Maakond / ValdKokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata
TotalEstoniaRussiaLatviaGermanyPolandLithuaniaFinlandSwedenEnglandOtherUnknown

Eesti

1107059

1082145

18181

1966

1452

969

436

401

284

223

847

155

Harju

219654

211555

5227

832

662

417

156

185

90

122

350

58

Tallinna linn12241911570441547295923831391578211531747
- I osa243722254413891146211735221237319
- II osa193051756511371981189536332227713
- III osa22265214075198676643930122228
- IV osa2181321105346112103364161413595
- V osa2302922506271469216429823619
- VI osa11635105774921731415521271434983
Baltiski linn1053103614-2--1----
Nõmme alev5150458142968298212-7104
Alavere14661449161--------
Anija1946191521131-4--1-
Hageri256025572-1-------
Harku3335330127115------
Ingliste117911718---------
Juuru299929889-1-----1-
Järvakandi1761173617-8-------
Jõelehtme2660258671-21------
Kabala762762----------
Kaiu148914803---6-----
Kehtna20602047121--------
Keila49344885421-213----
- Keila alevik7897852----2----
Kernu1647164322--------
Kiiu151815083-1-----6-
Kloostri4823478629124-----1
Kodasu1230121911---------
Kohila3579355518-15------
Kolga40113997842-------
Kuimetsa9579551--------1
Kuivajõe250524801273-----3-
Kurna168816779-1-1-----
Kõnnu3989395123522-23-1-
- Loksa alevik27625113521-12-1-
Laitse8117995--11-5---
Nabala831831----------
Naissaare261261----------
Nehatu248324716----2--22
Nõva10041001--3-------
Pakri355355----------
Peningi248424582312-------
Prangli510510----------
Raasiku180918053--1------
Rae34893463251--------
Raiküla147014635----2----
Rapla54455423202--------
Ravila202220056---5---6-
Riisepere26552534112143-1----
Saku981935421------21
Saue2448242715-2--1--12
Triigi326832652---1-----
Varbola1798178710--1------
Vihterpalu961961----------
Viimsi142514214---------
Vääna1424141185--------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Järva

58211

57529

460

48

56

43

6

27

7

2

18

15

Paide linn29802928307511--17-
Tapa alev23982315703-6-3---1
Türi alev209920556512--18--21
Albu3814380212---------
Alliku2404237612131---1-1-
Ambla4073405511-5----11-
- Ambla alevik493493----------
Anna14241418113------1
Einmanni15891557271--1---12
Esna35473509191-93----6
Kapu1062104713-------2-
Kirna100599816--------
Koigi2819279715--6-----1
Kuksema2335232141-8----1-
Käru193018833716--2--1-
Lehtse37103620841-1-11-11
Liigvalla2471245117-3-------
Mäo235423521----1----
Nõmküla294629052586--11---
Särevere3418338323-35--4---
Vahastu6126101----1----
Veinjärve4577455218-5------2
Väätsa188218668-6-1---1-
Võhmuta2762272925-17------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Lääne

75991

75436

291

56

40

23

-

11

97

1

29

7

Haapsalu linn4251408011810119-81-131
Kärdla alev1580153229-710-----2
Asuküla189418858----1----
Emmaste352035171----1--1-
Haimre2149214032----4---
Jõgisoo113611342---------
Kalju731731----------
Keina4569455314-------2-
Kirbla221521983111---2---
Kolovere122412231---------
Kõrgesaare3392338651--------
Lihula274327352-21----3-
- Lihula alevik535529--21----3-
Luiste11991196-3--------
Lähtru1057104611---------
Martna234223393---------
Massu263726254-61--1---
Märjamaa295229371221-------
Oru220322012---------
Paadremaa1415141212--------
Paatsalu195319503---------
Palivere12991289-10--------
Passlepa15751568-----16---
Piirsalu156315621---------
Rikholdi15561555------1---
Saulepa210521002-3-------
Sinalepa1996198610---------
Sipa632632----------
Sooniste72670224---------
Sutlepa10811080------1---
Suuremõisa389338747--1----83
Taebla149014882---------
Vaikna1352133812-11------
Velise337133701---------
Veltsa129512852-7-----1-
Vigala315731515-1-------
Vormsi25632480------8111-
Võnnu11751156315-------1
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Pärnu

94014

92803

765

141

135

41

16

17

10

10

49

27

Pärnu linn1849917952326726218169791810
- I osa127031222028065591516949179
- II osa5796573246733--3-11
Kilingi-Nõmme alev109310748-7--1--3-
Mõisaküla alev190918741319-2-----1
Sindi alev16071542229208--3-3-
Abja2925289919241------
- Paluoja alevik53453211--------
Are9449344-4------2
Audru217621665-------41
Enge16091609----------
Hallinga10109994-1-----6-
Häädemeeste1940192019--1------
Jäärja12091186167--------
Jõõpre7907891---------
Kaelaste8038012---------
Kaisma117311721---------
Kariste-Uue1029102711--------
Kariste-Vana2099208314----1---1
Karksi25972568262-------1
- Nuia alevik5425411---------
Kihnu11111111----------
Kilingi1764174915---------
Koonga28282825---------3
Laatre86285354--------
Laiksaare2004192478----1-1--
Lelle187317983714194----1-
Orajõe2468245693--------
Pati187718743---------
Penuja68568122--------
Polli1658165151-------1
Pornuse1398139611--------
Pöögle6396336---------
Reiu404404----------
Sauga203520296---------
Seli21372136--------1-
Suigu457457----------
Taali2630261981-1-----1
Tahkuranna186218583--1------
Talli1598158382-1-----4
Tammiste939938---------1
Tori397539654-------6-
Tõstamaa23382333--------5-
Uulu-Surju1793177912----2----
Vee996996----------
Viluvere397397----------
Voltveti2075204619-82------
Vändra-Uue2653264112---------
Vändra-Vana3495343048110--3--21
- Vändra alevik55754610-------1-
Võlla165116463--2------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Petseri

60848

60186

604

29

1

12

5

2

-

-

3

6

Petseri linn201317982051-251---1
Irboska81838125543-1------
Järvesuu322632196--------1
Kulje473147228--------1
Laura551054216820-1------
Mikitamäe (Mäe)3016300771-1------
Obinitsa (Merimäe)5496547718-------1-
Panikovitsa (Rootova)4792474438413----2-
Petseri66816550127--2-----2
Satserina292529223---------
Senno7753769159--1-1---1
Vilo6522651011--1------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Saare

57157

56872

175

21

29

5

4

3

15

-

32

1

Kuressaare linn33643211116111133-1-8-
Abroka25332529-1---3----
Hellamaa279427921-------1-
Kaarma-Suure367136539---1---71
- Põllu alevik8148038-------3-
Kihelkonna3574354714210-----1-
Kogula377637713-2-------
Kärla312131174---------
Laimjala202520222--1------
Leisi29462941--------5-
Loona304930481---------
Lümmada383538287---------
Maasi227822731-3-----1-
Muhu-Suure30993099----------
Mustjala324432366-2-------
Pihtla3859384381------7-
Pärsamaa27352734------1---
Ruhno271258------13---
Torgu4028401836-1------
Uuemõisa29552952--1-----2-
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Tartu

176096

173016

2051

330

189

147

103

58

19

11

159

13

Tartu linn503424820113112731541268741131111411
- I osa143001344750111091481822810414
- II osa2034419551512913850361541451
- III osa15698152032987225283341-286
Jõgeva alev910899101--------
Kallaste alev162716198---------
Mustvee alev2745269253---------
Otepää alev177717741-2-------
Aakre1651163813---------
Ahja3424341410---------
Alatskivi204320343-24------
Aru9959855---5-----
Avinurme4712468324----4--1-
Elistvere2286227412---------
Haaslava1910187217--3----18-
Härjanurme9028975---------
Hellenurme4164151---------
Jõgeva2473245213-1-34----
Kaarepere194418954311---4---
Kambja194119274-1521---1
Kasepää2981296912---------
Kastre-Võnnu3942391027-2-----3-
Kavastu312831252--1------
Kavilda1783177310---------
Kirepi6176125---------
Kodijärve1345133851-1------
Kokora106910663---------
Kongota15551531221-1------
- Elva alevik osa1079781-1------
Krüdneri2182216881-1----4-
Kudina3368334216-9--1----
Kuuste-Vana2022200913---------
Kuuste-Vastse159315761221-1-1---
Kuremaa21622132822--------
Laeva1414140383--------
Laiuse295129437-1-------
Laius-Tähkvere271627097---------
Lohusuu21832165162--------
Luke8028001---1-----
Luunja15211520--------1-
Mäksa201120008-2-1-----
Meeri213221254-1-11----
- Nõo alevik2722711---------
- Elva alevik osa194193----1-----
Otepää-Vana1167116124--------
Otepää-Vastse6456405---------
Pala28982892411-------
Palupera160715978-------2-
Pangodi136513632---------
Päidla982982----------
Peipsiäärne3541352615---------
Pilkuse66366011--1-----
Puurmanni23602320286---1--5-
Pühajärve1562155641----1---
Raadi25322487333111---6-
Ranna13111308---3------
Rannu2286222856-2-------
Rasina155615551---------
Roela1986196818---------
Ropka1879185719----1--2-
Rõngu1961195110---------
Saadjärve190118831521-------
Saare1734171915---------
Sootaga169116828-1-------
Tammistu93092154--------
Tähtvere1834181022-2-------
Uderna1622160313-2--4----
- Elva alevik osa9619469-2--4----
Ulila1201117623-2-------
Vaimastvere164716434---------
Valguta148114771-------3-
Vara139113863--1-----1
Vesneri92191821--------
Vorbuse3543531---------
Võtikvere (Torma)351335076---------
- Lullikatku alevik258258----------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Valga

39690

38859

569

159

8

36

41

6

-

1

9

2

Valga linn9455893032312152741--161
Tõrva alev181018028---------
Helme1332132210---------
Holdre57156911--------
Hummuli1695167813121------
Jõgeveste9669606---------
Kaagjärve1400138369-1-1----
Karula28372811251--------
Keeni828815121--------
Koorküla84083541--------
Kuikatsi36003549481-1-----1
- Puka alevik6236176---------
Laanemetsa1394138563--------
Laatre12201202162--------
- Tsirgulinna alevik3313256---------
Leebiku62762052--------
Lõve90289531-3------
Paju17371715155-2------
- Puraküla alevik14021381145-2------
Patküla900889101--------
Sangaste334932964221--5--3-
Sooru4554513--1------
Taagepera1510150532--------
Taheva1160115154--------
Tõlliste1102109651--------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Viljandi

77013

76178

566

91

52

47

19

10

9

10

19

12

Viljandi linn940092387631231113-710-
Põltsamaa alev21002063285-2-11---
Suure-Jaani alev96696321--------
Adavere1153114841--------
Aidu1225120813----3---1
Heimtali1038101913-6-------
Holstre22252205191--------
Imavere221222036--3------
Kaarli120712033--------1
Kabala3030301614---------
Kurista11351115116----3---
Kärstna1129111410--1----4-
Kõo373937278--1-2--1-
- Võhma alevik404404----------
Loodi90989711-1-------
Lustivere1459143111--16--1---
Olustvere2551252228----1----
Pajusi2135212011--1---3--
Puiatu9299194-6-------
Päri3283262---------
Pärsti7747682111-----1
Põltsamaa-Uue1193115241---------
Põltsamaa-Vana2594255534---5-----
Riidaja7237212---------
Rutikvere7197172---------
Soosaare147614715---------
Suislepi-Uue8318256---------
Suislepi-Vana20031989121--1-----
Suure-Kõpu2606259110-1-1-3---
Sürgavere178717724--10--1---
Taevere188118756---------
Tarvastu425842203212-1---2-
- Mustla alevik6776752---------
Tuhalaane13251308123-1----1-
Uusna5185126---------
Vana-Tänasilma15631546151-------1
Vastemõisa4115408219--10-----4
Viiratsi3143043-5------2
Viljandi2127208738-1------1
Võidu-Uue1466145510--------1
Võidu-Vana10069969-------1-
Võisiku3668360122396-------
Õisu119611942---------
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Viru

149273

141960

6623

160

97

172

55

65

14

12

105

10

Narva linn26912234333222483569311579385
- I osa6262532283114141224122-292
- II osa7260548416882011413-5-71
- III osa4538439512611014----1
- IV osa8852823257713-15-3-921
Rakvere linn766073282442635732-114-
Jõhvi alev1620153381--21-3---
Kunda alev2310222963-1-5---12-
Narva-Jõesuu alev23362109192613320--2-
Aaspere317531685-11------
Auvere5665642---------
Avanduse30183006101---1----
Erra101592878--8----1-
Haljala2101205532--11--3---
Iisaku3331326566---------
Illuka2079199584---------
Joala90087723---------
Järve374734103275--5-----
Jõhvi2906286343---------
Kalvi394836992399------1-
Kohtla1524143985---------
Kose1310126940--1------
Kunda-Malla23082269283---1--43
Küti3393335732-4-------
Maidla28152602202-1-18--1-
Mustajõe3643595---------
Mäetaguse2736264884-12-1----
Naroova2799270098----1----
Paasvere326432529--1-1---1
Pada292327661561--------
Palmse324531746124--4----
- Võsu alevik273256152--------
Peetri2189213747-1-----4-
- Meriküla alevik1661597---------
Porkuni2731270822--1------
Püssi414038952374-4------
Rakvere2506246328951------
Roela240923445123--2-16-
Rägavere32823220571-1-3----
Saksi135713489---------
Salla32643238137------6-
Skarjatina3499343958-11------
Sõmeru31813141317-1---1--
Tudolinna18731808529---4----
Undla37073651522---11---
Vaivara27482644101--1----2-
Vao524550679213-566---11-
Varangu193919354---------
Vasknarva3066302343---------
Venevere1014100014---------
Vihula2575256211--1-----1
Vohnja1849183595--------
Voka23942205181-4--1--3-
KokkuEestiVeneLätiSaksaPoolaLeeduSoomeRootsiIngliseMuudTeadmata

Võru

82860

82168

539

50

54

10

21

5

2

-

7

4

Võru linn50774908132107-16---22
Antsla alev91490210--2------
Võõbsu alev4974829-6-------
Aleksandri246924663---------
Antsla-Uue186018542112------
Antsla-Vana3298324750----1----
Erastvere2108209710-1-------
Haanja2736273141--------
Kahkva115911543-2-------
Karilatsi730730----------
Kasaritsa31753137179543-----
Kioma778778----------
Koiola28412834421-------
Kooraste190118946-1-------
Krabi70569911---4----
Kähri777777----------
Kärgula1100109811--------
Kõlleste143214264-1-----1-
Lasva103210273---2-----
Linnamäe8448431---------
Loosi1244123410---------
Meeksi2452241533-3------1
- Mehikoorma alevik64162315-3-------
Misso20101996121-1------
Moisekatsi156315621---------
Mõniste15851552321--------
Nursi1212120741--------
Orava2792275734-------1-
Peri22212209524-----1-
Pindi1135113131--------
Põlgaste104010391---------
Rogosi986985-1--------
Roosa-Vana147214657---------
Roosa-Vastse405403-2--------
Räpina3268323821351------
Rõuge1554154941--------
Saaluse145014481-1-------
Saru8948877---------
Sõmerpalu1587152648-10---2--1
Timmo10231023----------
Toolamaa10861078314-------
Urvaste143314303---------
Vaabina164016382---------
Valgjärve172017173---------
Vana-Laitsna549548-1--------
Vastseliina35903560219--------
Veriora2250223513-------2-
Viitina159015891---------
Võru175717532-2-------
Tsooru1919191081--------

Eriti arvestatud

16252

15583

311

49

129

16

10

12

21

54

67

-

162521558331149129161012215467-

Allikas: Eesti riikline statistika. 1922 a. üldrahvalugemise andmed. Vihud IV-XI. Tallinn, Riigi statistika keskbüroo, 1923-1924, 1927
© Tim Bespyatov, 2008-2026 | About the project | How you can help / Donate to the project | Return to the main page Blogs: