19--24--3-5-
Poienarii Burchii582955165-16311039--47--15--3--30
Poseşti42803966-1749278---------132-
Predeal-Sărari26882673--6--7--1-------1-
Proviţa de Jos25602509-1-4-26--17--1-11---
Proviţa de Sus23692347--1-117--3---------
Puchenii Mari900987782----2111-14--2---1--
Râfov558955623-1--12--5--5----1-
Salcia12181213--------1--4------
Sălciile232423181-------5---------
Sângeru53675272--47--18--29--1------
Scorţeni609560105316-743-----1--2-26
Secăria13621362------------------
Şirna54225051--1451-25--168--30--2---
Şoimari31963089--103--1--1--1-----1
Şotrile355935011-51--5----------1-
Starchiojd67036538--32128104------------
Ştefeşti240723822-1-157------------
Surani18681685--145--25--------13---
Talea120412031-----------------
Târgşoru Vechi85997564-12851413--702--5--6-810
Tătaru12761276------------------
Teişani40354019----311--------2---
Telega646563974-2--54--4--2-----2
Tinosu259824343-1--21-1909-23--961-
Tomşani46314522--4--18-----84----3-
Vâlcăneşti39943825-----111--32--17-162--
Valea Călugărească10551104524546-5182-321---2317
Valea Doftanei689668611---219--4--9------
Vărbilău72087015111419522--52-----22-3

jud. Sălaj

248015

165097

6358

48452

8548

6859

8141

864

12

60

550

35

13

22

4

13

2482

242

54

209

mun. Zalău6292746121108595912075193812685272656542325131153628
or. Cehu Silvaniei80083852282349229646241-1--111-169724
or. Jibou1130680441621520560175500122184-3-32916213
or. Şimleu Silvaniei16066999815772580409857645716182---296111
Agrij139512851-25876-------------
Almaşu285316431310202910731-12------61--
Băbeni20631844-47910927--------17--1
Bălan4136327732783931---2-----261-2
Bănişor24192036-3788226---------544-1
Benesat17791203124735862--------6811-
Bobota4031378024208369403----1---11---
Bocşa3463172851104118115285---17-----1--90
Buciumi283923454-289609211-31-----321-1
Camăr1899251612983697239851-97--5------
Carastelec116310897932392-1--2---------
Chieşd264523882117873451--1-----1---
Cizer246723195141794---------13113
Coşeiu13326471443-92211--------73--
Crasna6373191310633834135598136-127-1--1662--
Creaca304621662138010421---------642--
Crişeni2443162877461018331------------
Cristolţ15601551--4--3--------2---
Cuzăplac206815397397341263---------16---
Dobrin17623552911903069036-1------25---
Dragu15731411-712982---------15-1-
Fildu de Jos158312075331322-1--------1--4
Gâlgău27912162111329621872---2-----15-11
Gârbou243922743811636-----1----1---
Halmăşd26172448434510952----------1-
Hereclean3762137911206432422008----1---241--
Hida31482815840113473--139-1-2781--
Horoatu Crasnei283819042352286166456-360-----122--
Ileanda258920641192382261025--4-1----1--
Ip394615541591914325917431-11-----174--
Letca224420032311510714-------162--
Lozna11951052331124-------5--11-23
Măerişte35042941738443138101-------13-12
Marca29661542104333206273014--16-----16--3
Meseşenii de Jos3078187311771254231343-----1--7-1-
Mirşid23041828681196345---9-----1332-1
Năpradea30262637152766528---------13--1
Nuşfalău551583911236566116441140-3239-12-13--1
Pericei400215304176291155517--1-----185--
Plopiş27651557909-228911---2----2-11
Poiana Blenchii1341113331164-297-------22---
Românaşi2993256935278377---------4018--
Rus265724021-174231932--------6---
Sâg347629501064841441415-1------153131
Sălăţig316013248158087892010--------42---
Şamşud176641101452987140---------113-4
Sânmihaiu Almaşului1806146826601376---12----12927-22
Şărmăşag6547116442646351325232--92-1---345-1
Someş-Odorhei305726654376946128---------1034-1
Surduc4026358838175100116---4----1283--
Treznea1033946-27626---------1---
Valcău de Jos3302289459272139891---------1-9
Vârşolţ2457822471441-158511-1------341--
Zalha1177113113366--------------
Zimbor128911855298927------2--231--

jud. Satu Mare

367281

185900

66247

68619

8517

29200

1721

903

59

119

187

44

121

24

26

109

4513

522

128

322

mun. Satu Mare115142559562279022475161996885903424072982354171138954126106143
mun. Carei23182805782354809791688625731235393657621121
or. Negreşti-Oaş13871105484723134294219334--13---1522100313
or. Tăşnad9528489918202400192842710-16-1---49723
Acâş285996613814794828120--1-----13725-16
Andrid26811433791063125727--------2-2-6
Apa28872388124323404---------8---
Ardud6486270721182713289011512-41-------3-
Bârsău25192214113003--------------
Bătarci37413241173665913---1------44---
Beltiug327812241303662163712--13-----164--
Berveni361411286491680363348--2--1---37---
Bixad75446081389225101421--------29-1-
Bogdand32271094151781426039----1----2841-
Botiz48631463954116410511033013--5-----24--2
Călineşti-Oaş47014067114221361----2-----34-1-
Cămărzana264322733-178128-22--------221-16
Căpleni4511844080300-46---1----------
Căuaş253911251348967365-5-1------6---
Cehal1996132628590-14-1--------361--
Certeze54464022852114221174---1----312--2
Craidorolţ218812763783921210219---------8--1
Crucişor25412261137916114-----13-------
Culciu401317339818553819191-1--1---7016--
Doba2784198549551118604-1-----1-122-1
Dorolţ3491108116218443337---2------29--6
Foieni188238181022-12--------------
Gherţa Mică325525291956624-19--------314--
Halmeu731417201857113268617231670---1----929-8
Hodod3199882271928551225218-1--15-1-16-1
Homoroade20301738752313845----------821-
Lazuri53624901553184716139688----1--4233-13
Livada7004213918481170351736124-4---1--421-3
Medieşu Aurit72495376420104170235544--13-----35--1
Micula378312046157007273239925-19----41416-1
Moftin4328185589781431694145--------152-1
Odoreu48552878395978554119--14--2--162311
Oraşu Nou686240547622631351504911-1----1-8136-5
Păuleşti435918602431991104128131-1------18---
Petreşti1683107141772-23---3------655--
Pir176974274931-20-2------------
Pişcolt32632066258762341391---------3---
Pomi237419142352338523--112----51--
Săcăşeni13376314763226210---2----5---
Sanislău519518002630644480-3-2----3-171-11
Santău26381574529486192711----1-------
Săuca146844857492-40942---------146--
Socond25762366130113330-4--------2---
Supur4677289610110322061093325----1--25533-4
Tarna Mare3718328417254140513---1-1---46--2
Târşolţ3034109231181888----1-----271-3
Terebeşti1578125513521120411---------5---
Tiream2358115310666775211--1-------1--
Turţ68475788711178967-64-------1837-11
Turulung3845838203620128443368-3----1-25811
Urziceni150964131045-85---3------2---
Valea Vinului2268203810291789-5--------71--
Vama3670208921902258951111------2729119
Vetiş447520671971614181293845-1-7--2-411225
Viile Satu Mare32421266109135349416241----1---16412

jud. Sibiu

421724

377443

6203

8073

4568

8878

3250

1530

59

860

2515

112

3042

726

2485

45

1357

271

128

179

mun. Sibiu154892142886230413948312660989152471286365183340685931437867884
mun. Mediaş5515342242221334849362498703319664449175281203589451852831
or. Agnita10894102631421836912131-411-358117-15111
or. Avrig1426013200108597626013335112311671835-1182014
or. Cisnădie15648142577310089471233-2387-83403242871939
or. Copşa Mică5369452733010969385616-42191581110-14114
or. Dumbrăveni84196966210677722351023229141101991441213
or. Ocna Sibiului4102359773338206133--35-1014-2---
or. Tălmaciu883784616717114720-1159-431420-65-2
Alţina16161474-417439--14-33-37-3---
Apoldu de Jos15251522-1-1----------1---
Arpaşu de Jos2803264632814-77--27-12--3-110
Aţel36402747127385180501051-1--29-58-1-1-
Axente Sever4048366017121290251--1-26211-1-1-
Bazna3911338610871391575413--22-3225-31--
Biertan2995243614102110165918-14-94236----4
Bârghiş21461905-104446116-----11-4-1---
Blăjel247419171436147884--28-10615-2---
Brădeni14711397-28271-6--3-8---1---
Brateiu31822639141733383315--14-10145-31-4
Bruiu795692-15-1-611---9-12-211-
Cârţa933840-611221-18-22-25-21-3
Cârţişoara115610923---4120------------
Chirpăr14831399149---1---34924-1--1
Cristian353632329177135962--7-3-68-22-1
Dârlos326221741925337657-16-3--27---4---
Gura Râului36213472---436103----1----311
Hoghilag21541953403356-2313--8-271------
Iacobeni2665244132157--13----15-33----1
Jina40733921--5-147-------------
Laslea32032441713230537168--21-18313821-1-1
Loamneş328025089123368018---5-72---24-
Ludoş7947542-1--6----31-------
Marpod853801221022---176109--1--
Merghindeal128012241-3238-1--34-4-----
Micăsasa24262034517781842--636-252-----1
Miercurea Sibiului406336932127232125--65155785-1111-
Mihăileni106294831160-2--7-40-------
Moşna325127971846106161828-16118-23-47-162--
Nocrich264126214----3-11--65-----
Orlat3271324339-443-21-----1-1-
Păuca222620511-55----133-11020-----
Poiana Sibiului27992746--1-51----------1--
Poplaca1779171112162311----3---102--
Porumbacu de Jos32332994153-134262-5------10215
Racoviţa287727287281114------1--214--
Răşinari55295418-15124---2322----4--4
Râu Sadului6366241-------10-1-------
Roşia4827440542132627619-118-2954-23-2-
Sadu247224453--4-12--3-11--3---
Sălişte57955639114617201--3-216--1741-
Şeica Mare4842426111721719152810--3-4519-----
Şeica Mică1747158681-92318--1-34-2-2---
Şelimbăr4912470023151351526--57-91124-131--
Slimnic3670350243413564--11-22120-3---
Şura Mare3309311243328619--3-1-42-14--2
Şura Mică235722111314-96-2139-4331014--1
Târnava287126294038669---227-4324-92--
Tilişca16621661-----------------1
Turnu Roşu262726041--1----11-1---8--1
Valea Viilor200818542125192812-444-18-1-----
Vurpăr235921541-80-911----1-28-3---

jud. Suceava

688435

608479

8564

133

43345

1655

3427

4386

80

16

4030

2888

58

102

27

151

10483

258

95

258

mun. Suceava105865958331898224876838683883128444102045767316424568
mun. Câmpulung Moldovenesc200411895730474334190103226161-1064617
mun. Fălticeni297872818212117801542135-262801--19968486
mun. Rădăuţi276332303986662527229193127329219171412124129639
mun. Vatra Dornei163211537442128149361071376115381-111923-
or. Gura Humorului1565614708421332328147171222621-61841-
or. Siret93297883537424240031193-13014---229332-
or. Solca4456402969-1893-136--219--------
Adâncata780172354-5051524--144----26-1
Arbore6758567636-812153267--5--1---4-2
Baia67936689-2---3--226----71---
Bălcăuţi339325266-21520834101-152---6-233--2
Bilca34573147--275-151-------117--1
Bogdăneşti396635881-8-----3-----366---
Boroaia4757456511211-----37----131---
Bosanci627548833-1205-1436---1----31--3
Botoşana491148692-25-113-1----------
Breaza16901675--3--12------------
Brodina3661293544-62424513--1----145-5
Broşteni660363732611061829--349----3--4
Buneşti26892578--61-291--11-----9---
Cacica442526521171-271322-231----1---11
Cajvana726357391115002-1-16--2--10---
Calafindeşti5801465211844-22177--3---1---1-
Cârlibaba19811700259171-7--312-------
Ciprian Porumbescu6377586572327-195--8-1---691-1
Cornu Luncii7320694998381-55--514----1195--
Crucea2279222214-5-428---6--------
Dărmăneşti583853256-223172172--21---3-1221-
Dolhasca11009108607-51341--5829----5---
Dolheşti40493991-----224----7--22--3
Dorna Candrenilor46844537251102627--------121-
Dorna-Arini30973043418--39--------1-1-
Dorneşti4365364968-501115411-4-----7546-
Drăgoieşti52925052