Województwo / Powiat / Gmina1921-09-301931-12-09 (prel.)

Polska

26857339

31942027

m. st. Warszawa

936713

1178914

m. st. Warszawa

936713

1178914

Warszawa9367131178914

Warszawskie

2114886

2530675

Błonie

115594

143562

---------- miasta4294153924
Grodzisk Mazowiecki1125415678
Błonie53377642
Mszczonów50145523
Żyrardów2133625081
---------- gminy7265389638
Grodzisk62318674
Guzów51586057
Helenów53907606
Kaski70647772
Letnisko Brwinów26585535
Letnisko Milanówek21934708
Młochów74869612
Pass50205606
Piekary52765292
Radziejowice61906301
Radzików860310090
Skuły54335489
Wiskitki27852994
Żyrardów31663902

Ciechanów

68398

78987

---------- miasta1197713954
Ciechanów1197713954
---------- gminy5642165033
Bartołdy33973799
Gołymin48265628
Grudusk53686197
Młock81349519
Nużewo59087755
Ojrzeń36804100
Opinogóra40774693
Regimin940310630
Sońsk65857036
Zalesie50435676

Gostynin

78291

81572

---------- miasta1277813473
Gostynin70017783
Gąbin57775690
---------- gminy6551368099
Czermno35453479
Dobrzyków44784751
Duninów70898321
Lucień39654331
Łąck56576169
Pacyna79577386
Rataje73277390
Sanniki58525562
Skrzany39663837
Słubice64647094
Szczawin92139779

Grójec

127058

132595

---------- miasta2462327801
Grójec84189518
Góra-Kalwarja54967097
Mogielnica60436423
Warka46664763
---------- gminy102435104794
Belsk57795638
Błędów65466925
Borowe62976328
Czersk69156942
Drwalew51334767
Jasieniec52164536
Jazgarzew48856360
Kąty71128188
Kobylin60056192
Komorniki947910002
Konary36743653
Konie61506030
Lechanice42593929
Lipie48745061
Nowa Wieś43014278
Promna46504812
Rykały61766019
Wągrodno49845134

Kutno

99403

108146

---------- miasta2888135242
Kutno1827423451
Krośniewice35093506
Żychlin70988285
---------- gminy7052272904
Błonie60016633
Dąbrowice44664635
Dobrzelin67617577
Krośniewice69447058
Krzyżanówek57215861
Kutno47865547
Łanięta55655699
Oporów45664340
Plecka Dąbrowa52745511
Rdutów54115164
Sójki89748777
Wojszyce60536102

Lipno

91911

104572

---------- miasta1132313253
Lipno863010415
Dobrzyń nad Wisłą26932838
---------- gminy8058891319
Bobrowniki39624428
Chalin48295373
Czarne55106143
Czernikowo52716618
Dobrzejewice56236548
Jastrzębie38643980
Kikoł57726303
Kłokock33123796
Ligowo39094558
Mazowsze60667039
Nowogród50385331
Ossówka48654971
Skępe839810152
Szpetal70057803
Tłuchowo29553477
Zaduszniki42094799

Łowicz

99026

104665

---------- miasta1645117613
Łowicz1645117613
---------- gminy8257587052
Bąków995810244
Bielawy1046010696
Bolimów43365041
Dąbkowice1157912244
Jeziorko1023810592
Kiernozia56966320
Kompina73517594
Lubianków61826636
Łyszkowice1148012079
Nieborów52955606

Maków

58115

65625

---------- miasta948310913
Maków Mazowiecki61986645
Różan32854268
---------- gminy4863254712
Karniewo61456709
Krasnosielc902810660
Perzanowo48985616
Płoniawy57816670
Sielc59336514
Sieluń43734825
Smrock56556208
Sypniewo68197510

Mińsk Mazowiecki

97985

112137

---------- miasta1871221842
Mińsk Mazowiecki1101813015
Kałuszyn76948827
---------- gminy7927390295
Cegłów51065783
Chrościce24812732
Czarnogłów24722928
Dębe Wielkie51466006
Glinianka57357224
Iwowe32083478
Jakubów51215452
Jeruzal33673535
Kołbiel76958264
Kuflew69537889
Latowicz22032408
Ładzyń37224190
Mińsk65718921
Rudzienko64607632
Siennica67167182
Stanisławów20782237
Wielgolas42394434

Mława

88860

103112

---------- miasta1700319584
Mława1700319584
---------- gminy7185783528
Dąbrowa49775536
Dębsk48556200
Kosiny28763184
Mława55586458
Mostowo57156310
Niechłonin37794365
Ratowo48265208
Rozwozin65497813
Stupsk54916742
Szczepkowo43354998
Turza66108060
Unierzyż53796051
Zielona58586715
Zieluń50495888

Nieszawa

101987

118001

---------- miasta1850220775
Aleksandrów81939565
Ciechocinek47644711
Nieszawa23812474
Radziejów31644025
---------- gminy8348597226
Bądkowo66037013
Boguszyce70977987
Bytoń54566622
Czamanin66397650
Koneck54466586
Lubanie72678391
Osięciny918310305
Piotrków77679402
Raciążek40524772
Radziejów38994328
Ruszkowo62506872
Sędzin848210802
Służewo53446496

Płock

111749

127545

---------- miasta3204737330
Płock2775032777
Wyszogród42974553
---------- gminy7970290215
Biała86379502
Bielino44134957
Brudzeń57446099
Drobin72328214
Kleniewo56486194
Lelice23082496
Łubki40134434
Majki39934343
Mąkolin65807470
Miszewo Murowane55936179
Rębowo32273421
Rogozino62427395
Staroźreby65897892
Święcice61707712
Zągoty33133907

Płońsk

74466

81435

---------- miasta935010393
Płońsk935010393
---------- gminy6511671042
Błędówko33853441
Modzele62166647
Naruszewo70057212
Sarbiewo62867037
Sarnowo35453898
Sielec59536856
Sochocin86119208
Stróżęcin48275422
Szumlin42594450
Wójty-Zamoście36354287
Wychodź50135504
Załuski63817080

Przasnysz

56500

69070

---------- miasta892710870
Przasnysz63407838
Chorzele25873032
---------- gminy4757358200
Baranowo55756997
Chojnowo50886275
Duczymin25963156
Dzierzgowo75139069
Janowo21302727
Jednorożec52586700
Karwacz64887901
Krzynowłoga Mała48875601
Krzynowłoga Wielka47505424
Zaręby32884350

Pułtusk

106511

118348

---------- miasta3299037673
Pułtusk1374215487
Nasielsk54706001
Serock46945413
Wyszków908410772
---------- gminy7352180675
Gołębie75168444
Gzowo65766769
Kleszewo43835263
Kozłowo55245735
Nasielsk948010510
Obryte967810727
Somianka76158506
Winnica49755179
Wyszków56626555
Zatory55035749
Zegrze66097238

Radzymin

72609

97259

---------- miasta1144019894
Radzymin50366780
Wołomin640413114
---------- gminy6116977365
Jadów72518604
Kamieńczyk24512829
Klembów48885548
Kobyłka19844899
Małopole64956998
Międzyleś56726875
Radzymin69768764
Ręczaje704810384
Strachówka58826592
Tłuszcz63818594
Urle10521529
Zabrodzie50895749

Rawa

83487

93675

---------- miasta1463815980
Rawa Mazowiecka81859200
Biała Rawska26922903
Nowe Miasto37613877
---------- gminy6884977695
Boguszyce39784343
Budziszewice37944276
Czerniewice55866073
Gortatowice47625340
Góra60596931
Inowłódz27933725
Lubania73427611
Lubochnia60137705
Marjanów52165880
Regnów64547308
Rzeczyca47144838
Stara Wieś27453031
Wałowice47005454
Żelechlin46935180

Rypin

75081

86687

---------- miasta1131913524
Rypin72348348
Dobrzyń nad Drwęcą40855176
---------- gminy6376273163
Chrostkowo28773069
Czermin57046741
Dzierzno55126254
Okalewo36534189
Osiek38094186
Płonne64187654
Pręczki33193778
Rogowo42565148
Skrwilno49866116
Sokołowo66627417
Starorypin33654039
Szczutowo51685671
Wąpielsk40584365
Żałe39754536

Sierpc

72463

83038

---------- miasta1694119005
Sierpc846610051
Raciąż45134789
Żuromin39624165
---------- gminy5552264033
Białyszewo47165284
Bieżuń74738493
Borkowo29753566
Gójsk32793778
Gradzanowo38684194
Gutkowo38664472
Kosemin43255023
Koziebrody42064757
Lisewo60267123
Raciąż29013755
Rościszewo44715316
Stawiszyn30293420
Żuromin43874852

Skierniewice

64942

71229

---------- miasta1664720191
Skierniewice1664720191
---------- gminy4829551038
Dębowa Góra38394076
Doleck62106503
Głuchów89169177
Grzymkowice28012842
Korabiewice71037906
Kowiesy41514042
Skierniewka958910336
Słupia56866156

Sochaczew

62806

75325

---------- miasta544510822
Sochaczew544510822
---------- gminy5736164503
Chodaków58539000
Głusk55345876
Iłów77238199
Kampinos64017041
Kozłów Biskupi62176665
Łazy38734198
Młodzieszyn54445838
Rybno58526346
Szymanów74298102
Tułowice30353238

Warszawa

181585

325885

---------- miasta4303961273
Nowy Dwór78299386
Otwock856014996
Piaseczno56047074
Pruszków1514823703
Zakroczym58986114
---------- gminy138546264612
Blizne44137269
Bródno288415606
Cząstków68848072
Falenty50336613
Góra51376031
Jabłonna1010518588
Jeziorna61738760
Karczew863211937
Legjonowo6588856
Letnisko Falenica503018472
Marki911319493
Młociny616110417
Nieporęt54986456
Nowo-Iwiczna37074332
Okuniew786412172
Ożarów63578725
Piastów11787057
Pomiechowo72689995
Skolimów-Konstancin27482074
Skorosze428110883
Wawer692024452
Wiązowna65027865
Wilanów807311922
Włochy7318656
Zaborów39934867
Zagoźdź32035042

Włocławek

126059

148205

---------- miasta6131276542
Włocławek4357456277
Brześć Kujawski46345837
Chodecz16851824
Kowal40634482
Lubień21202241
Lubraniec21962559
Przedecz30403322
---------- gminy6474771663
Baruchowo46704833
Chodecz51345280
Dobiegniewo33323745
Falborz40864822
Kłóbka42624424
Kowal22422729
Lubień47254964
Łęg19522280
Piaski889810161
Przedecz51185327
Pyszkowo63226968
Śmiłowice1011412239
Wieniec38923891

Łódzkie

2252769

2633050

Brzeziny

125029

151011

---------- miasta4546759108
Brzeziny1063313045
Głowno24223154
Stryków41274821
Tomaszów Mazowiecki2828538088
---------- gminy7956291903
Będków47484988
Biała31223242
Bratoszewice64138847
Ciosny39264207
Długie46735274
Dmosin45655744
Dobra56386149
Gałkówek933712341
Lipiny36114104
Łazisko957910466
Łaznów31493450
Mikołajów46065541
Mroga Dolna60396573
Niesułków34373753
Popień67197224

Kalisz

180320

195915

---------- miasta5190962656
Kalisz4461355125
Błaszki47364969
Stawiszyn25602562
---------- gminy128411133259
Błaszki52275572
Brudzew73317386
Ceków52285176
Chocz66836475
Godziesze67287211
Iwanowice67236895
Kalisz82219111
Kamień44644371
Kościelec32283333
Koźminek72307500
Marchwacz44904567
Opatówek75037303
Ostrów Kaliski70207791
Pamięcin53715021
Staw74887740
Stawiszyn52655415
Tyniec902510491
Zbiersk70117145
Zborów52975074
Żydów88789682

Koło

112029

119421

---------- miasta2110322223
Koło1304013771
Dąbie37653825
Kłodawa42984627
---------- gminy9092697198
Brudzew77877977
Budzisław53705480
Chełmno43024132
Czołowo63276872
Drzewce64787032
Izbica1176813064
Karszew39754115
Kłodawa47245033
Kościelec73997606
Koźmin41304073
Krzykosy61876841
Lubotyń1124612212
Sompolno1123312761

Konin

195400

207779

---------- miasta3646138528
Konin1004510390
Golina24182578
Kleczew28482946
Pyzdry46144494
Rychwał18912011
Słupca55346204
Ślesin20782495
Tuliszków23582559
Władysławów960906
Zagórów37153945
---------- gminy158939169251
Brzeźno50085166
Ciążeń56755605
Dąbroszyn932110068
Dłusk70006998
Golina56526029
Gosławice1077311872
Grodziec89679484
Kazimierz Biskupi980210753
Kleczew41774478
Kramsk41644399
Lądek62446628
Młodojewo55375904
Oleśnica49565173
Ostrowite43374730
Piorunów55876045
Piotrkowice34793703
Rzgów82038866
Skulska Wieś57326276
Sławoszewek51475774
Stare Miasto77968140
Szymanowice50385438
Trąbczyn57045913
Tuliszków85589000
Wilcza Góra51625803
Władysławów34543574
Wysokie34663432

Łask

149404

171673

---------- miasta4342752116
Łask48906502
Pabjanice3853745614
---------- gminy105977119557
Bałucz50535133
Buczek70617844
Chociw42355063
Dąbrowa Rusiecka76729287
Dłutów57725977
Dobroń56686146
Górka Pabjanicka46665259
Lutomiersk52675564
Łask61156312
Pruszków37624128
Sędziejowice60126903
Szczerców83119630
Widawa76898664
Widzew55787416
Wodzierady46574682
Wygiełzów47555500
Zapolice60966735
Zelów76089314

Łęczyca

122175

127734

---------- miasta2285625532
Łęczyca1026710553
Ozorków1258914979
---------- gminy99319102202
Chociszew31813059
Dalików59635550
Gostków68357340
Grabów80138122
Leśmierz65136889
Mazew60766063
Piaskowice53395521
Piątek1134511506
Poddębice857410054
Rogóźno40414279
Sobótka37233636
Tkaczew77488092
Topola63646304
Tum75607819
Witonia80447968

m. Łódź

451974

605467

Łódź451974605467

Łódź

110381

162399

---------- miasta4367162733
Aleksandrów823611554
Konstantynów57288167
Ruda Pabjanicka512712164
Tuszyn34514202
Zgierz2112926646
---------- gminy6671099666
Babice23352371
Bełdów22442161
Brójce64567324
Bruss43378306
Brużyca Wielka41114447
Chojny633822605
Czarnocin40404237
Gospodarz55476395
Kruszów52375590
Lućmierz36844062
Łagiewniki24122878
Nowosolna57278145
Puczniew38263802
Radogoszcz33399079
Rąbień22092821
Wiskitno48685443

Piotrków

197319

222328

---------- miasta5403166268
Piotrków4111351294
Bełchatów72008587
Sulejów57186387
---------- gminy143288156060
Bełchatówek67787356
Bogusławice1319114432
Bujny Szlacheckie67887720
Chabielice39714359
Golesze46914730
Gorzkowice67077437
Grabica67116727
Kamieńsk85319430
Kleszczów56425966
Kluki76028335
Krzyżanów65467125
Łęczno71347815
Łękawa65667531
Parzniewice48404887
Podolin48235348
Ręczno1033711630
Rozprza86119451
Szydłów68777660
Uszczyn33363945
Wadlew65816667
Woźniki70257509

Radomsko

169813

186407

---------- miasta2299425498
Radomsko2057222980
Koniecpol24222518
---------- gminy146819160909
Brudzice57436502
Brzeźnica77268319
Dąbrowa65966835
Dmenin62926633
Dobryszyce53786076
Garnek36113876
Gidle48965449
Gosławice42894569
Kobiele57435725
Konary56376193
Koniecpol46804715
Kruszyna76588597
Maluszyn77897830
Masłowice75898245
Pajęczno76839013
Pławno18361920
Przerąb60936696
Radomsko61338460
Radziechowice61486818
Rząśnia48105539
Rzeki59786381
Sulmierzyce52225406
Wielgomłyny73488073
Zamoście69947768
Żytno49475271

Sieradz

155425

168191

---------- miasta4028645983
Sieradz928410537
Szadek30583113
Warta41084360
Zduńska Wola1892322904
Złoczew49135069
---------- gminy115139122208
Barczew50745527
Bartochów54975519
Bogumiłów52555460
Brzeźno79398449
Charłupia Mała39973902
Godynice52605788
Gruszczyce66727181
Klonowa74738470
Krokocice47884803
Majaczewice82529062
Męka48425086
Rossoszyca36153875
Szadek46444471
Wierzchy75437312
Wojsławice53455495
Wróblew72347493
Zadzim55765782
Zduńska Wola985311729
Złoczew62806804

Turek

102139

101866

---------- miasta1666015776
Turek99489421
Dobra30552871
Uniejów36573484
---------- gminy8547986090
Biernacice22392187
Goszczanów49195065
Grzybki47364817
Kościelnica38173931
Kowale Pańskie63516445
Lubola37673811
Malanów42144308
Niemysłów49564477
Niewiesz43994454
Ostrów Warcki65006434
Pęcherzew43584204
Piekary38703887
Piętno52935391
Skarzyn36173507
Skotniki35933726
Tokary44414371
Wichertów57935840
Wola Świniecka40444284
Zelgoszcz45724951

Wieluń

181361

212859

---------- miasta2030923190
Wieluń1103213220
Praszka44784486
Wieruszów47995484
---------- gminy161052189669
Bolesławiec18541843
Chotynin46945086
Czastary47755355
Działoszyn891310898
Dzietrzkowice61956636
Galewice83329548
Kamionka67518023
Kiełczygłów45615144
Konopnica49266212
Kurów40705083
Kuźnica Grabowska64097605
Lututów84999639
Mierzyce76599660
Mokrsko64987518
Naramice77958950
Praszka85529542
Radoszewice925811217
Rudniki1023913022
Siemkowice49035986
Skomlin62267189
Skrzynki48205292
Skrzynno68378299
Sokolniki52756284
Starzenice76169051
Wydrzyn53956587

Kieleckie

2535898

2936976

Będzin

188777

231581

---------- miasta86738105857
Będzin3866547835
Czeladź1720221035
Dąbrowa Górnicza3087136987
---------- gminy102039125724
Bobrowniki1120315121
Grodziec81929760
Łagisza55398084
Łosień47875670
Niwka931110858
Olkusko-Siewierska3715045387
Ożarowice51125930
Wojkowice Kościelne72058942
Zagórze1354015972

m. Częstochowa

88894

117588

Częstochowa88894117588

Częstochowa

145738

181780

---------- miasta1172014423
Kłobuck65828542
Krzepice51385881
---------- gminy134018167357
Dźbów838312003
Grabówka975214968
Kamienica Polska33733664
Kamyk54346064
Kuźniczka50996371
Lipie77078896
Miedźno79289289
Mykanów55056187
Olsztyn55956341
Opatów77569768
Panki61528244
Poczesna22963077
Popów57556891
Przyrów52555612
Przystajń68139247
Rędziny781110039
Rększowice39055307
Wancerzów951810228
Węglowice69979920
Wrzosowa55897178
Złoty Potok73958063

Iłża

137080

159964

---------- miasta1001312478
Wierzbnik54597379
Iłża45545099
---------- gminy127067147486
Błaziny71188025
Chotcza58266401
Ciepielów64237566
Dziurków35103987
Krępa Kościelna45735231
Krzyżanowice41194581
Lipsko81399282
Łaziska36003893
Miechów78938478
Mirzec60046666
Pawłowice47235020
Pętkowice61847013
Rzeczniów70827957
Rzepin83549022
Sienno72928269
Skarżysko Kościelne41615505
Solec42354450
Styków1021615476
Tarczek52315573
Tarłów64927542
Wąchock58927549

Jędrzejów

100319

108741

---------- miasta1174012853
Jędrzejów1174012853
---------- gminy8857995888
Brzegi39254403
Małogoszcz69607802
Mierzwin88449471
Mstyczów55565328
Nagłowice57046253
Nawarzyce62186697
Prząsław88109225
Raków63597249
Sędziszów61426413
Sobków79448815
Węgleszyn72018197
Wodzisław1062210943
Złotniki42945092

Kielce

179866

219652

---------- miasta4874163826
Kielce4369558397
Chęciny50465429
---------- gminy131125155826
Bieliny61247350
Bodzentyn1221613905
Cisów38834531
Daleszyce57616765
Dąbrowa62977489
Dyminy61367254
Górno76968759
Korzecko63927944
Łopuszno55216451
Mniów60517278
Morawica61046642
Niewachlów79798890
Piekoszów77789713
Samsonów1147014148
Słupia Nowa58706569
Snochowice59136949
Suchedniów1153514958
Szczecno44475330
Zajączków39524901

Końskie

145628

178922

---------- miasta3146342799
Końskie911911102
Przedbórz58856787
Skarżysko-Kamienna816314320
Szydłowiec829610590
---------- gminy114165136123
Blizin772310550
Borkowice52185870
Chlewiska1126112365
Czermno44535572
Duraczów901811095
Gowarczów85859873
Góry Mokre31793717
Grodzisko70728073
Końskie67657845
Miedzierza79729835
Odrowąż75059960
Pijanów67948376
Przedbórz31053336
Radoszyce39034526
Ruda Maleniecka74998585
Skotniki30183299
Sworzyce41944657
Szydłowiec69018589

Kozienice

124257

143237

---------- miasta1469516550
Kozienice68787793
Zwoleń78178757
---------- gminy109562126687
Bobrowniki43394746
Brzeźnica45054661
Brzóza41114331
Góra Puławska68908224
Grabów nad Pilicą65946567
Grabów nad Wisłą82218989
Jedlnia44615273
Kozienice46175737
Marjampol54505696
Oblasy81269216
Pionki8605011
Policzna942711642
Rozniszew51785289
Sarnów950910668
Sieciechów51816168
Suskowola35154593
Świerże Górne54425863
Tczów66097246
Trzebień65276767

Miechów

149358

154846

---------- miasta1431714879
Miechów62236360
Proszowice32973531
Słomniki47974988
---------- gminy135041139967
Chodów41675047
Gruszów48404816
Igołomia31623235
Iwanowice60996397
Jaksice65186608
Kacice58085842
Klimontów47644946
Koniusza49675055
Kowala44214636
Kozłów80698198
Książ Wielki1058910744
Luborzyca52835498
Łętkowice42664391
Michałowice51035538
Niedźwiedź46024844
Nieszków53905549
Pałecznica58576143
Racławice59596538
Rzerzuśnia69606481
Szreniawa53066753
Tczyca63656448
Wawrzeńczyce41084173
Wielko-Zagórze74976813
Wierzbno49415274

Olkusz

136239

151541

---------- miasta1498118846
Olkusz75899916
Wolbrom73928930
---------- gminy121258132695
Bolesław1315515222
Cianowice972410153
Dłużec72217765
Jangrot1301414353
Kidów52915533
Kroczyce57596116
Minoga64866673
Ogrodzieniec75958871
Pilica1143612627
Rabsztyn958311590
Skała40324151
Sławków48435788
Sułoszowa1297214099
Żarnowiec101479754

Opatów

162877

186649

---------- miasta3104235502
Opatów88279519
Ostrowiec1970525983
---------- gminy131835151147
Baćkowice34383731
Bodzechów9132114171921: partly included in Ostrowiec city
Boksyce44794941
Częstocice9005100511921: partly included in Ostrowiec city
Czyżów Szlachecki65757205
Ćmielów67947287
Gęsice24622755
Grzegorzewice45504848
Iwaniska67577190
Juljanów56396354
Kunów912310611
Lasocin39474944
Łagów62927416
Malkowice60126817
Modliborzyce58576236
Opatów61116595
Ożarów65957896
Piórków36043981
Rembów73988284
Ruda Kościelna41294905
Sadowie55005774
Waśniów50655494
Wojciechowice58816415

Opoczno

118377

130631

---------- miasta82528921
Opoczno82528921
---------- gminy110125121710
Białaczów62737038
Drzewica50255564
Goździków48055494
Janków49465587
Klwów47335075
Krzczonów55936364
Kuniczki32373519
Machory77298538
Niewierszyn41004452
Opoczno76248342
Ossa68387420
Owczary18692000
Przysucha55015636
Radonia44524839
Rusinów48635211
Skrzyńsko59446119
Studzianna24392706
Stużno52235760
Topolice69887549
Unewel48716760
Wielka Wola35413877
Zajączków35313860

Pińczów

120402

126058

---------- miasta1676615906
Pińczów77497423
Działoszyce67556238
Skalbmierz22622245
---------- gminy103636110152
Bejsce51315177
Boszczynek44184937
Chotel Czerwony56186223
Chroberz63186688
Czarkowy66206745
Czarnocin34723415
Dobiesławice46445005
Drożejowice72287838
Góry64507268
Kazimierza Wielka55906434
Kliszów57456183
Koszyce80568642
Kościelec31913326
Nagórzany36963996
Opatowiec52005032
Pińczów41784629
Sancygniów47914902
Topola29873292
Zagość47154885
Złota55885535

Radom

196935

228906

---------- miasta6509582425
Radom6159978073
Skaryszew20722918
Wyśmierzyce14241434
---------- gminy128344146481
Białobrzegi62497054
Błotnica66937107
Gębarzew47385491
Gzowice48876989
Jedlińsk81478483
Kowala Stępocina57477459
Kozłów35003731
Kuczki64896978
Orońsk55046090
Potworów72998437
Przytyk1020911576
Radom50647234
Radzanów59196161
Rogów71667612
Skaryszew63226501
Stromiec61916557
Wielogóra45905268
Wieniawa52176014
Wierzbica16671946
Wolanów68448104
Zakrzew60847485
Zalesice38184204

Sandomierz

111863

123177

---------- miasta1813420381
Sandomierz67637894
Staszów83579147
Zawichost30143340
---------- gminy93729102796
Dwikozy73418554
Jurkowice949210470
Klimontów1024411578
Koprzywnica74348043
Lipnik64597305
Łoniów63356794
Obrazów54105915
Osiek83949264
Połaniec50325387
Rytwiany42664169
Samborzec63726983
Tursko Wielkie46655005
Wilczyce65877067
Wiśniowa56986262

m. Sosnowiec

86497

109454

Sosnowiec86497109454

Stopnica

140624

153164

---------- miasta1167913077
Busko39495026
Chmielnik77308051
---------- gminy128945140087
Busko35493808
Chmielnik66547451
Drugnia39584150
Gnojno55436302
Grabki44185053
Grotniki47065072
Kurozwęki48345166
Łubnice42134637
Maleszowa51895500
Nowy Korczyn36823836
Oględów72517497
Oleśnica62697061
Pacanów939210668
Pawłów48125147
Pęczelice37874065
Potok35013989
Radzanów50495481
Stopnica44024400
Szaniec71977729
Szczytniki44104931
Szydłów55155719
Tuczępy58816357
Wojcza51405317
Wolica57946515
Zborów37994236

Włoszczowa

94245

100564

---------- miasta1163313042
Włoszczowa60226900
Szczekociny56116142
---------- gminy8261287522
Chrząstów41704567
Dobromierz35223890
Irządze86878621
Kluczewsko41954526
Krasocin41594716
Kurzelów45094727
Lelów1040610561
Moskarzew74427733
Oleszno38994738
Radków74687745
Rokitno38923789
Secemin91039820
Słupia66086954
Włoszczowa45525135

Zawiercie

111418

130521

---------- miasta3003132713
Zawiercie3003132713
---------- gminy8138797808
Koziegłowy28303093
Koziegłówki58736694
Kromołów50416620
Mierzęcice61607020
Mrzygłód28353390
Myszków43906964
Niegowa65346898
Pińczyce45525121
Poraj40324628
Poręba58087378
Rokitno Szlacheckie1115013829
Rudnik Wielki42094744
Siewierz37154506
Włodowice39283815
Żarki1033013108

Lubelskie

2085746

2467266

Biała

84599

116500

---------- miasta1836723757
Biała Podlaska1308817549
Janów Podlaski33603900
Terespol19192308
---------- gminy6623292743
Bohukały40774829
Dobryń34445211
Dubów25862939
Hołowczyce35724433
Huszcza31303742
Kobylany34716184
Kodeń16392293
Kostomłoty15214240
Kościeniewicze23883384
Łomazy22022768
Pawłów33413936
Piszczac31236019
Rokitno32714541
Rossosz25252950
Sidorki38675377
Sitnik33994363
Swory37104157
Tuczna31704841
Witulin42605114
Zabłocie27474571
Zakanale47896851

Biłgoraj

99588

117035

---------- miasta66028177
Biłgoraj66028177
---------- gminy92986108858
Aleksandrów839410446
Babice56497934
Biszcza50936396
Frampol1361715056
Huta Krzeszowska61957279
Kocudza64046981
Krzeszów63877377
Księżpol51387407
Łukowa65627561
Potok80118904
Puszcza Solska49715710
Sól70227330
Tarnogród47695363
Wola Różaniecka47745114

Chełm

121475

162613

---------- miasta2322129222
Chełm2322129222
---------- gminy98254133391
Bukowa749010284
Krzywiczki748510423
Olchowiec59969307
Pawłów73289776
Rakołupy67868589
Rejowiec780510917
Siedliszcze837810942
Staw808910639
Świerze966611961
Turka751110516
Wiszniewice914711778
Wojsławice72509950
Żmudź53238309

Garwolin

145269

159510

---------- miasta1301814765
Garwolin53366262
Żelechów76828503
---------- gminy132251144745
Górzno1148612137
Kłoczew959610570
Łaskarzew41734584
Łaskarzew Osada34114202
Maciejowice66466850
Miastków73087875
Osieck71347704
Parysów959710103
Podłęż36973937
Ryki1171614020
Sobienie-Jeziory63486826
Sobolew82959302
Stężyca67497199
Trojanów77268785
Ułęż75987987
Warszawice42744466
Wilga42094592
Wola Rębkowska62896949
Żelechów59996657

Hrubieszów

103810

130275

---------- miasta1355917184
Hrubieszów1059513359
Dubienka29643825
---------- gminy90251113091
Białopole809310237
Dołhobyczów59717161
Dziekanów39134530
Grabowiec902210089
Horodło950611654
Kryłów61668666
Miączyn66008238
Mieniany35574926
Miętkie49206733
Mircze55296590
Mołodiatycze54837476
Moniatycze69738411
Uchanie81409284
Werbkowice63789096

Janów

131502

152848

---------- miasta1532918682
Janów64267067
Kraśnik890311615
---------- gminy116173134166
Annopol894410186
Batorz51005704
Brzozówka1018212519
Chrzanów54846498
Dzierzkowice74328408
Gościeradów66357765
Kawęczyn1163912422
Kosin50735977
Modliborzyce69368036
Potok68757468
Trzydnik84649253
Urzędów87249844
Wilkołaz60326975
Zaklików844411025
Zakrzówek1020912086

Krasnystaw

117080

134396

---------- miasta894310435
Krasnystaw894310435
---------- gminy108137123961
Czajki71128212
Fajsławice73938359
Gorzków949510586
Izbica54226019
Krasnystaw39384807
Łopiennik63866928
Rudnik66277751
Rybczewice87019334
Siennica Różana918010358
Tarnogóra58217119
Turobin1163713292
Wysokie68908171
Zakrzew73448915
Żółkiewka1219114110

Lubartów

96474

108001

---------- miasta1010111668
Lubartów65117638
Łęczna35904030
---------- gminy8637396333
Czemierniki71257622
Firlej81898870
Kamionka59156900
Ludwin963611330
Luszawa41714386
Łuck60226990
Michów Lubartowski58316593
Niemce70747724
Rudno48175220
Samoklęski55316018
Spiczyn45085167
Syrniki58566466
Tarło67337097
Wielkie49655950

m. Lublin

94543

112539

Lublin94543112539

Lublin

139548

163565

---------- gminy139548163565
Bełżyce1067212213
Brzeziny863710294
Bychawa849610039
Chodel62107363
Jastków83569536
Jaszczów881910421
Konopnica981111831
Krzczonów76628627
Mełgiew841710329
Niedrzwica84339898
Piaski1282215363
Piotrków70358528
Piotrowice941510565
Wojciechów58436572
Wólka84369538
Zemborzyce1048412448

Łuków

115781

129048

---------- miasta1942522022
Łuków1257113971
Kock39034462
Stoczek29513589
---------- gminy96356107026
Białobrzegi60226638
Celiny55786040
Dąbie26612951
Gołąbki45854862
Gułów76088080
Jarczew34214339
Łuków68427665
Łysobyki57686208
Mysłów77908897
Prawda84589577
Radoryż41174693
Serokomla59406647
Stanin43844691
Trzebieszów49575275
Tuchowicz59566625
Ulan48795437
Wojcieszków73908401

Puławy

148894

172673

---------- miasta1106213707
Puławy72059093
Kazimierz Dolny38574614
---------- gminy137832158966
Celejów71707496
Garbów56126753
Godów957410879
Gołąb35513958
Irena1125615912
Kamień69067613
Karczmiska1116711783
Końskowola46215415
Kurów85139835
Markuszów60937042
Nałęczów39995769
Opole1285214977
Puławy57726736
Rybitwy882710420
Szczekarków88809288
Wąwolnica86849338
Wola Czołnowska73428125
Żyrzyn70137627

Radzyń

88381

99364

---------- miasta1904422128
Radzyń48335291
Międzyrzec1421116837
---------- gminy6933777236
Biała1270814435
Brzozowy Kąt40304248
Jabłoń51955827
Kąkolownica64527066
Komarówka Podlaska52085816
Milanów51015276
Misie24132784
Siemień50525494
Suchowola37804320
Szóstka33383788
Tłuściec46595249
Wohyń48065269
Zahajki30363358
Żerocin35594306

Siedlce

133189

151455

---------- miasta3783245240
Siedlce3067636927
Łosice38885026
Mordy32683287
---------- gminy95357106215
Czuryły35983774
Domanice44174852
Górki40475026
Huszlew34413909
Kornica27683291
Królowa Niwa39624177
Krześlin51035400
Łysów47435116
Niwiski58186793
Olszanka27373132
Przesmyki30643209
Sarnaki65557178
Skórzec58746994
Skupie43894939
Stara Wieś47994698
Stok Ruski47695495
Świniarów36114137
Tarków34083645
Wiszniów37334389
Wodynie57936374
Zbuczyn38004417
Żeliszew49285270

Sokolów

75985

84016

---------- miasta80559901
Sokołów80559901
---------- gminy6793074115
Chruszczówka46215250
Grochów33463478
Jabłonna71648029
Korczew62246211
Kossów83369267
Kowiesy31213570
Kudelczyn49946005
Olszew32143428
Repki55716241
Sabnie54455978
Sterdyń1125411715
Wyrozęby46404943

Tomaszów

97713

121377

---------- miasta763910433
Tomaszów Lubelski763910433
---------- gminy90074110944
Jarczów48826477
Komarów1095912295
Kotlice65627753
Krynice66127095
Łaszczów863111258
Majdan Górny73228547
Majdan Sopocki56656821
Pasieki64408095
Poturzyn54627148
Rachanie62757572
Tarnawatka67788325
Telatyn54177148
Tyszowce906912410

Węgrów

80684

88930

---------- miasta85229416
Węgrów85229416
---------- gminy7216279514
Borze39464314
Grębków48565264
Jaczew32063469
Korytnica46755028
Łochów980311339
Miedzna55146198
Ossówno38604214
Prostyń39464312
Ruchna53205848
Sadowne69247724
Sinołęka42074621
Stara Wieś56965838
Stoczek64087264
Wyszków38014081

Włodawa

82062

113460

---------- miasta1836723215
Włodawa62638519
Ostrów38134753
Parczew82919943
---------- gminy6369590245
Dębowa Kłoda32463738
Hańsk44467878
Krzywowierzba34244733
Opole31533995
Romanów34294904
Sławatycze58137882
Sobibór675511020
Tyśmienica24953165
Uścimów45065723
Wisznice58607121
Włodawa38856044
Wola Wereszczyńska60859229
Wołoskowola56477863
Wyryki49516950

Zamość

129169

149661

---------- miasta2537331769
Zamość1902324273
Szczebrzeszyn63507496
---------- gminy103796117892
Krasnobród891811291
Łabunie62426949
Mokre1058811992
Nielisz84719319
Radecznica90199458
Skierbieszów64927499
Stary Zamość91499862
Suchowola77758841
Sułów954910307
Tereszpol53955984
Wysokie61886849
Zamość (Nowa Osada)68538433
Zwierzyniec915711108

Białostockie

1294458

1643485

1921: including 2542 persons enumerated in 1919

Augustów

62384

74945

---------- miasta876212147
Augustów876212147
---------- gminy5362262798
Balla Wielka53256191
Bargłów62856891
Dębowo24652497
Dowspuda60377236
Hołynka44425237
Kolnica32283904
Kurjanka42064992
Lipsk24572895
Łabno39214560
Szczebro-Olszanka50986111
Sztabin47635202
Wołowiczowce53957082

m. Białystok

76792

91335

Białystok7679291335

Białystok

110918

138852

---------- miasta2169626144
Choroszcz24052905
Goniądz29813449
Knyszyn35794123
Starosielce24223364
Supraśl23222965
Suraż12231379
Wasilków39034801
Zabłudów28613158
---------- gminy89222112708
Białostoczek38265091
Choroszcz55906655
Czarna Wieś36476030
Dojlidy38994766
Dolistowo89119936
Goniądz49846402
Gródek44017093
Juchnowiec69987842
Kalinówka875910364
Krypno73778920
Michałowo36455323
Obrubniki61887124
Trzcianne77839315
Zabłudów817611881
Zawyki50385966

Bielsk

141127

202515

---------- miasta2468031271
Bielsk47597029
Boćki17192165
Brańsk37394204
Ciechanowiec32914029
Drohiczyn19722309
Kleszczele14522029
Mielnik10911389
Narew9631301
Siemiatycze56946816
---------- gminy116447171244
Białowieża667418231
Domanowo27343090
Dubiażyn34995660
Grodzisk49136646
Kąty41544669
Kleszczele27874628
Łosinka614010226
Łubin59587966
Masiewo52377863
Milejczyce48018245
Narew57079332
Narojki84539407
Orla782412809
Pasynki53429156
Radziwiłłówka35205111
Rudka45345458
Siemiatycze786910676
Skórzec966910797
Topczewo51446521
Widźgowo50115679
Wyszki64779074

Grodno

145585

213458

1921: including 2542 persons enumerated in 1919
---------- miasta4665564283
Grodno3514849932
Druskieniki10712098
Indura23232650
Krynki52065789
Skidel29073814
---------- gminy98930149175
Berszty37084164
Brzostowica Mała40216538
Brzostowica Wielka42756776
Dubno31285088
Hołynka37587938
Hornica57118218
Hoża59227510
Hudziewicze38785306
Indura65338645
Jeziory53178813
Krynki41104795
Łasza42696323
Łunna59118445
Marcinkańce254258031921: enumerated in 1919
Mosty44888059
Porzecze63228444
Skidel592110856
Wielkie Ejsymonty42465499
Wiercieliszki53888245
Wołpa51157021
Żydomla43676689

Łomża

145854

168311

---------- miasta3896945122
Łomża2201425065
Jedwabne14282167
Kolno44945285
Nowogród18562350
Stawiski30172912
Zambrów61607343
---------- gminy106885123189
Bożejewo78188397
Chlebiotki41214669
Czerwone56386664
Długobórz66697245
Drozdowo81879734
Jedwabne54306593
Kołaki34473731
Kupiski64767743
Lubotyń41764678
Mały Płock60446901
Miastkowo45605452
Przytuły66437523
Puchały62897273
Rogienice53696102
Rutki61467286
Stawiski59266812
Szczepankowo51035949
Szumowo44355079
Śniadowo44085358

Ostrołęka

93503

112800

---------- miasta914513438
Ostrołęka914513438
---------- gminy8435899362
Czarnia46015696
Czerwin71947870
Durlasy47685476
Gawrychy62436817
Goworowo59247552
Kadzidło76049062
Łyse65107811
Myszyniec1039012874
Nakły24493013
Piski33103628
Rzekuń78959621
Szczawin45585124
Troszyn59986665
Turośl69148153

Ostrów

87677

99731

---------- miasta1718120506
Ostrów Mazowiecka1446917611
Brok27122895
---------- gminy7049679225
Boguty41854595
Brańszczyk73328069
Długosiodło894710234
Jasienica61277014
Komorowo1098112862
Nur44144927
Orło63787468
Poręba59936397
Szulborze-Koty51715717
Warchoły43234865
Zaręby Kościelne66457077

Sokółka

89308

103214

---------- miasta1411215678
Sokółka60866382
Dąbrowa30143482
Nowy Dwór12221605
Odelsk13331373
Suchowola24572836
---------- gminy7519687536
Dąbrowa932611285
Janów73067516
Korycin71307431
Kuźnica837110367
Nowy Dwór37514884
Odelsk55916535
Sidra43705227
Sokolany35693786
Sokółka890410060
Suchowola77438246
Szudziałowo72439938
Zalesie18922261

Suwałki

90116

110277

---------- miasta1903425366
Suwałki1678021957
Sejny22543409
---------- gminy7108284911
Andrzejewo19852371
Berżniki32723951
Czostków34294254
Filipów23812866
Giby52786588
Huta47525804
Jeleniewo48225981
Kadaryszki44885497
Koniecbór37354187
Krasnopol58916874
Krasnowo30093430
Kuków61996999
Pawłówka36594327
Przerośl18142043
Sejwy49386039
Wiżajny45655438
Wólka42615005
Zaboryszki26043257

Szczuczyn

58178

67914

---------- miasta1413916575
Grajewo73469036
Rajgród22912432
Szczuczyn45025107
---------- gminy4403951339
Bełda41454848
Białaszewo38974901
Bogusze47015884
Grabowo44794954
Lachowo47584853
Pruska35064323
Radziłów56906493
Ruda33463941
Szczuczyn52625964
Wąsosz42555178

