Maakond / ValdKokkuEestlased(neist Setud)VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata
TotalEstonians(incl. Setos)RussiansGermansSwedesJewsOtherUnknown

Eesti

1107059

969976

91109

18319

7850

4566

14508

731

Harju

219654

195689

9060

7876

1817

1968

3001

243

Tallinna linn122419102568 7513690481219292542151
Baltiski linn1053961 314112-71
Nõmme alev51503794 675400353619812
Alavere14661446 144--2-
Anija19461896 2811--92
Hageri25602538 5133-1-
Harku33353249 6065-123
Ingliste11791155 201---3
Juuru29992949 11301-62
Järvakandi17611675 1766---3
Jõelehtme26602550 8125--31
Kabala762760 ----11
Kaiu14891471 5---13-
Kehtna20602033 1233-81
Keila49344828 60112-258
- Keila alevik789772 84--5-
Kernu16471622 122--2-
Kiiu15181487 718--6-
Kloostri48234576 3530168-86
Kodasu12301213 151---1
Kohila35793482 4341--121
Kolga40113967 19191-5-
Kuimetsa957955 ---1-1
Kuivajõe25052450 16157-152
Kurna16881665 45--14-
Kõnnu39893920 26234-133
- Loksa alevik276234 24102-6-
Laitse811783 1335-52
Nabala831830 1-----
Naissaare26189 --169-3-
Nehatu24832466 41--75
Nõva1004989 -49-11
Pakri3558 --347---
Peningi24842423 28261-6-
Prangli510507 --1--2
Raasiku18091780 1117--1-
Rae34893441 319-134
Raiküla14701460 5---32
Rapla54455375 24303-85
Ravila20221991 119--11-
Riisepere26552478 13727-1111
Saku981909 4492-17-
Saue24482395 2013--614
Triigi32683237 717--43
Varbola17981776 411--7-
Vihterpalu961732 -1227-1-
Viimsi14251410 85--11
Vääna14241400 145--41
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Järva

58211

56565

649

563

25

14

325

70

Paide linn29802693 61175612294
Tapa alev23982218 13510-1313
Türi alev20992011 10383-334
Albu38143769 4224-105
Alliku24042346 10131-322
Ambla40734010 1637--82
- Ambla alevik493480 57--1-
Anna14241416 24--11
Einmanni15891554 222--65
Esna35473470 20203-286
Kapu10621035 1052-82
Kirna1005997 ----71
Koigi28192784 1016--72
Kuksema23352285 631--85
Käru19301852 5410--113
Lehtse37103567 912411251
Liigvalla24712412 379--112
Mäo23542336 410--31
Nõmküla29462837 65171-242
Särevere34183333 16294-333
Vahastu612611 1-----
Veinjärve45774489 2547--214
Väätsa18821859 129--2-
Võhmuta27622681 3835--62
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Lääne

75991

69371

425

695

5183

9

255

53

Haapsalu linn42513597 1783048096914
Kärdla alev15801503 10294-331
Asuküla18941866 10114-3-
Emmaste35203509 51--23
Haimre21492099 15174-14-
Jõgisoo11361125 261--2
Kalju731727 -4----
Keina45694528 18151-43
Kirbla22152171 4207-13-
Kolovere12241220 12--1-
Kõrgesaare33923364 11-5-12-
Lihula27432664 1655--44
- Lihula alevik535494 531--32
Luiste11991189 18---1
Lähtru10571045 111----
Martna23422316 617--12
Massu26372618 691-12
Märjamaa29522897 1832--23
Oru22032181 8104---
Paadremaa14151402 26--5-
Paatsalu19531936 113--21
Palivere12991278 -101-10-
Passlepa1575738 414814-32
Piirsalu15631545 91--62
Rikholdi155661 -61489---
Saulepa21052083 213--61
Sinalepa19961984 82--11
Sipa632623 -7--11
Sooniste726692 273--31
Sutlepa1081718 11361---
Suuremõisa38933870 752-9-
Taebla14901485 2---12
Vaikna13521315 12124-9-
Velise33713338 626--1-
Veltsa12951271 2144-31
Vigala31573110 920--162
Vormsi2563161 312395-21
Võnnu11751142 10-2-183
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Pärnu

