Megye / KistérségÖsszesenMagyarCigány, Romani, BeásNémetSzlovákHorvátRománUkránSzerbGörögLengyelSzlovén, VendKínaiArabBolgárRuszinModern héber, zsidóÖrményAfrikai
TotalHungarianGipsy, Romani, BeaGermanSlovakianCroatianRomanianUkrainianSerbianGreekPolishSlovenianChineseArabicBulgarianRutheneHebrew, JewishArmenianAfrican

Magyarország

10198315

9627057

205720

120344

39266

25730

14781

7393

7350

6619

5144

4832

2915

2367

2316

2079

1691

1165

321

Budapest

1777921

1631043

14019

18097

4929

1525

2637

2055

1851

3410

2044

643

2289

1312

1207

735

1199

655

192

Budapest17779211631043140191809749291525263720551851341020446432289131212077351199655192

Bács-Kiskun

546517

519794

6763

7781

1663

3215

350

347

795

115

150

117

50

30

49

78

22

21

7

Bácsalmási1857817660152384840123956152--11-11
Bajai7690672563532329682141658474111629163486351
Jánoshalmai17885167864354971331353129-11---
Kalocsai5765654867134121971901242302983151514-3714144
Kecskeméti16745015951010525982158011712998564613221420411481
Kiskőrösi5895656149570902539942332369264-11-1-
Kiskunfélegyházai52042499952149744617271751211-33432-
Kiskunhalasi474884498512501641594232279361718105761--
Kiskunmajsai1726116402714402641294191---1---
Kunszentmiklósi32295308775035439321624567142113---

Baranya

407448

375611

10623

22720

150

7294

341

218

703

220

237

123

63

85

86

47

23

35

9

Komlói419133895510281165157351142113179223222-
Mohácsi5336449555152510641181605451818013242034422101
Pécsi207442191753302664271013146171142382178152725576593117188
Pécsváradi11126975016024964246312164--1--4-
Sásdi15583148671071668218824162--311--
Sellyei135791187383569-16431586495--33---
Siklósi36321333191874104466392720898169314611-
Szigetvári28120255391104210414618119272-292---

Békés

397791

377243

5578

2205

10259

70

5325

229

582

127

89

262

29

82

46

41

12

25

18

Békéscsabai16919215980819021560562551284212119093501722363262391918
Mezőkovácsházai48156457555973243985543293625514-911---
Orosházai638746057150115520166753016131540441153--
Sarkadi262892494212412723-18047323211-5-4-
Szarvasi42195400834979821763431911111432-186-2-
Szeghalomi4808546084840412151823-32214-1---

Borsod-Abaúj-Zemplén

744404

718911

46635

2198

2250

41

271

423

45

296

312

131

14

103

93

311

29

15

13

Edelényi3658435716655337341322-1499-1376---
Encsi35163345545589356527241214-1361--
Kazincbarcikai6523162977182175104-2537-182910112201-1
Mezőkövesdi465144532816749835372436114--15-2-
Miskolci2827542715041098358611942412213829227158571373735119106
Ózdi7572072352676178102219301121114-92161-6
Sárospataki2793127388167749858-4181373-3-1713--
Sátoraljaújhelyi43953426383683191570226525101916--1251--
Szerencsi63920622273665503413183418115-2-522-
Szikszói2008119526266299-712--14--311--
Tiszaújvárosi4655344701156788384333249155-115-1-

Csongrád

433344

407251

3149

1502

819

262

891

260

1177

215

166

76

77

141

73

59

47

32

10

Csongrádi2522523810125459-31135262--4----
Hódmezővásárhelyi60669570084401355014372940202081216715-
Kisteleki1946718240340173225912141-4-----
Makói502094769157913630523871572981411721-1
Mórahalomi17603166441820231161631--------
Szegedi2143212007521442108441923037515410141611184675125434844269
Szentesi45850431062056531112534181995-93211-

Fejér

434317

408781

4317

5103

278

157

350

301

156

477

220

76

51

61

39

62

31

37

5

Bicskei369173425250913181311282419177182052151
Dunaújvárosi112086103644135863560641138570359861972091510132
Enyingi244092265727842121512--24-1-3---
Gárdonyi3661134684285215241523261212131482527-1
Móri2837926449151162659348726644-32-2-
Sárbogárdi301992892177566547183272--181--
Székesfehérvári165716158174961120111658116129508199322418163012171

Győr-Moson-Sopron

434706

415611

1669

5519

195

3481

253

190

79

122

164

123

28

42

25

34

19

17

8

Csornai3644535381165619231516125311112--
Győri175076167684763113392336988338678729202113199113
Kapuvári256172459910859-20531192----1-2
Mosonmagyaróvári72525695531151289441016573515819495731021-
Soproni9378088250379289341206265402244383911264553
Téti31263301441398492413132-61112----

Hajdú-Bihar

552998

527291

11742

902

129

36

977

321

47

154

169

51

36

101

83

58

42

40

12

Balmazújvárosi30256284611031272-1061191-3--11-
Berettyóújfalui660876319222135642638147992253111--
Debreceni29654128119754636129731268230371231173924887538393210
Hajdúböszörményi595115714865145611840-123545-3-31
Hajdúszoboszlói3371932950109981112015272416-5313-
Polgári1480514171652325-53--1----1---
Püspökladányi5207950172162332411813-263---2-11

Heves

325727

312521

12629

658

720

24

244

171

30

85

106

34

5

21

17

42

13

9

1

Egri95596927502436280230913454114055141691672-
Füzesabonyi37722360521927443922718337214-42--
Gyöngyösi76528732282273194335537381225241139415-4-
Hatvani5642253740917703482432414116-233121
Hevesi368173463632845071-1518-28---1311-
Pétervásárai226422211517922011-711-111---12--

Jász-Nagykun-Szolnok

415917

394635

12305

631

135

30

225

221

42

104

83

47

29

31

35

46

19

8

1

Jászberényi887758483238511032233448510151154-422-
Karcagi7679972032266478143263023553511231-
Kunszentmártoni4052038043762388232222212-14--1-
Szolnoki122129116020173428164191027527714818172019311341
Tiszafüredi407543915915728412-2218-9832117---
Törökszentmiklósi469404454917224715392869682--21--

Komárom-Esztergom

316590

297964

2670

9336

5100

76

284

203

79

181

200

133

26

47

58

50

22

29

5

Dorogi40408378572572764290044323918154227156214-
Esztergomi555945224596410726941157329315715542011421
Kisbéri21412205014758192910361314111--
Komáromi413464026114911653111737981691135211
Oroszlányi282202635640063320410661011113318-115231
Tatabányai89826832296863368673297760269863407271315862
Tatai39784375151671325557915311291561035733-

Nógrád

220261

211517

9950

1200

3485

17

115

123

13

38

59

74

15

17

21

22

18

7

-

Balassagyarmati434244205113341055991213285656347332-
Bátonyterenyei2754026806184344417-1113225163213---
Pásztói340583315720216981321916141117-52621-
Rétsági25929251486228211470-2010351723411-11-
Salgótarjáni6883364961282912816034043214197359373-
Szécsényi204771939413013326-1213-7252-175--

Pest

1083877

1013153

12465

18041

8331

721

1165

827

1306

615

586

379

79

144

322

230

128

111

23

Aszódi384283667311483569122615-4118-23812-
Budaörsi12590911712372615565949023810716914793392950324617263
Ceglédi120650113893111461422438512217233724-611811-
Dabasi4204240496108511911006927461538364-110110-
Dunakeszi61788570454032742878744027374318410912551
Gödöllői1163021091071976455479439891317061341322273622139
Gyáli9766090929703105061623985015612920-41117441
Monori40233386676981222935512313111320441021--
Nagykátai781427437810111419756342871616-762612
Pilisvörösvári858567905140767974794084883082793848202331251
Ráckevei11821910820913442767279400837645081582171915216982
Szentendrei69609639315811836287783126585066288605533312113-
Szobi136321267922933792228592134-1-1221
Váci75407709721040545917884641625374196718713

Somogy

335237

317957

10360

2112

74

1504

191

160

104

82

124

72

13

33

38

41

7

31

7

Barcsi268242541515442477833816325543-111-2-
Csurgói1895718285798355421346143--1----
Fonyódi27493263812552579549932113-11811-
Kaposvári12465311757733097441930075653650642372313215223
Lengyeltóti119751128950952551171-22-------
Marcali323303047319051452841914135331131--2
Nagyatádi285712707313081082109171727519-361--2
Siófoki4788845736540409227125266112915252915-
Tabi165461572819211536142511---1--1-

Szabolcs-Szatmár-Bereg

582256

560976

26628

1049

336

16

237

726

23

65

67

62

43

26

43

72

12

30

3

Baktalórántházai2451723748101045-428-3-----3---
Csengeri145041415978356-147---2------1
Fehérgyarmati393473817522272824-1483-11---332--
Kisvárdai69685670923354344711611214591--1134-
Mátészalkai6767565061497159623-456921088613811-
Nagykállói32526312257121510-437--12-12----
Nyírbátori452074315540543016226251115--46---
Nyíregyházai2219272139284364303177139626518434629362227376252
Tiszavasvári290022781120651514-123113-3-132---
Vásárosnaményi378663662230881914-669--54-112---

Tolna

249683

239631

5440

11552

143

170

253

144

164

98

77

64

22

24

22

15

11

23

3

Bonyhádi30566293625113669202535211369522361-1
Dombóvári35487343338197618273620101559152124-
Paksi50117480171050153831166129242823175-34341
Szekszárdi90325866341789344762889353105383125121683591
Tamási431884128512712137221428211211982161-6-

Vas

268123

257080

1577

2387

64

3124

155

106

48

55

56

2215

25

20

11

28

9

10

2

Celldömölki267822609729369-171083151333-2-11
Csepregi11525111726889387115-1312-------
Körmendi2253521242896723594--2231-3--1-
Kőszegi17933170011446448921565651121-831-
Őriszentpéteri739971936725-1--2--24---4---
Sárvári36910357382231393421414621214-24--1-
Szentgotthárdi153961470815630724252953111985--1--4-
Szombathelyi114335109081537118725200362582839251261913314621
Vasvári153081484813040322561537-1-----

Veszprém

373794

356394

2423

6102

156

131

367

251

67

110

167

71

8

31

25

86

18

22

2

Ajkai59545564265371600211116128-2166-4313-2-
Balatonalmádi247762368187269910179811309113104--
Balatonfüredi21586204817439912142022611104-1-222-
Pápai633366115159876515873285151810-1138-2-
Sümegi16336157111524313243162---1---
Tapolcai3735636271345239519141858127--21---
Várpalotai3806735457292153941948511254111751-
Veszprémi86182817662962169575753783350492661113416152
Zirci2661025450424652758162113-2-31--

Zala

297404

283693

4778

1249

50

3836

150

117

39

50

68

79

13

16

23

22

10

8

-

Keszthelyi475614534348441116543019971193745-3-
Lenti234022247130752414255128-----1-
Letenyei1895917729607232262522102491-11--1-
Nagykanizsai832357931216103651399122251213520923941-
Zalaegerszegi105560101088135733813123534491926391415852-
Zalaszentgróti186871775041360229211426152-2--1--

Note: 1) In Hungary one person can represent more than one ethnicity.
© Tim Bespyatov, 2008-2016