Wołkowysk

115261

171152

---------- miasta1403518894
Wołkowysk1110015163
Swisłocz29353731
---------- gminy101226152258
Biskupice49987520
Izabelin51728993
Jałówka61079081
Krzemienica1077212502
Łysków661310606
Międzyrzecz702410664
Mścibów50607128
Piaski827612508
Podorosk38837357
Porozów1032814360
Roś56979238
Swisłocz853016325
Szydłowice43775661
Tarnopol38605574
Tereszki50556318
Zelwa54748423

Wysokie Mazowieckie

77755

88981

---------- miasta1283215969
Wysokie Mazowieckie35253977
Łapy41076674
Sokoły22072028
Tykocin29933290
---------- gminy6492373012
Dmochy-Glinki66757587
Klukowo944810750
Kowalewszczyzna50165541
Piekuty59656564
Piszczaty51635963
Poświętne59266356
Sokoły50466216
Stelmachowo48155588
Szepietowo967710489
Wysokie Mazowieckie71927958

Wileńskie

1002915

1275269

1921: including 526751 persons enumerated in 1919

Brasław

124036

142475

---------- gminy124036142475
Bohiń84389760
Brasław1125913137
Druja80349651
Dryświaty61877660
Jody1356914933
Leonpol70728545
Miory951510787
Nowy Pohost96759979
Opsa84649408
Plusy62566506
Przebrodzie77518835
Rymszany56716284
Słobódka962210014
Smołwy37323947
Widze879113029

Dzisna

139569

159546

---------- miasta1193115612
Głębokie45147544
Dokszyce30043262
Dzisna44134806
---------- gminy127638143934
Dokszyce83449596
Głębokie1705518140
Hermanowicze87039738
Hołubicze71729244
Jazno94039802
Łużki908711019
Mikołajów1123212705
Parafjanowo991411296
Plissa945810779
Porpliszcze83619391
Prozoroki1297014383
Szarkowszczyzna79779399
Zalesie79628442

Mołodeczno

74907

91094

---------- miasta973912019
Mołodeczno39575964
Radoszkowicze24592574
Raków33233481
---------- gminy6516879075
Bienica6729107871921: enumerated in 1919
Gródek1229114549
Krasne943112110
Lebiedziew82979636
Mołodeczno58256725
Połoczany75448072
Radoszkowice45685621
Raków1048311575

Oszmiana

70021

104633

1921: enumerated in 1919
---------- miasta344211424
Oszmiana344273341921: enumerated in 1919
Smorgonie{Smorgonie}40901921: enumerated in 1919
---------- gminy6657993209
Dziewieniszki10188114851921: enumerated in 1919
Graużyszki752597011921: enumerated in 1919
Holszany10001133001921: enumerated in 1919
Krewo4102109071921: enumerated in 1919
Kucewicze648192441921: enumerated in 1919
Polany14130163081921: enumerated in 1919
Smorgonie400188001921: enumerated in 1919
Soły10151134641921: enumerated in 1919

Postawy

83466

99836

1921: partly enumerated in 1919
---------- gminy8346699836
Duniłowicze56726466
Hruzdowo79639345
Kobylnik29495112961921: partly enumerated in 1919
Kozłowszczyzna84038889
Łuczaj72987380
Miadzioł{Kobylnik}135561921: partly enumerated in 1919
Norzyca41954768
Postawy{Kobylnik}156261921: partly enumerated in 1919
Wołkołata58696207
Woropajewo75399112
Żośno70327191

Święciany

118819

136305

1921: enumerated in 1919
---------- miasta861212319
Święciany…5893
Nowo-Święciany…3838
Podbrodzie…2588
---------- gminy110207123986
Daugieliszki…12500
Dukszty…7475
Hoduciszki…10482
Kiemieliszki…9271
Kołtyniany…8857
Komaje…7608
Łyntupy…10862
Mielegiany…8635
Podbrodzie…7736
Szemetowszczyzna…4813
Święciany…12291
Świr…9345
Twerecz…6319
Żukojnie…7792

Wiłejka

103914

130927

1921: including 12897 enumerated in 1919
---------- miasta34175848
Wilejka34175848
---------- gminy100497125079
Budsław60127474
Chocieńczyce62637625
Dołhinów1394816041
Ilja82679251
Kołowicze78638773
Kościeniewicze938110798
Krzywicze1061612731
Kurzeniec1141413054
Wiazyń85899992
Wiszniewo537887541921: including 4603 enumerated in 1919
Wojstom9742142011921: including 8294 enumerated in 1919
Żodziszki30246385

m. Wilno

128954

196383

1921: enumerated in 1919
Wilno128954196383

Wilno-Troki

159229

214070

1921: enumerated in 1919
---------- miasta-9766
Nowa Wilejka…6961hadn't been enumerated not in 1921, nor in 1919
Troki…2805
---------- gminy159229204304
Gierwiaty…14164
Mejszagoła…14169
Mickuny…16432
Niemenczyn…14171
Olkieniki…10319
Orany…10066
Podbrzezie…12290
Rudomino…16191
Rudziszki…10974
Rzesza…15168
Soleczniki…14518
Szumsk…11848
Troki…17558
Turgiele…13521
Worniany…12915

Nowogródzkie

810811

1056780

1921: including 997 enumerated in 1919

Baranowicze

119518

160851

---------- miasta3150127440
Baranowicze2810122893
Lachowicze34004547
---------- gminy88017133411
Darewo900311893
Dobromyśl400911067
Horodyszcze827612010
Jastrzębl42227865
Krzywoszyn43156665
Lachowicze966412005
Mołczadź777612230
Niedźwiedzica830211507
Nowa Mysz1013116652
Ostrów48548598
Stołowicze697010791
Wolna1049512128

Lida

148073

183431

1921: including 997 enumerated in 1919
---------- miasta1340119490
Lida1340119490
---------- gminy134672163941factual sum 133696
Białohruda65068237
Bielica1387517381
Bieniakonie854395151921: including 997 enumerated in 1919
Dokudowo52856939
Ejszyszki1582118636
Iwje1099512734
Lida1136215420
Lipniszki1110613699
Raduń1188514892
Subotniki69628262
Wawiórka69958468
Werenów949611211
Zabłoć62387801
Żyrmuny862710746

Nieśwież

101361

114453

---------- miasta1270413553
Nieśwież70337357
Kleck56716196
---------- gminy88657100900
Horodziej1493317209
Howiezna1020111451
Hrycewicze1007211070
Kleck953910726
Łań1119812101
Siniawka1299414708
Snów1182613998
Zaostrowiecze78949637

Nowogródek

109150

150026

---------- miasta944713313
Nowogródek63679567
Zdzięcioł30803746
---------- gminy99703136713
Cyryn618310267
Dworzec923812353
Horodeczna929012514
Korelicze47037508
Koszelewo990612544
Lubcz970015528
Niehniewicze52427768
Poczapowo911911948
Rajce830210317
Szczorse26545441
Wsielub1153114882
Zdzięcioł1383515643

Słonim

79209

126114

---------- miasta964316284
Słonim964316284
---------- gminy69566109830
Byteń38868440
Czemery42926668
Dereczyn878211578
Derewna64059539
Dziewiątkowicze29896622
Kostrowicze46169088
Kozłowszczyzna881010972
Kuryłowicze57697791
Miżewicze56688374
Rohotna58947768
Stara Wieś44527527
Szydłowicze46338857
Żyrowice33706606

Stołpce

81476

99371

---------- miasta29566569
Stołpce29566569
---------- gminy7852092802
Derewna65427767
Mir1288414592
Naliboki77259371
Rubieżewicze1087212404
Stołpce1196714376
Świerżeń767110128
Turzec901210731
Żuchowicze1184713433

Szczuczyn

81238

107399

---------- gminy81238107399
Kamionka60139052
Lebioda Wielka66199037
Nowy Dwór77139315
Orla874210685
Ostryna709610930
Różanka790410269
Sobakińce57797554
Szczuczyn1036614728
Wasiliszki1073912943
Żołudek1026712886

Wołożyn

90786

115135

---------- miasta40706269
Wołożyn40706269
---------- gminy86716108866
Bakszty46556930
Iwieniec1445517428
Juraciszki67629460
Ługomowicze72539594
Pierszaje71857586
Traby65518736
Wiszniew989215300
Wołma53875986
Wołożyn1385015129
Zabrzeź1072612717

Poleskie

747427

1131455

Brześć nad Bugiem

118850

216145

---------- miasta3400154171
Brześć nad Bugiem2955348431
Kamieniec Litewski23483001
Wysokie Litewskie21002739
---------- gminy84849161974
Dmitrowicze47658488
Domaczewo918116221
Kamienica Żyrowicka512511233
Kamieniec Litewski659310690
Kosicze553012209
Małoryta51099201
Miedna45248502
Motykały748315089
Ołtusz37068102
Ratajczyce41158134
Turna56228675
Wielkoryta58599373
Wierzchowice554512572
Wołczyn47939806
Wysokie Litewskie689913679

Drohiczyn

63083

96882

---------- gminy6308396882
Bezdzież888110881
Braszewicze33126621
Chomsk67299855
Drohiczyn582110359
Janów1211417899
Motol1187715109
Odryżyn57128389
Osowce513610924
Wołowiel35016845

Kamień Koszyrski

64947

94663

---------- gminy6494794663factual sum 64840
Borowno49148850
Chocieszów1292216400
Kamień Koszyrski1097116636
Lubieszów815214099
Pniewno54809422
Soszyczno981712410
Wielka Hłusza1258416846

Kobryń

72005

114171

---------- miasta820810101
Kobryń820810101
---------- gminy63797104070
Antopol647611006
Dywin56888282
Dziatkowicze31286296
Horodec56159297
Kobryń761013937
Lelików739510370
Nowosiółki62248225
Oziaty31566675
Podolesie50637114
Tewle56419217
Żabinka780113651

Kosów

48586

83604

---------- miasta60557242
Kosów24333256
Różana36223986
---------- gminy4253176362
Iwacewicze550113486
Kosów786915668
Piaski1243715524
Różana709113223
Święta Wola46028546
Telechany50319915

Łuniniec

81376

108546

---------- miasta82678721
Łuniniec82678721
---------- gminy7310999825
Chotynicze62258665
Czuczewicze933713042
Kruhowicze1347418601
Lenin1322418880
Łachwa1751721405
Łuniniec1333219232

Pińsk

134359

184219

---------- miasta2545234551
Pińsk2346831913
Łohiszyn19842638
---------- gminy108907149668
Brodnica936714752
Chojno671610919
Dobrosławka56727524
Kuchecka Wola963214185
Lemieszewicze1269415099
Łohiszyn56337105
Moroczna1114516071
Pinkowicze817911551
Pohost Zahorodny994212396
Porzecze826811309
Wiczówka1116814047
Żabczyce1049114710

Prużana

68127

108762

---------- miasta1316816088
Prużana63328013
Bereza Kartuska35264521
Szereszów33103554
---------- gminy5495992674
Horodeczna57459385
Malecz625312810
Prużana880214527
Rudniki714011845
Siechniewicze998213899
Sielec570311677
Suchopol627411279
Szereszów50607252

Stolin

96094

124463

---------- miasta1461418029
Stolin47636328
Dawidgródek985111701
---------- gminy81480106434
Berezów717212554
Chorsk2084825448
Płotnica1528218951
Stolin2092728031
Wysock1725121450

Wołynskie

1569559

2084791

Dubno

177083

226733

---------- miasta1338618105
Dubno914612696
Radziwiłłów42405409
---------- gminy163697208628
Boremel1180514634
Dubno1480520957
Jarosławicze1043213249
Kniahinin1125214311
Krupiec1254817086
Malin1406418731
Młynów1891525728
Radziwiłłów882311204
Sudobicze1286014939
Tesłuchów1628219486
Warkowicze1620018580
Werba1571119723

Horochów

91631

122195

---------- miasta1005412305
Horochów44215991
Beresteczko56336314
---------- gminy81577109890
Beresteczko886911787
Brany1303516273
Chorów1385817942
Kisielin1174219908
Podberezie1194614327
Skobełka1076013243
Świniuchy1136716410

Kostopol

117950

159200

---------- miasta54849490
Kostopol29906523
Bereźne24942967
---------- gminy112466149710
Bereźne2520135044
Derażne1276117655
Kostopol1715023200
Ludwipol2920638011
Stepań1609520079
Stydyń1205315721

Kowel

170020

254891

---------- miasta2322830643
Kowel2081827653
Ratno24102990
---------- gminy146792224248
Datyń998312715
Górniki1064114314
Hołoby930614810
Krymno1021714873
Kupiczów921713065
Lubitów906914902
Maciejów1165215310
Maniewicze838916414
Niesuchojeże1049115530
Powórsk788615120
Siedliszcze1159615354
Stare Koszary949714317
Turzysk1303821199
Wielick713513543
Zabłocie867512782

Krzemieniec

208873

242574

---------- miasta1606819997
Krzemieniec1606819997
---------- gminy192805222577
Bereżce1379717423
Białokrynica1450718588
Białozórka1485511828
Borki1368815815
Borsuki1652318350
Dederkały922311154
Łanowce841610772
Poczajów1655320686
Stary Oleksiniec1293915360
Szumsk1819721776
Wierzbowiec87479292
Wiśniowiec2278826869
Wyżgródek1128712075
Zarudzie1128512589

Luboml

56264

85396

---------- miasta33284111
Luboml33284111
---------- gminy5293681285
Bereźce777711252
Hołowno820710962
Huszcza890712684
Luboml962214784
Pulmo476610595
Szack653210238
Zhorany712510770

Łuck

210123

290862

---------- miasta3098646034
Łuck2339035737
Ołyka43335785
Rożyszcze32634512
---------- gminy179137244828
Czaruków1841622730
Kiwerce1080116636
Kniahininek1032813036
Kołki1521323823
Nowy Czartorysk886213729
Ołyka959414445
Poddębce1472818440
Połonka1501517640
Rożyszcze1595124404
Silno1634522867
Szczurzyn1443720082
Torczyn1709920080
Trościaniec1234816916

Równe

203823

253056

---------- miasta3542844803
Równe3048240788
Korzec49464015
---------- gminy168395208253
Aleksandrja1600219941
Buhryn1509717303
Dziatkiowicze1900121197
Hoszcza1319615883
Klewań1572919617
Korzec1418819278
Majków68038084
Międzyrzec2472230364
Równe2203927690
Tuczyn2161828896

Sarny

131990

181098

---------- miasta1011614505
Sarny59317587
Dąbrowica26942914
Rokitno14914004
---------- gminy121874166593
Antonówka nad Horyniem1497519237
Bielska Wola746111239
Dąbrowica2052826691
Kisorycze1306318953
Klesów996016590
Lubikowicze1375417251
Niemowicze1235316862
Rafałówka1331418268
Włodzimierzec1646621502

Włodzimierz

101412

150364

---------- miasta1586629380
Włodzimierz1213824609
Uściług37284771
---------- gminy85546120984
Chotiaczów1250616586
Grzybowica1427318193
Korytnica817114091
Mikulicze1152716625
Olesk970115222
Poryck1494118722
Werba1442721545

Zdołbunów

100390

118422

---------- miasta2109223493
Zdołbunów778910228
Ostróg1330313265
---------- gminy7929894929
Buderaż1320815232
Chorów1346516969
Mizocz1456418023
Nowomalin899910943
Sijańce1402516313
Zdołbica1503717449

Poznańskie

1967865

2114251

m. Bydgoszcz

87643

117537

Bydgoszcz87643117537

Bydgoszcz

52620

58382

---------- miasta1039014273
Fordon…3733
Koronowo…5553
Solec Kujawski…4987
---------- gminy4223044109
Bydgoszcz…5101
Dąbrówka Nowa…3824
Dobrcz…4732
Koronowo…5069
Mąkowarsko…3359
Osielsko…5677
Solec Kujawski…4202
Ślesin…4019
Wierzchucin Królewski…3774
Wtelno…4352

Chodzież

41742

44687

---------- miasta1092113727
Chodzież…7511
Margonin…2135
Szamocin…1937
Ujście…2144
---------- gminy3082130960
Budzyń…7117
Chodzież…3984
Kaczory…4855
Margonin Wieś…3866
Szamocin…6517
Ujście…4621

Czarnków

43340

43347

---------- miasta68408140
Czarnków…4737
Wieleń nad Notecią…3403
---------- gminy3650035207
Czarnków…10034
Drawsko…6932
Lubasz…6383
Połajewo…7576
Rosko…4282

m. Gniezno

25694

30745

Gniezno2569430745

Gniezno

60175

57525

---------- miasta53685640
Czerniejewo…1392
Kłecko…1698
Witkowo…2550
---------- gminy5480751885
Czerniejewo…4107
Gniezno…11670
Kiszkowo…6348
Kłecko…5083
Łubowo…5964
Mieleszyn…3536
Niechanowo…5166
Powidz…3354
Witkowo…6657

Gostyń

56734

56156

---------- miasta1266913877
Gostyń…6815
Borek…2052
Krobia…2384
Poniec…2626
---------- gminy4406542279
Borek…6081
Gostyń…7328
Krobia…7694
Pępowo…7269
Piaski…8106
Poniec…5801

m. Inowrocław

26945

34531

Inowrocław2694534531

Inowrocław

48450

48807

---------- miasta33303873
Gniewkowo…3873
---------- gminy4512044934
Dąbrowa Biskupia…7172
Gniewkowo…7406
Inowrocław-Wschód…8007
Inowrocław-Zachód…7394
Rojewo…7288
Złotniki Kujawskie…7667

Jarocin

86980

87612

---------- miasta1619219161
Jarocin…9001
Pleszew…8591
Żerków…1569
---------- gminy7078868451
Czermin…5793
Gołuchów…7790
Jaraczew…8403
Jarocin…13609
Kotlin…7265
Nowe Miasto nad Wartą…6659
Pleszew…10452
Żerków…8480

Kępno

85348

87000

---------- miasta1335314697
Kępno…7182
Grabów…1682
Ostrzeszów…5833
---------- gminy7199572303
Bralin…5117
Doruchów…5084
Grabów…6624
Kępno-Południe…6504
Kępno-Północ…6997
Kobylagóra…7322
Laski…5609
Opatów…5434
Ostrzeszów…7672
Perzów…4854
Podzamcze…6580
Rychtal…4506

Kościan

80464

79229

---------- miasta1747819684
Kościan…10275
Czempiń…2286
Krzywiń…1732
Śmigiel…3761
Wielichowo…1630
---------- gminy6298659545
Bojanowo Stare…5133
Bucz…4525
Czempiń…6790
Kamieniec…7307
Kościan…8512
Krzywiń…5002
Lubiń…5627
Racot…4697
Śmigiel…6667
Wielichowo…5285

Krotoszyn

75861

75675

---------- miasta2564128289
Krotoszyn…13009
Kobylin…2359
Koźmin…5450
Pogorzela…1592
Sulmierzyce…2476
Zduny…3403
---------- gminy5022047386
Dobrzyca…6804
Kobylin…4651
Koźmin…7226
Krotoszyn…11089
Ligota…4153
Pogorzela…4219
Rozdrażew…5902
Zduny…3342

Leszno

58638

61488

---------- miasta2012023371
Leszno…19468
Osieczna…1597
Rydzyna…2306
---------- gminy3851838117
Brenno…2763
Krzemieniewo…7092
Lipno…4551
Osieczna…5981
Rydzyna…4485
Święciechowa…7221
Włoszakowice…6024

Międzychód

30131

31183

---------- miasta68088143
Międzychód…5126
Sieraków…3017
---------- gminy2332323040
Chrzypsko Wielkie…3629
Kwilcz…5425
Łowyń…4412
Międzychód…5300
Sieraków…4274

Mogilno

87885

89532

---------- miasta2177424873
Mogilno…5200
Kruszwica…4812
Pakość…3797
Strzelno…5846
Trzemeszno…5218
---------- gminy6611164659
Chełmce…5193
Gębice…7940
Kruszwica…8934
Mogilno-Wschód…6278
Mogilno-Zachód…7923
Pakość…5792
Strzelno-Południe…9004
Strzelno-Północ…6882
Trzemeszno…6713

Nowy Tomyśl

85821

87590

---------- miasta2143724654
Nowy Tomyśl…2550
Buk…3637
Grodzisk…6161
Lwówek…2542
Opalenica…4332
Zbąszyń…5432
---------- gminy6438462936
Buk…5782
Granowo…4102
Grodzisk…6960
Kuślin…7051
Lwówek…9527
Miedzichowo…4859
Nowy Tomyśl…10528
Opalenica…6940
Zbąszyń…7187

Oborniki

48940

50720

---------- miasta1182213766
Oborniki…5244
Murowana Goślina…2482
Rogoźno…6040
---------- gminy3711836954
Murowana Goślina…6212
Oborniki-Południe…10710
Oborniki-Północ…7796
Rogoźno…5939
Ryczywół…6297

Ostrów

100723

104286

---------- miasta2570030002
Ostrów Wielkopolski…24522
Mikstat…1316
Odolanów…2472
Raszków…1692
---------- gminy7502374284
Biniew…4639
Czarnylas…7031
Czekanów…4394
Daniszyn…5847
Granowiec…6485
Mikstat…5821
Odolanów…6709
Przygodzice…5505
Raszków…5500
Sieroszewice Nowe…7655
Skalmierzyce Nowe…10291
Wysocko Wielkie…4407

m. Poznań

185461

248608

Poznań185461248608

Poznań

79274

91399

---------- miasta921011189
Pobiedziska…3798
Stęszew…2487
Swarzędz…4904
---------- gminy7006480210
Czerwonak…6985
Dopiewo…9297
Krzesiny…8414
Piątkowo…6479
Polskawieś…6206
Puszczykowo…3475
Rokietnica…4831
Stęszew…9891
Swarzędz…5149
Tarnowo Podgórne…6876
Żabikowo…12607

Rawicz

49887

50008

---------- miasta1668419171
Rawicz…10827
Bojanowo…2333
Jutrosin…1677
Miejska Górka…2644
Sarnowa…1690
---------- gminy3320330837
Bojanowo…5529
Chojno…6208
Jutrosin…7341
Miejska Górka…6072
Rawicz…5687

Szamotuły

66056

67953

---------- miasta1539718212
Szamotuły…8307
Ostroróg…1289
Pniewy…3371
Wronki…5245
---------- gminy5065949741
Duszniki…6160
Grzebienisko…4996
Kaźmierz…5283
Obrzycko…6007
Ostroróg…3695
Otorowo…5483
Pniewy…4391
Szamotuły…4628
Wronki…5266
Wróblewo…3832

Szubin

46089

48083

---------- miasta957512224
Szubin…3271
Barcin…2098
Kcynia…4391
Łabiszyn…2464
---------- gminy3651435859
Barcin…6841
Chomętowo…3965
Królikowo…4863
Łabiszyn…4987
Łankowice…5621
Samoklęski Małe…4876
Sipiory…4706

Śrem

56550

57454

---------- miasta1469917075
Śrem…7652
Dolsk…1578
Kórnik…2379
Książ…1638
Mosina…3828
---------- gminy4185140379
Bnin…4141
Jaskółki…6151
Kórnik…5939
Książ…6473
Mosina…5943
Śrem…11732

Środa

49958

49998

---------- miasta1043311690
Środa…8320
Kostrzyn…3370
---------- gminy3952538308
Dominowo…4215
Kleszczewo…4045
Kostrzyn…5129
Krzykosy…4709
Nekla…5293
Środa…8890
Zaniemyśl…6027

Wągrowiec

54352

54364

---------- miasta967810814
Wągrowiec…7555
Gołańcz…1471
Skoki…1788
---------- gminy4467443550
Czeszewo…4378
Damasławek…7668
Gołańcz…4518
Mieścisko…8671
Skoki…5932
Wągrowiec-Południe…6678
Wągrowiec-Północ…5705

Wolsztyn

48661

47986

---------- miasta61376595
Wolsztyn…4580
Rakoniewice…2015
---------- gminy4252441391
Jabłonna…5598
Kopanica…1729
Przemęt…8016
Rakoniewice…5660
Siedlec…8054
Wolsztyn…12334

Września

43849

43636

---------- miasta912610600
Września…8148
Miłosław…2452
---------- gminy3472333036
Borzykowo…6031
Miłosław…5777
Strzałkowo…8665
Września-Południe…6856
Września-Północ…5707

Wyrzysk

62531

67032

---------- miasta1559219303
Wyrzysk…1642
Łobżenica…2294
Miasteczko…1218
Mrocza…2383
Nakło…10303
Wysoka…1463
---------- gminy4693947729
Białośliwie…6288
Łobżenica…10778
Mrocza…7107
Nakło…5904
Sadki…5852
Wyrzysk…6787
Wysoka…5013

Żnin

41063

41698

---------- miasta74298119
Żnin…5090
Janowiec…3029
---------- gminy3363433579
Gąsawa…6259
Gościeszyn…2969
Janowiec…5542
Rogowo…4863
Żarczyn…3685
Żnin-Wschód…5280
Żnin-Zachód…4981

Pomorskie

935643

1086259

Brodnica

52793

56591

---------- miasta969211352
Brodnica…9546
Górzno…1806
---------- gminy4310145239
Bobrowo…3628
Brodnica…5757
Brzozie…3718
Grązawy…4204
Jabłonowo I…3014
Jabłonowo II…7319
Jastrzębie…2375
Nieżywięć…4119
Pokrzydowo…3255
Ruda…947
Wrocki…3308
Zbiczno…3595

Chełmno

47578

53080

---------- miasta1020812531
Chełmno…12531
---------- gminy3737040549
Błędowo…3499
Chełmno…4521
Dąbrowa Chełmińska…6011
Kijewo Królewskie…3287
Lisewo…5603
Papowo Biskupie…3449
Podwiesk…3380
Robakowo…3129
Starogród…3650
Unisław…4020

Chojnice

70201

77365

---------- miasta1710922012
Chojnice…14255
Czersk…7757
---------- gminy5309255353
Brusy…9414
Brzeźno Szlacheckie…3350
Chojnice…12664
Czersk…9121
Karsin…7149
Konarzyny…4315
Leśno…2344
Lipnice…4439
Rytel…2557

Działdowo

39623

42869

---------- miasta68939205
Działdowo…5173
Lidzbark…4032
---------- gminy3273033664
Działdowo…3484
Filice…4379
Iłowo…5710
Kiełpiny…3153
Lidzbark…5247
Płośnica…3893
Rybno…4245
Żabiny…3553

m. Gdynia

3526

38910

Gdynia352638910

m. Grudziądz

35656

54217

Grudziądz3565654217

Grudziądz

40233

43126

---------- miasta38234497
Łasin…2510
Radzyń…1987
---------- gminy3641038629
Grudziądz…6078
Gruta…4923
Łasin…7935
Mokre…5980
Radzyn…5741
Rogóźno…3913
Świecie…4059

Kartuzy

64404

69041

---------- miasta37175055
Kartuzy…5055
---------- gminy6068763986
Banino…5024
Chmielno…5203
Goręczyno…5133
Kamienica Szlachecka…4921
Kartuzy…4368
Parchowo…3185
Przodkowo…5380
Sianowo…4394
Sierakowice…9492
Stężyca…5749
Suleczyno…5141
Żukowo…5996

Kościerzyna

48910

52013

---------- miasta885810835
Kościerzyna…7379
Skarszewy…3456
---------- gminy4005241178
Dziemiany…3596
Kościerzyna…7426
Liniewo…5683
Lipusz…2896
Nowa Karczma…4725
Pogódki…4066
Skarszewy…5237
Stara Kiszewa…7549

Lubawa

51840

53921

---------- miasta83569991
Nowemiasto…4473
Lubawa…5518
---------- gminy4348443930
Grodziczno…3041
Gryźliny…4597
Krotoszyny…3072
Kurzętnik…3393
Lubawa…4101
Łąkorz…5022
Marzęcice…3953
Mroczno…3251
Nowemiasto…3810
Prątnica…5309
Rożental…4381

Morski

68166

80074

---------- miasta1157816407
Wejherowo…12559
Puck…3848
---------- gminy5658863667
Chwaszczyno…7000
Hel…3330
Kosakowo…3422
Krokowa…5481
Luzino…4929
Puck…8614
Rumia…4890
Strzelno…5256
Strzepcz…5006
Wejherowo…9518
Wielki Donimierz…6221

Sępolno

28064

29789

---------- miasta76119252
Sępólno…3992
Kamień Pomorski…1827
Więcbork…3433
---------- gminy2045320537
Kamień…4348
Sępólno…3138
Sypniewo…3492
Wałdowo…3643
Wielowicz…2514
Więcbork…3402

Starogard

64033

72259

---------- miasta1341216666
Starogard…13356
Skórcz…3310
---------- gminy5062155593
Bobow…4851
Leśna Jania…5240
Lubichowo…7793
Osieczna…3783
Osiek…4407
Piece…5642
Skórcz…5456
Starogard…9932
Zblewo…8489

Świecie

81775

88639

---------- miasta1061113400
Świecie…8729
Nowe…4671
---------- gminy7116475239
Bukowiec…5368
Drzycim…4735
Gruczno…4367
Grupa…5633
Jeżewo…7009
Lipinki…2202
Lniano…4573
Nowe…9122
Osie…6707
Pruszcz…4563
Serock…2393
Świecie…5695
Świekatowo…5047
Warlubie…7825

Tczew

58432

67821

---------- miasta2299430552
Tczew…22728
Gniew…3639
Pelplin…4185
---------- gminy3543837269
Gniew…4657
Godziszewo…3944
Janowo…635
Małe Walichnowy…3680
Morzeszczyn…5171
Opalenie…4292
Pelplin…4004
Subkowy…4915
Tczew…5971

m. Toruń

39424

54297

Toruń3942454297

Toruń

53998

60523

---------- miasta1439616358
Chełmża…11098
Podgórz…5260
---------- gminy3960244165
Bielawy…5944
Chełmża…5913
Lulkowo…4868
Łubianka…5325
Podgórz…4555
Popioły…2103
Rzęczkowo…4875
Smolno…3238
Turzno…4450
Zelgno…2894

Tuchola

40211

41473

---------- miasta55835477
Tuchola…5477
---------- gminy3462835996
Bysław…6948
Cekcyn…5872
Gostycyn…4278
Kęsowo…3225
Legbąd…2407
Raciąż…2906
Śliwice…6854
Tuchola…3506

Wąbrzeźno

46776

50251

---------- miasta1289015342
Wąbrzeźno…8591
Golub…3097
Kowalewo…3654
---------- gminy3388634909
Dębowa Łąka…4255
Kowalewo…4928
Książki…3333
Płużnica…3321
Podzamek Golubski…3661
Ryńsk…3436
Wąbrzeźno…4342
Wielkie Radowiska…3732
Wielkie Rychnowo…3901

Śląskie

1125334

1298352

{Śląsk Cieszynski}

145038

166809

m. Bielsko

19785

22573

Bielsko1978522573

Bielsko

51745

62813

---------- miasta15661984
Strumień15661984
---------- gminy5017960829
Aleksandrowice24753055
Bąków430561
Bielowicko276326
Bronów 797940
Bystra582955
Chybie13761678
Czechowice891611643
Drogomyśl12831499
Dziedzice29063547
Frelichów346346
Grodziec625700
Iłownica708813
Jasienica21902723
Jaworze22912905
Kamienica32583752
Komorowice7211012
Landek299326
Ligota19172418
Łazy284398
Mazańcowice14601563
Międzyrzecze Dolne946947
Międzyrzecze Górne15761561
Mikuszowice16251850
Mnich10551410
Roztropice468527
Rudzica13551419
Stare Bielsko26272906
Świętoszówka589811
Wapienica8371149
Wieszczęta155258
Zabłocie9651078
Zaborze359464
Zabrzeg16061847
Zarzecze25172954
Zbytków359488

Cieszyn

73508

81423

---------- miasta2201922165
Cieszyn1852517791
Skoczów34944374
---------- gminy5148959258
Bażanowice533590
Bładnice Dolne205273
Brenna28333233
Brzezówka385402
Cisownica9671040
Dębowiec10071073
Dzięgielów573788
Godziszów549640
Goleszów25423178
Górki Małe342451
Górki Wielkie9661273
Gumna330326
Harbutowice366392
Hażlach13951378
Hermanice854915
Iskrzyczyn418431
Istebna23402775
Jaworzynka15901648
Kaczyce13161395
Kiczyce561629
Kisielów337405
Koniaków11551254
Kończyce Małe16891905
Kończyce Wielkie17041835
Kostkowice414410
Kowale399465
Kozakowice Dolne218269
Kozakowice Górne295294
Krasna535527
Leszna Górna872663
Lipowiec8941034
Łączka129180
Marklowice Górne940895
Międzyświeć292367
Mnisztwo392420
Nierodzim1579733
Ochaby1031196
Ogrodzona1461498
Pastwiska5091626
Pierściec639857
Pogórz800889
Pogwizdów8341080
Pruchna15201703
Puńców10621107
Simoradz490558
Ustroń39984542
Wilamowice170304
Wisła42255853
Wiślica384535
Zamarski960947
Zebrzydowice24183077

{Górny Śląsk}

980296

1131543

1921: according to 1919 German census

m. Katowice

…

127044

Katowice…127044

Katowice

…

230490

---------- miasta…22943
Mysłowice…22943
---------- gminy…207547
Bańgów…996
Bielszowice…14659
Brzezinka…6579
Brzęczkowice…3803
Bykowina…2667
Bytków…4550
Chorzów…15094
Dąbrówka Mała…10152
Halemba…2570
Janów…17649
Kłodnica…752
Kochłowice…11786
Kończyce…5324
Makoszowy…3185
Michałkowice…7858
Nowa Wieś…21288
Pawłów…5656
Przełajka…1201
Roździeń-Szopienice…23694
Siemianowice…37888
Wełnowiec…10196

m. Królewska Huta

…

80734

Królewska Huta…80734

Lubliniec

…

43877

---------- miasta…10776
Lubliniec…8512
Woźniki…2264
---------- gminy…33101
Babienica…875
Boronów…2073
Brusiek…343
Chwostek…430
Cieszowa…445
Dębowa Góra…139
Dralin…344
Droniowice…444
Droniowiczki…1173
Drutarnia…446
Glinica…900
Hadra…425
Harbułtowice…274
Jawornica…426
Kalety…1889
Kalina…723
Kamienica…1120
Kochanowice…1385
Kochcice…1643
Kokotek…267
Koszęcin…2608
Kośmidry…884
Ligota Woźnicka…1040
Lisowice…671
Lisów…927
Lubecko…824
Lubsza…873
Łagiewniki Wielkie…670
Olszyna…718
Pawonków…978
Piasek…556
Psary…710
Pusta Kuźnica…217
Rusinowice…523
Sadów…864
Solarnia…508
Steblów…490
Strzebin…1253
Strzebińska Kolonja…302
Wierzbie…421
Wymyślacz…216
Zielona…1084

Pszczyna

…

161987

---------- miasta…21762
Pszczyna…7240
Bieruń Stary…3059
Mikołów…11463
---------- gminy…140225
Bieruń Nowy…1703
Bijasowice…830
Bojszowy…646
Bojszowy Nowe…563
Borowa Wieś…1343
Borynia…828
Brzeźce…637
Bzie Dolne…402
Bzie Górne…765
Bzie Zameckie…618
Chełm…3317
Cielmice…1029
Czarków…1083
Czarnuchowice…209
Ćwiklice…1336
Dzieckowice…1333
Frydek…561
Gać…289
Gardawice…1358
Gilowice…416
Goczałkowice Górne…1134
Goczałkowice-Zdrój…1060
Golasowice…914
Goławiec…669
Gostyń…1703
Góra…878
Górki…457
Grzawa…430
Hołdunów…758
Imielin…5214
Jankowice…1284
Jaroszowice…825
Jarząbkowice…717
Jedlina…1158
Kamionka…574
Kobielice…990
Kobiór…2446
Kopciowice…570
Kosztowy…2211
Krasowy…1765
Królówka…271
Kryry…1141
Krzyżowice…924
Lędziny…3457
Łaziska Dolne…1866
Łaziska Górne…5392
Łaziska Średnie…3583
Łąka…2066
Miedźna…987
Międzyrzecze…630
Mizerów…688
Mokre…2420
Murcki…3307
Ornontowice…2953
Orzesze…5154
Panewnik…2321
Paniowy…1150
Paprocany…902
Pawłowice…1552
Piasek…1407
Pielgrzymowice…1589
Piotrowice…8066
Pniówek…305
Podlesie…4336
Poręba…746
Radostowice…691
Rudołtowice…885
Rudziczka…375
Smardzowice…387
Stara Kuźnia…1353
Stara Wieś…2249
Studzienice…699
Studzionka…1795
Suszec…1422
Szeroka…1244
Ściernie…469
Śmiłowice…727
Świerczyniec…603
Tychy…9163
Urbanowice…1398
Warszowice…1142
Wesoła…1624
Wilkowyje…774
Wisła Mała…803
Wisła Wielka…1324
Wola…902
Woszczyce…602
Wyry…3056
Zarzecze…839
Zawada…955
Zawadka…245
Zawiść…925
Zazdrość…589
Zgoń…749

Rybnik

…

213271

---------- miasta…33857
Rybnik…23046
Wodzisław…4942
Żory…5869
---------- gminy…179414
Adamowice…666
Baranowice…757
Bełk…2032
Bełsznica…762
Biertutłowy…4583
Bluszczów…578
Bogunice…391
Boguszowice…2559
Brzezie…2393
Bujaków…1590
Buków…363
Chudów…979
Chwalowice…4451
Chwałęcice…688
Cisówka…353
Czernica…1637
Czerwionka…5099
Czuchów…2525
Czyżowice…1385
Dębieńsko Stare…1510
Dębieńsko Wielkie…1381
Dzimierz…442
Folwarki…226
Gaszowice…1350
Gierałtowice…2459
Godów…1062
Gogolowa…630
Golejów…1296
Gorzyce…1879
Gorzyczki…1406
Gotartowice…1365
Jankowice Rybnickie…2275
Jastrzębie Dolne…790
Jastrzębie Górne…2092
Jastrzębie-Zdrój…359
Jedłownik…983
Jejkowice…1473
Kamień…1285
Kamień nad Odrą…311
Kleszczów…744
Kłokocin…749
Knurów…8686
Kobyla…745
Kokoszyce…1191
Kornowacz…745
Krostoszowice…732
Krzyżkowice…1747
Książenice…1305
Leszczyny…2341
Ligota Tworkowska…220
Liski…1138
Lubomia…2422
Łańce…318
Łaziska…997
Łuków…504
Marklowice Dolne…2378
Marklowice Górne…699
Marusze…262
Moszczenica…1911
Mszana…2352
Nieboczowy…725
Niedobczyce…5984
Niewiadom Górny…3071
Nowa Wieś…282
Ochojec…711
Odra…339
Olza…1174
Orzepowice…1206
Osiny…599
Palowice…728
Paniówki…1492
Piece…938
Pietrzkowice…440
Podbucze…207
Pogrzebień…748
Połomia…1453
Popielów…3285
Przegędza…884
Przyszowice…2760
Pstrążna…559
Pszów…6873
Radlin…8876
Raszczyce…933
Rogów…1382
Rogóźna…789
Rowień…916
Rój…932
Ruptawa…1378
Rydułtowy…13154
Rzuchów…600
Skrbeńsko…2290
Skrzeczkowice…212
Skrzyszów…1601
Stanowice…825
Sumina…671
Syrynia…2058
Szczejkowice…719
Szczerbice…810
Szczygłowice…1922
Świerklany Dolne…1498
Świerklany Górne…1369
Turza…1177
Turzyczka…379
Uchylsko…247
Wielopole…1790
Wilchwy…1421
Wilcza Dolna…789
Wilcza Górna…899
Zamysłów…1236
Zawada…1151
Zebrzydowice…1032
Zofjówka…87
Zwonowce…753
Żytna…509

Świętochłowice

…

207978

---------- gminy…207978
Brzeziny Śląskie…6447
Brzozowice…3312
Bytom Nowy…16571
Chropaczów…12044
Dąbrówka Wielka…6013
Godula…8310
Hajduki Nowe…6521
Hajduki Wielkie…28385
Kamień…2875
Lipiny…17934
Łagiewniki…13915
Orzegów…9871
Piekary Wielkie…11882
Ruda…22201
Szarlej…11980
Świętochłowice…29717

Tarnowskie Góry

…

66162

---------- miasta…18181
Tarnowskie Góry…15773
Miasteczko…2408
---------- gminy…47981
Bobrowniki…1961
Boruszowice…777
Brynica…510
Jędrysek…1258
Kozłowa Góra…2030
Lasowice…2596
Mikoleska…222
Nakło…2808
Opatowice…720
Orzech…1439
Piaseczna…2208
Piekary Rudne…1754
Pniowiec…1091
Radzionków…15359
Repty Nowe…1564
Repty Stare…782
Rybna…1779
Sowice…1313
Sucha Góra…1998
Świerklaniec…2985
Tarnowice Stare…1255
Truszczyce…208
Żyglin…757
Żyglinek…607

Krakowskie

1991371

2296594

Biała

114666

139129

---------- miasta3678443576
Biała…22891
Kęty…6767
Oświęcim…11949
Wilamowice…1969
---------- gminy7788295553
Bestwina…8892
Biała…17207
Brzeszcze…7627
Bystra-Wilkowice…17025
Kęty…11617
Osiek…7300
Oświęcim…14155
Porąbka…11730