94014

90441

984

1367

44

238

857

83

Pärnu linn1849916440 49410303523624618
- I osa1270310810 4359933020321715
- II osa57965630 5937533293
Kilingi-Nõmme alev10931056 517--123
Mõisaküla alev19091643 317--2262
Sindi alev16071522 24411-172
Abja29252866 2822--81
- Paluoja alevik534528 5---1-
Are944931 47---2
Audru21762160 35--62
Enge16091605 4-----
Hallinga1010981 716--6-
Häädemeeste19401908 192--101
Jäärja12091177 161--15-
Jõõpre790787 ----21
Kaelaste803795 42--2-
Kaisma11731168 -3--2-
Kariste-Uue10291021 15---2
Kariste-Vana20992082 12---41
Karksi25972543 3614--31
- Nuia alevik542530 75----
Kihnu11111110 1-----
Kilingi17641743 121--71
Koonga28282815 -8---5
Laatre862803 81--50-
Laiksaare20041911 741--153
Lelle18731783 3337--164
Orajõe24682369 113--805
Pati18771873 2--1-1
Penuja685674 21--62
Polli16581628 612--102
Pornuse13981377 49--62
Pöögle639630 71--1-
Reiu404393 110----
Sauga20352023 7111-2
Seli21372128 8----1
Suigu457456 -1----
Taali26302616 82--13
Tahkuranna18621857 3---2-
Talli15981552 9---37-
Tammiste939938 -----1
Tori39753947 76--123
Tõstamaa23382307 316--12-
Uulu-Surju17931769 1712-4-
Vee996994 ----2-
Viluvere397397 ------
Voltveti20752020 2018--125
Vändra-Uue26532620 8164-41
Vändra-Vana34953381 42491-193
- Vändra alevik557538 117--1-
Võlla16511642 31--23
KokkuEestlased(neist Setud)VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Petseri

60848

19412

15058

38812

41

-

2

2570

11

Petseri linn20136802512736-2511
Irboska81831813578754--123-
Järvesuu322623872293836---21
Kulje47314954676---6-
Laura55103571376111--13801
Mikitamäe (Mäe)3016257623734352--3-
Obinitsa (Merimäe)549647953759657---44-
Panikovitsa (Rootova)479234812360213--8281
Petseri66811867111247453--642
Satserina2925183017101084---101
Senno7753117376081--261
Vilo65224225373022601--333
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Saare

57157

55908

255

509

290

40

132

23

Kuressaare linn33642666 156401343968-
Abroka25332515 841-32
Hellamaa27942784 45--1-
Kaarma-Suure36713632 158--16-
- Põllu alevik814793 125--4-
Kihelkonna35743513 20331115
Kogula37763756 411--32
Kärla31213108 56--11
Laimjala20252021 21--1-
Leisi29462931 35--61
Loona30493038 37--1-
Lümmada38353820 72--51
Maasi22782267 35--12
Muhu-Suure30993097 2-----
Mustjala32443238 4---2-
Pihtla38593840 101--71
Pärsamaa27352722 -42-7-
Ruhno27110 -2252--7
Torgu40284002 711--71
Uuemõisa29552948 23--2-
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Tartu

176096

155192

14419

3921

117

1124

1211

112

Tartu linn5034242459 25703210103111579986
- I osa1430011045 81317194432132929
- II osa2034417650 8509562655327930
- III osa1569813764 9075353324119127
Jõgeva alev910840 43111312-
Kallaste alev1627201 14241--1-
Mustvee alev2745803 19371--4-
Otepää alev17771762 821-4-
Aakre16511631 122--6-
Ahja34243327 883--51
Alatskivi20431887 13212--12-
Aru995979 11---5-
Avinurme47124657 393--13-
Elistvere22862018 2644----
Haaslava19101847 1245--6-
Härjanurme902892 8---2-
Hellenurme416402 94--1-
Jõgeva24732400 3318--22-
Kaarepere19441861 1257329-
Kambja19411912 108--101
Kasepää2981961 2014---6-
Kastre-Võnnu39423188 7379--62
Kavastu31282674 446---17
Kavilda17831770 11--11-
Kirepi617610 31--21
Kodijärve13451338 4---3-
Kokora10691022 2720----
Kongota15551507 2791-101
- Elva alevik osa10793 1011-2-
Krüdneri21822140 2011--92
Kudina33683244 5960--32
Kuuste-Vana20221987 1713--5-
Kuuste-Vastse15931565 2121-4-
Kuremaa21622059 1059--331
Laeva14141386 25---3-
Laiuse29512895 1315--28-
Laius-Tähkvere27162691 21-1-21
Lohusuu21831571 5864--22-
Luke802800 ----2-
Luunja15211494 206--1-
Mäksa20111979 215--33
Meeri21322091 2510--51
- Nõo alevik272266 6-----
- Elva alevik osa194173 144--3-
Otepää-Vana11671157 41--5-
Otepää-Vastse645641 4-----
Pala28982853 2019--33
Palupera16071590 131--3-
Pangodi13651359 42----
Päidla982981 ----1-
Peipsiäärne3541324 3217-----
Pilkuse663653 64----
Puurmanni23602296 2128--15-
Pühajärve15621521 2481-8-
Raadi25322443 31411-16-
Ranna13111305 12--3-
Rannu22862183 2572--6-
Rasina15561529 1512----
Roela19861957 28---1-
Ropka18791819 33113112-
Rõngu19611935 128-15-
Saadjärve19011865 19111-5-
Saare17341685 3212--5-
Sootaga16911653 1119--8-
Tammistu930913 44--9-
Tähtvere18341779 2625-13-
Uderna16221560 399--14-
- Elva alevik osa961909 317--14-
Ulila12011173 223--3-
Vaimastvere16471616 187--6-
Valguta14811459 132--7-
Vara13911371 15---5-
Vesneri921900 108--3-
Vorbuse354347 7-----
Võtikvere (Torma)35133475 267--5-
- Lullikatku alevik258258 ------
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Valga

39690

35705

802

324

14

409

2408

28

Valga linn94556997 4431828393141913
Tõrva alev18101771 1673-13-
Helme13321314 131--31
Holdre571568 11--1-
Hummuli16951663 113-315-
Jõgeveste966953 62--41
Kaagjärve14001008 232--3634
Karula28372723 527--541
Keeni828805 1311-8-
Koorküla840814 39--14-
Kuikatsi36003482 6336--163
- Puka alevik623614 71--1-
Laanemetsa13941233 7---1531
Laatre12201158 3212--171
- Tsirgulinna alevik331313 16---2-
Leebiku627609 71--10-
Lõve902894 4---4-
Paju17371501 266-121911
- Puraküla alevik14021191 216-121711
Patküla900883 94--4-
Sangaste33493239 48341-261
Sooru455425 3--1251
Taagepera15101478 27--23-
Taheva11601100 98--43-
Tõlliste11021087 1111-2-
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Viljandi

77013

75142

680

642

33

134

358

24

Viljandi linn94008667 124332251311174
Põltsamaa alev21001997 324611212
Suure-Jaani alev966956 64----
Adavere11531143 431-2-
Aidu12251201 20---31
Heimtali10381015 1310----
Holstre22252173 1823--101
Imavere22122193 98--2-
Kaarli12071199 4---31
Kabala30303011 84--7-
Kurista11351088 1253-27-
Kärstna11291105 172--5-
Kõo37393715 136--41
- Võhma alevik404403 1-----
Loodi909884 1210--3-
Lustivere14591425 124--171
Olustvere25512510 34---61
Pajusi21352104 914--71
Puiatu929915 311----
Päri328307 515--1-
Pärsti774753 79--41
Põltsamaa-Uue11931149 40---4-
Põltsamaa-Vana25942549 356--4-
Riidaja723720 11--1-
Rutikvere719707 -6--6-
Soosaare14761460 59--2-
Suislepi-Uue831820 92----
Suislepi-Vana20031968 311-21-
Suure-Kõpu26062587 14-1-22
Sürgavere17871768 7---12-
Taevere18811873 6---2-
Tarvastu42584180 41271-9-
- Mustla alevik677673 3---1-
Tuhalaane13251287 1914--5-
Uusna518512 6-----
Vana-Tänasilma15631540 19---22
Vastemõisa41154070 1641-231
Viiratsi314307 21--13
Viljandi21272064 2436--21
Võidu-Uue14661441 1112--11
Võidu-Vana1006995 71--3-
Võisiku36683596 2214--36-
Õisu11961188 32--3-
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Viru

149273

123085

21944

1384

104

431

2275

50

Narva linn2691217501 79275022531862118
- I osa62623676 1867229112732024
- II osa72603017 387714410141917
- III osa45384027 4173118513
- IV osa88526781 1766983231774
Rakvere linn76606885 30425614101991
Jõhvi alev16201472 1061554171
Kunda alev23102102 977310-271
Narva-Jõesuu alev23361674 52415611151
Aaspere31753151 10102-2-
Auvere566547 51--13-
Avanduse30182982 1910--61
Erra1015915 853--12-
Haljala21012022 28284-19-
Iisaku33312504 81381-23
Illuka20791831 21816--131
Joala900860 257--71
Järve37473299 365263-54-
Jõhvi29062858 4131-3-
Kalvi39483669 22516--362
Kohtla15241431 89---4-
Kose1310113 1194---3-
Kunda-Malla23082225 34132-277
Küti33933305 41352-10-
Maidla28152597 17513--30-
Mustajõe364317 44---21
Mäetaguse27362601 100162-161
Naroova2799350 1765---6831
Paasvere32643221 15191-8-
Pada29232762 1385--18-
Palmse32453134 69187-17-
- Võsu alevik273248 201--4-
Peetri21892071 783--37-
- Meriküla alevik166125 362--3-
Porkuni27312680 389--4-
Püssi41403852 22320-2421
Rakvere25062448 318--19-
Roela24092323 51121-211
Rägavere32823180 5031--21-
Saksi13571336 107--4-
Salla32643193 21224-24-
Skarjatina3499118 33744--3-
Sõmeru31813099 37212-211
Tudolinna18731746 1042-120-
Undla37073626 48221-10-
Vaivara27482596 108143-252
Vao52454964 135647-741
Varangu19391923 310--21
Vasknarva3066159 28881--18-
Venevere1014997 15-1-1-
Vihula25752544 1213--51
Vohnja18491792 334--20-
Voka23942110 2299-4402
KokkuEestlased VenelasedSakslasedRootslasedJuudidMuudTeadmata

Võru

82860

79385

1818

697

23

132

776

29

Võru linn50774480 16318871181156
Antsla alev914875 35--121
Võõbsu alev497397 899--11
Aleksandri24692374 71135-6-
Antsla-Uue18601830 177-15-
Antsla-Vana32983190 6920-217-
Erastvere21082067 299--12
Haanja27362723 6---7-
Kahkva11591126 2652---
Karilatsi730725 1---4-
Kasaritsa31753092 4914-317-
Kioma778768 44--2-
Koiola28412795 72--352
Kooraste19011883 56--7-
Krabi705683 3---19-
Kähri777766 9---11
Kärgula11001075 156--4-
Kõlleste14321411 102--9-
Lasva1032992 343-21-
Linnamäe844824 137----
Loosi12441210 283--3-
Meeksi24521972 4667--43
- Mehikoorma alevik641355 2755--33
Misso20101768 89---153-
Moisekatsi15631544 611--2-
Mõniste15851530 388-171
Nursi12121175 295--3-
Orava27922635 1322--212
Peri22212158 1244--52
Pindi11351086 3314--2-
Põlgaste10401019 115--41
Rogosi986938 611--31-
Roosa-Vana14721428 2131316-
Roosa-Vastse405327 ----78-
Räpina32683169 5233-1112
Rõuge15541533 411--6-
Saaluse14501415 1163-15-
Saru894882 10---2-
Sõmerpalu15871365 201932-61
Timmo10231012 11-----
Toolamaa10861064 173--2-
Urvaste14331404 14132---
Vaabina16401613 241--2-
Valgjärve17201695 914--2-
Vana-Laitsna549503 1---45-
Vastseliina35903470 452--721
Veriora22502198 3361-12-
Viitina15901584 1---32
Võru17571737 143--3-
Tsooru19191875 264--131

Eriti arvestatud

16252

14081

1261

300

200

65

340

5

1625214081 1261300200653405

Allikas: Eesti riikline statistika. 1922 a. üldrahvalugemise andmed. Vihud IV-XI. Tallinn, Riigi statistika keskbüroo, 1923-1924, 1927
© Tim Bespyatov, 2008-2026 | About the project | How you can help / Donate to the project | Return to the main page Blogs: