ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt
TotalHungarianDomestic minoritiesRomaniGermanRomanianSlovakianCroatianSerbianUkrainianPolishBulgarianGreekRuthenianArmenianSlovenianOtherNot stated

Magyarország

9937628

8504492

638506

315583

185696

35641

35208

26774

10038

7396

7001

6272

4642

3882

3571

2820

121539

1399713

Budapest

1729040

1429697

76210

20151

28818

8480

3257

2186

2552

2128

2758

2271

2311

789

1530

271

56676

286612

Budapest

1729040

1429697

76210

20151

28818

8480

3257

2186

2552

2128

2758

2271

2311

789

1530

271

56676

286612

01. kerület2415820017114542678857534311558523020371312823956
02. kerület8774471648402725923072541721481791051791461214516721478314914
03. kerület12647810621248067082240485266131199174241171139408814328219821
04. kerület982848416134951226957412157861051251731199249545215313888
05. kerület25210182011403238584150565888376034522352716136439
06. kerület3831928264194844370520910261986010153622763625509137
07. kerület560934336534211140924428134103268101959399377610271211808
08. kerület762505875055273050998622161771461201107912343588338216418
09. kerület615534966236711296108337614211812010711299191255616275811200
10. kerület809786498639651703786632140105751021228014944869337714524
11. kerület143165121820545643528305283312032511712361541694115530499820665
12. kerület57709493422833130180812512210111275104798724961227677825
13. kerület11905794128532814421764663324199223172169145145739920450324058
14. kerület1270101060595144114318955572052412251821521902555611319432520270
15. kerület796456773927881063666440109516199105798515499184511533
16. kerület71180605322283285937312198615879125947941376206010252
17. kerület843817165625504031145361138844967134566748397163412435
18. kerület984998296741791108179543899925985184125151446420188515140
19. kerület59055495352273822684262874959527661692839814339162
20. kerület643585396430421283900421625338796678292733895910240
21. kerület7505563026311311851029335685558597516854232810110011891
22. kerület5370445859223837311602748961414968604812331110537711
23. kerület211551780415753749431112015913135615482223325
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Bács-Kiskun megye

520331

453789

32434

11327

12341

1797

2018

3502

943

216

145

231

63

55

137

28

3404

64927

Bácsalmási járás

20094

17512

2009

291

1062

17

8

568

75

3

4

4

3

3

3

44

2551

Bácsalmás67535769515129207615821-----14976
Bácsbokod2676233844418315-10063-7334
Bácsborsód11831113711552----------70
Bácsszőlős3463281438---------416
Csikéria866773201911065--------85
Katymár20531754351509818318-----5296
Kunbaja15521389281426359-------6160
Madaras29362500894522-810--3--4434
Mátételke468428208-5-------39
Tataháza1261112023174--------4141

Bajai járás

66501

56380

6914

1092

3685

120

46

1632

361

33

23

34

14

10

409

9907

Baja362673022930364191566743476419111122589-2995968
Bácsszentgyörgy15615383--3---------3
Bátmonostor15541318913330--218------8236
Csátalja14311210155913237------7198
Csávoly1854162418796735965------3229
Dávod19631613742829--129------337
Dunafalva8868201302593--11-------63
Érsekcsanád279623972325713672234-----18394
Érsekhalma6395952418--------44
Felsőszentiván185015481254135444-----4301
Gara233418594784921021618----7457
Hercegszántó2092173845516407-32584-------13296
Nagybaracska2263206016312122-416-------7195
Nemesnádudvar188316338077825-3413-----12241
Sükösd36973318281187553-1586-5--11379
Szeremle142113151167526-75------3106
Vaskút341529505521944110-824------13460
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Jánoshalmai járás

17341

15160

988

767

128

37

6

13

18

5

7

9

-

-

4

-

45

2170

Jánoshalma90087768627532686-4123---281233
Mélykút52004597273211211855633---6602
Borota13961155325176--------4240
Kéleshalom417407935----------10
Rém132012334716176--3---685

Kalocsai járás

52497

44689

6060

1801

2951

95

120

1005

50

12

11

8

6

30

295

7716

Hajós310426091536611458411------15480
Kalocsa171421460012226663092318171105524-1322498
Solt701959724693765841556----371040
Bátya2094184738410012102566------5244
Drágszél3113061695---------5
Dunapataj3172285115093476-----3---21317
Dunaszentbenedek86673935256--------8127
Dunatetétlen53246485----------68
Dusnok293425936414050-54011-----16341
Fajsz170913296329184-64-----4380
Foktő15861420482495-7-----4165
Géderlak101583527215--------180
Harta3936330198514282312543-----18627
Homokmégy1366102421117---------3342
Miske17111327237499413733----10383
Ordas447429108----------18
Öregcsertő807680251464---------3125
Szakmár12051059734425-------7140
Újsolt1581454-----------13
Újtelek3572556-4----------3102
Uszód1026904100879---3------5121
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kecskeméti járás

155481

134683

4910

1734

1748

701

105

141

198

85

49

101

38

18

57

13

1505

20089

Kecskemét111411944293627121614413349513016772448834164413126116402
Kerekegyháza62845670155323965-11---3-35606
Lajosmizse11050101246314038312635-5-3-66872
Ágasegyháza18931843592129-5----1244
Ballószög326028374992214-------24413
Felsőlajos8888191245--------569
Fülöpháza8347461613--------1581
Fülöpjakab1147106914-12----------1269
Helvécia44514008122232955434----26437
Jakabszállás2591250647191412--------378
Kunbaracs61359310-64----------318
Kunszállás1665153214-11--------12126
Ladánybene1620138522483----3---5233
Nyárlőrinc230020641813--------3232
Orgovány3318307989221746--3------16235
Városföld2156197925153------7174

Kiskőrösi járás

54625

49828

4576

1434

1524

370

1152

26

39

15

6

14

3

3

11

4

209

4713

Izsák56505329123831417----4-8319
Kecel871180977665009315034133--35594
Kiskőrös142361279117964021956011041113934761435
Soltvadkert73096539437242115597310-6----27760
Akasztó3354301357261458----13338
Bócsa174714994091912----------15232
Császártöltés2371212510281009104-------3237
Csengőd2052191010990754------3141
Fülöpszállás2172208847375--------383
Imrehegy71560724-519----------10106
Kaskantyú9979253313593-------471
Páhi121711611383----------455
Soltszentimre12691178225104-------91
Tabdi1070100635117106--------62
Tázlár175515604621204--------6189
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kiskunfélegyházi járás

37455

32326

712

293

219

120

11

11

27

7

7

12

4

4

-

195

5064

Kiskunfélegyháza30172256525992611729581123661144-1634485
Bugac27082567375256--------9132
Bugacpusztaháza2602583------------
Gátér968873-------------95
Pálmonostora1849156258261417---------10274
Petőfiszállás1498141414-5-----1178

Kiskunhalasi járás

43849

38161

2601

1774

479

73

10

90

122

25

24

13

4

5

5

3

270

5496

Kiskunhalas28285245592122156537834835572117113432043559
Tompa42673737185601820-4742----14523
Balotaszállás14731404715894----------568
Harkakötöny88765016-7--6-----237
Kelebia258323714391110-12------10209
Kisszállás248021887955153-5-------7287
Kunfehértó21561756611633-63---21398
Pirtó9468131411-----------133
Zsana77268310-7---------882
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kiskunmajsai járás

18908

17271

1168

829

213

85

19

10

5

-

117

1469

Kiskunmajsa1122910298923731117461094--74828
Csólyospálos1681153640-1522--3-------8124
Jászszentlászló24482194373245--4------9250
Kömpöc70562721109----------473
Móricgát45742718-17----------618
Szank2388218912985319-------16176

Kunszentmiklósi járás

29998

26822

1741

883

146

83

555

12

15

12

8

29

6

4

154

3157

Dunavecse3881359616791282955--3-37282
Kunszentmiklós8561755946040041113-3---53996
Szabadszállás6093537919915720833---22713
Apostag20561794391874-----4262
Dunaegyháza1461132461254128538-3----9137
Kunadacs14991406264166-------386
Kunpeszér6806257-4--------955
Szalkszentmárton287726341249499-353----10241
Tass2890250510765124--22---7385

Tiszakécskei járás

23582

20957

755

429

186

96

4

19

9

4

10

161

2595

Tiszakécske114309969261128862684-4-911445
Lakitelek4449397871113511-7----3-41467
Szentkirály19111800653948-----10106
Tiszaalpár48984459337283448-3--17435
Tiszaug894751214123--------142
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Baranya megye

386441

328370

52377

17585

25777

600

182

7185

794

101

213

204

149

80

94

34

4360

55349

Bólyi járás

11956

10541

3996

708

2918

17

10

360

12

3

-

-

4

64

1329

Bóly3957326093810892530---3-17678
Babarc75066533647269414------376
Belvárdgyula41240893778-6-------4
Borjád38536796-92--4--------518
Hásságy272258129-124--4------10
Kisbudmér1161071154----------7
Liptód2111991156107-3--------4
Máriakéménd4834591143477--3--------23
Monyoród1541004023-13---------51
Nagybudmér19317648838---------15
Olasz6285492429182--553-------878
Pócsa18517664356---------7
Szajk847718364831539-------7127
Szederkény184016966748586--86------9140
Töttös60251298488--5------373
Versend92189163448757-96--------618
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hegyháti járás

12744

11500

2480

1518

923

20

11

5

-

-

-

70

1195

Mágocs238821485382143149---------5229
Sásd32372801428197220-6-----16431
Ág17713447407-----------842
Alsómocsolád31130230722----------8
Bakóca2712623230-----------7
Baranyajenő44242718817811----------15
Baranyaszentgyörgy14412120154----------21
Felsőegerszeg13713198------------6
Gerényes24824589863-----------4-
Gödre91776018477105---------4153
Kisbeszterce848444--------------
Kishajmás2081812322------------27
Kisvaszar337331181180-----------35
Mekényes285203316223----------478
Meződ13412715104----------7
Mindszentgodisa83677517612252---------659
Nagyhajmás340327845429----------12
Palé939265------------
Szágy145140844044-----------4
Tarrós133119954-----------12
Tékes23922857524-----------11
Tormás2982981196652------------
Varga102782322------------24
Vásárosdombó11071060987520--------47
Vázsnok13112653-----------5
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Komlói járás

35489

29557

3513

1728

1555

66

19

77

28

9

13

15

20

5

240

5869

Komló243942010520001144673331667259914195-1634273
Bikal76364398-98-----------117
Bodolyabér23520474714-----------826
Egyházaskozár805718111-9614---------83
Hegyhátmaróc1471432423-----------5-
Kárász323309412714-----------12
Köblény218217251213------------
Liget416304676233----------111
Magyaregregy7476401075744-4--------7100
Magyarhertelend6405491016437-----------1384
Magyarszék10809361434596--------18144
Mánfa8236741036728-4-----6147
Máza121810122166614211---------206
Mecsekpölöske38836825817------------20
Oroszló2912801889----------310
Szalatnak322196902267-----------123
Szárász3636--------------
Szászvár2382201224763180--------7365
Tófű126951459-----------28
Vékény13511686------------19
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mohácsi járás

35164

30121

8475

1342

6080

33

18

905

185

5

6

8

4

4

160

4910

Mohács1780815002302853717231797008743-3962767
Bár5664801356126--------86
Bezedek23222075568--3-------12
Dunaszekcső20101725390822896466----11282
Erdősmárok9171221011-----------17
Feked199184124-123----------4
Görcsönydoboka377348217-211--------27
Himesháza1033916530522--5------4111
Homorúd64858745719-153-------557
Ivándárda23019332-31-----------36
Kisnyárád1791591082683------------20
Kölked103997930722167-183------360
Lánycsók24702056564834233-4810--4--14410
Lippó4874771431593--340-------9
Majs96282219119136-2614-------138
Maráza17916162850--4---------15
Nagynyárád76663936915320--34--------7112
Palotabozsok93182933616314-5-------101
Sárok119115541736---3--------
Sátorhely64056131-26--5--------479
Somberek14321169592580--512-------247
Szebény358310501332-4--------46
Székelyszabar5924771744161--8--------112
Szűr277264133132------------12
Udvar1411408278--5---------
Véménd139812376812534264-------3147
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pécsi járás

189036

159194

17058

4408

8258

312

104

3272

359

66

161

135

116

69

60

19

3228

28376

Pécs156049131120126303145656525895192230658124122106615414293523651
Kozármisleny5998520156468356151119-5--57783
Abaliget5985021208629---3-----2389
Aranyosgadány3552641053638-30--------83
Áta1931691844--9-------24
Bakonya33531863517--3-------313
Berkesd85673619511377------116
Birján520452131-494-78--------68
Bogád10711008571730-7-3-----63
Bosta13813247463-----------5
Cserkút5854962213-----489
Egerág998927621536--7-------4570
Ellend2061771814----------28
Görcsöny15651371742737-10--------3193
Gyód68762985867--10--------958
Hosszúhetény34992778306921895364-4--41710
Husztót6643------------320
Keszü12739981666774-4434-----10268
Kisherend18717954----------8
Kökény620539162323-133-4-----380
Kovácsszénája7749844-----------24
Kővágószőlős1309110317916211--3--3----8202
Kővágótöttös337314957415-4-------1123
Lothárd2391753957-26--------662
Magyarsarlós28715536-16--21---------132
Nagykozár197516722285129--90---3---15302
Ócsárd4093392923--3--------70
Orfű9777706316354-4---4--18198
Pécsudvard731635166-26-12815------486
Pellérd23492003138265710-363-7----19339
Pereked176155925142-----------21
Pogány1197107832215181-12443-----20104
Regenye1541414140------------13
Romonya46440742-3236-------57
Szalánta119498345186233-3365--4--14148
Szemely436407103413--854------22
Szilágy2692521025645----------17
Szilvás15414018124--3---------14
Szőke1432453-----------119
Szőkéd3603536941--26--------4
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pécsváradi járás

11931

10134

3044

234

2646

9

5

139

12

6

5

-

-

56

1717

Pécsvárad4047332874979636-201053----21708
Apátvarasd12410065-----------23
Erdősmecske388376130126---------5
Erzsébet267240562431-----------27
Fazekasboda20416747640----------36
Geresdlak8436903485338-4--------3142
Hidas21551792248801633-------3361
Kátoly3172921521036107--------24
Kékesd1711641759--3---------7
Lovászhetény2672442725----------23
Martonfa20219854-----------54
Mecseknádasd153613437773771---------12181
Nagypall403316991288-----------85
Óbánya1155957-57-----------330
Ófalu328311274-274------------11
Szellő12812596-----------3
Zengővárkony43638943437--------47
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Sellyei járás

14192

12573

3808

2283

112

23

3

1381

6

3

6

5

-

-

31

1215

Sellye278324043468933217---6371
Adorjás181181132131-------------
Baksa770599784827---------170
Baranyahídvég1881866868-------------
Besence1131132222--------------
Bogádmindszent418399171164--4-------18
Bogdása2762107667--8---------66
Csányoszró67962097805-8------458
Drávafok4853942611307--1213-------9
Drávaiványi189164132131-----------25
Drávakeresztúr102985817--41--------3
Drávasztára403342210133--194---------52
Felsőszentmárton95152372273--714-------139
Gilvánfa380380215214-------------
Hegyszentmárton4144051251069-8-------7
Hirics237232109108------------5
Kákics2182154541-----------3
Kemse595944--------------
Kisasszonyfa1721723328-3----------
Kisszentmárton2362365855------------
Kórós2262242523----------
Lúzsok2202103027-----------10
Magyarmecske3132796362------------34
Magyartelek2171802523---------37
Markóc64641715------------
Marócsa91913636--------------
Nagycsány147145-------------
Okorág1641425349-5--------19
Ózdfalu1651658686--------------
Páprád157149128----------8
Piskó247244147147-------------3
Sámod1851745251-----------11
Sósvertike17317242264--12---------
Tengeri4646--------------
Téseny2962756564------------20
Vajszló18121691149101710-31------7120
Vejti1671662423-------------
Zaláta2482241817-----------22
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Siklósi járás

35929

30781

6064

2871

2273

44

13

721

168

11

16

8

4

10

3

194

4851

Harkány40103147486172475718236-3-61801
Siklós9574805184223530892445743-3551486
Villány25092140610425334-2113----8350
Alsószentmárton1156112811401140------------9
Babarcszőlős1171126262-------------5
Beremend251118891562487346-4----622
Bisse23220920710--3--------719
Csarnóta1491041164----------445
Cún24522941343--4---------16
Diósviszló705652117981163-------53
Drávacsehi1991943026-----------5
Drávacsepely2051941915---------11
Drávapalkonya2702305553-----------36
Drávapiski86862020--------------
Drávaszabolcs68862769446--18-------760
Drávaszerdahely183164944---------18
Egyházasharaszti3041623833--4---------140
Garé2952441816-----------50
Gordisa26817876693--4---------88
Illocska24224118114-3--------
Ipacsfa1871818---7-------6
Ivánbattyán1191122926----------6
Kásád278168123----123---------14
Kémes48544115453--------44
Kisdér117115-------------
Kisharsány552464311712---------586
Kisjakabfalva1301173835----------12
Kiskassa24922696-92--3------1111
Kislippó2662561879---------10
Kistapolca18915811--7--------30
Kistótfalu30528911-83-----------15
Kovácshida2682552522---3--------13
Lapáncsa20317219163------------31
Magyarbóly9758741548107-40-------101
Márfa194185124-5--------9
Márok433416155-153----------16
Matty32629434258----------29
Nagyharsány1500130118514631-5-------3196
Nagytótfalu38536010-5--------23
Old335264111106---------71
Palkonya27827669364----------3
Pécsdevecser92833431----------9
Peterd18217315563----------7
Rádfalva1921391716------------52
Siklósbodony1381332625------------5
Siklósnagyfalu415389316313-4------17
Szaporca2332211615-----------12
Szava3413251115556-----------16
Tésenfa193193129---------3-
Túrony2722621663--7---------9
Újpetre102994022852168--8--------587
Villánykövesd269249111-110---------19
Vokány85176917056105-63-------76
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szentlőrinci járás

14998

12686

1602

938

519

32

4

104

12

-

5

83

2284

Szentlőrinc6662582056921826314758------47832
Bicsérd10318755229994--------154
Boda4223921385-----------430
Bükkösd11168551336765----------6260
Cserdi38638219515837------------3
Csonkamindszent1651521412----------13
Dinnyeberki9386633----------5
Gerde54147047406----------468
Gyöngyfa1361305050-------------6
Helesfa52238438264-6--------137
Hetvehely46637922613195-----------86
Kacsóta27326086------------11
Királyegyháza95771531216--3--------242
Okorvölgy80531212------------25
Pécsbagota90795----------9
Sumony42217148434----------251
Szabadszentkirály79470899798-10------786
Szentdénes3022612118-----------41
Szentkatalin93831135---------9
Velény1401331812-----3---7
Zók3072986-5----------9
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szigetvári járás

25002

21283

2337

1555

493

44

5

215

7

3

6

18

5

3

234

3603

Szigetvár1061490905602441791231021433771501
Almamellék407310501633---------797
Almáskeresztúr76728-7-----------4
Bánfa1821112218----------65
Basal175171------------4
Boldogasszonyfa4193878227457-3--------1424
Botykapeterd3233194947----------4
Bürüs76731817------------3
Csebény93881816-----------3
Csertő3833051914---------78
Dencsháza6055168381-----------89
Endrőc3682633129-----------105
Gyöngyösmellék3012859898-------------13
Hobol97482248298-9-------152
Horváthertelend70661414------------3
Ibafa228197953----------1922
Katádfa1621393232------------22
Kétújfalu70856866536-5-------3140
Kisdobsza244238105--4---------6
Kistamási119942827------------25
Magyarlukafa837797----------6
Merenye2631911054----------70
Molvány1961775----------19
Mozsgó978741573614-5-------12236
Nagydobsza656569199120255-47--3-----880
Nagypeterd64460340325-------41
Nagyváty336325934----------410
Nemeske2362352926-----------
Nyugotszenterzsébet24123474----------7
Patapoklosi3611733131-----------187
Pettend1331329393-------------
Rózsafa35130775704----------44
Somogyapáti469415897311--3-------352
Somogyhárságy414362633429-----------1440
Somogyhatvan35727758553-----------577
Somogyviszló25023033------------119
Szentegát37029342334-6--------77
Szentlászló805669671055--------10134
Szörény606075----------3-
Szulimán2141171612---------1189
Teklafalu314285845031--3---------29
Tótszentgyörgy15214344-------------9
Várad1111092220------------
Vásárosbéc17115855------------13
Zádor31028766554-6--------322
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Békés megye

359948

307439

28750

9541

3344

6240

8877

51

489

129

134

103

44

36

67

44

1952

51781

Békéscsabai járás

83541

72018

5626

916

452

503

3504

23

66

64

73

34

17

10

20

23

668

11458

Békéscsaba620505270039544413873962513215455683014718175819293
Csorvás506044881413118165974-25567
Újkígyós51964721211127173925-3------15474
Csabaszabadi331288895-83-------1042
Doboz421737653423103206-----20451
Gerendás1314119824212102133-----4116
Kétsoprony13591256369-54359-------4103
Szabadkígyós255321986741248-------3355
Telekgerendás1461140421136198------657

Békési járás

37409

32978

3127

2102

461

95

448

-

13

5

8

3

5

3

5

-

151

4370

Békés200881821016371402755881-854343-861868
Mezőberény106328885131957637028347-4-3--491699
Bélmegyer10008501163---------149
Kamut107199112--9--------480
Köröstarcsa25892190129108948---------7398
Murony1243114284---------3101
Tarhos786710119------------75
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Gyomaendrődi járás

23943

20172

969

688

176

40

35

8

7

-

7

-

5

97

3760

Dévaványa789965687653107-----181326
Gyomaendrőd1368011547849613163232766-7--4-652129
Csárdaszállás418396107----------21
Ecsegfalva127511201512----------154
Hunya67154119376--------12130

Gyulai járás

41627

34700

4600

808

1252

2382

160

7

21

10

11

8

7

7

17

4

269

6824

Elek4927403389339620627156---14875
Gyula310672589521811029719748361510107741332395112
Kétegyháza38083171132320766105016-6-----12614
Lőkösháza182516012031039875---------4223
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mezőkovácsházai járás

40550

34751

3134

911

488

1021

402

3

334

19

4

10

5

4

143

5591

Battonya6042470495014019505123123---271196
Medgyesegyháza3698341022416981109-6---15284
Mezőhegyes571250518810143721-5-----25660
Mezőkovácsháza6177509222283376919-57--4--301072
Almáskamarás909820377373---------488
Dombegyház200317359123459--4-----3260
Dombiratos551524154-11----------423
Kaszaper196916613010-127--------9308
Kevermes20281742233199626------282
Kisdombegyház4714493420-14-----------14
Kunágota27772523122102611------8253
Magyarbánhegyes24082012147113726---------5390
Magyardombegyház189189134-9------------
Medgyesbodzás11079392953175---------168
Nagybánhegyes12481139231611211-3-----4108
Nagykamarás1463114988558215---------313
Pusztaottlaka351333100-935----------6
Végegyháza1447127914011719-------4166

Orosházi járás

51482

42825

2581

645

234

151

1460

6

40

9

28

24

6

7

3

261

8584

Orosháza2908123734775335160781194278211756-1785314
Tótkomlós60164976148312337391292-4-45--3461008
Békéssámson2425217627-6810--3-----3249
Csanádapáca263722284219488-3-------14405
Gádoros361531951221009643-------4417
Kardoskút8846938-------191
Nagyszénás5046427754514624-----13769
Pusztaföldvár1778154670615--------231
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Sarkadi járás

22908

19758

3844

1821

53

1940

36

-

4

9

-

6

4

65

2988

Sarkad10020861111149412713010--371388
Biharugra92480412-9----------119
Geszt79077725724844---------913
Körösnagyharsány5645401108028---------419
Kötegyán14511289188142835---------161
Méhkerék2093179916866241637-3-3----10166
Mezőgyán1104931214211----------173
Okány259020348974463--3------552
Sarkadkeresztúr156313861062146614--------177
Újszalonta10110012--10---------
Zsadány170814875642-14---------219

Szarvasi járás

28779

24801

3565

514

118

75

2820

9

4

8

6

3

7

4

10

205

3951

Kondoros5228459639662619346-------43630
Szarvas169541432524514897540182257433351252605
Békésszentandrás369633047371412343-----24392
Csabacsűd18801634236-230-------10246
Kardos6556092723262-----45
Örménykút36633313710--126-------333

Szeghalmi járás

29709

25436

1304

1136

110

33

12

-

5

-

93

4255

Füzesgyarmat57344823121961011-------15909
Körösladány467442652051821064------13401
Szeghalom929078253783303273----301459
Vésztő698661555534885383--------33829
Bucsa2197161132274---------586
Kertészsziget373366-------------7
Körösújfalu4553911413------------64
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Borsod-Abaúj-Zemplén megye

686266

599650

68757

58376

4210

652

2306

48

102

436

663

335

204

1457

153

17

3820

85786

Cigándi járás

16042

14606

2704

2646

16

8

11

-

3

12

3

-

21

1428

Cigánd296327234594437-3-----3239
Bodroghalom13811195111107---------181
Dámóc3623436968-----------19
Karcsa18241690182177-------3133
Karos4944396158-----------55
Kisrozvágy1581581212--------------
Lácacséke329320136131----------8
Nagyrozvágy6376272317--------10
Pácin14481325195190-------3123
Révleányvár438438----------------
Ricse17301448256254----------282
Semjén451441159157-----------10
Tiszacsermely574550229229-------------24
Tiszakarád2464224872271433--------5216
Zemplénagárd7896619089-----------128
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Edelényi járás

33314

29602

6596

6052

133

50

30

-

11

157

20

152

-

84

3604

Edelény989684537916073434-5578-71-291394
Szendrő40653685918867394--35-----11370
Abod21021063273--------33----
Balajt462451274274-------------11
Becskeháza3636--------------
Bódvalenke186168103103-------------18
Bódvarákó8767-------------20
Bódvaszilas110197113511221---------130
Boldva235719403093016---------12414
Borsodszirák11781078232226-------100
Damak244211---------------33
Debréte1414----------------
Égerszög4747----------------
Galvács8884-------------4
Hangács5754973634------------77
Hegymeg11395---------------18
Hidvégardó5505462725----------4
Irota686842----------42----
Komjáti2352342715--12-----------
Ládbesenyő2802696313-----48-----511
Lak641569355355-------------66
Martonyi441431211199-12-----------10
Meszes18817343-----------15
Nyomár326321---------------5
Perkupa837831170169-----------46
Rakaca774774521520------------
Rakacaszend364362210210-------------
Szakácsi147146118118-------------
Szalonna1078906239203156---9--4--3172
Szendrőlád19541478784763712----9----4441
Szin785755305302----------28
Szinpetri2362272928-----------9
Szögliget60259536-----34-----7
Szőlősardó10497------------7
Szuhogy118810351211135--------4153
Teresztenye2121-------------
Tomor2292073736------------22
Tornabarakony1313----------------
Tornakápolna1111----------------
Tornanádaska726688413412------------38
Tornaszentandrás187187----------------
Tornaszentjakab2002001414--------------
Varbóc4242--------------
Viszló7171----------------
Ziliz357338--------------19
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Encsi járás

21390

19862

5180

4973

56

11

48

32

7

48

4

-

61

1489

Encs63445899116111281248--4-27442
Alsógagy8686--------------
Baktakék772770315312---------3
Beret264256148148-------------8
Büttös17517377-------------
Csenyéte390390349349--------------
Csobád679637153151----------42
Detek2702573736------------13
Fáj36736777--------------
Fancsal303292------------11
Felsőgagy19519462575-------------
Forró248522919509335--9------5186
Fulókércs380357143142------------22
Gagyapáti1616----------------
Garadna39837558--11-----46--13
Hernádpetri2292145353-------------15
Hernádszentandrás4143271010-------------87
Hernádvécse971860421415---------111
Ináncs1214109814810429----14-----4112
Kány4848----------------
Keresztéte44431010-------------
Krasznokvajda447436133119-14----------
Litka3130-------------
Méra174015492852743---3----3-190
Novajidrány14041338348343--4----4----66
Perecse2727------------11-
Pusztaradvány2552277272-------------28
Szalaszend1070949156154----------121
Szemere372356150149------------16
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Gönci járás

16783

15255

2993

2620

36

9

148

74

-

3

103

3

82

1485

Abaújszántó31472979249198154-29-----3168
Gönc205918051321254----------254
Abaújalpár79793------3--------
Abaújkér768708160119----38-----55
Abaújvár2212112624-----------9
Arka6058--------------
Baskó16616661-3--------59---
Boldogkőújfalu565529238237------------36
Boldogkőváralja1067919179153--------25---148
Felsődobsza895737195195------------158
Fony3102804643--3---------30
Gibárt35829773---------61
Göncruszka6565559078-11---------798
Hejce223216------------6
Hernádbűd1331284--3----------5
Hernádcéce2092088583-----------
Hernádszurdok1721705050------------
Hidasnémeti1141954200142-55-------8184
Kéked1891893831-4----------
Korlát300300118118--------------
Mogyoróska807210----------10--46
Pányok6363----------------
Pere3173088180-----------419
Regéc81763-----------5
Sima21214----------4----
Telkibánya56146954-----------492
Tornyosnémeti4724368740--49----------16
Vilmány143913146025923-------123
Vizsoly865859291282-5------3--3
Zsujta1661492822-5---------14
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kazincbarcikai járás

66470

58247

4760

3919

355

61

47

3

9

16

165

29

5

144

21

318

8191

Kazincbarcika2901025470113083913125247124614418151823518
Rudabánya2583224637632342-5---4----337
Sajószentpéter1201210528113694511233--627--641483
Alacska790734--------------56
Alsótelekes1461441413-----------
Bánhorváti139512772517---4----4117
Berente11381046105973-------992
Dédestapolcsány1525134229223-----4-----11183
Felsőtelekes7095835955---------125
Izsófalva178216051621534--------3176
Kurityán1677145412411212-----------10223
Mályinka4674514-----------16
Múcsony31092674429226526--44-123--10433
Nagybarca992815-----------3177
Ormosbánya165013841451395----------266
Rudolftelep75651030235----------246
Sajógalgóc33930563----------34
Sajóivánka6125565048-----------56
Sajókaza306127437927789-------33316
Szuhakálló10099021051013----------107
Tardona10619471576---------3113
Vadna64753122164-3------115
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mezőcsáti járás

14446

12884

1452

1376

47

8

4

-

3

3

7

6

-

51

1544

Mezőcsát5980548749646716--3-4-16488
Ároktő11209733032964---------4138
Gelej5984623-3-----------8136
Hejőpapi115776874675----------3388
Igrici124611831151093-------1062
Tiszadorogma3613514-----------10
Tiszakeszi2577235514613015-------9220
Tiszatarján14071305311307---------102
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mezőkövesdi járás

42434

37326

2530

2202

211

33

20

-

22

18

16

5

9

-

224

5079

Mezőkeresztes38863465196172173------18420
Mezőkövesd1655914206801661871511-514-5-1002345
Bogács1952176340237422---4----14189
Borsodgeszt252249--------------6
Borsodivánka74663322163---------3113
Bükkábrány1660153311-9---------8127
Bükkzsérc99697310-5-3-------423
Cserépfalu103989510-3--3-----4144
Cserépváralja386366---------------20
Csincse5923894-----------203
Egerlövő525480211353----------645
Kács4704614-4-----------39
Mezőnagymihály10469755---------971
Mezőnyárád1614143675----------3178
Négyes2512435-4-----------8
Sály1949172158657211-----5---10228
Szentistván247520351199983--8------8430
Szomolya167115612942904-----------10105
Tard131011674----------142
Tibolddaróc1436128313-12----------6150
Tiszabábolna3823793-3-----------43
Tiszavalk303274---------------29
Vatta934839136----4-----695
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Miskolci járás

250530

215090

15665

12061

1183

284

1027

28

67

139

216

187

161

312

54

5

2019

35094

Miskolc167754141951775654419122084202756122131132151165364163225554
Alsózsolca57664945750716197----3-22806
Emőd500744162881791612--3695--19588
Felsőzsolca661358048607812073-3430-12--48808
Nyékládháza5023446869122496--4-94-45550
Onga48584563100798512---3--12295
Sajóbábony28872419311225575------12437
Arnót259723404922135---3--8257
Berzék11211036112108-----------80
Bőcs2730247429828463-----9256
Bükkaranyos14481312675293-------19136
Bükkszentkereszt1206980276-53267------7221
Gesztely275824073743663--------4-5347
Harsány21001879105954------7220
Hernádkak172316263443346-----3----797
Hernádnémeti357833274814551274-----34250
Kisgyőr16421446105975---------9195
Kistokaj2078171840316-----416--13359
Kondó61156153-----------50
Köröm13571304591589----------550
Mályi412435324819204-----29590
Ónod241022483573319-3----12--6160
Parasznya11808835957----------4297
Radostyán63154076------------91
Répáshuta445425216-214----------20
Sajóecseg105196884----------83
Sajóhídvég1051971252250----------79
Sajókápolna38330987------------73
Sajókeresztúr1549134381717---------4206
Sajólád2936245130127415----8--18476
Sajólászlófalva4303183----------112
Sajópálfala74465959-------55--85
Sajópetri14801220156131--------24--3260
Sajósenye437395119-----------42
Sajóvámos21852033341815----------13149
Sóstófalva24023187------------9
Szirmabesenyő44383874815813-6------23562
Újcsanálos86776374658---------104
Varbó1092951147----3------140
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Ózdi járás

54285

47043

7144

6808

193

30

49

5

18

23

14

9

4

10

-

194

7172

Borsodnádasd3169270435633813-----7463
Ózd3448129482405437931512341-513209745-1454951
Arló377532497627534---3------4514
Borsodbóta898785174173-----------6112
Borsodszentgyörgy1175103799943---------5137
Bükkmogyorósd128124---------------4
Csernely7917691891834---------22
Csokvaomány9098161816-----------91
Domaháza844810120118-----------34
Farkaslyuk193517308188114--------5205
Hangony162214551311237----------5167
Járdánháza179816873143053------8109
Kissikátor307301------------6
Lénárddaróc277275-----------
Nekézseny769664--------------105
Sáta112088110097---------4237
Uppony28727464-----------13
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Putnoki járás

19290

16821

1660

1573

51

18

-

7

5

4

59

2451

Putnok69055940602568213--415960
Aggtelek5805114---3--------367
Alsószuha43642252475------------14
Bánréve1337112676695---------211
Dövény3032664241-----------37
Dubicsány270246-----------24
Felsőkelecsény36734842393-----------19
Felsőnyárád9938433533-----------150
Gömörszőlős7669---------------7
Hét499459-----------939
Imola8382--------------
Jákfalva556508138136-----------48
Jósvafő243219-----------24
Kánó17415933-------------15
Kelemér5304313835-------3-----99
Királd8727281512--------3---9144
Ragály6665577271-----------109
Sajómercse20619476-----------412
Sajónémeti537470165165------------67
Sajópüspöki4804363330-----------44
Sajóvelezd8077581121103-----------48
Serényfalva100786564573-3---------133
Szuhafő15114577-------------6
Trizs21920055------------319
Zádorfalva438332138137-----------106
Zubogy5555074----------348
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Sárospataki járás

24946

21009

2615

1502

629

24

51

6

29

8

6

359

3

158

3900

Sárospatak129911073874638323317214247531222243
Bodrogolaszi906800114--3-----4106
Erdőhorváti6124601277873------38---136
Györgytarló5564546362-----------102
Háromhuta1159914---14----------16
Hercegkút651583364-362--------67
Kenézlő12341132103100---------102
Komlóska236228161-------159---8
Makkoshotyka8728332562456--------39
Olaszliszka17171463306296-4------3-10252
Sárazsadány247243--------------4
Tolcsva1801142415498-------53--8371
Vajdácska131510881561514-----------226
Vámosújfalu8176927112-5------52--5125
Viss66859782737---------570
Zalkod208175-------------33
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Sátoraljaújhelyi járás

23058

20723

3948

2780

192

30

784

4

-

31

10

9

127

6

111

2308

Pálháza106194599-3-61-----32-314116
Sátoraljaújhely157831398724411937181262534-29521-751778
Alsóberecki7296755638-16---------54
Alsóregmec18317666--65----------7
Bózsva173168-------------5
Felsőberecki264240128--4----------24
Felsőregmec324324253252-----------4-
Filkeháza11010854----------54---
Füzér378363887-76---4------15
Füzérkajata111109------------
Füzérkomlós3213049794----------17
Füzérradvány328324107105-----------3
Hollóháza846807934-89--------35
Kishuta273273110--109--------7-
Kovácsvágás657500261257---------153
Mikóháza5524829414-53----7-20--570
Nagyhuta636020---20----------3
Nyíri4043935454-------------11
Pusztafalu200192--------------8
Vágáshuta717129---29-----------
Vilyvitány227222119------------5
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szerencsi járás

40598

35986

4811

3855

834

33

27

3

3

17

17

12

-

10

6

-

109

4598

Szerencs919879534092171421514-59-3-571241
Alsódobsza2982852017----------13
Bekecs2494200522512------11488
Golop5624757----5------86
Legyesbénye154814454032-------103
Mád2246197164496-4------275
Megyaszó27282516310306---------209
Mezőzombor237221063042994---------6264
Monok173413971521474----------337
Prügy244423548508423-------90
Rátka952843644-6404--------108
Taktaharkány361132015925814------5--408
Taktakenéz12571147260260-------------110
Taktaszada19191792558555----------127
Tállya19301618957858------7312
Tiszalúc530548784844674---7---15427
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szikszói járás

17507

16316

3655

3434

65

8

5

-

12

10

5

3

115

4

-

63

1185

Szikszó56315104469344354-61067-38526
Abaújlak7674---------------
Abaújszolnok177170119118------------7
Alsóvadász156215155825775---------45
Aszaló188016683473406----------212
Felsővadász522457213210-3----------65
Gadna2602586666-------------
Gagybátor1941928080------------3
Gagyvendégi2142134644--3----------
Halmaj181116462902845----------164
Hernádkércs2972915756------------6
Homrogd931900307257-------48--31
Kázsmárk9669384364245----6-----27
Kiskinizs3383262827-----------12
Kupa1571553232-------------
Léh4093919695------------18
Monaj2282283232--------------
Nagykinizs3193194746-------------
Nyésta49491414--------------
Pamlény4545-----------9-
Rásonysápberencs585556137137------------29
Selyeb460440221221-------------20
Szászfa1341331212-------------
Szentistvánbaksa26224822184-----------14
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tiszaújvárosi járás

31842

27032

2310

1955

145

47

20

4

11

30

9

7

69

21

198

4782

Tiszaújváros1650013909356123952412824644120-1522574
Girincs961880324321----------79
Hejőbába1919148729228334---------8431
Hejőkeresztúr102888343143--------26--8145
Hejőkürt3012821010-------------19
Hejőszalonta857765282280--------92
Kesznyéten18631731511497104---------3132
Kiscsécs195174161161-------------21
Muhi5004357-4---------65
Nagycsécs804737162161-----------363
Nemesbikk9898711310----------118
Oszlár3873611414-------------26
Sajóörös1337110922153---3---4226
Sajószöged2274188821123------14385
Szakáld45538516933----------70
Tiszapalkonya14721135766553-------5336
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tokaji járás

13331

11848

734

620

64

15

17

-

-

7

3

3

4

-

68

1476

Tokaj4530386310760269--4-3-38664
Bodrogkeresztúr116110151586----------5145
Bodrogkisfalud904758372843--------5146
Csobaj7236451610-3--------78
Erdőbénye1103107556465-------28
Szegi290283-------------7
Szegilong20418943------------15
Taktabáj604580129129------------24
Tarcal2901261528026198--------13286
Tiszaladány6726047269---------68
Tiszatardos23922117611-----------15
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Csongrád-Csanád megye

417456

359909

13185

5006

2556

2022

673

358

2041

151

186

171

139

53

117

17

4509

56655

Csongrádi járás

22996

20366

508

305

91

54

9

-

23

10

8

5

91

2604

Csongrád172421511138123278208-211045802106
Csanytelek277625769665722--------10199
Felgyő122510528-35-----------173
Tömörkény1753162723837-----4---126

Hódmezővásárhelyi járás

56560

48444

1171

571

269

78

46

26

86

14

15

31

18

17

14

-

383

8075

Hódmezővásárhely460473951694441523066422675131428151713-3356495
Mindszent69145897201151307-7--371012
Mártély131512001793-------4115
Székkutas2284183194---3------7453

Kisteleki járás

18185

15933

821

475

67

219

7

7

26

5

4

7

4

-

-

87

2206

Kistelek710363421791131237-10-3---21757
Baks2005183834232774--------5162
Balástya34983152171510130785-3--31327
Csengele19471827733232----6----11104
Ópusztaszer217417704322512--4-------12403
Pusztaszer145810041366----------7453
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Makói járás

45138

40574

2144

1101

156

662

196

3

91

3

5

15

3

3

6

3

218

4487

Csanádpalota292325521347212396-8---6357
Makó2368321161762384872203036833-1572507
Ambrózfalva49646148--47---------35
Apátfalva30402682326254567-3--5----14346
Csanádalberti44735019510--------396
Földeák30992862327148--------5237
Királyhegyes6656449--7--------21
Kiszombor393536451136514293-----6288
Kövegy3773733------------4
Magyarcsanád14881369483259823810-30-------1099
Maroslele21171918342144--5-------12199
Nagyér51548915-67--------26
Nagylak4884354454295---------42
Óföldeák45644611-10-----------10
Pitvaros1409118711127677--------3220

Mórahalmi járás

28986

26127

544

53

171

198

7

22

83

9

4

5

3

142

2821

Mórahalom58045338963528-25---25465
Ásotthalom412237708716342447----25345
Bordány323027833912813-5-------20445
Forráskút2287186125417-------423
Öttömös69962711-53--3-------70
Pusztamérges1212104926136-3------8160
Ruzsa24802301653321--64-----13167
Üllés30462752449149-47-----17291
Zákányszék27442596871756-13-------15145
Zsombó33623050645112131013---17310
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szegedi járás

204263

172834

7114

1932

1677

761

377

289

1712

91

139

93

91

21

84

11

3355

30796

Szeged1680481409146027156515165883502471408881287889197610307526556
Sándorfalva787169241022525235419----62945
Algyő5508478017510323165722---62710
Deszk3560312218315231781599-4-3-31414
Dóc73369933284----------34
Domaszék48624196120152252532-----37663
Ferencszállás6235921949--3------331
Klárafalva47343511---8--------38
Kübekháza146312275330124-8------7236
Röszke30862835607101424-----13251
Szatymaz46584167741021104225---38488
Tiszasziget17081599142103615311--4----6109
Újszentiván1670134411529137356--5----20321

Szentesi járás

41328

35631

883

569

125

50

31

11

20

28

9

12

17

8

7

-

233

5666

Szentes2850924460735483934024919276101684-2054020
Árpádhalom52648863-----------38
Derekegyház162114287--33--------193
Eperjes539462------------77
Fábiánsebestyén203917052623---------8334
Nagymágocs310328133524-4-----6290
Nagytőke412304-----------3108
Szegvár4579397171578-------9606
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Fejér megye

425847

362227

17016

6497

7252

974

329

353

325

262

305

157

421

108

96

57

3757

62931

Bicskei járás

35231

29697

3311

962

2047

123

35

20

60

24

13

12

8

12

9

3

229

5487

Bicske111969518982687176427835833483-841657
Csákvár521843438746173-353---19871
Alcsútdoboz1413117528416-4------4238
Bodmér241211------------30
Csabdi1227106419123--------9163
Etyek42583524363942053010397-33-354728
Felcsút1870165239598354---12217
Gánt861524177-176---------333
Mány246322034591173219-4--10258
Óbarok787662511632----------125
Szár16861441519350935---------13243
Tabajd92181722155----------4103
Újbarok428339115110--------685
Vértesacsa1777148027512249104-----9295
Vértesboglár885744173168--------3141
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Dunaújvárosi járás

94414

79692

3361

1318

910

217

78

84

123

94

91

33

360

60

21

3

979

14533

Dunaújváros4848440509151558843194536169655715424796107871
Adony3717320511810837--13----27504
Pusztaszabolcs609951949035258-11-33900
Rácalmás4419357216537707623945--39828
Baracs341928839516372143454----20529
Beloiannisz1068918311511----293--69136
Besnyő1752143624963-----14315
Daruszentmiklós1308102017106----------3287
Előszállás237620806943813------7294
Iváncsa28542266335166---3-3---19587
Kisapostag1402117433417-3-5---12228
Kulcs266222487182911345--44-32412
Mezőfalva47214334282141105204-32383
Nagykarácsony13481189251053--5-----158
Nagyvenyim48744370377293518563544493
Perkáta391132941361041013--33---17608
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Enyingi járás

20614

17755

503

293

151

16

6

5

7

11

6

7

-

3

71

2808

Enying683560642731628843334--29734
Dég21651799281565--------365
Kisláng2449203635254------9411
Lajoskomárom2248200519-14-------5241
Lepsény30692709755016--4---9354
Mátyásdomb76249310-9-----------268
Mezőkomárom93985283---------986
Mezőszentgyörgy131011414228113----------168
Szabadhídvég8376561310----------9181
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Gárdonyi járás

29406

25365

598

70

331

80

18

21

15

11

20

21

6

8

7

359

3998

Gárdony966683812182312429688376-451491266
Velence5474454113538216565411--99922
Kápolnásnyék35483182661031135--3----22363
Nadap5725092184-----1063
Pákozd3087269349346----29390
Pázmánd2026183921710---3------17187
Sukoró1266115048-346-6---25112
Szabadegyháza210116782418--------4422
Vereb7616341055-----------126
Zichyújfalu9057586-4---------3147
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Martonvásári járás

28040

23804

1689

1180

198

93

17

129

15

23

11

15

9

3

4

216

4197

Ercsi82897234956761342271147643--641041
Martonvásár5732463112225443443333---421096
Baracska37973176368307322034-3----33613
Gyúró1261110718-7--6-4-----16151
Kajászó10589031247----------154
Ráckeresztúr336028271166818948--6---17527
Tordas2084174447831----4---23339
Vál24592182507256---8---19276
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Móri járás

34626

28819

2424

237

1905

144

82

10

14

4

8

12

3

6

3

187

5775

Bodajk4219339868183610-------29820
Mór1427211899146016311817121365433642358
Bakonycsernye305324891113015954------25554
Balinka92573667575-----4----3189
Csákberény1201103736-27-5------10163
Csókakő1326116246-403--------21164
Fehérvárcsurgó194716366014375-------12308
Isztimér990811104-101--------4178
Kincsesbánya1556133727420---------5219
Magyaralmás1556138228-224--------5174
Nagyveleg6404511274----------189
Pusztavám24412047397535830-------6393
Söréd50043484---------66
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Sárbogárdi járás

28296

24109

1201

1001

115

40

3

7

7

4

14

7

4

-

177

4100

Sárbogárd124461027333624659733105--642150
Alap195314745127157---------6472
Alsószentiván64550366------------4142
Cece25982277108939--4------10321
Hantos956903------------353
Igar9788281273---------150
Mezőszilas2116194857505---------8164
Nagylók10809801255---------6100
Sáregres7316266-3---------105
Sárkeresztúr25202263532515412--------254
Sárszentágota13321282158----4-----348
Vajta941752644893-------69141
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Székesfehérvári járás

155220

132986

3929

1436

1595

261

90

77

84

91

142

50

30

31

44

34

1539

22033

Székesfehérvár1005708546927758291274149696775771114219263626125614956
Aba45513890411012113--3-----13657
Polgárdi6802569310549379--3-331102
Bakonykúti1231196------3-----4
Csór17801539341093--11----8238
Csősz10158944---------4119
Füle87873316-104---------11143
Iszkaszentgyörgy19681689295511-5-----15279
Jenő1272112714336---------4143
Káloz23462050564537---------4296
Kőszárhegy153712954426105-------11242
Lovasberény27082438336193---4-----9270
Moha55747296---------1084
Nádasdladány1711152320810---------6188
Pátka170914681039110---------12238
Sárkeresztes151812452010-3----10272
Sárkeszi58647463----------3110
Sárosd333929392952621711-------410393
Sárszentmihály301526057125303-5-33--17402
Seregélyes451640296093412------18482
Soponya186116221063----------5238
Szabadbattyán4625410690423293------27516
Tác165814551758---------7203
Úrhida2384219840-2843---4--36181
Zámoly21911914314195--------10277
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Győr-Moson-Sopron megye

447985

384941

22208

3511

12203

923

1802

3028

173

159

196

256

60

49

82

111

2993

60838

Csornai járás

32970

29205

780

373

283

56

24

11

7

3

6

10

4

7

109

3707

Csorna1055890272821528617954-5-481525
Acsalag4704613-3-----------9
Bágyogszovát1285120010-63---------485
Barbacs7336759-53---------56
Bodonhely2882594-----------29
Bogyoszló6165871788----------26
Bősárkány208718892812103------4196
Cakóháza57543-3-------------
Dör65959322138----------66
Egyed5384784-3----------60
Farád1945166630195------6274
Jobaháza54450175-----------43
Kóny2661239640-315-------10265
Maglóca93891413-----------34
Magyarkeresztúr428401-------------25
Markotabödöge45841474----------40
Páli359348------------11
Pásztori371291--------------80
Potyond95868-6----------9
Rábacsanak478465------------413
Rábapordány10438711045-----------171
Rábasebes7570---------------5
Rábaszentandrás48334784---------135
Rábatamási9819051510--------467
Rábcakapi1631603------------
Sobor27326143------------10
Sopronnémeti267254-------------13
Szany2133194898866------4185
Szil13491179102602613------5164
Szilsárkány693593241011---------93
Tárnokréti194176834-----------18
Vág46443711-10----------525
Zsebeháza129124-----------4
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Győri járás

190146

162698

5452

1314

2825

365

319

222

78

66

108

109

32

23

40

28

1520

27081

Győr1295271094753982107219222272491996046798026213321119119773
Abda301127456945333--4-----17261
Bezi512472112102--5------37
Bőny21311658675410--------3473
Börcs1255113914-13---------12116
Dunaszeg1937171430422-------222
Dunaszentpál68863411-43-------54
Enese17871548328129-------7238
Fehértó45940415-15------------53
Gönyű294826405953565--7--11308
Győrladamér155612993728------8255
Győrság14331284543715---------7147
Győrsövényház8026214037---------5180
Győrújbarát5968539813610275-68--69550
Győrújfalu1608130862-5253------13289
Győrzámoly24082160614587--------17244
Ikrény17751466556354--7---12305
Kajárpéc1265114725119--3------117
Kisbajcs8667851536----3----1280
Koroncó20041673723815125-------6329
Kunsziget1233103926818--------4193
Mezőörs939856834-----------83
Mosonszentmiklós23792054362345-----13318
Nagybajcs94083416-113---------105
Nagyszentjános1802163721103-----164
Nyúl418835681131773116---29611
Öttevény29132568105468237-------25344
Pér23212076384199-3----9244
Rábapatona24232249343158-33----4173
Rétalap557476---------------81
Sokorópátka1078962945------------116
Tényő1482139521310-----787
Töltéstava219518793713144-------14312
Vámosszabadi1589137633-233----15211
Vének16715974----------8
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kapuvári járás

24678

21851

713

318

309

50

6

9

-

11

4

6

-

-

4

76

2777

Beled26332295527356------8328
Kapuvár104959333432267123233-10-3--381160
Agyagosszergény90082115-12---------378
Babót11189222016----------3195
Cirák587540241644----------547
Dénesfa4533501615------------98
Edve1141089-9-----------
Gyóró379345943----------33
Himod61656114364---------353
Hövej2882639-8----------21
Kisfalud74867813-84---------66
Mihályi107997011-11------------106
Osli9007981615-----------497
Rábakecöl6845551247----------126
Répceszemere28425114104-----------31
Szárföld89984712-10---------450
Vadosfa7554---------------21
Vásárosfalu1551424-3-----------13
Veszkény94484314-11---------3100
Vitnyéd132711751739--------152
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mosonmagyaróvári járás

72609

61125

6011

271

3077

218

1363

1009

28

47

27

30

4

6

10

45

420

10369

Jánossomorja592150472591219937--6----17861
Lébény31562702143135------11445
Mosonmagyaróvár3200427191206320912011092841861224181634302294607
Ásványráró1853156739-314---3----10280
Bezenye14541166627-64-1314433-3----4187
Darnózseli1561137719-9-6-------184
Dunakiliti19871647192944412656-----11235
Dunaremete2462275-3----------19
Dunasziget1459127595-60327--3---12174
Feketeerdő55740864-26-35------3118
Halászi307024881241310233-----12575
Hédervár117094037-2843-------4228
Hegyeshalom34352902326323537010-3--413464
Károlyháza53647823118--3--------57
Kimle2300187558827265311---3----11417
Kisbodak35533922-20----------12
Levél180714671759314603----13286
Lipót68364622-14-53------330
Máriakálnok175014181884139540------13296
Mecsér5795354-4-----------443
Mosonszolnok1644150954-27816-------7119
Mosonudvar43736215-46-------73
Püski66461019-163----------52
Rajka27581938822-2845535213---336411
Újrónafő8466597154517-3-------7174
Várbalog37735215-14-----------22
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pannonhalmi járás

15227

13003

520

245

208

27

14

6

-

4

3

6

-

4

83

2190

Pannonhalma36912805994635845------30877
Bakonygyirót1481328-8-----------13
Bakonypéterd2622547-7------------8
Bakonyszentlászló182516289565244---------5195
Écs18291630647475------20196
Fenyőfő106104-------------
Győrasszonyfa49642684---------370
Lázi5754619-6------3-----114
Nyalka4454156---------430
Pázmándfalu966846987324----------120
Ravazd1189108527616-------4103
Románd3052771813----------25
Sikátor31129638279-----------10
Táp7206573-3-----------663
Tápszentmiklós942798633-----------3139
Tarjánpuszta3923823-----------10
Veszprémvarsány102580730137---3---3216
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Soproni járás

97941

84211

8325

726

5400

190

66

1771

58

24

46

88

22

12

18

32

723

13165

Sopron605485145645774493448131493483819296619914225298918
Fertőd3261289429511269-6---6--23346
Fertőszentmiklós381834281417128-------18382
Ágfalva215119173919366--123-----6215
Csáfordjánosfa20017911-11------------20
Csapod54445722-20---------80
Csér2725-------------
Ebergőc15215010-63---------
Egyházasfalu87778513-10---------88
Fertőboz29428038-36----------13
Fertőendréd6305393-3-----------590
Fertőhomok605458155-54-103--------5139
Fertőrákos22081702315642425-----17485
Fertőszéplak125611006334410-3-----150
Gyalóka646188------------3
Harka18301628125310610--4---10198
Hegykő1433125567-55-11------4170
Hidegség361336102-32-70--4-----714
Iván1307103913511915----------263
Kópháza204117809871183-8853------12206
Lövő14251313584178-------6105
Nagycenk1887166187-633-13----413214
Nagylózs99389229420-------96
Nemeskér2112085-5-----------
Pereszteg1434130257211914------5129
Petőháza102993444-42--------1392
Pinnye3292439-8----------86
Pusztacsalád2572215-4----------34
Répcevis36034924-16--10--------8
Röjtökmuzsaj42040186-----------18
Sarród1099968127109-35---16118
Sopronhorpács81973956-213-256------80
Sopronkövesd1186107546275-13-------10105
Szakony4033716037163-------321
Újkér99881318-15--3-------5173
Und310169196-9-190--------10
Völcsej3543326-3--3---------22
Zsira82075131310-17--------68
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Téti járás

14414

12848

407

264

101

17

10

-

4

7

-

-

62

1549

Tét39543533129893073--------22417
Árpás25925075----------49
Csikvánd4544414-3----------13
Felpéc8367472112------89
Gyarmat127911221073----------8156
Gyömöre1242107935267----------160
Győrszemere325128061521211733-4----11444
Kisbabot219205--------------14
Mérges7979----------------
Mórichida8267401173----------84
Rábacsécsény5775173-----------58
Rábaszentmihály4954794------------15
Rábaszentmiklós13313210-6------4------
Szerecseny81071821712----------1090
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hajdú-Bihar megye

546721

470526

25036

18546

2398

2592

182

34

132

390

176

341

114

143

158

4

5431

74657

Balmazújvárosi járás

30191

25928

2263

1976

213

29

9

8

3

20

3

3

-

83

4224

Balmazújváros17573157801574137916410-314-561767
Tiszacsege4592343021819794--5----121158
Egyek5052415631227414145----5---7892
Hortobágy14811313348223---------6164
Újszentmargita149312491251184---------243

Berettyóújfalui járás

44995

38009

3959

2694

105

1111

5

5

5

6

27

4

3

12

-

154

6866

Berettyóújfalu15472129454202605473435126-852506
Biharkeresztes3946335455636110183-------21562
Komádi5523428041339399--------111233
Ártánd457408541536----------45
Bakonszeg11921047283620---------6142
Bedő240226136163117---------9
Berekböszörmény1836164339735338----6----183
Bojt529477188179-9----------51
Csökmő1928163884773--------290
Darvas55853821317-----------20
Furta11571020342111----------137
Gáborján88071259536-----------168
Hencida12281073320313-7----------149
Körösszakál825663370182188---------155
Körösszegapáti97483719958137-------3132
Magyarhomorog919835178-6-----3----84
Mezőpeterd547466983563----------79
Mezősas6625761036438----------84
Nagykereki1253107712262357----------170
Szentpéterszeg110199564518-----3---6106
Told3012827353-20-----------15
Újiráz54451285----------32
Váncsod120110327134-37----------165
Vekerd1231203--3-----------3
Zsáka159912531219524----------5346
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Debreceni járás

224448

190831

5093

1981

1340

785

127

23

82

271

101

166

95

105

100

3

4194

32488

Debrecen2113201792294354135213037391262378262971669597983415130979
Hajdúsámson13128116027396293746-494--8-431509

Derecskei járás

41701

37464

3085

2657

83

307

4

9

5

3

8

3

6

9

-

171

4179

Derecske892280082332041110----34-42911
Létavértes696662093722742859-8---21750
Esztár132212044845-3----------118
Hajdúbagos19781790978744--------17187
Hosszúpályi5787530710489981234-----15469
Kismarja131211996239-23----------3109
Kokad6696143521-13---------455
Konyár21432029191187----------4114
Mikepércs4494393013597925------44560
Monostorpályi2151174221125--------409
Pocsaj259124267005697124---------3162
Sáránd2249192812010359-------12296
Tépe111710782321----------339
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hajdúböszörményi járás

40568

34741

1160

973

96

30

5

7

31

11

3

7

-

168

5805

Hajdúböszörmény317252723083670173167268-4-1384475
Hajdúdorog8843751132427223143--5-33-301330

Hajdúhadházi járás

22183

19661

2431

2280

63

32

5

3

3

10

3

38

3

4

9

-

80

2488

Hajdúhadház125881148823282251307463536-271074
Téglás64325675541619633-22751
Bocskaikert3163249849131419-------31663
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hajdúnánási járás

29614

25755

1061

851

121

36

6

12

8

13

3

4

6

115

3842

Hajdúnánás17063147922191125616--113945682267
Polgár8098702175668838163-44--401065
Folyás3493163333------------33
Görbeháza2454217321313--------3281
Tiszagyulaháza748681271311---------66
Újtikos90277253-----------130

Hajdúszoboszlói járás

43061

36770

1119

618

273

111

15

-

10

25

35

24

8

4

-

258

6239

Hajdúszoboszló2393320038486922268211-9183387-1863866
Nádudvar88537436322298134------161400
Ebes4494407843278--5-----35413
Hajdúszovát3048282624622147----14---12220
Nagyhegyes27332392225310-------9340
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Nyíradonyi járás

29534

26140

2438

2263

38

83

4

-

14

17

4

20

-

7

4

-

85

3372

Nyíradony7585644559256269--10-4---281127
Vámospércs5347479634932457--9---22551
Álmosd1645153411610311---------3111
Bagamér24762244418394312--7-----4231
Fülöp1769153798903-------6232
Nyírábrány372232113322881434---5-----4505
Nyíracsád38613508298281--5---7--11351
Nyírmártonfalva2075188541363---------7190
Újléta10549801941855-----3-----74

Püspökladányi járás

40426

35227

2427

2253

66

68

-

6

12

14

-

4

-

123

5154

Kaba5960538023622247--------29575
Püspökladány14895128656625913028--37---362021
Báránd2614240810078613--------8202
Bihardancsháza176147-------------29
Biharnagybajom28582613390380-7-------4245
Bihartorda952871125125------------380
Földes406236237245125----9----23438
Nagyrábé21271839143138--------5288
Sáp100392622321355----------371
Sárrétudvari2901241110197---------3482
Szerep14961036238238------------457
Tetétlen138211081361266--------7266
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Heves megye

308882

267183

22879

19467

1576

634

558

41

39

169

125

108

68

122

51

6

1966

41280

Bélapátfalvai járás

8978

7695

482

421

41

9

9

-

-

-

-

-

-

-

32

1279

Bélapátfalva309226932542281375--------10399
Balaton109810038987-----------394
Bekölce64856620153---------82
Bükkszentmárton3152594947------------56
Mikófalva77065098-----------7119
Mónosbél370294------------76
Nagyvisnyó100090726196----------92
Szilvásvárad16851323331713---------8361
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Egri járás

87939

74703

4845

3712

591

159

96

22

14

60

67

35

44

46

12

-

933

13120

Eger565694719618991112402877515942572638379-7089293
Verpelét37863292646609219----24486
Andornaktálya2816235938-30-----34456
Bátor3662935----------371
Demjén60656561583-----------441
Egerbakta14831402318317-----------681
Egerbocs5914941595-----------97
Egercsehi137111291241157---------241
Egerszalók18891608182156168---3-----7275
Egerszólát104090732226--------6133
Feldebrő102594235283-3--------882
Felsőtárkány3452309916111716105--64---26349
Hevesaranyos62759222921954---------35
Kerecsend22422063831777438-------3176
Maklár2406217253366----4--18233
Nagytálya8927675-3---------8125
Noszvaj1793155053261073-4----23241
Novaj138012401253---------9137
Ostoros2666218430194--3-----32479
Szarvaskő3253106---------914
Szúcs397336105103----------61
Tarnaszentmária2172035-------3---14
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Füzesabonyi járás

30416

25815

3183

2775

272

109

14

10

8

5

3

4

98

4511

Füzesabony788065943823232834-5--401266
Aldebrő70260396-868--------99
Besenyőtelek267024242902778--------240
Dormánd10649711571476---------90
Egerfarmos68062227213---------58
Kál35142848401379864----659
Kápolna15591377370321425--------4177
Kompolt203617783332883734--------4254
Mezőszemere120998113011477---------3227
Mezőtárkány15841360216197811---------4211
Nagyút707584844-----------122
Poroszló291024022151772118---------17497
Sarud118897443642311---------6197
Szihalom19421651574265-------6290
Tófalu5594536262------------106
Újlőrincfalva2121933-----------318
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Gyöngyösi járás

72252

63563

4559

3522

310

139

379

6

11

54

25

35

12

61

22

3

429

8614

Gyöngyös3142127440158912001773647328121875792743941
Gyöngyöspata2586235835931817163-----3-4227
Abasár253721411853-3----15395
Adács27292357207188134-----7371
Atkár173516022815-8------3131
Detk1176104412-7---3------6132
Domoszló19981793896678---4---4204
Gyöngyöshalász2557227726134---6-----17280
Gyöngyösoroszi15491326415414------------221
Gyöngyössolymos2923265746101743-4-3-22260
Gyöngyöstarján242521552512---4---3269
Halmajugra12251059440437----------165
Karácsond305427452282047113----3----15305
Kisnána1054945311164144---------3107
Ludas79669255465-------1399
Markaz18281603433264---------5225
Mátraszentimre437421179-8-172--------15
Nagyfüged1636152329328533--------5111
Nagyréde31412640223123------10500
Pálosvörösmart63559017-16----------442
Vámosgyörk1917162922125--------9288
Vécs63459810191-10----------36
Visonta11369742177--3-----7162
Visznek11239941353--------3--128
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hatvani járás

52828

46270

1736

1296

206

116

27

10

10

27

21

18

6

9

6

-

279

6513

Hatvan2051917810599408934683610117373-1482678
Lőrinci58314856170128171364----36971
Apc255123181651332054--3---26233
Boldog3007280225624834---------204
Csány21571902265245126--------9251
Ecséd32052890664773--6---7315
Heréd1951171318683---------10237
Hort37463337326713-----9408
Kerekharaszt97989722154---------479
Nagykökényes6035085--3--------395
Petőfibánya27442324341313------14420
Rózsaszentmárton1977163126864-4----3346
Szűcsi1582147661429-5----106
Zagyvaszántó1976180617476----------6170
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Hevesi járás

35036

30343

5361

5182

77

59

11

-

12

14

3

3

5

-

87

4635

Heves10753982910059512112--5-103-28918
Kisköre286920182872748-------11843
Átány14871363285282----------124
Boconád13251163223136----------10161
Erdőtelek3329304952450893-------3272
Erk909840435433-----------68
Hevesvezekény636525------------111
Kömlő18491461604590383---------7380
Pély13951218193188---------5175
Tarnabod7286583303294-----------66
Tarnaméra166714111054----------6256
Tarnaörs1835153345144245----------3295
Tarnaszentmiklós90365865549-----------245
Tarnazsadány121711576106053----------460
Tenk1203945107-----3------258
Tiszanána2505212552350893----3----6369
Zaránk42639053----------34
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pétervásárai járás

21433

18794

2713

2559

79

43

22

6

-

-

108

2608

Pétervására2326187418316793-------7451
Bodony76459786763-------7163
Bükkszék7336481779----------484
Bükkszenterzsébet109510141401364----------81
Erdőkövesd66957284794---------596
Fedémes309307------------
Istenmezeje164714257268-3---------5222
Ivád3843403633----------1041
Kisfüzes1261263-----------4-
Mátraballa7836713-3-----------6108
Mátraderecske196217342272233----------228
Parád20531715163146664--------19336
Parádsasvár4083697-4---------39
Recsk27892522404379166-------11257
Sirok1883162720519110--------12253
Szajla583509133129---------574
Szentdomonkos4424229492-----------20
Tarnalelesz178316537086967---3------6128
Terpes224214104949----------10
Váraszó4704554341-----------15
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Jász-Nagykun-Szolnok megye

386594

331558

22175

19089

1609

620

144

32

68

171

122

172

120

52

54

8

2330

54621

Jászapáti járás

33172

29035

3370

3142

109

53

4

4

10

16

23

9

5

-

163

4084

Jászapáti88897927101292833113-6209-99936
Jászkisér54674535735710175---3----14927
Alattyán2103192731930739----------5176
Jánoshida2472217133732057----3---3293
Jászalsószentgyörgy3550327718717853---------3273
Jászdózsa2180187026810----3---6310
Jászivány3883546-----------32
Jászladány561447087026887----3--10901
Jászszentandrás2509226646364------23236

Jászberényi járás

51274

44473

2500

2152

152

120

19

4

30

11

9

3

6

-

271

6757

Jászárokszállás79296849297263237------141076
Jászberény2708723008705511945217-13964-2094048
Jászfényszaru568051634994451332--8------25510
Jászágó7065696-3----------137
Jászboldogháza170514921356---------5213
Jászfelsőszentgyörgy192117815525424-------5140
Jászjákóhalma30072606207182412--36---10400
Jásztelek1646152317316634----------123
Pusztamonostor15931482483873----------110
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Karcagi járás

43226

37755

3647

3421

114

49

9

8

12

4

16

4

4

9

-

207

5444

Karcag20632181791719162248208-64433-1322438
Kenderes48094179271248106------4-10629
Kisújszállás11397987454547031227-11-401517
Berekfürdő93578220514----------18150
Kunmadaras545347411092107611------7710

Kunhegyesi járás

20045

18049

3719

3595

83

9

4

3

-

14

3

7

-

51

1982

Abádszalók4180355422417148------4--23617
Kunhegyes77046768222168266-10-3-18935
Tiszabő1983190413051305------------79
Tiszabura28952845174017333-----3---449
Tiszagyenda9988764138----------120
Tiszaroff156914541861794--------4114
Tomajmonostora716648-------------68
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kunszentmártoni járás

36147

29687

1399

1137

142

80

16

5

5

4

3

5

123

6433

Kunszentmárton8714724817011631114----221463
Tiszaföldvár111299124317238412443--492002
Cibakháza4304369328625813113--------11610
Csépa16561368219199415---------3287
Cserkeszőlő224717143651910---------9529
Nagyrév6643928-8-----------4270
Öcsöd334927252682584-------5613
Szelevény1155936943---------3219
Tiszainoka412393474034---------719
Tiszakürt1470118430188-------4285
Tiszasas104791098-----------6136

Mezőtúri járás

28191

23576

786

618

89

30

14

-

-

15

4

11

3

3

-

149

4598

Mezőtúr1751014162514402541613--113113-1213333
Túrkeve88787793259216297--4----261083
Kétpó7076256-5-----------82
Mesterszállás7566787-5----------78
Mezőhék340318---------------22
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szolnoki járás

118241

100632

4276

3108

572

209

62

17

41

84

75

77

27

15

21

4

1118

17488

Szolnok72953613152412159139014549729646442241316490111541
Besenyszög33392905393215---53---23433
Martfű6535544053-33543---411093
Rákóczifalva543447454417164---3---38686
Újszász6321534433327829115-63----15970
Csataszög29526442346----------29
Hunyadfalva195145963------------50
Kőtelek162714364114083----------6189
Nagykörű1592151324322786--------979
Rákócziújfalu200116321564-------5368
Szajol3795346632121233-------18328
Szászberek99991073---------489
Tiszajenő161813971155----------6220
Tiszasüly1432123411585----26---198
Tiszavárkony15291394251373-------5134
Tószeg44373946104761310-----21490
Vezseny651576463753---------475
Zagyvarékas34882970335313124-33-----19516
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tiszafüredi járás

19559

16572

1057

708

228

35

7

-

12

10

58

120

2903

Tiszafüred113829291439230170195-105--812036
Nagyiván121411071511473----------107
Tiszaderzs107698590836----------789
Tiszaigar833749655114---------675
Tiszaörs134511388963177--------6200
Tiszaszentimre2169192774639---------15235
Tiszaszőlős154013751497197----458---4161

Törökszentmiklósi járás

36739

31779

1421

1208

120

35

9

3

4

9

5

22

9

4

128

4932

Fegyvernek65075501309281194-----4997
Törökszentmiklós210711838175459986257532074-1062676
Kengyel3659325316333-----6406
Kuncsorba6225613-----------61
Örményes1079889------------190
Tiszapüspöki214319023253184---------3236
Tiszatenyő165812921356---------6366
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Komárom-Esztergom megye

304568

257914

20456

4371

10930

803

3537

109

104

163

215

162

91

35

85

26

2079

46301

Esztergomi járás

93784

79701

8541

1601

4177

274

2254

25

25

50

57

89

10

17

38

9

608

13967

Esztergom2892624155170372952793242161219362948102484712
Dorog12199102166951663514787-10720-9-771980
Lábatlan503342681537852125--4---26761
Nyergesújfalu7621671251169379112631054-3-42903
Tát5302430637063281016-4-5--22990
Annavölgy9417802681035---------7161
Bajna192817776136184-------9150
Bajót1538137621720210--------7161
Csolnok32302711134491313515------18508
Dág932832314329414--------399
Dömös116791032622-------7257
Epöl64358027817---------63
Kesztölc262623377881835147153--4--410286
Leányvár1704138833932348-----10311
Máriahalom677597176816353--------1376
Mogyorósbánya862803187-73116-------459
Nagysáp148712325937154-------7252
Piliscsév2356215268932610639-20--24203
Pilismarót1977181111368161412------11165
Sárisáp2770245441324635324------22316
Süttő207117107755784-----7360
Tokod41433539108424596----3-11602
Tokodaltáró29632436116742966--------16523
Úny68861923-115-----3-569
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kisbéri járás

20284

17378

661

353

199

44

23

7

7

7

8

-

11

3

77

2885

Kisbér556447011901174845-626853
Ácsteszér68259747375-3--------484
Aka239193---------------46
Ászár171615494091563-3-----3167
Bakonybánk4333351274----------495
Bakonysárkány9808119958010------6169
Bakonyszombathely14201107251210---------3311
Bársonyos77265563-3----------117
Császár18361590251194---------11244
Csatka240208------------32
Csép34731895---------329
Ete577539933----------38
Kerékteleki7006001134---------100
Réde141011824-4-----------6227
Súr1263111236124810------8149
Tárkány1532139413712753--------138
Vérteskethely573487105----------86
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Komáromi járás

39863

34121

928

352

250

57

168

10

4

40

22

16

6

-

6

5

218

5707

Ács6875593413473286145-6----13938
Bábolna380833845872566--6-43--33416
Komárom1928416085500126163301253325127-441343186
Almásfüzitő2144185559221489-3----11288
Bana164914521119943------6196
Csém4213664------------54
Kisigmánd5184656-3--------53
Mocsa21921947301448--3------8244
Nagyigmánd29722633261173--3---12332
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Oroszlányi járás

26163

21761

1602

498

708

138

181

13

13

13

23

12

3

4

4

-

115

4386

Oroszlány1844615081104344823112717412118191044-873352
Bokod20681798722345--------13269
Dad1033959135-------74
Kecskéd198816494217409--------9337
Kömlőd1155925361416---3----4230
Szákszend147313491768--------124
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tatabányai járás

85691

71561

6144

1323

3883

228

464

39

39

37

72

30

52

11

12

8

675

14006

Tatabánya6775356120363512411749179263312833582051108655011534
Gyermely14401229118497103-----8210
Héreg10078544413195--3-----148
Környe446837362806250148-------23729
Szárliget2312198783658--4--24322
Szomor11009731411209344------11127
Tarján260023698919861313--4----13225
Várgesztes549440197-195--------109
Vértessomló133811264724663--------6208
Vértesszőlős3124272728347616161-5--36394
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tatai járás

38783

33392

2580

244

1713

62

447

15

16

16

33

13

19

3

14

386

5350

Tata2357520103103319563843731311113011892753447
Baj27842413399338334----3-3-14370
Dunaalmás1550124421-1434--------14306
Dunaszentmiklós413361200-199----------552
Kocs2556227424710-----24279
Naszály23822118361516-------15263
Neszmély13441165231344---------18175
Szomód208318152641823057------10262
Tardos1605142138823350-3--7--8184
Vértestolna491478192187-4---------312
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Nógrád megye

202427

176901

20232

15489

1384

269

2860

20

14

50

64

55

24

23

44

11

1031

25276

Balassagyarmati járás

40326

34861

2528

1932

116

40

380

9

14

14

10

4

3

10

204

5396

Balassagyarmat163971375759642565964510784-1262584
Becske5614954643----------66
Bercel2072187114613048-------7200
Cserháthaláp3573131816-----------44
Cserhátsurány8305985351----------232
Csesztve3282721716-----------56
Csitár4274162927-----------11
Debercsény7777----------------
Dejtár1404124798923---------7156
Drégelypalánk151613032141948310--------211
Érsekvadkert3557314419917949-----6413
Galgaguta62253310213--89---------89
Herencsény6075625752--------645
Hont46542621133-5---------39
Hugyag904715155152----------188
Iliny156156--------------
Ipolyszög64658691863-----------57
Ipolyvece7776565346-5---------121
Magyarnándor114410581794-4---------85
Mohora929861998212---3-----466
Nógrádkövesd696587106---------13109
Nógrádmarcal5384907873-3---------48
Őrhalom10419516160-----------390
Patak9207861311----------134
Patvarc7276315645-9---------496
Szanda6495603427-4-------789
Szécsénke198187-------------11
Szügy14001246188833-100-------4152
Terény381377758-58--3----5-4
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Bátonyterenyei járás

21789

18766

2003

1775

72

61

75

-

3

4

9

5

5

6

94

3006

Bátonyterenye12841109611082962423824-43555521864
Dorogháza112998718144-----------5142
Mátramindszent852735103953--------6117
Mátranovák1794157660513-------18218
Mátraterenye185716612282213-------3196
Mátraverebély1971175441138410164--------5216
Nemti76068657485---------574
Szuha58540644--41---------179
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pásztói járás

31729

27673

3691

2874

109

42

630

3

11

9

11

4

6

-

155

4018

Pásztó9689811443233849723-465--621573
Alsótold23022610--73----------
Bér36936416474-89---------34
Bokor10310230--921----------
Buják220219462832744-------3255
Csécse9228063533----------3116
Cserhátszentiván140134--------------46
Ecseg1169984179175--------4182
Egyházasdengeleg48247418743-142---------8
Erdőkürt494476144--141---------18
Erdőtarcsa5134816455-7---------331
Felsőtold132132----------------
Garáb5252----------------
Héhalom9928848682---------108
Jobbágyi2175189139638743--------22283
Kálló15401459509504-4---------680
Kisbágyon428378107----------347
Kozárd155153-------------
Kutasó9392--------------7
Mátraszőlős15701186998485--------6371
Palotás16281453128---------5174
Szarvasgede4093904----------19
Szirák11591025480469-5----3--6128
Szurdokpüspöki1875176117114---------10114
Tar1949172020819493--------4227
Vanyarc125999034114174189--------268
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Rétsági járás

24395

21569

3101

839

841

48

1337

3

6

9

9

3

5

3

5

7

178

2811

Rétság28222407164942046------17415
Alsópetény6665501644234114--------116
Bánk643541212-5-209-------7101
Berkenye658632153148--------326
Borsosberény10078527166-3---------155
Diósjenő2808261218113624108-----65195
Felsőpetény6385771748-164-------461
Horpács157145------------12
Keszeg6636203-----------43
Kétbodony4403905----------50
Kisecset15514887----------7
Legénd472371182743-104--------1097
Nagyoroszi2098178564291849---3----13311
Nézsa11101003316654296----5106
Nógrád144812879335976---------9161
Nógrádsáp8877671314-123-----120
Nőtincs114910552511103--------392
Ősagárd317308137-135--------39
Pusztaberki1209917---17----------21
Romhány2143173784584614-------6405
Szátok587573160157-----------14
Szendehely160514646465357812-------22139
Szente33732873-----4-------9
Tereske72567993883---------545
Tolmács740639933--------101
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Salgótarjáni járás

64601

56484

6108

5383

209

63

399

6

-

7

21

21

5

6

12

338

8038

Salgótarján372623200923382006136371133-617155682635194
Bárna10909808181-------------110
Cered11279307674-----------5197
Egyházasgerge76562570653----------140
Etes142712891141093----------138
Ipolytarnóc4453426058-----------99
Karancsalja15541375594554------5179
Karancsberény9058478-33---------58
Karancskeszi188317163022831135-------7166
Karancslapujtő2594231815314075--------11274
Karancsság12021119625622----------83
Kazár18641625109105---------9239
Kisbárkány2132133836-------------
Kishartyán5705155453-----------355
Litke870796345343----------73
Lucfalva6335913181614-154---------39
Márkháza2442408684-----------4
Mátraszele9798574946---------122
Mihálygerge6054993026---------3106
Nagybárkány687662248241--7---------25
Nagykeresztúr2592465647--9----------13
Rákóczibánya6585111717-------------147
Ságújfalu105395215614510----------100
Sámsonháza25925711131-78----------
Somoskőújfalu2353212764399-14------9225
Sóshartyán933869290288-----------560
Szilaspogony300298106106-------------
Vizslás13771224756438---------6153
Zabar4904527068------------37
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szécsényi járás

19587

17548

2801

2686

37

15

39

5

5

7

5

-

62

2007

Szécsény5962512620815520414-54--37831
Endrefalva12371171367363---------65
Hollókő3232903----------33
Ludányhalászi1535142722321245------4108
Magyargéc897778147146------------115
Nagylóc1590140130729653-------5188
Nógrádmegyer174515516426344--------4193
Nógrádsipek6966553----------41
Nógrádszakál6265649888-8---------52
Piliny6175656967-----------52
Rimóc18331633321314-4--------190
Szalmatercs460434111110------------26
Szécsényfelfalu4194046161------------15
Varsány16471549241240-----------698
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Pest megye

1217476

1045276

70267

20719

30176

5649

7463

980

1620

844

1027

1052

593

351

452

107

15001

169847

Aszódi járás

37472

33075

3184

1850

959

158

144

12

14

8

16

3

23

9

194

4366

Aszód62585407211695340168-22-56848
Tura777469529939253125-3---6-25811
Bag3846340125619522268-----22439
Domony220617231661461433---------7476
Galgahévíz24942287253227813-------25207
Galgamácsa191816984418746---8----6220
Hévízgyörk3029269954102315---4----16328
Iklad2071190280711781115--------7168
Kartal5602497550211110----22627
Vácegres8847722441365100----3----5111
Verseg139012591069286----------3131

Budakeszi járás

83670

72343

5180

421

3702

384

147

73

82

68

105

55

76

40

80

4

2125

11046

Biatorbágy12484109498019633731312196155775-1971526
Budakeszi13502117488063662562181689855816-3721701
Budaörs2675723028177416212251314325312629184615437523629
Zsámbék517444204192633234116843-71746
Budajenő16871471141311443-437--60213
Herceghalom2135167997641333334---44452
Nagykovácsi680958272933226154511411934-308915
Páty700962823711381593014491143--111717
Perbál20461716198815924----23324
Remeteszőlős1065975456205--9---3090
Telki36613165174-125976126-6-139476
Tök1341108361292065--------18257
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Ceglédi járás

88952

75431

3369

1837

966

290

82

13

29

77

33

35

10

13

23

3

515

13409

Abony1491612583564465433935434-572324
Albertirsa120161063742524751475238113444881364
Cegléd36645304521012597183107108175018146122416149
Ceglédbercel434636746277596118-33--18668
Csemő40483717702316183---8----37316
Dánszentmiklós2844244661161232---------23398
Jászkarajenő27512264247215147--35--19470
Kőröstetétlen8896933-----------196
Mikebuda6665697-5---------96
Tápiószőlős29262461124772220--4-----9463
Törtel433336431701558----3---11686
Újszilvás2572229259351463--------9279

Dabasi járás

48289

42305

5137

2103

1391

305

1219

16

24

34

22

19

4

7

13

10

294

5932

Dabas1638614578174133411486115711112145571301795
Örkény4730416310089557265-76---20560
Újhartyán268525041105310781113----15177
Bugyi505743001693128996--3---22748
Hernád4092359016410042135----27498
Inárcs439637992081212922189-31591
Kakucs2692240728819753238-3---18285
Pusztavacs137411244---------6250
Táborfalva333828521117211193-3----8484
Tatárszentgyörgy1861150730829073---4---5347
Újlengyel1678148131-2133------12197
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Dunakeszi járás

79527

67146

2432

540

810

315

362

40

79

36

76

83

42

21

63

15

1189

12255

Dunakeszi4054534104105519646014856173813385218112535936375
Fót190681586358525013795286513171943182493184
Göd18369157475189220466321732920121942073252584
Csomád1545143227496246-4-3-322112

Érdi járás

116510

98053

4735

867

2000

720

354

153

178

91

118

92

147

41

48

12

1893

18013

Érd63662531752324650824419549154485839702627994510281
Diósd905677794533926660911462219193-3571134
Százhalombatta17952150194402999811833982016648362152900
Törökbálint1284110982883636706914101371214646-2291808
Pusztazámor116889421833---20273
Sóskút3026255819814302711133634465
Tárnok880576464167010361145755412334-931152
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Gödöllői járás

139826

120988

6669

2774

1641

628

1015

86

74

120

147

100

57

41

49

11

1999

18527

Gödöllő325222796712994055179566222649572321151447004469
Isaszeg111529692704357554222671083811449
Kerepes100688401693183303581091351111943-1211595
Kistarcsa1195310425506153101531587351087-1441514
Pécel15168131845643349360194710101545732261936
Veresegyház159981367942613311878221015914117951912294
Csömör9293803750522212491846351475--1341243
Dány443040696365732225554---3-24354
Erdőkertes7307654032017669517-363-91757
Mogyoród64375669169343753105158-4-96757
Nagytarcsa39403205257308201347---56730
Szada47213987102450205-935--84727
Vácszentlászló19931783364178---3---18210
Valkó24362160279253109-----12274
Zsámbok24082190173142719------3-21218

Gyáli járás

40853

34631

1302

549

270

348

30

20

15

23

15

23

15

9

11

326

6165

Gyál23338196958744031722231515510111014862263594
Ócsa89857634237120395011-88----521350
Alsónémedi514444901261433594-10-5-19648
Felsőpakony3386281265122616-44---29573
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Monori járás

65983

56702

2820

1560

406

439

268

13

25

44

26

40

8

12

15

4

606

9212

Gyömrő16250134103511018993216510610358-1852830
Monor176261544198271099113203513814--1772172
Pilis115681027971636545124157912964991265
Bénye117910223412488-------8157
Csévharaszt1887174232919-------10145
Gomba2870236876441583--29493
Káva6585871264--------571
Monorierdő414735472131502926--3-36594
Nyáregyháza37193116722124145-3----29598
Pánd1967163113412545----------336
Péteri220418011371362652------14403
Vasad1908175861162517------14148

Nagykátai járás

71992

62402

2808

2098

270

273

29

10

19

45

14

42

7

18

9

408

9518

Nagykáta124671074366754848323-48518---701706
Sülysáp819571162901823441761043-441078
Tápiószele5914483540535024169---221065
Farmos350630745720624----3-17431
Kóka433840382101641324--3--20296
Mende4131352315211317108------40606
Szentlőrinckáta18881627554338---------9259
Szentmártonkáta48934287122584017----22606
Tápióbicske340429701691411026-------22434
Tápiógyörgye344529439666158---4---23502
Tápióság260122566547410------8345
Tápiószecső6177521619213622183-56--34959
Tápiószentmárton52424904128103912-------12326
Tóalmás321026211431061311-6-3---39573
Úri2581224957211216---4--3--26332
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Nagykőrösi járás

27977

24008

806

467

145

107

15

3

14

16

14

20

4

6

220

3931

Nagykőrös2413420663716452124641314141416451883459
Kocsér18921664305147-------26212
Nyársapát195116816010736---4---6260

Pilisvörösvári járás

53201

46448

9184

522

7231

131

1097

28

38

35

75

37

25

9

25

5

939

6598

Piliscsaba84727323114834859819124610828734-1681121
Pilisvörösvár13667120444094119380438123365131561501585
Pilisborosjenő34782869236618741435765---80597
Pilisjászfalu156813485363463---5----20219
Pilisszántó300226658606610774--55-5321333
Pilisszentiván416536831060-1034613----48479
Solymár988687081396812882223941214458-2751127
Tinnye1607143063301693-----25173
Üröm735663782744204172031146-152964
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Ráckevei járás

35732

30997

2588

775

1236

119

35

14

319

8

24

66

14

4

4

236

4685

Kiskunlacháza87637559264150403675-4223-471192
Ráckeve9755837951028612029173303516901358
Apaj12391005833---------234
Áporka111098141141016---------6129
Dömsöd57065161311272189-7----27544
Lórév2732561805--3170--16---35
Makád11901050286103-4---140
Szigetbecse130110601822813934---6---8238
Szigetcsép22541910380925883101----22343
Szigetszentmárton21271851380353536-47---18274
Szigetújfalu201417853042839---13228

Szentendrei járás

77802

68057

5877

1030

2585

277

1093

118

444

55

144

79

55

23

39

15

1399

9573

Budakalász1061991725111726824271310662614105832091422
Pomáz166221441411633674125488141639251885552692162
Szentendre25310222431026115424847471113136433286125463024
Visegrád17181469275-25253-12----24246
Csobánka31532856697465133173739-4356288
Dunabogdány303727128621681124733-----29321
Kisoroszi927778284117-3------8148
Leányfalu338528261176642056-653-68551
Pilisszentkereszt225920136273775547--5--3-30223
Pilisszentlászló122310953173122898-----35125
Pócsmegyer18591713691826115--4-27144
Szigetmonostor22021925376206-----22275
Tahitótfalu548848411481075229431038376644
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szigetszentmiklósi járás

110448

92788

6659

1207

3708

578

109

343

222

84

95

266

48

27

30

12

1261

17436

Dunaharaszti204731691916492481127106252616172549104761973489
Dunavarsány736364073708721233108386--69949
Halásztelek9200781332962864771273982773-1581368
Szigethalom1688613807438154130581624164141543-1613050
Szigetszentmiklós34708296421356337490226323749362898239104795006
Tököl10851891182121019546822612097941241918
Délegyháza33782763147554922365--4-19614
Majosháza148213385318236----5----15142
Taksony610751881496361396347105739900

Szobi járás

24875

21716

1618

515

865

72

124

7

6

9

17

8

3

-

244

3122

Nagymaros467941173855131655-4----66552
Szob279423804232459-------3414
Bernecebaráti9017742316--------127
Ipolydamásd34624794---------599
Ipolytölgyes41139829114104----------13
Kemence10259179-5-------108
Kismaros202517422104192373-------35280
Kóspallag76364565-3359---------3117
Letkés110910576249845---------552
Márianosztra13891206160140384-3-----17173
Nagybörzsöny7785501375777---------4227
Perőcsény3123055-3----------97
Szokolya1800154529896-3-----27250
Tésa73673-------3------6
Vámosmikola15921408154129586---5-----184
Verőce36633292199501253134---45366
Zebegény1215106697-913-------22147
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Váci járás

67341

57922

3251

1135

653

215

986

22

20

48

51

45

48

36

12

5

686

9336

Őrbottyán71026159128404424533-33-64938
Vác3383128819122539038310716518103828273330634564949
Acsa141811782731435122------4238
Csörög1944174329224120154---8-21199
Csővár6275833275-320-------44
Galgagyörk10478822759762117--------5163
Kisnémedi659597144-----7----462
Kosd2465216654182175-------15297
Penc1466128323610---3----183
Püspökhatvan1457132229513933148--------4134
Püspökszilágy7526524----------7100
Rád1899156048233811-------7339
Sződ279124467114742--4--16345
Sződliget44643796881044810--95---55667
Vácduka1371126064212315-------12109
Váchartyán1745153922-811-------8205
Váckisújfalu43338511-5-5--------48
Vácrátót18701552376519--4----3316

Vecsési járás

47026

40264

2648

469

1338

290

354

20

20

37

43

26

30

22

14

3

467

6723

Maglód11738100553897981751035994135541161673
Üllő11425981135619083481036344-831604
Vecsés200881712516011851146150161282134913145-2292947
Ecser37753273302152817225--1039499
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Somogy megye

317307

271142

24790

16796

5319

431

150

1548

141

155

121

99

62

32

87

30

2230

44788

Barcsi járás

23793

19622

4109

2426

553

11

11

1116

20

4

4

3

-

3

132

4017

Barcs11420909113869181706102741133--772281
Babócsa158413302192096-3--------5249
Bélavár3713484040------------23
Bolhó78064717510613--57--------3129
Csokonyavisonta15571333987021-55-------7218
Darány925855176974--73------69
Drávagárdony1401102524------------30
Drávatamási3861927823--52-------6176
Heresznye24022713368---65---------13
Homokszentgyörgy112176336269----------3356
Istvándi5995723613553---------325
Kálmáncsa65154066583--4--------111
Kastélyosdombó2082086524---41----------
Komlósd1511351110------------16
Lad562552611249-----------45
Lakócsa5354562981213--185--------75
Patosfa2462071468------------39
Péterhida144126118----------17
Potony20718213213--121--------22
Rinyaújlak259243332210----------10
Rinyaújnép403853-------------
Somogyaracs1971617473------------35
Szentborbás104958628--64--------4-
Szulok64355024720225--4--------682
Tótújfalu195160128843-114--------310
Vízvár528501151919--50-----526
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Csurgói járás

16862

14974

1592

1448

71

21

4

40

9

4

4

3

32

1865

Csurgó5214451826322319733---15689
Berzence2560219514612689-----364
Csurgónagymarton14814555-------------3
Gyékényes1014912856415-4------497
Iharos4484279595------------21
Iharosberény1276116137836315----------113
Inke1210101793893-----------192
Őrtilos4974825350-----------14
Pogányszentpéter51144310299----------67
Porrog2232226258-4-----------
Porrogszentkirály2892696056--3--------20
Porrogszentpál8482-------------
Somogybükkösd92871110------------5
Somogycsicsó1601541212-------------6
Somogyudvarhely10429957---5--------47
Szenta403388109105--3--------14
Zákány1139976857255-7--4159
Zákányfalu5525012520---------351
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Fonyódi járás

33785

28459

2346

1244

875

43

22

49

11

60

20

10

11

7

10

3

228

5083

Balatonboglár57364789179514644-9544919
Balatonlelle5217403316811119749653-411172
Fonyód47934040323591767810-5145--48729
Lengyeltóti30502715332252723------5302
Balatonfenyves180314901022360737----4312
Buzsák1283992661847----------252
Gamás7877045333-15-------482
Gyugy25924415510-----------7
Hács3733502421----------315
Karád1537126515810949----------8247
Kisberény1581473635------------11
Látrány1340115611577303------3176
Ordacsehi8147267314566---------1769
Öreglak1556139822821511---------4152
Pamuk2451899393-------------56
Somogybabod47444616-14----------25
Somogytúr430397118----------30
Somogyvámos76871014112114------3951
Somogyvár1796158118014632---------202
Szőlősgyörök116991121-20----------5256
Visz1971761256-----------18
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kaposvári járás

118496

102798

7733

5503

1565

172

55

196

44

40

59

45

32

9

46

11

1103

15403

Kaposvár6624556676261314347558333141321539292443477739494
Igal127010631327653---------7177
Kadarkút26532476178140253-6----8175
Nagybajom33302977280252144--5----10348
Alsóbogát2502382822--------48
Bárdudvarnok11189747444225------13139
Baté85166253467-----------5185
Bodrog4043731495-----------31
Bőszénfa5454881797----------55
Büssü3913781791724---------8
Cserénfa20519653----------38
Csököly1062104828026513---------912
Csoma4394121912--------25
Csombárd262246--------------16
Ecseny20217832-30---------619
Edde18017069673-----------8
Felsőmocsolád389356281016-----------26
Fonó2622361717------------26
Gadács79747-6-----------4
Gálosfa2562241817------------32
Gige3733421781744------------31
Gölle995818907118---------16162
Hajmás2301852321-----------45
Hedrehely41634128225----------74
Hencse32331930264-----------34
Hetes11659391484--------11223
Jákó62458368595--------739
Juta1204109221136---------10112
Kaposfő16501535313141168------14113
Kaposgyarmat85843------------
Kaposhomok491449867186---------542
Kaposkeresztúr314302675943---------11
Kaposmérő2428220613092223-6--6----13221
Kaposszerdahely100084678686-3-------7153
Kaposújlak7376371244--4--------3100
Kazsok31930577716-----------10
Kercseliget38635362546----------32
Kisasszond1811632120------------18
Kisgyalán20218422156----------14
Kiskorpád9078438763143-43-----464
Kőkút55850788815---------351
Magyaratád82867024129---------4155
Magyaregres632546685773---------82
Mernye142312537533285-8------13169
Mezőcsokonya124710691121009--------8174
Mike64055655459----------81
Mosdós10259349466813-3-3----1081
Nagyberki14401236135104213---4----6202
Orci5614566-----3-----105
Osztopán84969712711215------------140
Pálmajor346346319318-------------
Patalom3293072114---------22
Patca6161--------------
Polány22717012-12-----------53
Ráksi4513801485----------71
Rinyakovácsi1481485151--------------
Sántos5564061275-----------5150
Simonfa3533486054--------5
Somodor41437430226---------37
Somogyaszaló775689522920-------1985
Somogyfajsz5385099267144-----5---1418
Somogygeszti4694311261223----------335
Somogyjád16051238897810---------3364
Somogysárd1260116797877---------92
Somogyszil7476771117633-3---------58
Szabadi270237221011----------30
Szenna737494493711----------4239
Szentbalázs3192782017----------41
Szentgáloskér5584424629113-----6104
Szilvásszentmárton20318736315-----------515
Taszár194716635629194------26283
Újvárfalva28124271629-----------332
Várda455419------------35
Visnye2402311312-----------9
Zimány6025355855---------67
Zselickisfalud2602482220----------12
Zselickislak3273161155----------39
Zselicszentpál3923603----------332
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Marcali járás

34472

29628

3467

2599

752

51

10

22

14

13

4

6

-

7

5

164

4481

Marcali11736102255724001271939763--591474
Balatonberény11168611051192--------15212
Balatonkeresztúr156913036356-3-----4261
Balatonmáriafürdő64349828-24---------4144
Balatonszentgyörgy1628129710342555--------9297
Balatonújlak46940934925----------1048
Böhönye23282172177141156353---3-6148
Csákány238153603228----------66
Csömend29428219487----------12
Főnyed8277843----------3
Gadány34534184768-----------4
Hollád23720551446----------26
Hosszúvíz45444------------
Kelevíz31631439354-----------5-
Kéthely2263183516913528-------6414
Libickozma2726---------------
Mesztegnyő1312120320419111---------108
Nagyszakácsi407330352115-----------367
Nemesdéd7375001851739---------224
Nemeskisfalud1241241414-------------
Nemesvid77564016412437---------3112
Nikla717623634319----------783
Pusztakovácsi84376137296----------73
Sávoly495474785425----------48
Somogysámson74864829226429------------82
Somogysimonyi786815-15-----------
Somogyszentpál78867923221813---------99
Somogyzsitfa792610604413--------3173
Szegerdő21020676706-------------
Szenyér2992931591509-----------3
Szőkedencs25122085----------26
Tapsony72956212910919----------3151
Táska402394107105------------5
Tikos113803230------------33
Varászló1471361468------------4
Vése757687118----------69
Vörs41234836827----------52
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Nagyatádi járás

26003

23050

2874

2582

148

20

5

86

7

10

6

14

5

3

81

2899

Nagyatád11032925730412477116546564-571749
Bakháza1801712423-----------9
Beleg6316031601564------------26
Bolhás4124024342------------9
Görgeteg109199122321010--5-------395
Háromfa789683106103------4----106
Kaszó1057633------------29
Kisbajom4174031431364----------13
Kutas14121311301297-3----------99
Lábod1964182443740327---4---132
Nagykorpád5985065247---------90
Ötvöskónyi951841275272--------109
Rinyabesenyő1921929191--------------
Rinyaszentkirály3903707474-------------19
Segesd248323081671625-----------5174
Somogyszob157314151078664-10------5157
Szabás604565113110----------38
Tarany117911322512445---------445
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Siófoki járás

51099

41858

2201

775

1136

99

39

36

32

23

25

15

11

9

17

4

438

9054

Balatonföldvár22071794110490443---29406
Siófok2504519427106342947755251119141773661995569
Zamárdi238620921016865-----23289
Ádánd212118937851203------6209
Balatonendréd135611754210253-------14178
Balatonőszöd4874169-9-----------871
Balatonszabadi29712589884244---------21364
Balatonszárszó19001719818663------11169
Balatonszemes18171482108167935---31326
Balatonvilágos11709512918---3--16218
Bálványos54749713-8-------3-48
Kereki54644753-----------99
Kőröshegy1392123549439-------10149
Kötcse453401305187---------42
Nagyberény1323997784524---3---3317
Nagycsepely353339301811----------89
Nyim2862474-----------1038
Pusztaszemes3393171539--------322
Ságvár18301545872845343-----9275
Siójut61656818411---------444
Som7076388959206-3-------1667
Szántód5605032317-------457
Szólád48945076-----------635
Teleki198136443311-----------453
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Tabi járás

12797

10753

468

219

219

14

4

3

4

3

-

-

52

1986

Tab453337867421408----18744
Andocs106883126915----------235
Bábonymegyer846777193123---------63
Bedegkér43733525186----------100
Bonnya257250673037-----------
Fiad146123963------------23
Kánya4143431475---------369
Kapoly667494281313---------169
Kára4644-------------
Kisbárapáti40139639354-----------
Lulla188901110-----------98
Miklósi20917517-16-----------33
Nágocs678554321715-----------4116
Sérsekszőlős14813654-----------10
Somogyacsa15612520118---------730
Somogydöröcske124121633------------3
Somogyegres183164-----------316
Somogymeggyes4864007-7-----------81
Szorosad10590-------------15
Tengőd4624211797----------38
Törökkoppány41032044------------90
Torvaj2472401055------------4
Zala2382244----------13
Zics348314291612----------31
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

559272

494557

51223

44738

2797

1219

297

24

47

1461

131

171

69

374

97

10

2860

63942

Baktalórántházai járás

19123

17144

2059

1942

17

37

4

-

-

55

-

-

4

-

48

1968

Baktalórántháza3916360997694054---25----15301
Besenyőd669447381913---5------222
Laskod10049508581---------54
Levelek2880237868623---------9501
Magy9178887572----------28
Nyíribrony1057856634712---------200
Nyírjákó8707872216----4------383
Nyírkércs794724------------70
Ófehértó25152301323306--11----6214
Petneháza178515958280----------3188
Ramocsaháza151714532112073----------364
Rohod11991156115112----3------43
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Csengeri járás

13485

12262

1933

1704

41

178

-

-

9

-

-

21

1207

Csenger485343416385681648--6-----4506
Csengersima703662532527----------40
Csengerújfalu785721836894----------64
Komlódtótfalu1051042115-6-----------
Pátyod608523374924---------482
Porcsalma26722439773745422--------9231
Szamosangyalos4884201058817-----------68
Szamosbecs3603384125-15---------19
Szamostatárfalva302283105103------------18
Tyukod20031890725813-----------113
Ura60654155------------65
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Fehérgyarmati járás

37259

33254

5003

4578

130

131

3

-

-

155

-

6

4

9

-

94

3985

Fehérgyarmat789367272021252914--30----421164
Botpalád610568122105-----17-------42
Cégénydányád6335445--3----------89
Csaholc54650021720114----------46
Császló34034060527-----------
Csegöld631598907612----------33
Darnó1481425048------------6
Fülesd4314022422------------29
Gacsály877656162154-3---4------221
Garbolc1291292322------------
Gyügye231217------------14
Hermánszeg236220127-6----------16
Jánkmajtis16331544294248531---9----586
Kérsemjén2802693837------------11
Kisar1058963161158-----------95
Kishódos78772020-------------
Kisnamény3022693634------------33
Kispalád536450173172------------86
Kisszekeres5625428683----------20
Kölcse13041142142135----5-----162
Kömörő5395026464-------------37
Magosliget2712689086-----3------3
Mánd24724276-----------5
Méhtelek7125851221133-------126
Milota894834213210-----------59
Nábrád8858143229-----------70
Nagyar684636106105------------48
Nagyhódos10010055--------------
Nagyszekeres560523102100-----------36
Nemesborzova828255--------------
Olcsvaapáti272184-------------86
Panyola597514---------------83
Penyige7106602623-----3------49
Rozsály784707143127-9---7-------76
Sonkád671539716310---5------14132
Szamossályi706601402433---10------5105
Szamosújlak355348-------------7
Szatmárcseke14731337429424---3------4136
Tiszabecs1028974199184-----14-----50
Tiszacsécse2202162624----------3
Tiszakóród75769010399----3-------67
Tisztaberek667588213205-4---4------378
Tivadar1701673-3------------3
Tunyogmatolcs24242069374366----6-----6355
Túristvándi688616106102----3------71
Túrricse664588133128-3----------76
Uszka394393214209-----5------
Vámosoroszi4664588180------------8
Zajta39036813459656---4-------22
Zsarolyán3913524036---------39
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Ibrányi járás

23679

20973

2787

2592

128

15

4

-

-

31

5

-

8

3

-

66

2654

Ibrány68016108995935358--10-4---23687
Nagyhalász563248145995775--11---3-20774
Balsa8437123734---------130
Buj22772113199195--------9164
Gávavencsellő3574328327918283---5--5-11290
Paszab12211010194194-------------211
Tiszabercel1894169247546733----------202
Tiszatelek1437124198-----------196
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kemecsei járás

22066

19597

2004

1900

28

21

3

-

38

3

6

4

4

-

54

2430

Demecser424638184604475---8-----9410
Kemecse4744406850447659--73-3--20674
Berkesz8647937166----3------71
Beszterec10759416767-------------133
Gégény1951171437293------3236
Kék196818062041953--3------6161
Nyírbogdány28702560133104103--14-----9307
Nyírtét1056983116--------73
Székely1066947145142---------108
Tiszarád555509148148-------------45
Vasmegyer16711458224220--------212
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Kisvárdai járás

56114

50963

3636

3250

85

46

10

4

181

4

10

-

66

6

252

5104

Ajak3625325965575--------14365
Dombrád39543579313303-4--4-----13375
Kisvárda169861537769950536207-4883-5031591589
Anarcs186017478477---3------3113
Döge210718841831703---11------220
Fényeslitke239021911391204---9---5--12199
Gyulaháza188917625747-3---7------3127
Jéke7066411685---------64
Kékcse15381428385376----5-4----3110
Lövőpetri4454425-------3---33
Mezőladány1056957277272----4------99
Nyírkarász232021075952---3-----3213
Nyírlövő67762894---------549
Nyírtass2017157856464---4------4437
Pap180216722353--11----10130
Pátroha287126762542457----------5177
Rétközberencs11121030307305----------81
Szabolcsbáka116710894946---------78
Szabolcsveresmart168415578078-----------127
Tiszakanyár161615353893735--8-----380
Tornyospálca25762382144131---10------3194
Újdombrád709661-------------48
Újkenéz100778142323---3---4--226
ÖsszesenMagyarHazai nemzetiségCigány (roma)NémetRománSzlovákHorvátSzerbUkránLengyelBolgárGörögRuszinÖrménySzlovénMásNem válaszolt

Mátészalkai járás

64015

57546

8472

7259

899

191

12

3

78

10

28

4

3

8

158

6419

Mátészalka17195150651310102817357832497-31012114
Nagyecsed637457991295128365----4---6564
Vaja3608329912611048--------4308
Fábiánháza17591646226225----------113
Fülpösdaróc304287-------------17
Géberjén4904655----------25
Győrtelek1573118897883----3-----383
Hodász337031387827733---4------225
Jármi129011634217912--3------3126
Kántorjánosi21522023787781-6---