Bochnia

108375

113545

---------- miasta1508516963
Bochnia…12274
Niepołomice…4689
---------- gminy9329096582
Bochnia…12567
Bogucice…8459
Lipnica Murowana…7011
Łapanów…7347
Niegowić…6569
Rzezawa…8279
Targowisko…11153
Trzciana…8991
Uście Solne…7135
Wiśnicz Nowy…13272
Zabierzów Bocheński…5799

Brzesko

96197

102116

---------- miasta31443672
Brzesko…3672
---------- gminy9305398444
Borzęcin…6476
Czchów…8541
Dębno…8472
Iwkowa…5437
Okocim…12855
Radłów…7705
Szczepanów…7432
Szczurowa…10501
Uszew…7300
Wojnicz…11138
Zakliczyn…12587

Chrzanów

116668

137260

---------- miasta4056050896
Chrzanów…17833
Jaworzno…19055
Krzeszowice…3366
Szczakowa…4558
Trzebinia…6084
---------- gminy7610886364
Alwernia…6860
Babice…11145
Chełmek…4755
Jaworzno…5902
Krzeszowice…9682
Libiąż Mały…7600
Nowa Góra…5683
Szczakowa…7874
Tenczynek…7614
Trzebinia…19249

Dąbrowa

63717

66389

---------- miasta75078454
Dąbrowa…6017
Żabno…2437
---------- gminy5621057935
Bolesław…6411
Dąbrowa…9384
Gręboszów…5326
Mędrzechów…6851
Otfinów…5208
Radgoszcz…9728
Szczucin…8641
Wietrzychowice…6386

Gorlice

92518

104797

---------- miasta928410785
Gorlice…6730
Biecz…4055
---------- gminy8323494012
Biecz…10544
Bobowa…10639
Glinik Marjampolski…11223
Gładyszów…6508
Lipinki…6731
Łużna…10893
Ropa…8035
Rzepiennik Strzyżewski…9834
Sękowa…8737
Śnietnica…4513
Uście Ruskie…6355

Jasło

106870

116281

---------- miasta1039110112
Jasło…10112
---------- gminy96479106169
Brzostek I…1396
Brzostek II…11857
Dębowiec…7773
Jasło…16522
Jodłowa…10829
Kołaczyce…10909
Krempna…4372
Osiek Jasielski…5992
Skołyszyn…6433
Szerzyny…12234
Tarnowiec…7640
Żmigród Nowy…10212

m. Kraków

183706

221260

Kraków183706221260

Kraków

143266

187252

---------- miasta1075313306
Skawina…3434
Wieliczka…9872
---------- gminy132513173946
Bieżanów…8393
Borek Fałęcki…14144
Bronowice Małe…11842
Czernichów…14272
Koźmice Wielkie…11206
Liszki…14282
Mogiła…9675
Piaski Wielkie…8992
Prądnik Czerwony…12217
Prokocim…5197
Radziszów…6951
Ruszcza…7755
Świątniki Górne…9767
Trąbki…7451
Tyniec…6463
Węgrzce Wielkie…5360
Wola Duchacka…4399
Zabierzów…5976
Zielonki…9604

Limanowa

78126

86267

---------- miasta24432542
Limanowa…2542
---------- gminy7568383725
Dobra…6300
Jodłownik…7902
Kamienica…4717
Limanowa…17390
Łukowica…7092
Mszana Dolna I…4623
Mszana Dolna II…9595
Niedźwiedź…6784
Skrzydlna…2522
Tymbark…10042
Ujanowice…6758

Mielec

72621

77282

---------- miasta80679457
Mielec…7057
Radomyśl Wielki…2400
---------- gminy6455467825
Borowa…5715
Czermin…7792
Gawłuszowice…5650
Mielec…7912
Padew Narodowa…5092
Przecław…8988
Radomyśl Wielki…10456
Tuszów Narodowy…8111
Wadowice Górne…8109

Myślenice

93863

102293

---------- miasta1086712504
Myślenice…6277
Dobczyce…3112
Jordanów…3115
---------- gminy8299689789
Bystra…8890
Gdów…7933
Łętownia…7696
Myślenice…12957
Pcim…12659
Raciechowice…8074
Siepraw…8082
Skawa…7170
Sułkowice…10001
Wiśniowa…6327

Nowy Sącz

157839

183572

---------- miasta4428550941
Nowy Sącz…30278
Grybów…3311
Krynica-Zdrój…4626
Muszyna…2979
Piwniczna…4315
Stary Sącz…5432
---------- gminy113554132631
Chełmiec Polski…9390
Grybów…15261
Kobyle-Gródek…10098
Korzenna…12368
Krynica–Wieś…3254
Łabowa…4795
Łącko…12693
Łososina Dolna…7522
Muszyna…6493
Nawojowa…7149
Nowy Sącz…14532
Piwniczna…6953
Podegrodzie…8174
Stary Sącz…8139
Tylicz…5810

Nowy Targ

104483

131094

---------- miasta1697028202
Nowy Targ…10406
Zakopane…17796
---------- gminy87513102892
Bukowina…4924
Chochołów…4231
Ciche…5680
Czarny Dunajec…3308
Czorsztyn…4496
Jabłonka…12832
Kościelisko…1766
Kościelisko…4075
Ludźmierz…5405
Łapsze Niżne…5382
Łopuszna…5655
Ochotnica…7056
Odrowąż…4565
Poronin…8272
Raba Wyżna…7551
Rabka…4852
Szaflary…7323
Szczawnica Wyżna…5519

Ropczyce

101658

110714

---------- miasta1532918471
Ropczyce…3382
Dębica…9276
Pilzno…3671
Sędziszów…2142
---------- gminy8632992243
Borek Wielki…7034
Czarna ad Tarnów…9952
Dębica…8547
Olchowa…8785
Paszczyna…6259
Pilzno…10761
Ropczyce…10313
Sędziszów…8775
Straszęcin…10332
Wielopole Skrzyńskie…11485

Tarnów

118821

142453

---------- miasta3779047985
Tarnów…45235
Tuchów…2750
---------- gminy8103194468
Ciężkowice…11352
Gromnik…8970
Gumniska…18410
Klikowa…6111
Lisia Góra…11921
Mościce…2887
Pleśna…8487
Ryglice…10842
Tuchów…10087
Wierzchosławice…5401

Wadowice

128130

144613

---------- miasta1794622504
Wadowice…8400
Andrychów…5698
Kalwarja Zebrzydowska…2116
Maków Podhalański…4111
Zator…2179
---------- gminy110184122109
Andrychów…13533
Brzeźnica…9159
Kalwarja…17087
Maków…8645
Mucharz…6603
Spytkowice…8661
Stryszów…7821
Wadowice…14907
Wieprz…10011
Zator…8529
Zawoja…6243
Zembrzyce…10910

Żywiec

109847

130277

---------- miasta1092512575
Żywiec…6571
Sucha…6004
---------- gminy98922117702
Cięcina…10519
Gilowice…8221
Jeleśnia…12926
Łodygowice…8567
Milówka…12960
Rajcza…15641
Sporysz…13541
Stryszawa…13307
Ślemień…7300
Zabłocie…14720

Lwowskie

2788251

3127382

Bóbrka

83281

96466

---------- miasta890413087
Bóbrka…5441
Chodorów…7646
---------- gminy7437783379
Bortniki…7684
Bóbrka…6912
Brzozdowce…9150
Chlebowice Wielkie…7221
Chodorów…7271
Ostrów…8522
Podhorodyszcze…11444
Sokołówka…7608
Stare Sioło…5339
Strzeliska Nowe…12228

Brzozów

79107

82999

---------- miasta41604242
Brzozów…4242
---------- gminy7494778757
Domaradz…14538
Dydnia…10978
Dynów…15621
Grabownica Starzeńska…8678
Haczów…8589
Nozdrzec…12022
Przysietnica…8331

Dobromil

83370

93200

---------- miasta88769395
Dobromil…5531
Chyrów…3864
---------- gminy7449483805
Bąkowice…5159
Bircza…17119
Dobromil…10690
Krościenko…5927
Kuźmina…5065
Nowe Miasto…9823
Nowosiółki Dydyńskie…4202
Rybotycze…7071
Starzawa…5977
Wojtkowa…6123
Żohatyn…6649

Drohobycz

165391

194485

---------- miasta6249774305
Drohobycz…32622
Borysław…41683
---------- gminy102894120180
Dereżyce…8717
Dobrowlany…15270
Horucko…8067
Kropiwnik Nowy…10149
Lisznia…11691
Medenice…10797
Neudorf…8383
Podbuż…14392
Rychcice…8360
Schodnica…3812
Stebnik…17551
Truskawiec…2991

Gródek Jagielloński

73396

84814

---------- miasta1283715539
Gródek Jagielloński…12942
Janów…2597
---------- gminy6055969275
Białogóra…11060
Domażyr…7815
Lubień Wielki…15501
Łozina…5106
Mszana…6516
Rodatycze…11251
Stawczany…4621
Wiszenka…7405

Jarosław

137812

148131

---------- miasta2386726493
Jarosław…22330
Radymno…2213
Sieniawa…1950
---------- gminy113945121638
Adamówka…10994
Chłopice…9163
Jarosław…10967
Laszki…13830
Munina…11824
Pruchnik Miasto…17764
Radawa…8261
Radymno…16136
Roźwienica…7766
Sieniawa…8093
Wiązownica…6840

Jaworów

78246

86467

---------- miasta1041312396
Jaworów…10690
Krakowiec…1706
---------- gminy6783374071
Bruchnal…8021
Gnojnice…7951
Nahaczów…9799
Ożomla Mała…8268
Szkło…10651
Szutowa…9180
Wielkie Oczy…9600
Wierzbiany…10601

Kolbuszowa

67301

69060

---------- miasta64156749
Kolbuszowa…3112
Sokołów…3637
---------- gminy6088662311
Cmolas…8369
Dzikowiec…7265
Kolbuszowa Dolna…8362
Kolbuszowa Górna…10310
Majdan…8951
Raniżów…9247
Sokołów…9807

Krosno

102127

113296

---------- miasta1253614282
Krosno…12125
Dukla…2157
---------- gminy8959199014
Chorkówka…9751
Frysztak…11683
Iwonicz…6007
Jedlicze…12388
Korczyna…14655
Miejsce Piastowe…11101
Nadole…9525
Odrzykoń…7658
Polany…3568
Tylawa…3839
Wiśniowa…8839

Lesko

92576

111462

---------- miasta71127907
Lesko…3943
Ustrzyki Dolne…3964
---------- gminy85464103555
Baligród…5697
Cisna…6497
Czarna…5215
Hoczew…7640
Lesko…6077
Lutowiska…5782
Łobozew…7530
Łukowe…7510
Olszanica…6477
Polana…3783
Ropienka…8530
Stuposiany…5693
Ustrzyki Dolne…8836
Wola Michowa…4928
Wołkowyja…9377
Zatwarnica…3983

Lubaczów

80777

87352

---------- miasta79879243
Lubaczów…6582
Cieszanów…2661
---------- gminy7279078109
Cieszanów…10659
Dzików Stary…17414
Horyniec…6219
Lipsko…8862
Lisie Jamy…14533
Lubaczów…8460
Narol Miasto…2386
Oleszyce…3282
Płazów…6294

m. Lwów

249627

316177

Lwów249627316177

Lwów

120317

142881

---------- miasta74379281
Jaryczów Nowy…2555
Szczerzec…1210
Winniki…5516
---------- gminy112880133600
Biłka Szlachecka…9138
Brzuchowice…15530
Czerkasy…5879
Czyszki…9319
Dawidów…9838
Jaryczów Stary…8735
Krasów…6016
Krzywczyce…4904
Malechów…13414
Nawarja…15181
Ostrów…11833
Prusy…6568
Sokolniki…9059
Zimna Woda…8186

Łańcut

92154

97706

---------- miasta1211913134
Łańcut…7535
Leżajsk…5599
---------- gminy8003584572
Czarna…7434
Giedlarowa…8997
Grodzisko Dolne…10984
Jelna…10069
Kosina…9760
Kuryłówka…7962
Łańcut…16908
Żołynia…12458

Mościska

84076

89262

---------- miasta948110040
Mościska…4770
Sądowa Wisznia…5270
---------- gminy7459579222
Dydiatycze…8803
Hussaków…12398
Małnów…11467
Mościska…14273
Pnikut…12597
Sądowa Wisznia…9853
Twierdza…9831

Nisko

60925

64276

---------- miasta80629391
Nisko…5461
Rudnik…3930
---------- gminy5286354885
Jarocin…6703
Jeżowe…9062
Kamień…9219
Nisko…9651
Rudnik…5209
Stany…7129
Ulanów I…2504
Ulanów II…5408

Przemyśl

146596

162635

---------- miasta4795851379
Przemyśl…51379
---------- gminy98638111256
Dubiecko…13612
Hermanowice…12866
Krzywcza…12624
Kuńkowce…6059
Medyka…4526
Miżyniec…8689
Niżankowice…2014
Olszany…5937
Orzechowce…8573
Popowice…12215
Prałkowce…4985
Stubno…8484
Żurawica…10672

Przeworsk

59052

61415

---------- miasta89409386
Przeworsk…7004
Kańczuga…2382
---------- gminy5011252029
Kańczuga…10704
Manasterz…9136
Markowa…9600
Przeworsk …14813
Tryńcza…7776

Rawa Ruska

106607

121465

---------- miasta1556718374
Rawa Ruska…11146
Niemirów…3016
Uhnów…4212
---------- gminy91040103091
Bełzec…2248
Bruckenthal…10758
Hujcze…8544
Kamionka Wołoska…10549
Lubycza Królewska…10152
Magierów…13079
Potylicz…9966
Siedliska…9212
Tarnoszyn…11693
Wierzbica…6779
Wróblaczyn…10111

Rudki

72987

78923

---------- miasta84719247
Rudki…3649
Komarno…5598
---------- gminy6451669676
Hoszany…13840
Komarno…15946
Koniuszki Siemianowskie…7502
Kupnowice Nowe…8904
Podzwierzyniec…12649
Pohorce…10835

Rzeszów

174700

185115

---------- miasta3835640779
Rzeszów…27499
Błażowa…4631
Głogów…2550
Strzyżów…3060
Tyczyn…3039
---------- gminy136344144336
Błażowa…9432
Czudec…14556
Głogów…8731
Hyżne…14130
Niebylec…12158
Racławówka…15050
Słocina…13019
Strzyżów…11923
Świlcza…14843
Trzebownisko…13951
Tyczyn…16543

Sambor

123682

133925

---------- miasta2373126978
Sambor…22111
Stary Sambor…4867
---------- gminy99951106947
Barańczyce…8243
Biskowice…11851
Błażów…6150
Bylice…10391
Dorożów…8971
Dublany…5249
Felsztyn…7668
Horodyszcze…8345
Kalinów…9662
Sambor…11681
Sąsiadowice…2269
Stara Sól…1152
Stary Sambor…15315

Sanok

102167

113899

---------- miasta1580717879
Sanok…14262
Rymanów…3617
---------- gminy8636096020
Bukowsko…10012
Jaśliska…8794
Komańcza…9328
Mrzygłód…10419
Rymanów…12814
Sanok…20986
Szczawne…6684
Zarszyn…16983

Sokal

98732

109044

---------- miasta1433117035
Sokal…12135
Bełz…4900
---------- gminy8440192009
Bełz…13631
Chorobrów…11375
Korczyn…9129
Krystynopol…14191
Parchacz…6956
Skomorochy…9635
Tartaków Miasto…15799
Waręż Miasto…11293

Tarnobrzeg

71492

73228

---------- miasta966310818
Tarnobrzeg…5692
Baranów…1815
Rozwadów…3311
---------- gminy6182962410
Antoniów…6986
Baranów…7787
Charzewice…9622
Chmielów…6835
Grębów…7199
Tarnobrzeg…8130
Trześń…9470
Zbydniów…6381

Turka

97179

114493

---------- miasta1005610145
Turka…10145
---------- gminy87123104348
Borynia…6565
Jasionka Masiowa…5163
Komarniki…3018
Ławrów…8820
Łomna…11765
Matków…6013
Rozłucz…7307
Sianki…7196
Strzyłki…12855
Tarnawa Niżna…8722
Turka…16095
Wysocko Wyżne…5643
Zawadka…5186

Żółkiew

84574

95206

---------- miasta1454818086
Żółkiew…10348
Kulików…3390
Mosty Wielkie…4348
---------- gminy7002677120
Butyny…7637
Dzibułki…9167
Kłodno Wielkie…11643
Krechów…8614
Mokrotyn…9303
Mosty Wielkie…8494
Nadycze…7187
Turynka…7350
Wola Wysocka…7725

Stanisławowskie

1262328

1476500

Dolina

95607

118256

---------- miasta2104923998
Dolina…9616
Bolechów…10744
Rożniatów…3638
---------- gminy7455894258
Bolechów…8050
Broszniów…10740
Ludwikówka…2642
Perehińsko…9802
Polanica…5363
Rachiń…11318
Rypne…8361
Spas…13894
Wełdzirz…6053
Witwica…6930
Wygoda…11105

Horodenka

81347

92913

---------- miasta1005412303
Horodenka…12303
---------- gminy7129380610
Czernelica…10388
Czerniatyn…11989
Horodenka…10543
Niezwiska…15299
Obertyn…12895
Siemakowce…7416
Tyszkowce…12080

Kałusz

85218

101544

---------- miasta870312131
Kałusz…12131
---------- gminy7651589413
Hołyń…11704
Jasień…3366
Łdziany…13461
Nowica…10748
Podmichale…14155
Tomaszowce…12509
Wierzchnia…11393
Wojniłów…12077

Kołomyja

157600

174479

---------- miasta3769240230
Kołomyja…33391
Peczeniżyn…6839
---------- gminy119908134249
Berezów Średni…10776
Gwoździec Miasto…12144
Jabłonów…9222
Kamionki Wielkie…4385
Kołomyja…14589
Korszów…10269
Kosmacz…4745
Kułaczkowce…8693
Matyjowce…11293
Peczeniżyn…7601
Święty Stanisław…6057
Tłumaczyk…9310
Werbiąż Wyżny…15672
Winograd…9493

Kosów

83647

93782

---------- miasta1238913466
Kosów…8073
Kuty…5393
---------- gminy7125880316
Hryniawa…4623
Jasienów Górny…11295
Kosów Stary…8631
Kuty Stare…12820
Pistyń…11291
Rożnów…12078
Sokołówka…10142
Żabie…9436

Nadwórna

108331

140337

---------- miasta1340219303
Nadwórna…10488
Delatyn…8815
---------- gminy94929121034
Jabłonica…2203
Jaremcze…5539
Łanczyn…11857
Majdan Średni…10837
Mikuliczyn…4570
Osławy Białe…10639
Pniów…11880
Porohy…7031
Przerośl…10342
Rosulna…7743
Sołotwina…14785
Starunia…11308
Worochta…3540
Zielona…8760

Rohatyn

108380

127344

---------- miasta1170515595
Rohatyn…7572
Bołszowce…3697
Bursztyn…4326
---------- gminy96675111749
Bołszowce…10821
Bukaczowce…10187
Bursztyn…9614
Knihynicze…9832
Koniuszki…10130
Konkolniki…9045
Lipica Dolna…9666
Podkamień…11486
Puków…10338
Rohatyn…11571
Żurów…9059

Stanislawów

163490

198120

---------- miasta5869267793
Stanisławów…60256
Bohorodczany…3151
Halicz…4386
---------- gminy104798130327
Bednarów…12837
Błudniki…11943
Bohorodczany Stare…7346
Czerniejów…12725
Delejów…13005
Jezupol…10538
Lachowce…13132
Łysiec…14657
Marjampol Miasto…6769
Pasieczna…13246
Uhorniki…14129

Stryj

129419

152157

---------- miasta3334738225
Stryj…30682
Skole…7543
---------- gminy96072113932
Bratkowce…12385
Daszawa…9564
Grabowiec Stryjski…9044
Koziowa…5025
Lubieńce…9393
Ławoczne…9924
Morszyn…2722
Podhorodce…7932
Sławsko…8719
Sokołów…11267
Synowódzko Wyżne…11883
Tucholka…6059
Uhersko…10015

Śniatyn

72798

78221

---------- miasta1637417456
Śniatyń…10915
Zabłotów…6541
---------- gminy5642460765
Dżurów…8943
Mikulińce…8363
Stecowa…8683
Wołczkowce…7846
Zabłotów…11073
Zadubrowce…8165
Załucze…7692

Tłumacz

102473

115703

---------- miasta1741018870
Tłumacz…6836
Ottynia…4777
Tyśmienica…7257
---------- gminy8506396833
Chocimierz…11639
Markowce…10502
Niżniów…11103
Olesza…10388
Oleszów…8466
Otynja…15195
Roszniów…7807
Tarnowica Polna…11397
Tłumacz…10336

Żydaczów

74018

83644

---------- miasta1437516407
Żydaczów…4534
Mikołajów…3625
Rozdół…4300
Żurawno…3948
---------- gminy5964367237
Mikołajów nad Dniestrem…13853
Młyniska…7911
Rozdół…9311
Ruda…10369
Żórawno…15915
Żydaczów…9878

Tarnopolskie

1435365

1604028

Borszczów

93051

104066

---------- miasta1321115976
Borszczów…6235
Mielnica…4611
Skała…5130
---------- gminy7984088090
Bilcze Złote…4225
Dźwiniaczka…6439
Germakówka…8102
Głęboczek…7142
Gusztyn…7220
Jezierzany…10100
Korolówka…8410
Krzywcze Górne…4126
Kudryńce…5476
Okopy Świętej Trójcy…3192
Szuparka…5158
Turylcze…7112
Uście Biskupie…7090
Wołkowce…4298

Brody

80931

91491

---------- miasta1490017988
Brody…17988
---------- gminy6603173503
Jasionów…11149
Koniuszków…6749
Leszniów…6814
Pieniaki…9469
Podkamień…11657
Ponikowica…11438
Stanisławczyk…4643
Suchowola…11584

Brzeżany

87896

103888

---------- miasta1507617785
Brzeżany…11721
Kozowa…6064
---------- gminy7282086103
Brzeżany…11577
Budyłów…8715
Buszcze…10618
Koniuchy…9629
Kozowa…12912
Kurzany…8655
Narajów Miasto…5218
Płaucza Mała…8064
Potutory…10715

Buczacz

118013

139282

---------- miasta1883423973
Buczacz…11129
Barysz…5606
Monasterzyska…7238
---------- gminy99179115309
Jazłowiec I…2335
Jazłowiec II…8606
Jezierzany…9558
Koropiec…10297
Monasterzyska…10782
Petlikowce Stare…12423
Podzameczek…11916
Potok Złoty I…3563
Potok Złoty II…13244
Trybuchowce…8144
Uście Zielone…15230
Zubrzec…9211

Czortków

72330

84088

---------- miasta1408519215
Czortków…19215
---------- gminy5824564873
Biała…8117
Białobożnica…6970
Dżuryn…3935
Jagielnica I…2795
Jagielnica II…5777
Kolędziany…11363
Kosów…6387
Pauszówka…6642
Świdowa…3885
Ułaszkowce…9002

Kamionka Strumiłowa

74598

82285

---------- miasta1364515866
Kamionka Strumiłowa…8856
Busk…7010
---------- gminy6095366419
Busk…8489
Dobrotwór…8002
Dziedziłów…5632
Grabowa…6937
Kamionka Strumiłowa…14766
Milatyn Nowy…8721
Nieznanów…4701
Żelechów Wielki…9171

Kopyczyńce

82985

88676

---------- miasta1706618331
Kopyczyńce…8732
Chorostków…6924
Husiatyn…2675
---------- gminy6591970345
Chorostków…9551
Czarnokońce Wielkie…7900
Horodnica…6923
Husiatyn…8072
Kopyczyńce…11419
Probużna…3903
Sidorów…7683
Suchostaw…5105
Wasylkowce…9789

Podhajce

80302

95955

---------- miasta48145743
Podhajce…5743
---------- gminy7548890212
Białokrynica…2809
Hołhocze…9724
Horożanka…7895
Litwinów…12355
Nowosiółka…5620
Siemikowce…11103
Siółko…6857
Staremiasto…5765
Toustobaby…2486
Wiśniowczyk…8084
Zawałów…8292
Złotniki…9222

Przemyślany

79599

89955

---------- miasta85619782
Przemyślany…5391
Gliniany…4391
---------- gminy7103880173
Dobrzanica…7705
Dunajów…11792
Gliniany…8901
Janczyn…9674
Kurowice…5716
Pohorylce…7602
Przemyślany…15446
Swirz…6778
Zadwórze…6559

Radziechów

64561

69407

---------- miasta81388867
Radziechów…5440
Łopatyn…3427
---------- gminy5642360540
Chołojów…10282
Laszków…6254
Ohladów…5723
Radziechów…5478
Sieńków…3862
Stojanów…5645
Szczurowice…7446
Toporów…8731
Witków Nowy…7119

Skałat

81779

89539

---------- miasta1386215962
Skałat…7223
Grzymałów…4794
Podwołoczyska…3945
---------- gminy6791773577
Bogdanówka…5058
Grzymałów…7140
Kaczanówka…7887
Kołodziejówka…7561
Krasne…7515
Ostapie…9377
Podwołoczyska…7728
Skałat Stary…7450
Touste…6126
Turówka…7735

Tarnopol

131234

142480

---------- miasta3522038967
Tarnopol…35831
Mikulińce…3136
---------- gminy96014103513
Baworów…11179
Berezowica Wielka…6725
Borki Wielkie…11790
Cebrów…5073
Chodaczków Wielki…3022
Hłuboczek Wielki…6960
Ihrowica…8064
Jankowce…6107
Janówka…8446
Jastrzębowo…6792
Kozłów I…4607
Kozłów II…4806
Łozowa…4695
Mikulińce…9816
Nastasów…5431

Trembowla

80542

84466

---------- miasta1156312638
Trembowla…7840
Budzanów…4798
---------- gminy6897971828
Darachów…9419
Iławcze…8023
Janów…6535
Łoszniów…7579
Mogielnica…12132
Mszaniec…7482
Strusów…9476
Trembowla…11182

Zaleszczyki

64290

71993

---------- miasta77299032
Zaleszczyki…5542
Tłuste Miasto…3490
---------- gminy5656162961
Drohiczówka…6639
Kasperowce…9865
Koszyłowce…7331
Sińków…7116
Tłuste Wieś…7923
Uhryńkowce…8230
Uścieczko…8112
Zaleszczyki…7745

Zbaraż

65390

65871

---------- miasta77287673
Zbaraż…7673
---------- gminy5766258198
Czernichowce…5654
Dobrowody…7718
Kapuścińce…4107
Koszlaki…9219
Łubianki Wyższe…6928
Maksymówka…6605
Nowe Sioło…8631
Skoryki…5263
Załuże…4073

Zborów

69813

81611

---------- miasta1202515377
Zborów…5182
Pomorzany…4304
Załoźce…5891
---------- gminy5778866234
Bogdanówka…6784
Hukałowce…8384
Jezierna…6026
Olejów…10244
Pomorzany…6918
Załoźce…11938
Zborów…15940

Złoczów

108051

118975

---------- miasta1792720201
Złoczów…13265
Olesko…3824
Sassów…3112
---------- gminy9012498774
Białykamień…8361
Folwarki…9385
Gołogóry…10224
Kołtów…4774
Krasne…13458
Ożydów…9075
Płuhów…7642
Podhorce…4704
Remizowce…11183
Skwarzawa…5568
Sokołówka…5546
Złoczów…8854

Źródło: Skorowidz gmin Rzeczypospolitej Polskiej. Ludność i budynki: na podstawie tymczasowych wyników drugiego powszechnego spisu ludności z dn. 9.XII 1931 r. oraz powierzchnia ogólna i użytki rolne. Statystyka Polski. Wydawana przez Główny urząd statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej. Serja B. Zeszyty 8-a, 8-b (1933), 8-d (1934)
© Tim Bespyatov, 2008-2026 | About the project | How you can help / Donate to the project | Return to the main page Blogs: